Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 14:57   #21
Čelo.Iako nije nikad imao temperaturu,znam da je čelo prvi pokazatelj.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:03   #22
Kao što Marinka kaže; čelo ili dodala bih potiljak.
Moj je imao temperature poslije cijepljenja i nije se znojio, nego je bio sav nekako malaksao,ono... u komi, ma skužih ga odmah.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:25   #23
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Kao što Marinka kaže; čelo ili dodala bih potiljak.
Moj je imao temperature poslije cijepljenja i nije se znojio, nego je bio sav nekako malaksao,ono... u komi, ma skužih ga odmah.
i moja bude takva, ma uzas, ne mrda, prava mala komica.
mrzim temperaturu
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:48   #24
Meni je mali ima temperaturu 39 i trca je po bolnici ki da mu nije nista, tad je ima godinu ipo, a kad je prije 4 miseca bila gripa, ima je priko dana 37 - 38 a priko noci mu je porasla do 40, tusirali smo ga, stavili cepic, mazali rakijom, stavljali naribani krumpir na stopala (sto nije pomoglo, samo mu je jos vise narasla temperatura), i kasnije mu ju pred jutro pocela padat, najgore mi je bilo jer je bunca u snu, sto mu se nikad nije dogodilo dok je ima temperaturu. a kad sam rodila prije 4 miseca drugo dite, taman su nas otpustili iz bolnice i onda mi je suprug dobio gripu, ma prvi mali, a onda beba s 8 dana, ima je temperaturu do 39, stavila sam mu po cepica kako mi je doktorica rekla i odvela ga kod nje na pregled, zatim u bolnicu krv mu vadit (3 prsta mu je morala bosti po 2 puta da bi mogla sto vise krvi izvuc i jos mi je rekla ako ne uspije krvna slika da opet dodem da ce mu iz vene vadit krv, a di oni mogu nac venu bebi od osam dana) do 10 navece sam cekala nalaze, i odnila ih doktorici njegovoj, na sta je ona rekla sto vise ga dojit zbog tekucine i stavljat mu cepice. Na silu sam mu morala stavljat cicu u usta jer je stalno spava zbog temperature. Dva dana je to trajalo, treci mu je vec bolje bilo
iggy81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 08:30   #25
Dajte ljudi, prestanite više s naribanim krumpirom, octom u čarapicama, alkoholom i sl. metodama. To može samo naškoditi i isušiti tijelo bebe koja ionako temperaturom gubi tekučinu u večim količinama.
Uzmite si kod pedijatra sljedeči put brošuru o skidanju temperature.
Iznad 38,5 - tuširanje ili namakanje u mlakoj vodi po 5 min u razmacima od 20 min, lupocet čepići u razmacima od 4 - 6h, pola voltaren čepića u slučaju da se temperatura od 39 ili više ne spušta ispod 38,5 max 3x u danu i ne trčati odmah 1. dan lječniku osim ako dijete nije u ful lošem (bezvoljno, samo spava ili ima i druge simptome) stanju jer je savjet pedijatra da se pričeka bar 24 - 48h. Obavezno davati dosta tekučine, makar na žličicu u razmacima od pol sata. I presvuči dijete ako se oznoji.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 14:08   #26
Sentinel
sve to stoji, ali ne možeš tuširati dijete svakih 20 min, a ne vidim razloga zbog čega mu davati čepiće ukoliko se može temp skinuti i drugačije.
Ne vjerujem da oblog oko zapešća s razblaženim octom isušuje tijelo djeteta, ja sam tako skidala temperaturu svom starijem , tako su skidali i meni .
Dapače sjećam se pred nekoliko godina kada je cijeli njegov razred oboilo od gripe, sve su mame davale voltaren čepiće, a ja sam mu temperaturu snižavala tuširanjem i hladnim oblozima na zglobovima. Tu noć je kurio već drugi dan temperatura je spala. Njegovi kolege su sa svim voltaren čepićima kurili po četri pet dana.
Naravno da ću dati čepić ako drugačije ne ide, ali ipak glasam za obloge .
Sa svim drugim se slažem.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:04   #27
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Iznad 38,5 - tuširanje ili namakanje u mlakoj vodi po 5 min u razmacima od 20 min, lupocet čepići u razmacima od 4 - 6h, pola voltaren čepića u slučaju da se temperatura od 39 ili više ne spušta ispod 38,5 max 3x u danu i ne trčati odmah 1. dan lječniku osim ako dijete nije u ful lošem (bezvoljno, samo spava ili ima i druge simptome) stanju jer je savjet pedijatra da se pričeka bar 24 - 48h. Obavezno davati dosta tekučine, makar na žličicu u razmacima od pol sata. I presvuči dijete ako se oznoji.

slažem se s ovim.
evo, moj ima reakciju na cjepivo i išla sam tražiti na engleskim stranicama (riječ je o priorixu, pa nema na našim stranicama niš konkretnoga) i pročitala sam da čak nije dobro niti tuširati mlakom vodom, jer se onda javi reflex drhtanja- znači da do mozga dođe informacija da je hladno i tijelo se bori da zadrži tu temperaturu, ak ne i povisi. to sam našla.
mi smo maloga kupali u mlakoj vodi, stavili lupocet i ostavili ga samo u bodiju- razgolitili ga. i temp je pala...

no, razumijem i roditelje, u panici su, pa žele pomoći djetetu...alkoholom i rakijom i krumpirom i kaj ja znam ne bih nikada pokušavala skinuti temperaturu, jednostavno ne vjerujem u to i tip sam koji misli: živjela kemija kad zatreba..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:37   #28
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Sentinel
sve to stoji, ali ne možeš tuširati dijete svakih 20 min, a ne vidim razloga zbog čega mu davati čepiće ukoliko se može temp skinuti i drugačije.
Ne vjerujem da oblog oko zapešća s razblaženim octom isušuje tijelo djeteta, ja sam tako skidala temperaturu svom starijem , tako su skidali i meni .
Dapače sjećam se pred nekoliko godina kada je cijeli njegov razred oboilo od gripe, sve su mame davale voltaren čepiće, a ja sam mu temperaturu snižavala tuširanjem i hladnim oblozima na zglobovima. Tu noć je kurio već drugi dan temperatura je spala. Njegovi kolege su sa svim voltaren čepićima kurili po četri pet dana.
Naravno da ću dati čepić ako drugačije ne ide, ali ipak glasam za obloge .
Sa svim drugim se slažem.
Ja sam ti samo prepisala brošuru koju sam dobila kod pedijatra što se tiče tuširanja - može se i zamatati u vlažnu plahtu ili ručnik, a moja frendica koja je isto liječnica mi je rekla da izbjegavam gore navedene domaće metode jer ili škode ili nemaju efekta. Ja ocat nisam nikad stavila na dijete, a i neću. Slažem se da se prvo proba fizičkim metodama, a tek onda lijekovima.
Onyx
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 18:51   #29
A šta kad se nasnifa para od octa ili alkohola. Da vidiš tek onda...
Radi kako ti kaže Sentinel. Voltaren pazi na dozu. Mi smo davali samo navečer
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:43   #30
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Ja sam ti samo prepisala brošuru koju sam dobila kod pedijatra što se tiče tuširanja - može se i zamatati u vlažnu plahtu ili ručnik, a moja frendica koja je isto liječnica mi je rekla da izbjegavam gore navedene domaće metode jer ili škode ili nemaju efekta. Ja ocat nisam nikad stavila na dijete, a i neću. Slažem se da se prvo proba fizičkim metodama, a tek onda lijekovima.
Onyx
Nećeš na bebu staviti ocat, ali na veće dijete razblaženi ocat ne škodi i izrazito je djelotvoran. Nema nikakvih para ni isparavanja ako namočiš oblog u vodu u koju si kapnula malo octa.U svakom slučajumanje je štetan od voltarena.
Svaka čast pedijatrima, ali nije sve ono što oni kažu sveto pismo. Evo sada kažu da dojena djeca mogu i 10 dana ne imati stolicu i da je to normalno, moj stari pedijatar se na to zgrozio.
Moj stariji ima 16 godina , cijeli život sam mu skidala temperaturu na taj način, antibiotike nije pio hvala Bogu deset godina,zdrav je ko dren kuckucudrvo tako da se nikako ne bi složila da su te stare metode neučinkovite i štetne.
Npr kao mali imao je upale uha i išao na injekcije. Sve dok nisam prestala slušati pedijatre i poslušala mamu i stavila mu u uho sok čuvarkuće. Više nikada nije završio na injekcijama.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:48   #31
hm, voltaren je jedna od zadnjih opcija na koje bih pomislila, pogotovo kod bebe.
lupocet jos ajde-de, al prije bih probala s kupkama i octom.
okej, alkohol ne bih bas jer se apsorbira kroz kozu, al zasto bi para od octa bila stetna?
ne mirisi bas najbolje, al stetna nije.

modesti, zlu ne trebalo - koliko stara mora bit beba da probam s razblazenim octom? kako ide recept - koliko octa, koliko vode, mlaki/hladni oblog?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 02:08   #32
zmijice
malu bebu sam uvijek vodila odmah doktoru jer kod njih se bolest zna naglo razviti tako da se s tim nije za igrati. Maloj bebi temperaturu se može sniziti oblozima od obične vode, na nju ne stavljam ocat jer smatram da je to prenježna koža.Da pokucam moj nije bio buban tako da osim blage temperature zbog zubića ili cjepljenja nismo imali nikakvih problema.
Starijoj djeci od dve godine na gore se prvo proba da se vidi da nisu preosjetljivi, a onda ako je sve ok možeš na zapešća i zglobove staviti oblog od vode i octa u omjeru jedan naprama deset, starijoj djeci možeš staviti i puno više octa ako im ne nadražuje kožu.
Obloge napraviš od hladne, ali ne ledene vode i kada se ugriju promijeniš. To zahtijeva angažman ,ja sam sa starijim znala cijelu noć probdjeti i mjenjati mu obloge, ali njemu je uvijek bolest brže prošla na taj način kad se tijelo samo izbori nego s lijekovimapa je vrijedilo truda.
Isto tako ako je temp visoka i treba je odmah sniziti možeš dijete zamotati u mokru plahtu samo moraš paziti da voda nije prehladna da ne doživi šok.
Naravno akoje temperatura visoka i ne skida se dajem mu čepić.
Čuvarkuća ga je spasila od čestih upala uha i pokazala se djelotvornijom od injekcija i antibiotika.Naravno ona sama neće pomoći ako se bolest već razmahala, ali ja bi mu je ukapala u uho čim bi ga ono počelo smetati i simptomi bi nestali.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:44   #33
Za čuvarkuću sam i ja čula i moja svekrva tvrdi da nema boljeg lijeka za upalu uha.
Onyx
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:55   #34
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Za čuvarkuću sam i ja čula i moja svekrva tvrdi da nema boljeg lijeka za upalu uha.
Onyx
I stvarno nema, svaka kuća bi ju trebala imati, ne zahtjeva nikakvu brigu, a puno vrijedi.Naravno da ćeš ukoliko se upala razmahala uzeti antibiotike, ali ona sprečava bolest ako se da na vrijeme. A kad sam doktore pitala rekli su da to ne radim da ne treba ništa stavljati u uho. Nisam ih poslušala i da pokucam sin mi više nikad nije završio na injekcijama zbog upale uha.
Ja vjerujem u prokušane stare recepte s kojima su nekada ljudi liječili.
Meni se prija smijala kad sam joj rekla da stavi na upaljene grudi (dojilja) izglačane listove kupusa, ali na kraju me poslušala i ujutro se mogla izdojiti.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:31   #35
čuj, zakaj su ti doktori to rekli... ipak treba prvo pogledati bubnjić prije nego išta kapamo u uho. ako je bubnjić perforiran, ne smije se niš kapati. tako da nije to baš za igrati se.
ja imam iskustva u veterini, ali to je isto, fiziologija i patologija su slične, tako da, velim, ja bez pregleda ne bi ništa kapala, ako dijete ima jaku bol..

da, za tu čuvarkuću sam i ja čula...ali ju nemam :-))
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:34   #36
čuvarkuća mi je jedina biljka na balkonu al srećom nam nije nikad trebala
Al kolko znam nije ju dobro kapati prije nego doktor pogleda uho zato jer može zakamuflirati simptome
Što se tiče temperature, ne skidam ako nije 38,5. Tuširanje, lupocet ako prelazi. Najvažnije mi je opće stanje, po tome se uvijek ravnam u bolesti makar naš miš stvarno nije bio bolestan (2 puta virusna angina i to je to, al bila je popraćena jako visokom temperaturom)

Voltaren je zadnja opcija. Imao je temperaturu 39,9 al sam je skidala blažim lijekovima i nisam htjela dati voltaren. Moja mama je farmaceut i ne želi prodavati voltaren čepiće, jedino ako ih pedijatar napiše na recept. Danas je to nekima prvi izbor jer je najbrži način da djetetu skinu temperaturu ali je i najlošiji. Prebrzi pad temperature je opasan a da ne govorimo na utjecaju voltarena na organe. Pa još ako se ne pazi na doziranje...
Imam primjer poznanice koja je malome prije vrtića izmjerila 36,9 i uvalila mu voltaren tako d amu ne poraste. Malome je prvo temperatura jako pala a onda narasla u sekundi na 39,3. Imao je sreće da nije došlo do konvulzja.
voltaren bi dala samo ako ništa drugo ne djeluje.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:37   #37
ja voltaren niti nemam doma, samo lupocet. isto sam za voltaren kao najzadnju opciju, kad niš ne djeluje. to je dobro što ne skidaš temp ak nije previsoka, jer se tijelo na taj način ipak bori.
ja sam ziheraš, ne znam, mene je malo frka da naglo ne skoči, tak da iznad 38 dam lupocet..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:52   #38
i meni je frka.
Kad dobije temperaturu, ja sam van sebe, mkar znam da je temperatura dobar znak, znak da se organizam bori. Ja puštam do 38,5 svakako, a dalje ovisi, al u pravilu dajem lupocet kad pređe. Srećom pa je zdrav
Voltaren ni ja nemam doma, imam eferalgan za svaki slučaj ali stoji u kutiji i nisam ga ni takla nikad.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:53   #39
Ne znam cure, ja sam sa starijim puno puta završila ne na antibioticima već na hitnoj na injekcijama zbog upale uha. Od kada sam počela sa čuvarkućom nikad više. Evo ima 16 god i mi smo zaboravili što u opće znači upala uha.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:13   #40
a valjda ima blago protuupalno djelovanje. baš ću prosurfati, baš me zanima sad ta čuvarkuća
čula sam samo da ak ju imaš, onda imaš i para..vrijeme je da si nabavim jednu
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.