Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2006., 16:29   #61
Quote:
saruh kaže:
...de ba...vratiti dinare, vojsku, policiju, posebne dokumente....da ne nabrajam....u što je međunarodna zajednica uložila toliko truda i sredstava i da sve to vrati kako je bilo kada se nekome u RS ćefne.....neko te žestoko laže..... http://www.srpskapolitika.com/diskus...1e8101567b14d8
...pa ne možeš porediti RS sa Hrvatskom po nadležnostima (međunarodni legitimitet )....kao primjer....ministar vanjskih poslova je jedan za cijelu BiH iza koga stoji Vijeće ministara bez koga taj ministar ne može donositi odluke....
Pa kad udjete u EU, i vi cete izgubiti valutu, a uvodi se i jedinistven EU pasos, vozacka dozvola...I sta, jel to znaci da ce hrvatske nestati?
Ono vijece ministara BiH samo laprda, a prakticki nema nikakve nadleznosti nad RS...Sve zavisi od nase dobre volje.
I na nivou EU ima Vijece ministara koje ima cak i veci uticaj na zemlje EU, nego Vijece ministara BiH nad RS.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 16:33   #62
O referendumu se otvoreno prica. Dodik je prije par dana bio u Londonu, i otvoreno govorio i o referendumu u RS.

http://www.vladars.net/lt/novosti.php?c=novost&id=2715

Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik danas se u Londonu sastao sa ministrom za Evropu Velike Britanije Džefom Hunom i direktorom za politička pitanja britanskog Ministarstva inostranih poslova Džonom Sojersom.

http://www.oslobodjenje.ba/index.php...8845&Itemid=44

SNSD je u oktobru prošle godine izašao sa Deklaracijom o ustavnom razvoju BiH, gdje smo se jasno opredijelili za federalno uređenje BiH, gdje bi Republika Srpska bila jedna federalna jedinica buduće federalne zajednice BiH. Te stavove koji su poznati široj javnosti izložio sam i tokom svoje posjete Londonu. Pravo naroda na samoopredjeljenje je pravo koje proističe iz Rezolucije UN..
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 16:43   #63
Quote:
amd.intel kaže:
O referendumu se otvoreno prica. Dodik je prije par dana bio u Londonu, i otvoreno govorio i o referendumu u RS.

http://www.vladars.net/lt/novosti.php?c=novost&id=2715

Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik danas se u Londonu sastao sa ministrom za Evropu Velike Britanije Džefom Hunom i direktorom za politička pitanja britanskog Ministarstva inostranih poslova Džonom Sojersom.

http://www.oslobodjenje.ba/index.php...8845&Itemid=44

SNSD je u oktobru prošle godine izašao sa Deklaracijom o ustavnom razvoju BiH, gdje smo se jasno opredijelili za federalno uređenje BiH, gdje bi Republika Srpska bila jedna federalna jedinica buduće federalne zajednice BiH. Te stavove koji su poznati široj javnosti izložio sam i tokom svoje posjete Londonu. Pravo naroda na samoopredjeljenje je pravo koje proističe iz Rezolucije UN..
....rekoh li ti ja da nasjedaš na predizbornu kampanju.....Šiling je lijepo i sasvim jasno rekao da od referenduma kojeg Dodik spominje nema ništa....

Quote:
Zvaničnici Ureda visokog predstavnika pojašnjavaju stav o referendumu

BiH ostaje suverena i nakon odlaska OHR


Iako su premijeru Vlade Republike Srpske Miloradu Dodiku jasno stavili do znanja da u BiH ne može biti referenduma, visoki predstavnik Kritijan Švarc Šiling i njegov zamjenik Lari Batler nisu, ipak, uspjeli smiriti duhove u Bosni.

Govoreći za Radio B92, Šiling je kazao da je BiH stvorena “na osnovu sporazuma u Dejtonu” i izazvao negodovanje Stranke za BiH koja je upozorila da je RS dejtonska tvorevina, a BiH priznata prije Dejtona, te da državnost vuče iz hiljadugodišnje tradicije.

Batler je, s druge strane, poručujući Dodiku da bi priče o referendumu mogle nagnati OHR da posegne za bonskim ovlastima, kazao da “razgovora o referendumu u BiH neće biti sve dok se OHR nalazi na ovim prostorima”, otvarajući tako pitanje šta će se dogoditi kada u Bosni više ne bude visokog predstavnika. Možda već iduće godine.....
...želje su jedno, predizborna kampanja drugo, a realnost je treće.....referendum se pokušao iskoristiti kao ucjena za rješavanje problema koji Srbija trenutno ima, a zove se Kosovo......
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 16:48   #64
Dzabe ja pricam, kad ti ne shvatas, nego zivis o nekim iluzijama, zamisljas Muju i Hasu, bratstvo i jedinistvo...

Narod cini drzavu, a ne propisi. Mogu se donijeti svakakvi propisi o Sarajevu, ali je dzabe sve to jer ce Sarajevo uvijek biti muslimanski grad, jer tamo nema Srba i Hrvata. E to isto vrijedi i za RS.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:00   #65
Quote:
amd.intel kaže:
Dzabe ja pricam, kad ti ne shvatas, nego zivis o nekim iluzijama, zamisljas Muju i Hasu, bratstvo i jedinistvo...

Narod cini drzavu, a ne propisi. Mogu se donijeti svakakvi propisi o Sarajevu, ali je dzabe sve to jer ce Sarajevo uvijek biti muslimanski grad, jer tamo nema Srba i Hrvata. E to isto vrijedi i za RS.
......gelender poznat kao biljur je u eurosocijalističkim interpukcijama priznat kao klasičan primjer ontogeneznog kolosa s tim da nosofobija remanentne hematoze nije u kontrastu s evekcijom gonokoka......kad ćete više izaći iz '91. ..... zbog takvog razmišljanja nam i jeste ovakav standard.... ja nisam za to da jedem korijenje našto su se neki zakleli.....
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:03   #66
Quote:
amd.intel kaže:
Imamo teritorij, koji je zaokruzen u ekonomsko, demografsko, politickom smislu...koji je dobio medjunarodni legitimitet, i koji se moze ukinuti na isti nacin na koji se moze ukinuti Hrvatska, Slovenija...

Jedva čekam ireprezentaciju tzv RS na svetskom fudbalskom prvenstvu.
Pod kojim brojem je tzv RS uvedena u registar UN?
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:07   #67
Quote:
Norylo kaže:

Jedva čekam ireprezentaciju tzv RS na svetskom fudbalskom prvenstvu.
Pod kojim brojem je tzv RS uvedena u registar UN?
Pod Srbija.
Ko necemu valja, ide tamo da igra.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:08   #68
Quote:
amd.intel kaže:
A jel ti znas, da kad se udje u EU, da ce se ionako ukinuti i DGS, carinici i granicna sluzba...? Tako, da ce taj zajednicki DGS, carinici...biti samo proslost, za koju godinu.
O kakvoj ti to Europi pričaš, ko u europu Srbija

Dečec, sada su i u Hrvatskoj shvatili da je došlo vrijeme za ukidanje one privremene i glipe mjere za vize za Srbe.

Sad jedna simbolična cijena od nekih 1 000 eurića po glavi Srba i može u tranzit kroz Hrvatsku.

Jasno da će prijatelji muslimanske vjeroispovjesti podržati naš potez.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:13   #69
Quote:
Norylo kaže:
O kakvoj ti to Europi pričaš, ko u europu Srbija

Dečec, sada su i u Hrvatskoj shvatili da je došlo vrijeme za ukidanje one privremene i glipe mjere za vize za Srbe.

Sad jedna simbolična cijena od nekih 1 000 eurića po glavi Srba i može u tranzit kroz Hrvatsku.

Jasno da će prijatelji muslimanske vjeroispovjesti podržati naš potez.
Evo opet gluposti.
U Hrvatskoj su svi autoputevi nerentabilni, a ako Srbija zatvori granice prema Hrvatskoj, dobice jos jednu nerentabilnu cestu Zagreb-Lipovac.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:16   #70
Quote:
amd.intel kaže:
Evo opet gluposti.
U Hrvatskoj su svi autoputevi nerentabilni, a ako Srbija zatvori granice prema Hrvatskoj, dobice jos jednu nerentabilnu cestu Zagreb-Lipovac.
samo naprijed, Turcima, Rumunjima, Bugarima će se dopasti srpski potez. A uostalom ti nisi Srbin nego Bosanski Srbin.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:21   #71
Quote:
Norylo kaže:
samo naprijed, Turcima, Rumunjima, Bugarima će se dopasti srpski potez. A uostalom ti nisi Srbin nego Bosanski Srbin.
Pa njima bi bilo isto, jer bi onda isli preko Srbije i Madjarske, tako da im put ne bi nista bio duzi.
A da bi uveo vize bosanskim Srbima, onda bi trebao uvesti vize citavoj BiH tako da od svih tih tvojih gluposti nema nista.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:31   #72
Quote:
amd.intel kaže:
Pa njima bi bilo isto, jer bi onda isli preko Srbije i Madjarske, tako da im put ne bi nista bio duzi.
A da bi uveo vize bosanskim Srbima, onda bi trebao uvesti vize citavoj BiH tako da od svih tih tvojih gluposti nema nista.
Ta tema je već bila i elaborirana je. Srbija bi snosila nevjerojatne sankcije zbog zabrane tranzita krooz srbiju od Uurope, zatim bi još k tome izgubila jedini konvertibilni prihod, jer bi tranzit išao Hrvatska-Crna Gora - Albanija-....

ili sjeverno kroz Mađarsku Rumunjsku Bugarsku. Ali što se to tebe tiče kada si ti Bosanski Srbin a ne Srbin?

RS je slijepo crijevo Balkana koje će uspješno biti operirano na sveopće zadovoljstvo civilizacije. Tek tada će se moći uspostaviti pravna država i normalni suživot, a oblik Hrvatske više nebi bio prepreka za sigurnost i prosperitet zdravog, produktivnog tkiva u skladu sa europskom uljudbom i tradicijom.

To će shvatiti i prijatelji muslimanske vjeroispovjedi jer je to jedini način da dođu u kontakt s Europom.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 17:33   #73
Quote:
amd.intel kaže:
Pa njima bi bilo isto, jer bi onda isli preko Srbije i Madjarske, tako da im put ne bi nista bio duzi.
A da bi uveo vize bosanskim Srbima, onda bi trebao uvesti vize citavoj BiH tako da od svih tih tvojih gluposti nema nista.
Ne već samo Srbima i Bosanskim Srbima, jedinom preostalom remetilačkom faktoru u Europi.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 20:53   #74
Quote:
Norylo kaže:


To će shvatiti i prijatelji muslimanske vjeroispovjedi jer je to jedini način da dođu u kontakt s Europom.
Hoce sigurno!
Odgovara njima svima ulazak u EU...i onima sto vole EU i onima sto je mrze iz dna duse......Mada sumnjam da ces skuziti sta ti govorim.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 22:08   #75
Quote:
Norylo kaže:
Ta tema je već bila i elaborirana je. Srbija bi snosila nevjerojatne sankcije zbog zabrane tranzita krooz srbiju od Uurope, zatim bi još k tome izgubila jedini konvertibilni prihod, jer bi tranzit išao Hrvatska-Crna Gora - Albanija-....

ili sjeverno kroz Mađarsku Rumunjsku Bugarsku. Ali što se to tebe tiče kada si ti Bosanski Srbin a ne Srbin?

RS je slijepo crijevo Balkana koje će uspješno biti operirano na sveopće zadovoljstvo civilizacije. Tek tada će se moći uspostaviti pravna država i normalni suživot, a oblik Hrvatske više nebi bio prepreka za sigurnost i prosperitet zdravog, produktivnog tkiva u skladu sa europskom uljudbom i tradicijom.

To će shvatiti i prijatelji muslimanske vjeroispovjedi jer je to jedini način da dođu u kontakt s Europom.

Kakve sankcije? Pa raskopa se cesta prema Lipovci i onda se pravi 10 godina, pa je 10 godina neprohodna za promet
A sto se tice tvog obozavanja Muslimana...Vodi ih iz BiH u Hrvatsku, pa u Hrvatskoj pravi sa njima bratstvo i jedinstvo a nas Srbe ostavi na miru.

Garant ti je neko u porodici Musliman.
amd.intel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 01:52   #76
Quote:
amd.intel kaže:
A sto se tice tvog obozavanja Muslimana...Vodi ih iz BiH u Hrvatsku, pa u Hrvatskoj pravi sa njima bratstvo i jedinstvo a nas Srbe ostavi na miru.
.....čekaj ba....pita li nas neko nešto....ja neću.....
saruh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 02:29   #77
Quote:
amd.intel kaže:
Kakve sankcije? Pa raskopa se cesta prema Lipovci i onda se pravi 10 godina, pa je 10 godina neprohodna za promet
A sto se tice tvog obozavanja Muslimana...Vodi ih iz BiH u Hrvatsku, pa u Hrvatskoj pravi sa njima bratstvo i jedinstvo a nas Srbe ostavi na miru.

Garant ti je neko u porodici Musliman.
Baš nemam nikoga od muslimana u familiji. Imam nešto Hercegovaca, Slovenaca, Zagoraca, Europljana, Dlavonaca, ali dominiraju Zagrepčani/ke.

Ja ne propagiram nikakvo nasilno pripajanje, ali dobrosusjedski odnosi čistih računa. s prijateljima koje ima Hrvatska i prijateljima koje ima muslimanska strana, mogu se raditi privredna čuda.
Bosanci su dobri, pošteni radnici koji uglavnom ne piju na poslu. Može se s njima fino i oni to znaju prepoznati. Skromni su i ako nisam bahat i prepotentan prema njima vrlo me cijene. Jesu za dogovor i kooperaciju, a u njihova religiozna uvjerenja se ne miješam već im čestitam od srca ono što ih oplemenjuje (naravno mene treba upoznati sa tim značajnim vjerskim praznicima). Prihvaćaju različitost više od ostalih i ne zamjeraju. Ne sliče nimalo na stereotipe arapskih ili kašmirskih jihadlija. Nesporazume na poslu rješavam otkazom kao i sa svakim drugim jer tu ne pravim razliku između Hrvata i Nizozemca, Slovenca...

Dakle, uvijek sam imao pozitivna poslovna i kolegijalna iskustva, a tako če biti i u buduće. Cijenim kada u lice kažu ono što im se ne sviđa.

Ja gledam tako da maximalne slobode trebaju imati muslimani kao i Hrvati, bez brojčanog nadglasavanja. Ukoliko se stvori pravna država BiH bi mogla vrlo brzo sanirati posljedice rata i napredovati. Na Muslimanima je da pokažu svoje europsko lice kako bi smanili predrasude i stekli, ako ne simpatije, onda barem podnošljivost odnosno neutralnost prema van.

Srbi imaju jako loš rating i u svijetu, a i moja iskustva su negativna. Nemam potrebe surađivati, a niti sklapati nikakve poslove s njima.

Ukoliko se nađe kvalitetna rukovodeća ekipa vjerujem da se može postići i efekt sinergije.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 01:24   #78
Quote:
Norylo kaže:
Baš nemam nikoga od muslimana u familiji. Imam nešto Hercegovaca, Slovenaca, Zagoraca, Europljana, Dlavonaca, ali dominiraju Zagrepčani/ke.

Ja ne propagiram nikakvo nasilno pripajanje, ali dobrosusjedski odnosi čistih računa. s prijateljima koje ima Hrvatska i prijateljima koje ima muslimanska strana, mogu se raditi privredna čuda.
Bosanci su dobri, pošteni radnici koji uglavnom ne piju na poslu. Može se s njima fino i oni to znaju prepoznati. Skromni su i ako nisam bahat i prepotentan prema njima vrlo me cijene. Jesu za dogovor i kooperaciju, a u njihova religiozna uvjerenja se ne miješam već im čestitam od srca ono što ih oplemenjuje (naravno mene treba upoznati sa tim značajnim vjerskim praznicima). Prihvaćaju različitost više od ostalih i ne zamjeraju. Ne sliče nimalo na stereotipe arapskih ili kašmirskih jihadlija. Nesporazume na poslu rješavam otkazom kao i sa svakim drugim jer tu ne pravim razliku između Hrvata i Nizozemca, Slovenca...

Dakle, uvijek sam imao pozitivna poslovna i kolegijalna iskustva, a tako če biti i u buduće. Cijenim kada u lice kažu ono što im se ne sviđa.

Ja gledam tako da maximalne slobode trebaju imati muslimani kao i Hrvati, bez brojčanog nadglasavanja. Ukoliko se stvori pravna država BiH bi mogla vrlo brzo sanirati posljedice rata i napredovati. Na Muslimanima je da pokažu svoje europsko lice kako bi smanili predrasude i stekli, ako ne simpatije, onda barem podnošljivost odnosno neutralnost prema van.

Srbi imaju jako loš rating i u svijetu, a i moja iskustva su negativna. Nemam potrebe surađivati, a niti sklapati nikakve poslove s njima.

Ukoliko se nađe kvalitetna rukovodeća ekipa vjerujem da se može postići i efekt sinergije.

Jesmo li rekli Norylo da o suzivotu Hrvata u BiH nece odlucivati gospoda iz Maksirmira, Salate i Saloona vec oni koji znaju muslimane iz prve ruke, ato su JEDINO BiH Hrvati sami ?

Molim te drzi se tih pravila.....jer niti mi BH Hrvati guramo Hrvate iz Hrvatske da zive sa Srbima , je li tako ?

Je li ti se treba crtati sta je Ovcara za Hrvatsku, to je srednja Bosna za nas...sta je JNA u Hrvatskoj to je Armija BiH u Bosni....sta su Arkanovci i Seseljevci to su Zelene Beretke....

Nemoj mene pitat...napravi anketu medju BH Hrvatima sta misle o suzivotu s muslimanima....
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 01:27   #79
Quote:
PowerLock kaže:
Ne znam sto je bilo nejasno u mom postu. Dakle Alija je bio izlozen provokacijama Fikretovih provokatora da je hrvatski agent koji Bosnu zeli prodati Hrvatskoj. Alija se od tih optuzbi brani narodu najrazumljivijim jezikom, dakle "ja nisam izdajica, ako Tudjman krivo pogleda Bosnu ja cu je braniti" Vrlo jednostavno.

Kad smo vec kod ovoga osim ove vrlo se cesto u negativnom kontekstu citira i Tudjmanova izjava iz ljeta 1992-e kako je "sretan sto za zenu nema ni srpkinju ni zidovku" te se ista uzima kao krucijalni dokaz Tudjmanova anti-semitizma i nacionalizma. Kajgod. Oni pametniji i upuceniji znaju da je Tudjman to izjavio u saborskoj raspravi nakon optuzbi HSP-ovaca da su "u Hrvatskoj i danas (dakle sredina 1992-e) uglavnom na vlasti samo oni koji uspjevaju dobiti suglasnost Srba i Zidova, a ne hrvatskog naroda. Tudjman na to efektno uzvraca kako je sretan sto mu zena nije ni Srpkinja i Zidovka, a globalni mediji ni pet ni sest nego uzmu tu izjavu i slijedecih 7 godina hebavaju Hrvatsku kao anti-semitsku i anti-srpsku drzavu. Cista glupost.

Vrlo slicna ovoj je i tvoja interpretacija Alijine izjave koja nema veze sa stvarnom, realnom slikom stvari. Eto, nadam se da si me sad razumio.
Da...sta cemo sad ? Ja sam rekao da je Alija antihrvatska svinja, a ti pokusavas njegove izjave pravdat situacijom s Fikretom ?

Alija je antihrvatska svinja, i boli me ona stvar sta je bilo izmedju njega i Fikreta.....mogao je na sto nacina Fikretu objasniti i poruciti da nije "izdajnik"...ali ne prijetnjama Tudjmanu u cijoj zemlji je taj isti Tudjman vec primao prve muslimanske izbjeglice.
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 06:03   #80
zvuci ruzno, ali je u srednjoj bosni jedan-jedan izmedu hrvata i muslimana. obadvoje nisu cisti ostali u ratu, samo sto to neke slijepe malo boli priznati i to sa obadvije strane. neki hoce svaki dan da dokazu kako su svi hrvati fasisti, a neki da su bosnjaci islamisti. a onda se otvore oci i vidi da te vrste ljudi ne vrijede bas mnogo.
Zenicanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.