Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 11:27   #21
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Fish je već stavila neke elemente neodgovarajućih veza, imaš gore.
Još da nadodam neke:

- Mjesec u kvadratu s Uranom iz 7. polja
- Saturn u 7. u kvadratu s Mjesecom u muškoj karti
- Mars u konjukciji s Mjesecom u 7. polju
(u kombinaciji s vrhovima ASC/IC u promjenjivim znacima)
Quote:
apropo toga zanimalo bi me fish od kuda su ti tekstovi (knjiga, link ?) nekako mi je to poznato ali ne mogu se sjetiti
Poznato ti je ovo "aspekti koji podržavaju/ruše bračnu vezu" jer sam to na Sinastriji izvukla po Imširagićevom Točku sudbine.

P.S. Usput da izreklamiram tu knjigu po pitanju braka. Koga zanima u toj knjizi može pronaći dosta podataka o brakovima (predbračne veze, broj brakova, veze s razvedenim, slijedeći brakovi i takve stvari).
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
pisac se slikovito izrazio i vjerojatno mislio na "proždiranje" partnera, na način kako rade bogomoljke poslije parenja
Taj izraz se i inače često upotrebljava kad se želi dočarati dominantna i zločesta žena u odnosu
A još taj naziv "bogomoljka" jer drži "ruke" sklopljene u položaju kao da moli. Rekao bi čovjek koja dobra i čista duša....a kad ono prijetvorna žderačica partnera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:44   #22
a kako aspekt bogomoljke izgleda?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:42   #23
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
A još taj naziv "bogomoljka" jer drži "ruke" sklopljene u položaju kao da moli. Rekao bi čovjek koja dobra i čista duša....a kad ono prijetvorna žderačica partnera.
da, da, prava je šampionka u mimikriji - teško se provali a dok to shvatiš ode
glava
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:12   #24
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
a kako aspekt bogomoljke izgleda?
ako sam dobro shvatila, aspekt bogomoljke je venera kvadrat pluton?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:27   #25
Inače, loš aspekt Venere s Plutonom (kvadrat, opozicija) smatra se i konjunkcija
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 03:05   #26
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Još da nadodam neke:

- Mjesec u kvadratu s Uranom iz 7. polja
- Saturn u 7. u kvadratu s Mjesecom u muškoj karti
- Mars u konjukciji s Mjesecom u 7. polju
(u kombinaciji s vrhovima ASC/IC u promjenjivim znacima)

Poznato ti je ovo "aspekti koji podržavaju/ruše bračnu vezu" jer sam to na Sinastriji izvukla po Imširagićevom Točku sudbine.
A ako je Mjesec u sedmom kvadrat Uran?
I šta je sa nultim stepenom Vage?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:01   #27
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
A još taj naziv "bogomoljka" jer drži "ruke" sklopljene u položaju kao da moli. Rekao bi čovjek koja dobra i čista duša....a kad ono prijetvorna žderačica partnera.
a ako je taj aspekt u muškom horoskopu, hoćemo li upotrijebiti neku drugu životinju u usporedbi ?
__________________
Žena bez pjegica je kao nebo bez zvijezda.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:11   #28
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Inače, loš aspekt Venere s Plutonom (kvadrat, opozicija) smatra se i konjunkcija
jel se to odnosii na tranzite? npr. ako je nekome tranzitni Pluton u konjukciji s Venerom i to jos u 5. kuci?
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 08:27   #29
Smile

Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
a ako je taj aspekt u muškom horoskopu, hoćemo li upotrijebiti neku drugu životinju u usporedbi ?
možeš upotrijebiti maštu

@ aola
Venera je pod plutonovim uticajem i kad se nađe u tranzitu i u aspektu. Mada, kad tranzit djeluje pogledati koje su još planete aktivirane, naime, zbog sporosti plutona potrebni su i drugi tranziti, brži okidači koji će aktivirati stvar koja čuči negdje u pozadini
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:09   #30
znam, ilina, zato i pitam.

inace, nisam nikada cula za taj termin 'bogomoljke' a jako dugo se bavim astrologijom. zabrinulo me to malo jer kako sad stvari stoje s mojojm Ve u 5. kuci imam izglede za bogomoljku, :O.
Natalno - Venera i Neptun konjukcija, Tranzitno - Pluton i uskoro Jupiter konjukcija na Ve i Ne.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:21   #31
aola Baviš se dugo astrologijom onda znaš i sama da je za analizu bitno prvo: u kojem znaku ti je konj. VENE, dali je Ve vladar (asc ili So) odnosno dali ona simbolički u karti predstavlja tebe ili druge, jeli možda Ve vladar kuće 5 ... te prolazi li Ju u vrijeme trajanja Pl tranzita (dali je možda i r ) ili će tada Pl već otpustiti
Drugim riječima, dali imaš izglede za "bogomoljku" ili ne, treba baciti pogled na kompletnu kartu (odrediti što Ve u tvojoj karti uopće predstavlja a tek onda vidjeti kako i kada će proraditi mreža tranzita na tvoju petu kuću

Inače, taj izraz "bogomoljka" nisam sigurna od kuda je potekao (možda će Fish znati) mada znam da se primjerice Dupor volio poigravati s takvim maštovitim slikama
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:29   #32
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
aola Baviš se dugo astrologijom onda znaš i sama da je za analizu bitno prvo: u kojem znaku ti je konj. VENE, dali je Ve vladar (asc ili So) odnosno dali ona simbolički u karti predstavlja tebe ili druge, jeli možda Ve vladar kuće 5 ... te prolazi li Ju u vrijeme trajanja Pl tranzita (dali je možda i r ) ili će tada Pl već otpustiti
Drugim riječima, dali imaš izglede za "bogomoljku" ili ne, treba baciti pogled na kompletnu kartu (odrediti što Ve u tvojoj karti uopće predstavlja a tek onda vidjeti kako i kada će proraditi mreža tranzita na tvoju petu kuću
ufh, vrh 5. kuce mi je u Skorpionu a Ve u Strijelcu.. Retrogradni Uran u konjukciji s mjesecomu 8. kuci a za 2 mjeseca i Jupiter i Pluton ce mi raditi konjukciju s Venerom u 5. kuci...
Nije mi jasno sto znaci da li Ve simbolicki predstavlja mene ili druge?
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:34   #33
Planeta nas simbolički predstavlja prvenstveno ako je vladar asc, to je ključ. Nadalje, nas i ono do čega nam je najviše stalo, predstavlja i sve ono što je na bilo koji način povezano s prvom kućom te sekundarno s desetom kućom.

Ima još tih sistema ali trebalo bi puno priče i nešto znanja iz tradicionalne astrologije jer moderna i psihološka se time ne bave previše
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:22   #34
kuzim o cemu pricas ali i dalje mi nije jasno kako Ve moze simbolicki predstavljati druge? Mislim, moze u muskom horoskopu predstavljati kvalitete i karakteristike zene koja mu se svidja ali ne kuzim kako konkretno u mom horoskopu moze predstavljati druge?

Asc je nesto sto nas sekundarno obiljezava, prvenstveno nas fizicki izgled. Do cega nam je najvse stalo mislim da vise predstavlja skupina planeta (glavnih, prvenstveno Sunce) u nekoj kuci.
10. kuca prikazuje kako nas dozivljavaju osobe 'na prvu loptu' ako zanemare fizicki izgled, naravno. Primjetila sam da ljude jako odreduje ta 10. kuca pa makar bila i prazna. Cak i kad ih pitas da se opisu, najvise kakarteristika koje kazu o sebi upravo ima onaj znak na cijem je vrhu 10. kuca.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:20   #35
Quote:
aola kaže: Pogledaj post
kuzim o cemu pricas ali i dalje mi nije jasno kako Ve moze simbolicki predstavljati druge?
Može, ako vlada sedmom kućom.
Quote:
Asc je nesto sto nas sekundarno obiljezava, prvenstveno nas fizicki izgled. Do cega nam je najvse stalo mislim da vise predstavlja skupina planeta (glavnih, prvenstveno Sunce) u nekoj kuci.
Asc ne predstavlja samo fizički izgled, on je početakj i kraj. Asc nas obilježava u svakom pogledu i to primarno. Stelij je opet druga priča ali sigurno nas on u potpunosti ne predstavlja.
Quote:
10. kuca prikazuje kako nas dozivljavaju osobe 'na prvu loptu' ako zanemare fizicki izgled, naravno. Primjetila sam da ljude jako odreduje ta 10. kuca pa makar bila i prazna. Cak i kad ih pitas da se opisu, najvise kakarteristika koje kazu o sebi upravo ima onaj znak na cijem je vrhu 10. kuca.
Teško je reći da je to tako
Oprosti aola, ali kuda su tebi te informacije i ovi zaključci, mislim, koju si literaturu koristila kad si učila npr. značenja kuća ?
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:54   #36
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Oprosti aola, ali kuda su tebi te informacije i ovi zaključci, mislim, koju si literaturu koristila kad si učila npr. značenja kuća ?
na primjeru sam ucila. salim se, izgleda da sam pretjerala kad sam napisala da se dugo bavim astrologijom. puno sam naucila od osobe koja se bavi 'karmickim horoskopima' a ja se nekako osobno najvise bavim tranzitima i sinastrijom. naucila sam dosta i od 'pravih' astrologa koje sam upoznala. kod njih sam primjetila da svatko ima drugaciji pristup i da im se misljenja masu puta ne samo ne poklapaju nego i razilaze. kad zbrojis sve to dobijes neku mjesavinu znanja, tj. neznanja, u mom slucaju.

.. konacno mi je jasno ovo za Ve u 7. kuci. planete u 7. kuci 'predstavljaju' partnera/e. sad mi je tek jasno sto si mislila. hvala.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:17   #37
Quote:
aola kaže: Pogledaj post
10. kuca prikazuje kako nas dozivljavaju osobe 'na prvu loptu' ako zanemare fizicki izgled, naravno. Primjetila sam da ljude jako odreduje ta 10. kuca pa makar bila i prazna. Cak i kad ih pitas da se opisu, najvise kakarteristika koje kazu o sebi upravo ima onaj znak na cijem je vrhu 10. kuca.

nemam pojma. meni je MC i 10. kuća u jarcu i stvarno mi se čini da ni slučajno ni najmanje ne ličim na jarca, niti me itko ikad tako doživljavao... imam sunce u blizancima, asc u ovnu i mjesec u lavu, i često su me pitali jesam li lav ili mi govorili da su bili sigurni da sam neki vatreni znak, često su pogodili i da sam blizanac, ali za jarca me nikad nitko nije zamijenio. niti ličim fizički na jarce, niti psihički.
nemam praktički nikakvih osobina jarca (na žalost, jer neke bi mi dobro došle).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:19   #38
Quote:
aola kaže: Pogledaj post
Asc je nesto sto nas sekundarno obiljezava, prvenstveno nas fizicki izgled. Do cega nam je najvse stalo mislim da vise predstavlja skupina planeta (glavnih, prvenstveno Sunce) u nekoj kuci.
10. kuca prikazuje kako nas dozivljavaju osobe 'na prvu loptu' ako zanemare fizicki izgled, naravno. Primjetila sam da ljude jako odreduje ta 10. kuca pa makar bila i prazna. Cak i kad ih pitas da se opisu, najvise kakarteristika koje kazu o sebi upravo ima onaj znak na cijem je vrhu 10. kuca.
Nije baš da se slažem sa ovim, ali to je jedino što bi moglo objasniti kako se za mene zainteresirao tip koji ima i veneru i mjesec u vodenjaku! Ja u vodenjaku ništa nemam osim tog MC-a
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:25   #39
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
A ako je Mjesec u sedmom kvadrat Uran?
Napetost također postoji, ali ona ima focus na nekom drugom polju (najčešće 4. ili 10.) jer je Uran taj koji reagira neočekivano.

Kod osoba s Mjesecom u 7. polju je također prisutna doza promjenjivosti u bračnoj vezi, ali njihova potreba za promjenom je više u domeni potrebe za promjenom u samoj prirodi osjećajnog odnosa.
Quote:
I šta je sa nultim stepenom Vage?
Možeš li ovo malo pojasniti?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:41   #40
Po mojem iskustvu najbitnije je gledat međusobni aspekt Mjeseca, jer
se tu pokazuju emocijonalne potrebe čovjeka.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.