Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 20:49   #861
ja sam tako emocionalna bila pod pilulama, to je i bio jedan od razloga zasto sam ih prestala piti
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 18:59   #862
Cure moje..
Za početak, lijep pozdrav.

Ovako. ja sam već luda. Sa 13 godina sam stala sa razvojem, cice kako su počele rasti tako su i ostale. Zatim, jako puno prištića imam po leđima i dekolteu. Menstruacije su mi jako bolne. Naime, ja sam sve to opravdavala pubertetom i mislila proći će. Tek kada mi je kosa počela pojačano odpadati sam se uplašila i odlučila napraviti pretrage. I eto ga, povišen testosteron!


Sada imam 23, i mislim da je 10 godina stvarno bilo puno strpljenja. Ono što mi sada preporučuju je Diane 35. Naravno, išla sam prelistati sve živo o tome i već 2 mjeseca visim po netu i čitam iskustva drugih djevojaka. Užas! Jako me uplašilo sve što sam pročitala i čini mi se da apsolutno nitko nema pozitivna iskustva, s pilulama općenito, osim onih djevojaka koje ih trenutno piju, ali sve koje su prestale su jako nezadovoljne posljedicama.


Ja se ne namjeravam zauvijek kljukati nekakvim pilulama i zajebavat se s hormonima, iako imam sve predispozicije da uzimam Diane, strah me posljedica. međutim jedna žena mi je rekla da po forumima uglavnom pišu ljudi sa problemom pa ću teško naići na pozitivno mišljenje


Meni je trenutno jedan kaos u glavi i ne znam što da radim. Želim da mi proradi ženski hormončić i da se lijepo popunim oblinicama, i da mi se ten očisti i prestanu biti nepodnošljivo bolne menge. Također najviše želim stabilizirati svoje emocionalno-psihičko stanje, jer je meni godinama onakvo kakvo žene inače na pilulama imaju - katastrofalno. Osjećam se ponekada kao da imam šizofreniju.

Počela sam se raspitivati o alternativnim metodama i zasad mi se najbolje čini femmenessence Macaharmony kapsule, s obzirom da sam ih neko vrijeme pila pred par godina (nisam tada ni znala da su mi hormoni u k...) i imala sam neke pozitivne učinke, vrlo brzo. također, moja majka kada je ušla u menopauzu je imala neizdržive probleme, koje je također femmenessence macaPuse uspješno rješavala.

Hm.. ja bih voljela čuti ima li netko pozitivna iskustva sa Dianama, nakon prestanka konzumiranja, jesu li nekome ostale cice, je li im ostalo lice čisto ili se sve pogoršalo?? Imala sam namjeru kombinirati Pilule i Femmenessence s obzirom da se mogu kombinirati i nemaju štetne učinke zajedno.

Pozdrav!
SunnyShine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:43   #863
SunnyShine, moram te pitati. Zašto ne želiš kod endokrinologa - specijalista za upravo takve probleme kakve opisuješ?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 10:21   #864
druga menga koju sam trebala dobit nakon prestanka pilula kasni vec 7 dana jesam pod stresom trenutno, ali sam znala i prije biti, pa mi nikad menga nije toliko kasnila
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:16   #865
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
druga menga koju sam trebala dobit nakon prestanka pilula kasni vec 7 dana jesam pod stresom trenutno, ali sam znala i prije biti, pa mi nikad menga nije toliko kasnila

Ne brini, ja sam drugu dobila nakon24 dana, trajala je 2 dana (tu sam si zabrijala da je implantacijsko, iako znam kada nastupa i da nisam trudna), nakon ta dva dana prošlo je još 4 i opet sam dobila. What to say

Usput, kako stojite sa živčanošću/razdražljivošću nakon pilula?
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:21   #866
Quote:
Vera Jana kaže: Pogledaj post
Usput, kako stojite sa živčanošću/razdražljivošću nakon pilula?
Ja se osjećam preporođeno, na pilulama sam imala tolike promjene raspoloženja da nisam prepoznavala samu sebe. Raspizdile bi me toliko nebitne stvari, rasplakala bih se iz čista mira bez obzira na to gdje bila, živčanila sam na stvari koje me inače ne diraju, dosta sam se svađala sa bližnjima i sl.

Otkad sam ih prestala piti, sve je okej
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:21   #867
tako i kod mene. sad me zivcanoca pere jedino za vrijeme pmsa, kao i prije pilula.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:08   #868
Zar sam ja jedina koja je na pilulama bila emocionalno ok, a sad nakon pilula sam u rasulu
Placem na svaku sitnicu, brzo planem, moji ukucani me svaki dan pitaju kaj si lose volje (i tek kad me to pitaju ja postanem lose volje i zivcana) iako nisam bila ali navodno tako nekako zracim i imam takav izraz lica...
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:50   #869
Quote:
Antaria kaže: Pogledaj post
Zar sam ja jedina koja je na pilulama bila emocionalno ok, a sad nakon pilula sam u rasulu
Placem na svaku sitnicu, brzo planem, moji ukucani me svaki dan pitaju kaj si lose volje (i tek kad me to pitaju ja postanem lose volje i zivcana) iako nisam bila ali navodno tako nekako zracim i imam takav izraz lica...
Ne mora biti, mene je prvi mjesec prala takva bezvolja i živčanost da sam mislila da stvarno nešto nije ok. Drugi mjesec je ok bio, možda treba neko vrijeme da se stabilizira sve.
Koliko si pila dugo pilule?
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:55   #870
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
SunnyShine, moram te pitati. Zašto ne želiš kod endokrinologa - specijalista za upravo takve probleme kakve opisuješ?
A zato jer doktorima ne vjerujem ništa. Jer daju premalo informacija o lijekovima koje prepisuju. Ne mogu tek tako stavljati u sebe nešto o čemu gotovo ništa ne znam osim toga da su hormoni životinjski-to zvuči prestrašno.

Voljela bih kada bi čula bar 5 pozitivnih mišljenja o stanju nakon uzimanja pilula. Do tada ću probati isključivo prirodnim putem. Nije mi svejedno tek tako zajebavat se s tim pa kasnije imati još veće probleme.
SunnyShine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:38   #871
Quote:
SunnyShine kaže: Pogledaj post
A zato jer doktorima ne vjerujem ništa. Jer daju premalo informacija o lijekovima koje prepisuju. Ne mogu tek tako stavljati u sebe nešto o čemu gotovo ništa ne znam osim toga da su hormoni životinjski-to zvuči prestrašno.

Voljela bih kada bi čula bar 5 pozitivnih mišljenja o stanju nakon uzimanja pilula. Do tada ću probati isključivo prirodnim putem. Nije mi svejedno tek tako zajebavat se s tim pa kasnije imati još veće probleme.

Ako želiš prvo probati prirodno (kao i ja) pogledaj si malo na iherb temi preporuke koje su cure stavljale. Evo neke od preporuka koje su meni predložili:

1. Vrkuta http://www.iherb.com/Lady-s-Mantle-2-fl-oz-60-ml/2902
2. Ulje noćurka http://www.iherb.com/American-Health...&sr=null&ic=12
3. Vitex http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Vi...4&sr=null&ic=1
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fe...4&sr=null&ic=2

Pročitaj malo o tome i pogledaj komentare koji su uglavnom pozitivni. Pa ako nešto odlučiš

Inače ja sam pila diane35 i nisam imala bas pozitivna iskustva, puno bolje mi je bilo kad sam ih prestala piti. Međutim unazad 6 mjeseci mi se opet nešto poremetilo i trebala bi ponovno pilue uzimati ali ja sam se odlučila da pokušam par mjeseci prirodno pa ćemo vidjeti
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 11:38   #872
Quote:
SunnyShine kaže: Pogledaj post
A zato jer doktorima ne vjerujem ništa. Jer daju premalo informacija o lijekovima koje prepisuju. Ne mogu tek tako stavljati u sebe nešto o čemu gotovo ništa ne znam osim toga da su hormoni životinjski-to zvuči prestrašno.

Voljela bih kada bi čula bar 5 pozitivnih mišljenja o stanju nakon uzimanja pilula. Do tada ću probati isključivo prirodnim putem. Nije mi svejedno tek tako zajebavat se s tim pa kasnije imati još veće probleme.
Čitam te što pišeš i na drugim temama. Šta zapravo očekuješ da ti ljudi kažu? Ne želiš slušati doktore, ne vjeruješ im, lijekovi su ti fuj.

I s prirodnim stvarima se možeš zeznuti i pogoršati si stanje, nadam se da si toga svjesna.

Usput zašto ne pitaš doktora koji ti je prepisao tablete da ti detaljnije objasni šta i kako? Ono najčešće neće sami od sebe početi objašnjavati sve u detalje, ali ako ih pitaš većina će ti pojasniti ono što te zanima.

I evo ti iskustvo, možda nije vezano za spolne hormone al vezano je za hormone (koji između ostaloga utječu i na spolne). Imam problema sa štitnjačom i probala sam liječiti prirodmo i pogodi šta. Dok piješ prirodne pripravke djeluje (s time da kod većine tih prirodnih stvari moraš raditi stanke nakon određenog vremena, najčešće par mjeseci), čim ih prestaneš piti vrati se tanje na staro. Sad pijem tablete koje mi je prepisao endokrinilog i pit ću ih cijeli život (ako ih prestanem piti pogoršat će mi se opet stanje).
Ono pomiri se da imaš poremećaj, da nema lijeka, da ga možeš držati pod kontrolom jedino ako piješ terapiju. (da serazumijemo nije loše pripazii na prehranu, uzeti pripravke koji su se pokazali kao dobri ali to sve treba u dogovoru sa doktorom jer si možeš samo štetu napraviti ako radiš an svoju ruku, hormoni nisu za zezati)

Usput ako ćete detaljnije raspravljati o nekakvim prirodnijim pripravcima imate pdf Alternativa, ovdje se prvenstveno piše o konvencionalnom liječenju, prirodni priravci su sporedni i pripomoć, a ne lijek.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:03   #873
Quote:
Vera Jana kaže: Pogledaj post
Ne mora biti, mene je prvi mjesec prala takva bezvolja i živčanost da sam mislila da stvarno nešto nije ok. Drugi mjesec je ok bio, možda treba neko vrijeme da se stabilizira sve.
Koliko si pila dugo pilule?
Dve i pol godine
Pisala sam vec o svemu tome par postova iznad
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:10   #874
Quote:
Vera Jana kaže: Pogledaj post
Ne brini, ja sam drugu dobila nakon24 dana, trajala je 2 dana (tu sam si zabrijala da je implantacijsko, iako znam kada nastupa i da nisam trudna), nakon ta dva dana prošlo je još 4 i opet sam dobila. What to say

Usput, kako stojite sa živčanošću/razdražljivošću nakon pilula?
vec 11 dana kasni. a stalno osjecam dolje neko probadanje kao da ce doc. dajte me smirite, svasta sam vec pocela umisljat. zadnji odnos sam imala 15.8. dan poslije dobila mengu. slijedi turbo glupo pitanje, ali postajem paranocina; nisam trudna? nismo koristili zastitu, ali nije svrsio u mene. tad vise nisam bila na pilulama.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:47   #875
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
vec 11 dana kasni. a stalno osjecam dolje neko probadanje kao da ce doc. dajte me smirite, svasta sam vec pocela umisljat. zadnji odnos sam imala 15.8. dan poslije dobila mengu. slijedi turbo glupo pitanje, ali postajem paranocina; nisam trudna? nismo koristili zastitu, ali nije svrsio u mene. tad vise nisam bila na pilulama.


Nisi trudna, ne brini. Nakon prestanka pijenja pilula, ništa neobično da menstruacija kasni. Jako puno cura na drugim forumima navodi da im je prva bila redovita, drugu su čekali po 2 mjeseca, treća redovita i tako dalje.
Sad moje glupo pitanje, hodaš li bosa po doma? Ja uvijek imam kašnjenje kad hodam bosa po pločicama/parketu jer se očito nahladim i eto pi.....
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:22   #876
joj nadam se da si u pravu
ne hodam, uvijek sam u papucama
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:41   #877
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Čitam te što pišeš i na drugim temama. Šta zapravo očekuješ da ti ljudi kažu? Ne želiš slušati doktore, ne vjeruješ im, lijekovi su ti fuj.

I s prirodnim stvarima se možeš zeznuti i pogoršati si stanje, nadam se da si toga svjesna.

Usput zašto ne pitaš doktora koji ti je prepisao tablete da ti detaljnije objasni šta i kako? Ono najčešće neće sami od sebe početi objašnjavati sve u detalje, ali ako ih pitaš većina će ti pojasniti ono što te zanima.

I evo ti iskustvo, možda nije vezano za spolne hormone al vezano je za hormone (koji između ostaloga utječu i na spolne). Imam problema sa štitnjačom i probala sam liječiti prirodmo i pogodi šta. Dok piješ prirodne pripravke djeluje (s time da kod većine tih prirodnih stvari moraš raditi stanke nakon određenog vremena, najčešće par mjeseci), čim ih prestaneš piti vrati se tanje na staro. Sad pijem tablete koje mi je prepisao endokrinilog i pit ću ih cijeli život (ako ih prestanem piti pogoršat će mi se opet stanje).
Ono pomiri se da imaš poremećaj, da nema lijeka, da ga možeš držati pod kontrolom jedino ako piješ terapiju. (da serazumijemo nije loše pripazii na prehranu, uzeti pripravke koji su se pokazali kao dobri ali to sve treba u dogovoru sa doktorom jer si možeš samo štetu napraviti ako radiš an svoju ruku, hormoni nisu za zezati)

Usput ako ćete detaljnije raspravljati o nekakvim prirodnijim pripravcima imate pdf Alternativa, ovdje se prvenstveno piše o konvencionalnom liječenju, prirodni priravci su sporedni i pripomoć, a ne lijek.
Ti očito znaš još manje od mene o svemu..
Da se pomirim da imam tu bolest, ono wtf? Hormoni su nešto što se cijelo vrijeme mijenja i sve najviše dolazi iz nas samih. A da se prirodnim možeš sjebati, ne možeš, osim ako ne uzimaš nešto prekomjereno ili pak otrovno.. Da sve je to što pomaže i ne rješava možda cjelokupno stanje, ali bar može umiriti situaciju dok se u glavi ne sredim i dok moj um i tijelo ne uspostave ravnotežu sami, mojim trudom naravno..
Dok KEMIKALIJE mogu sjebati stvar, zbilja mogu!
SunnyShine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 18:20   #878
Da li se ikojoj od vas cura koje ste pile ili pijete još uvijek pilule dogodilo da za vrijeme dok ste na pilulama dobijete cistu na jajniku?

Dakle pila sam pilule cca 3 godine, bez pauze, i ove godine sam dobila cistu koja je prvo bila cca 2 cm, radi nje mi je ginekologinja preporučila da prestanem piti pilule i rekla da će cista puknuti sama od sebe, međutim nije nego je narasla na 5 i pol cm te pukla tako da sam na kraju završila u bolnici...Nedavno na pregledu mi je rečeno da opet na istom jajniku imam cistu veličine cca 3 i pol cm te sam dobila tablete duphaston... sad strahujem da bi mi se mogao dogoditi isti scenarij kao s početka ove godine
Inače nikad u životu nisam imala problema sa cistama, ranije u životu sam imala 2 puta male vodene, cca 2 cm koje su otišle same od sebe...
Zanima me da li su mi to sve što s time prolazim ove godine s tim cistama mogle napraviti pilule??
Freyja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:42   #879
Quote:
Vera Jana kaže: Pogledaj post
Nisi trudna, ne brini. Nakon prestanka pijenja pilula, ništa neobično da menstruacija kasni. Jako puno cura na drugim forumima navodi da im je prva bila redovita, drugu su čekali po 2 mjeseca, treća redovita i tako dalje.
Sad moje glupo pitanje, hodaš li bosa po doma? Ja uvijek imam kašnjenje kad hodam bosa po pločicama/parketu jer se očito nahladim i eto pi.....
stigla je
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 06:03   #880
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
stigla je
Ha da idem u proroke
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.