Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 20:55   #41
"Patološka laž"- mit ili...???

Morala sam se registrirat, samo zbog ove teme, i ne htjedoh je smještat u nikakve ljubavne probleme i slične kutke, jer pretpostavljam da ovdje ima stručnih ljudi, a ostali susdržite se od komentara, osim ako niste imali slična iskustva
Za početak radi se o osobi od svojih 26 god, apsolventu prava, povremeno al stvarno rijetko zaposlenom, sa 11 je izgubio oca, sa 16 djeda (jedino dvoje ljudi s kojima je bio iskreno sretan,i nakon toga nije imao nikakvog muškarca kako oslonac u obitelji), ima majku koja je godinama na antidepresivima, jako inteligentna gospođa s kojom je teško komunicirati jer "zna sve" i sestru koja ima 19 godina, i proživjela je zbunjeni pubertet, jako introvertirana, 5 puta više od brata, nema prijatelja, radi kao medicinska sestra, i ima dečka hvala Bogu koji mi se cini da joj pomaže u životnim nedaćama...majka je na većinu problema u kući odgovarala :"Nemoj sine, sutra ćemo pričati; vidiš da gledam tv; nije istina, nemoj mi proturječiti i slično.."

Nekoć sam ih zvala obitelj nojeva, ali više mi nije smiješno...

Prve laži sam zanemarivala jer su mi bile smiješne, očito sam pogriješila, poput nisam kupio cigarete, samo sam potrošio 35kn, nemam više para itd...
I to sam čak pripisala sebi jer sam malo "control freak", ali opet nije mi baš bilo normalno, naravno, naša veza ,povjerenje, život zajedno, moje svakodnevne obveze, i milion prijatelja i poznanika kojima sam se zatrpala (usput pokušavajući oživjeti i njegov društveni život) očito su me odvratili od tekućih problema...
Nego da ne duljim, nisam sigurna koje sve informacije bi trebala dati vezano za njega da bih dobila nekakav suvisli odgovor, ili barem smjerkaz za početak...4 godine veze su iza nas, meni su stvari u koferima već neko vrijeme, a i nije me bilo zadnjih 2 mjeseca, poslovno, i sve je to govorilo da je gotovo...naime nataložilo se nekoliko laži u posljednjih godinu dana, onako ovećih i bitnih ukoliko s nekim planiraš popiti 3 puta kavu a kamoli život...redom...
1. Odem na put poslovno, vratim se i fali mi 200e (nakon 6 pitanja posramljeno je priznao, i vratio al objašnjenje je bilo nisam ti htio reć mislio sam da ću stić vratiti

2.Novce koje je dobio od neke prodaje odlučimo skupa staviti na oročeno, a dio na dva fonda...sve 5 prođe zima, pitam ga hoćemo prebaciti veću svotu na fondove, a on sa mnom priča, planira, opušteno...i kaže stavio sam...6 dana ne stiže potvrda...ja nazovem fond- ništa uplaćeno ... jebi ga, udahnula sam i izdahnula i pripremila se na razgovor, radilo se o 50 000kn...
On je toliko bio izgubljen i jadan, posramljen i nikakav, da me to ubilo još više, novce je posudio mami da plati kredit a meni nije kao htio reći da se ne nerviram

3. ok tražim da se jedan od fondova prebaci na mene...i prebaci a drugi mu kao ostaje, ali osjećam se kao izvarani idiot a opet...bili smo skladni u drugim stvarima, i koma mi je dignut ruke, nisam taj tip, borac sam...ok vratim se sada sa puta nakon mjesec i pol, nedostaje mi 450e, al mi je sam rekao, al svejedno nakon sto je uzeo...ma koma ziva...

4.sjedimo u sobi,pričamo (znam znam koji bi idiot još pričao s njim...ne znam kao da mi je to nekakav projekt doznati zašto to radi, ne samo meni, i mami...)
i pitam ga što mi još ima reći kad sam već podmazana, bolje sad nego..."eto nema ni onog mog fonda više...trebalo nam je"...

Ej glavna pitanja zašto laže?
Jer otkad je izvanredni student, nema prava na invalidninu, ili mirovinu (pojma više nemam a ni ne želim se zamarati, uglavnom nema) a nije htio da ja imam osjećaj da moram kao sama tošiti na režije, hranu...bla bla pa se zakopao od početka u sranja i nije znao stati...
Tvrdi da laže od djetinjstva, mehanički, gluposti...

Čovjek je inače duša...i svi svi oko nas ga tako vide, i ja ga tako vidim što je najgore..al jebem mu m...ne kužim jel se ovo može ikako liječiti...

Dala sam mu za početak za neke detalje 6 dana, ako upali, još 6 mjeseci za velike stvari...odlučila mu kontrolirat sve stvari, racune, putovnicu, osobnu, kartice (da ne moze do banke kad mu sjedaju uplate, jer ce sve spaliti...)
Režije nisu placene zadnja 3 mjeseca jer sam se ja prestala brinuti o tome ili podsijećati...
Ajde nemojte mi govoriti koliko sam ja glupa u cijeloj ovoj priči, neko kako da mu pomognem, jer ZNAM da ne želi ostati takav...

Postoji li mogućnost da sam ga zagušila samostalnošću i dominacijom i kontrolorskim stavom...eee jest me koštalo...a bijah uvijek uplašena da mi netko nešto prikriva, i dijelom sam zato "control freak"..od čega se čovijek plaši od toga i pogiba!!!

Hvala zainteresiranima, i pitajte detalje ukoliko će poslužiti rješavanju
mosca is offline  
Old 12.10.2007., 21:49   #42
???????????????????????????
mosca is offline  
Old 12.10.2007., 22:56   #43
a na što troši taj novac?
cherryblossomgirl is offline  
Old 13.10.2007., 01:37   #44
Boriti se s nečijim problemom nije lako, pogotovo ako taj problem košta. Možeš ti reći, nije bitan novac, ali ako novac za režije on potroši i još laže o tome, dovodi u pitanje vašu egzistenciju.

E pazi, to nisu male pare koje je on tebi doslovce otuđio.
Narušio je povjerenje i oštetio te materijalno. Gadno je zajebo.
I onda nakon svega kaže 'ja sam takav oduvijek'.

Sama mu ne možeš pomoći. Može mu eventualno pomoći terapija. Ako na to ne pristane, ja ne bih s njim više niti riječ progovorila...

I da, na šta troši pare.
Da nije ovisnik o kocki?

edit: i da, patološko laganje nije nikakav mit, imala sam prijateljicu koja je izmišljala poremećene stvari. Jednom je rekla da joj je umrla teta da ne bi morala doći na posao. Dok sam ja radila njenu smjenu, ona se zabavljala s dečkom u drugom gradu. Krala mi je stvari, novce, izmišljala i spletkarila. Kasnije sam saznala da nije ni druge svoje prijateljice bolje tretirala.

Kada sam ju uhvatila u laži i suočila s istinom, rasplakala se i rekla da 'ne zna zašto to radi'.
Znaju oni dobro zašto to rade, manipulatori svi od reda.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Old 13.10.2007., 10:40   #45
Quote:
mosca kaže: Pogledaj post
Ej glavna pitanja zašto laže?
....a nije htio da ja imam osjećaj da moram kao sama tošiti na režije, hranu...bla bla pa se zakopao od početka u sranja i nije znao stati...
Tvrdi da laže od djetinjstva, mehanički, gluposti...
Moje je mišljenje da nećeš sama otkriti zašto laže, a da i otkriješ, kako ćeš to upotrijebiti?
Treba netko nepristran i stručan.
Ovo da nije htio da ti imaš osjećaj... i da laže od djetinjstva, to su njegovi izgovori, ne mora biti s lošom namjerom, jednostavno ne zna što drugo da ti kaže.

Quote:
Čovjek je inače duša...i svi svi oko nas ga tako vide, i ja ga tako vidim što je najgore...ne kužim jel se ovo može ikako liječiti...
Svi koji ga vide kao "dušu" ne znaju sve što ti znaš.
A može i tebi biti duša, što da ne?
Čovjek nema samo jednu stranu. Dobru ili lošu.
Zato i ulazimo u konflikte sami sa sobom, kad ne znamo kojoj strani onog drugog dati prednost. Jer ipak iz cjeline nečijeg bića, neki elementi odskaču.
E sad, hoćeš li ustrajat (i biti uz njega dok se ne posloži), hoćeš li ih prihvatiti i više cijeniti ostalo... izbor je na tebi


Quote:
Dala sam mu za početak za neke detalje 6 dana, ako upali, još 6 mjeseci za velike stvari...odlučila mu kontrolirat sve stvari, racune, putovnicu, osobnu, kartice (da ne moze do banke kad mu sjedaju uplate, jer ce sve spaliti...)
Režije nisu placene zadnja 3 mjeseca jer sam se ja prestala brinuti o tome ili podsijećati...
...jer ZNAM da ne želi ostati takav...
Vršiš pritisak na njega. Ogroman. Gušiš. Ne vjerujem da će se moći nosit s time.
Ono što ti ja predviđam, ovim načinom, samo ćeš ga "natjerat" da još više skriva i laže kako bi udovoljio tvojim kriterijima (vezano za način rješavanja problema).
Vjerujem da ni on ne želi ostati takav. No s takvim pritiskom, neće bit uspjeha. Moje mišljenje.


Quote:
Postoji li mogućnost da sam ga zagušila samostalnošću i dominacijom i kontrolorskim stavom...eee jest me koštalo...a bijah uvijek uplašena da mi netko nešto prikriva, i dijelom sam zato "control freak"..od čega se čovijek plaši od toga i pogiba!!!
Mislim da jesi. I to najviše ovim trećim, kontrolorskim stavom.
Nije on zbog tebe postao takav, ali tvoj ga stav neće odvući od problema, samo još više uvući.

I za kraj, pogledaj što si napisala na početku:
Quote:
Morala sam se registrirat....ne htjedoh je smještat u nikakve ljubavne probleme i slične kutke....jer pretpostavljam da ovdje ima stručnih ljudi, a ostali susdržite se od komentara, osim ako niste imali slična iskustva
Da se smrzneš na ovakav uvod. Hladan, odbijajući....
Ipak sam pročitala i odgovorila.

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Kada sam ju uhvatila u laži i suočila s istinom, rasplakala se i rekla da 'ne zna zašto to radi'.
Znaju oni dobro zašto to rade, manipulatori svi od reda.
Znaju razlog, da. Ali razlog nije sama želja za manipulacijom.
__________________
:)
colour is offline  
Old 13.10.2007., 12:26   #46
Budi vrlo oprezna. Nisam imala takva iskustva (srećom) ali jedna moja poznanica je. Preko noći je ostala praktički bez svega. Ušteđevina se pretvorila u minus, a kuća je bila pod hipotekom. Muž (drag, simpatičan ali blagorečeno nepouzdan) joj je sve to skuhao iza leđa. Razvela se, a sada treba sve graditi ispočetka.

Kažeš, najviše te zanima zašto on laže. Sama si odgovorila na to pitanje. U obitelji je naučio da se tako izbjegavaju problemi. Želiš li normalno živjeti s njim, trebala bi ga ponovno odgojiti. A pitanje je imaš li za to snage i živaca.

Da, control-freak stav dodatno ga potiče na skrivanje i muljanje. Kao što i njegovo ponašanje budi control-freaka u tebi.

Želim ti puno sreće, trebat će ti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 13.10.2007., 13:40   #47
I da, na šta troši pare.
Da nije ovisnik o kocki?[/QUOTE]

Hvala svima za početak...je neko vrijeme je spominjao kockanje i to kao zabavu u srednjoj školi,ali tvrdi da nije 2 godine ušao u nešto slično!
mosca is offline  
Old 13.10.2007., 15:54   #48
Quote:
mosca kaže: Pogledaj post

Hvala svima za početak...je neko vrijeme je spominjao kockanje i to kao zabavu u srednjoj školi,ali tvrdi da nije 2 godine ušao u nešto slično!
a on inace ne laze pa mu vjerujes
satori is offline  
Old 13.10.2007., 17:04   #49
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a on inace ne laze pa mu vjerujes
točno tako!!!
Jaooooo
mosca is offline  
Old 13.10.2007., 18:26   #50


situacija je fakat ozbiljna a mi se tu cerimo




samo polako.... probaj nekako zastititi svoje racune (i time i svoju ili vasu zajednicku buducnost)... zatvori ih ako su zajednicki i otvori nove na koje on nema pristupa.. ne daj mu punomoci

kad te zica lovu reci da nemas i nek se snadje

mozda ga to natjera da se malo zamisli nad sobom

ako mu nije lova non stop dostupna mozda mu nece biti ni takvo iskusenje

u svakom slucaju vidjet ces sto ce jos iz njega isplivati kad se nadje u kriznoj situaciji (da ne velim apstinencijskoj krizi).. nekad ni ne znas sta je sve covjek sposoban napraviti dok ne dodje pred zid

ako postane nasilan i jos gori u kojem god smislu cim se nadje u nekoj frci znas sto ti je ciniti.. bolje da to saznas prije nego kasnije

ljubav je super i povjerenje je zakon... ali moras prije svega zastititi sebe (automatski i vas).. pitaj se imas li uopce kakvog razloga vjerovati mu ... jel ti dao ikad razloga za to ili je svaki njegov potez samo dokaz u suprotno

sretno
satori is offline  
Old 14.10.2007., 11:44   #51
Imam, što je najgore, da mi nije bilo dobro, lakše bi digla ruke od cijele ove priče...poznajete li osjećaj kad krepani dođete s posla, gladni nečeg finog..a on vas čeka na vratima, skida jaknu, skida cipele, radi limunadu, ručak spreman...vani, gdje hoćeš idemo, voli me napravit sretnom...s nikim se na nasmijem i nemam taj smisao za humor kao s njim...
Moglo se imati povjerenja kad mu se da zadatak, da će se baš sam sjetiti nekih stvari, tipa otići se prijaviti na biro ovaj mjesec, nema teorije...
Hvala nešto ranijem komentaru da i nije pametno da sve mahom grčevito držim pod kontrolom, vjerujem da bi urodilo kontra efektom...eto zato sam mu jučer vratila dokumente...
Postavih rokovnik u dnevni boravak u koji smo se složili (vidjeti ćemo hoće li se ispoštovati) pisati sve potrošeno...i ja i on...i tako jučer piše on od 1.10. i ja se kao u sebi sablažnjavam, a kad sam ja počela svoje pisati...došlo mi je muka..ok ja sam svoje i zaradila ali 5000kn u 20 dana...pa kome ja držim prodike ???
mosca is offline  
Old 14.10.2007., 13:20   #52
sve je to super ali daje li to njemu pravo da ti laze i vara te .. jer uopce to sve s lovom nema veze.. ima s povjerenjem i postivanjem

da te vara sa zenom vjerojatno nebi ni razmatrala gdje je tvoja greska u svemu tome.. s obzirom da se radi "samo" o laganju o novcima onda se svi drzimo da smo iznad toga i da su to samo novci da nebi ispali materijalisti

kao nisko je raditi frku ako se radi o materijalnom.. ali cinjenica je da je laganje ipak laganje.. pa o cemu god bilo

ako se ne ustrucava muljati te i lagati ti u oci kad se radi o banalnoj stvari kao sto je lova zasto mislis da ce povuci granicu kod vecih stvari

to sto je "bolestan" mu je olaksavajuca okolnost.. jer onda postoji sansa da se promijeni kad shvati da ima problem i da se mora lijeciti

samo nemoj pustiti to samo tako .. samo da nebi ispala kontrol frik... jer mu time ne radis nikakvu uslugu
satori is offline  
Old 14.10.2007., 18:52   #53
Satori, .
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Old 14.10.2007., 19:49   #54
Quote:
mosca kaže: Pogledaj post
Imam, što je najgore, da mi nije bilo dobro, lakše bi digla ruke od cijele ove priče...poznajete li osjećaj kad krepani dođete s posla, gladni nečeg finog..a on vas čeka na vratima, skida jaknu, skida cipele, radi limunadu, ručak spreman...vani, gdje hoćeš idemo, voli me napravit sretnom...s nikim se na nasmijem i nemam taj smisao za humor kao s njim...
Moglo se imati povjerenja kad mu se da zadatak, da će se baš sam sjetiti nekih stvari, tipa otići se prijaviti na biro ovaj mjesec, nema teorije...
Hvala nešto ranijem komentaru da i nije pametno da sve mahom grčevito držim pod kontrolom, vjerujem da bi urodilo kontra efektom...eto zato sam mu jučer vratila dokumente...
Postavih rokovnik u dnevni boravak u koji smo se složili (vidjeti ćemo hoće li se ispoštovati) pisati sve potrošeno...i ja i on...i tako jučer piše on od 1.10. i ja se kao u sebi sablažnjavam, a kad sam ja počela svoje pisati...došlo mi je muka..ok ja sam svoje i zaradila ali 5000kn u 20 dana...pa kome ja držim prodike ???
Ostavi ga.
dugii is offline  
Old 14.10.2007., 23:35   #55
Ja znam da svi vi imate pravo, i vjerovatno bi slično i ja vama govorila...faza prekida evo traje već dva i pol mjeseca...bila je uznapredovala,pa je naglo moja odsutnost stvorila grižnju savjesti...jer često putujem, pa kao sama sam si kriva što mi se to dogodilo kad ne mogu držati konce u rukama...znam da zvuči čudno i nejasno...uglavnom...odlazim...čini mi se...eto sad mogu otvoriti topic za povoljni stan u Splitu

Ali trebat će mi masu vremena...najteži mi je ovaj period traženja i bivanja tu s njim dok ne nađem...u prijateljskim odnosima se razilazimo...drugačije je teže...cijelo društvo nam je zajedničko...skoro

Hvala svima...smiješna sam sama sebi jer sam po prvi put u svojih 25 godina pitala za savjet prijatelje, poznanike, braću, sestre (hebi ga...ima nas )...i krenula na net...još samo fali da otvorim blog pa full javno pričam o cijelom životu...hahahha valjda mi je trebalo...e a duuugo ovo razvlačim...ko sj...nu žvakaću

Ispričavam se na pravopisnim greškama....česte su jer na brzinu i ometana okolinom uglavnom uvijek pišem...cmoka i hvala...posebno Satori
mosca is offline  
Old 15.10.2007., 11:18   #56
napravi onako kako osjecas da je najbolje za tebe.. ne obaziri se na nikog.. ni na nas...

ti sama ces znati najbolje... a ocito je da si vec i odlucila samo je trebalo neko vrijeme da ti sjedne

ni jedan prekid nije lak ali ako donosi olaksanje i mogucnost sretnijeg zivota vrijedi svaku lipu

sretno
satori is offline  
Old 15.10.2007., 11:20   #57
Quote:
mosca kaže: Pogledaj post
Morala sam se registrirat, samo zbog ove teme, i ne htjedoh je smještat u nikakve ljubavne probleme i slične kutke, jer pretpostavljam da ovdje ima stručnih ljudi, a ostali susdržite se od komentara, osim ako niste imali slična iskustva
Za početak radi se o osobi od svojih 26 god, apsolventu prava, povremeno al stvarno rijetko zaposlenom, sa 11 je izgubio oca, sa 16 djeda (jedino dvoje ljudi s kojima je bio iskreno sretan,i nakon toga nije imao nikakvog muškarca kako oslonac u obitelji), ima majku koja je godinama na antidepresivima, jako inteligentna gospođa s kojom je teško komunicirati jer "zna sve" i sestru koja ima 19 godina, i proživjela je zbunjeni pubertet, jako introvertirana, 5 puta više od brata, nema prijatelja, radi kao medicinska sestra, i ima dečka hvala Bogu koji mi se cini da joj pomaže u životnim nedaćama...majka je na većinu problema u kući odgovarala :"Nemoj sine, sutra ćemo pričati; vidiš da gledam tv; nije istina, nemoj mi proturječiti i slično.."

Nekoć sam ih zvala obitelj nojeva, ali više mi nije smiješno...

Prve laži sam zanemarivala jer su mi bile smiješne, očito sam pogriješila, poput nisam kupio cigarete, samo sam potrošio 35kn, nemam više para itd...
I to sam čak pripisala sebi jer sam malo "control freak", ali opet nije mi baš bilo normalno, naravno, naša veza ,povjerenje, život zajedno, moje svakodnevne obveze, i milion prijatelja i poznanika kojima sam se zatrpala (usput pokušavajući oživjeti i njegov društveni život) očito su me odvratili od tekućih problema...
Nego da ne duljim, nisam sigurna koje sve informacije bi trebala dati vezano za njega da bih dobila nekakav suvisli odgovor, ili barem smjerkaz za početak...4 godine veze su iza nas, meni su stvari u koferima već neko vrijeme, a i nije me bilo zadnjih 2 mjeseca, poslovno, i sve je to govorilo da je gotovo...naime nataložilo se nekoliko laži u posljednjih godinu dana, onako ovećih i bitnih ukoliko s nekim planiraš popiti 3 puta kavu a kamoli život...redom...
1. Odem na put poslovno, vratim se i fali mi 200e (nakon 6 pitanja posramljeno je priznao, i vratio al objašnjenje je bilo nisam ti htio reć mislio sam da ću stić vratiti

2.Novce koje je dobio od neke prodaje odlučimo skupa staviti na oročeno, a dio na dva fonda...sve 5 prođe zima, pitam ga hoćemo prebaciti veću svotu na fondove, a on sa mnom priča, planira, opušteno...i kaže stavio sam...6 dana ne stiže potvrda...ja nazovem fond- ništa uplaćeno ... jebi ga, udahnula sam i izdahnula i pripremila se na razgovor, radilo se o 50 000kn...
On je toliko bio izgubljen i jadan, posramljen i nikakav, da me to ubilo još više, novce je posudio mami da plati kredit a meni nije kao htio reći da se ne nerviram

3. ok tražim da se jedan od fondova prebaci na mene...i prebaci a drugi mu kao ostaje, ali osjećam se kao izvarani idiot a opet...bili smo skladni u drugim stvarima, i koma mi je dignut ruke, nisam taj tip, borac sam...ok vratim se sada sa puta nakon mjesec i pol, nedostaje mi 450e, al mi je sam rekao, al svejedno nakon sto je uzeo...ma koma ziva...

4.sjedimo u sobi,pričamo (znam znam koji bi idiot još pričao s njim...ne znam kao da mi je to nekakav projekt doznati zašto to radi, ne samo meni, i mami...)
i pitam ga što mi još ima reći kad sam već podmazana, bolje sad nego..."eto nema ni onog mog fonda više...trebalo nam je"...

Ej glavna pitanja zašto laže?
Jer otkad je izvanredni student, nema prava na invalidninu, ili mirovinu (pojma više nemam a ni ne želim se zamarati, uglavnom nema) a nije htio da ja imam osjećaj da moram kao sama tošiti na režije, hranu...bla bla pa se zakopao od početka u sranja i nije znao stati...
Tvrdi da laže od djetinjstva, mehanički, gluposti...

Čovjek je inače duša...i svi svi oko nas ga tako vide, i ja ga tako vidim što je najgore..al jebem mu m...ne kužim jel se ovo može ikako liječiti...

Dala sam mu za početak za neke detalje 6 dana, ako upali, još 6 mjeseci za velike stvari...odlučila mu kontrolirat sve stvari, racune, putovnicu, osobnu, kartice (da ne moze do banke kad mu sjedaju uplate, jer ce sve spaliti...)
Režije nisu placene zadnja 3 mjeseca jer sam se ja prestala brinuti o tome ili podsijećati...
Ajde nemojte mi govoriti koliko sam ja glupa u cijeloj ovoj priči, neko kako da mu pomognem, jer ZNAM da ne želi ostati takav...

Postoji li mogućnost da sam ga zagušila samostalnošću i dominacijom i kontrolorskim stavom...eee jest me koštalo...a bijah uvijek uplašena da mi netko nešto prikriva, i dijelom sam zato "control freak"..od čega se čovijek plaši od toga i pogiba!!!

Hvala zainteresiranima, i pitajte detalje ukoliko će poslužiti rješavanju
A mos' ga pisat' ...
Glupa krava is offline  
Old 15.10.2007., 11:32   #58
A mos' ga quotat' ...
__________________
:)
colour is offline  
Old 29.10.2007., 22:39   #59
"Patološka laž" nije mit niti je retka, naprotiv radi se o poremećaju strasti, odnosno o strukturalnom poremećaju u okviru psihopatske strukture ličnosti. Drugi naziv za ovakve poremećaje je Sindrom Barona Minhauzena, ili pseudologia fantastika. Bilo kojom intervencijom da pokušate da učinite ikakve promene u samoj ličnosti osudjene su na neuspeh. Ovakav profil je gotovo nekorigibilan i neplastičan. Ne verujem da mu se može pomoći ni dugotrajnom dubinskom analizom ličnosti a kamoli nekom površnom analizom. Ovo govorim iz ličnog iskustva jer sam imao oko sebe par prijatelja sa sličnom strukturom.
jcona13 is offline  
Old 29.10.2007., 23:22   #60
To što laže to je problem.
Ali ženo on je lopov. On krade, okrada te.... to je problem.


Znači i laže i krade.
Nije iskren i mašio ti se novčanika
i potrošio novac na tko zna šta nejasno je.

Znači laže, krade, neiskren je, vara.

I trebao bi prestat jer si ga ti počela kontrolirat.

Kako ti zvuči istina ovako ogoljena?
Budi oprezna ....
Nešto je gnjilo u tom čovjeku.
tatyana39 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.