Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2004., 16:23   #21
Kak smo mi ljudi čudni. Ja sam pizdila jer se na istoj sklopci gasi i svjetlo i ventilator pa kad utrnem svjetlo ugasi se i ventilator. ILi ako hoću da mi radi ventilator onda mora gorit i svjetlo.

Najbolje bi bilo da je to odvojeno, ali kad to kažeš majstorima kao da si rekao da bi jednu svemirsku raketu na sred dnevnog boravka.

Mene inače jako uzrujava kad mi netko kaže NE MOŽE SE TO TAKO. Znam da se sve može, pitanje je samo hoće li se.

Frendica mi je rekla da sam jako zahtjevan kupac. Na kraju moj stan izgleda 20 puta bolje od njenog, jer sam ja tražila dok nisam našla, a ona se valjda u prvi uselila...Stara, ak ti hoćeš odvojeno ventilator koji moš palit i gasit do milje volje...nadji majstora i napravi....

Znaš kako se kaže...snaga i brzina automobila ovisi samo o parama....tako i ovdje...ako si spremna platiti budu dečki napravili!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 16:49   #22
Quote:
Najbolje bi bilo da je to odvojeno, ali kad to kažeš majstorima kao da si rekao da bi jednu svemirsku raketu na sred dnevnog boravka. Mene inače jako uzrujava kad mi netko kaže NE MOŽE SE TO TAKO. Znam da se sve može, pitanje je samo hoće li se.

u principu se može sve napravit, ali je obično zajebano.
pogotovo u novoj kupaonici ići štemat zid za instalaciju.
zato električari to ne žele. daleko najlakše je potegnut žicu do plafonjere i spojit ventilator..
stvar je u tome što nešto takvo nije predviđeno projektom el. instalcaija..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 12:21   #23
Možda još samo bubica u uho ... postoje ventilatori koji se pale/gase pomoću higrostata (mjeri vlagu u zraku, pa ako ona dosegne razinu namještenu na uređaju, upali ventilator). Ja sam prilično zadovoljan takvim modelom. Zašto? Zato što varijanta "radi dok gori svjetlo" ili "timer na n minuta" ziher ne pomaže kad se klinci kupaju i (posebice zimi) od kupaonice naprave saunu.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 13:53   #24
ok, a di se moze nabavit taj koji se pali na kolicinu vlage ?
koliko kosta cijela prica ?
__________________
Postoje u nama neke neprevodive dubine... Postoje u nama neke Stvari, neprevodive u reči... Ne znam...
VelikoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 22:45   #25
Ventilator može biti bilo koji - bitan je higrostat budući da on "glumi" sklopku za paljenje i gašenje.

Čitava seansa (bušenje zida, postavljanje cijevi u zid, montaža ventilatora i higrostata) je u proljeće prošle godine koštala oko 1100 kn. Kupili smo ventilator "Vortice", kvalitetan model koji bi trebao izdržati 30.000 sati rada (recimo, ako "vrti" dva sata dnevno, to bi bilo nekih 40 godina. Nema šanse da izdrži ). Ima "klapne" koje se otvaraju nakon 20-ak sekundi rada i počinje isisavanje vlažnog zraka, a po gašenju se zatvaraju. To je, recimo, razlika u odnosu na one obične koji su otvoreni čitavo vrijeme, pa kad ne rade može u kupaonicu ulaziti leteća gamad (a zimi hladan zrak). Plus, s vanjske strane imamo gravitacijske klapne (otvore se kad ventilator puše, zatvore kad stoji).

Higrostat je "Helios".

Cijena je paprena, priznajem. I to je jedini nedostatak čitave priče. Naravno, može se proći i jeftinije. Ako ventilator već imaš, ugradiš samo higrostat. Ili, kupiš jeftini ventilator, napraviš cijev i fasadu probušiš sam.

Gdje smo to kupili? Kod lokalnog instalatera grijanja, ventilacije, bla bla. Vjerujem da to u ponudi imaju odgovarajući majstori bilo gdje.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 23:36   #26
cijena upravo prava sitnica )
istina ... dugotrajno i kvalitetnije rjesenje, no, medjutim, trenutno me ne svrbi 1100 kn
u svakom slucaju, hvala na detaljima
__________________
Postoje u nama neke neprevodive dubine... Postoje u nama neke Stvari, neprevodive u reči... Ne znam...
VelikoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 01:26   #27
Quote:
Littlefoot kaže:
...mjeri vlagu u zraku, pa ako ona dosegne razinu namještenu na uređaju, upali ventilator...
A jel ima koji da mjeri razinu smrada?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 07:51   #28
Nema na čemu, Veliko Zlo. I drugi put

(Ja, dakle - ja - nikad neću postati kralj. A ti, dakle - ti,) Mort - ne znam. Za takve slučajeve kod nas postoji prozor. Otvoriš i vrata, pa propuh napravi svoje. U boljem slučaju smrad izađe van, a u onom nepovoljnijem se isti proširi po ostatku kuće
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 11:25   #29
Kupaonski ventilator

Trebam ubost 2 kupaonska ventilatora, estetski ugodna oku i naravno što tiša. Jeli tko ubadao to u zadnje vrijeme, a da je oduševljen? Koji fi su ti ventilatori? Tnx! Zeke
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 18:53   #30
mislim da su fi 100. Znam da se stave na odvodnu cijev 110. ovo drugo ne znam.
Neki dan sam radio neku renovaciju kupatila i tip mi je upalio ventilator da mi bude manje prasine, a kad ono ventilator vrti u krivu stranu i umjesto da izbacuje van samo puse unutra i tako vec 20-ak godina. trebalo je samo okrenuti zice.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 18:58   #31
Ja sam ne tako davno.
Dobro je,nije oduševljavajuće.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:01   #32
ventilator

Ugradio sam najesen ventilator kupljen u Bauhausu, oko 550 Kn, to je onaj tip koji se automatski otvara i zatvara.
Pojavljivale su se gljivice pa sam to ugradio i sada više nema tih problema.
Iako je skup čini mi se da bi trebao tise raditi, a mozda je to i radi duljine cijevi jer je zid preko 500 mm.
U svakom skucaju ventilator treba ugraditi tik ispod plafona sa prekidačem na dohvatu najbolje zajedno sa plafonskim svjetlomi.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 00:30   #33
Ja dao 100 kn za fi 100 u Bauhausu,nije spojen na svijetlo,već
zasebno preko potezne sklopke na razvodnu kutiju.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 12:07   #34
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
trebalo je samo okrenuti zice.

Je li taj ventilator na baterije?????

Najbolje je uzidati kanalizacijsku cijev u zid,ozraku ili gdje već ispuhuje ventilator.Dimenzija treba biti sukladna dimenziji ventilatora,110,120...,znaći prvo kupiti ventilator pa onda cijev.Što se tiće estetike to je stvar ukusa,a buka je kod svih prisutna,uglavnom se čuje šum zraka ali to ovisi o drugim parametrima.Najbolje je staviti prekidač vani i da se zasebno pali po potrebi.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 12:47   #35
http://www.ventilacija-pichler.hr/grupa01.php

ja sam catin ugrađivao u lokalu i doma i radi ko urica
možda se doma čini malo bučan al plafon mi je od knaufa pa malo rezonira
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 20:19   #36
Quote:
Heg kaže: Pogledaj post
Je li taj ventilator na baterije?????

.

Nije, pali se na prekidac izvan kupatila.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:17   #37
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
Nije, pali se na prekidac izvan kupatila.
pa kakve veze ima "okretanje" žica
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 08:40   #38
nemam pojma, ne razumijem se struju. znam da je vrtio u krivu stranu, a kad sam dosao drugi je rekao da je to sredio. govorio je o okretanju zica.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:39   #39
To bi vrijedilo ako imaš istosmjerni motor ventilatora,ovako ništa.
Jedino ako je okrenuo ventilator naopačke tj.
možeš ga i obrnuti.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 21:15   #40
možda je trofazni
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.