Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Švicarski model za BiH?
Da 22 78.57%
Ne 6 21.43%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 10:23   #1
Švicarski model - najpogodniji za BiH

Lipi moji forumaši,

primjetih da dosta Bošnjaka zagovara ustroj BiH na švicarskom principu kao najbolje rješenje za krenuti naprijed.

Paralele se već odavno znaju, i tamo imaju tri ( u stvari četiri skupine ) koje su našle model zajedničkog života, iako su u prošlosti imali ratove.

Švicarski model nalazim boljim od belgijskog, kanadskog ili britanskog, jer Švicarska uz poštivanje prava svih, pa i najmanjih (retoromanski je zastupljen u tragovima, ali ipak ima sva moguća prava), zadržala stabilnost države, dok ostale kao Belgija, Kanada i Britanija su stalno na ivici raspada.

Glasovanje je javno, pa baš me zanima što tko misli.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:31   #2
Ja mislio da ti i ja gradimo svicarski model,a vidim ti isto mjesto prebivalista.
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:31   #3
Formiranje nacionalnih kantona jedino je funkcionalno rešenje za BiH.
aleksije radicevic is offline  
Old 17.10.2007., 10:34   #4
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Ja mislio da ti i ja gradimo svicarski model,a vidim ti isto mjesto prebivalista.
Slažem se, apstolutno si u pravu, evo mijenjam.

Isto očekujem i od tebe.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:35   #5
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Slažem se, apstolutno si u pravu, evo mijenjam.

Isto očekujem i od tebe.
Čekaj, bre, Kvačice. Zar ne može jedan od kantona buduće konfederacije da nosi ime HRHB?
aleksije radicevic is offline  
Old 17.10.2007., 10:35   #6
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Slažem se, apstolutno si u pravu, evo mijenjam.

Isto očekujem i od tebe.
Sta ocekujes od mene?
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:36   #7
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Sta ocekujes od mene?
Da odrediš mjesto boravka.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:36   #8
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Čekaj, bre, Kvačice. Zar ne može jedan od kantona buduće konfederacije da nosi ime HRHB?
U svicarskoj ne postoje kantoni sa nacionalnim predznacima,oznakama,a kamo li da u imenu sadrze "republika".
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:36   #9
Evo jedan Hrvat iz RH s korijenima iz Bosne se pridržava podršci za švicarski model ;-) to bila čista petica za sve u BIH,ali Srbi nikad neće pristati na takvo nešto :-(
Constatinopol is offline  
Old 17.10.2007., 10:37   #10
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Čekaj, bre, Kvačice. Zar ne može jedan od kantona buduće konfederacije da nosi ime HRHB?
Nije to bitno, nego se izgubi poanta, jer zebu odmah misli da hoću da otcjepljenje.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:37   #11
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
U svicarskoj ne postoje kantoni sa nacionalnim predznacima,oznakama,a kamo li da u imenu sadrze "republika".
Dobro de, pusti Alekseja, evo sklonio sam.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:40   #12
Evo stavio sam.Ispred Svicarske se nikada ne stavlja "konfederacija" nego se pise cisto Svicarska.Glasao sam "za".
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:41   #13
Ne.
andes is offline  
Old 17.10.2007., 10:42   #14
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Evo stavio sam.Ispred Svicarske se nikada ne stavlja "konfederacija" nego se pise cisto Svicarska.Glasao sam "za".
Nemoj mi migoljit, službeni naziv države je Swiss Confederation, je li ili nije?

(Latin) Confoederatio Helvetica
(German) Schweizerische Eidgenossenschaft
(French) Confédération suisse
(Italian) Confederazione Svizzera
(Romansh) Confederaziun svizra
Swiss Confederation
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:49   #15
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Nemoj mi migoljit, službeni naziv države je Swiss Confederation, je li ili nije?
Nigdje neces cuti da Svicarac stavlja predznak "Eidgenossenschaft" ili "Cnfederation" ispred svoje drzave.To oznacava unutrasnje uredenje drzave.Ako sam vec glasao za svicarski model i to rekao 100 puta na forumu,nemam razloga da migoljim.Ja cu podrzati u svakom pogledu svicarski model konfederacijskog uredenja drzave sa 20 i nesto kantona koji nemaju nacionalna imena niti oznake.Idemo dalje...Vidim vladika je protiv
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:52   #16
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Nigdje neces cuti da Svicarac stavlja predznak "Eidgenossenschaft" ili "Cnfederation" ispred svoje drzave.To oznacava unutrasnje uredenje drzave.Ako sam vec glasao za svicarski model i to rekao 100 puta na forumu,nemam razloga da migoljim.Ja cu podrzati u svakom pogledu svicarski model konfederacijskog uredenja drzave sa 20 i nesto kantona koji nemaju nacionalna imena niti oznake.Idemo dalje...Vidim vladika je protiv
Nije problem i da se ne stavlja predznak, to je ok.

Meni je bitno da ga staviš sada da bih znao da si iskren. Ako bježiš od službenog naziva države, kako da ti vjerujem?

Ajde lijepo stavi službeni naziv države, pa kasnije makni, nije problem.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 10:54   #17
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Nije problem i da se ne stavlja predznak, to je ok.

Meni je bitno da ga staviš sada da bih znao da si iskren. Ako bježiš od službenog naziva države, kako da ti vjerujem?

Ajde lijepo stavi službeni naziv države, pa kasnije makni, nije problem.
"Konfederacija BiH" nista ne znaci.I Dodik zamislja konfederaciju izmedu dva entiteta,neki zamisljaju konfederaciju BiH sa tri entiteta.Kada bih stavio "Konfederacija BiH" morao bih dodati "po svicarskom modelu".
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 10:58   #18
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
"Konfederacija BiH" nista ne znaci.I Dodik zamislja konfederaciju izmedu dva entiteta,neki zamisljaju konfederaciju BiH sa tri entiteta.Kada bih stavio "Konfederacija BiH" morao bih dodati "po svicarskom modelu".
pa dodaj.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Old 17.10.2007., 11:07   #19
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
pa dodaj.
Kada BiH bude uredenja po svicarskom modelu,dodacu.
zebu is offline  
Old 17.10.2007., 11:08   #20
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Kada BiH bude uredenja po svicarskom modelu,dodacu.
Onda da i ja vratim, pa ću dodat kad bude. To je ok?
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.