Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 01:57   #41
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Napetost također postoji, ali ona ima focus na nekom drugom polju (najčešće 4. ili 10.) jer je Uran taj koji reagira neočekivano.

Kod osoba s Mjesecom u 7. polju je također prisutna doza promjenjivosti u bračnoj vezi, ali njihova potreba za promjenom je više u domeni potrebe za promjenom u samoj prirodi osjećajnog odnosa.

Možeš li ovo malo pojasniti?
Uran jeste u 4-oj kući , ali je i vladalac sedme ,kvadrira Mjesec u sedmoj?
Mislim na prirodu nultog stepena Vage - čitala sam da daje probleme u bračnom životu, osobe sklone cjepidlačenju , osobe koje nisu za brak..? Da li se ti slažeš sa ovom tezom? Moj je Mars tu
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:56   #42
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Uran jeste u 4-oj kući , ali je i vladalac sedme ,kvadrira Mjesec u sedmoj?
Najelementarnije tumačenje 7. polja jest da vrh 7. kuće simbolizira što osoba očekuje od partnerstva/braka, a položaj vladara opisuje što kroz partnersvo/brak zaista dobiva. Kada je vladalac 7. polja u 4. polju to upućuje da postoji snažna veza između partnera i onog "roditeljskog".

Iako roditelji vole misliti da uvijek pokušavaju, znaju i rade najbolje za svoje dijete, to na žalost često nije istina. Uran u 4. polju upućuje na neki oblik "remećenja" prirodnog tijeka djetinjstva zbog kojeg je individua kao dijete gurnuta u zbunjujuću i za nju nestabilnu situaciju. Kako Uranovi aspekti traže brzu adaptaciju na novonastalu situaciju, problem nije u tome do osoba to mentalno nije usvojila. Pače, to joj najčešće i uspjeva usvojiti "mozgom", ali problem je u tome što nikada nije dobila vremena da emotivno tu istu situaciju duševno iskusi.

S druge strane kvadrat je "vrlo nesvijesan" aspekt (priroda kvadrata je na nižoj razini Marsovska). Kvadrat Urana i Mjeseca u sebi sadrži potisnuti bijes…..želju za korjenitom promjenom vlastitog identiteta. Pa čak kada ovaj kvadrat i ne obuhvaća 7. polje on ima odraz na odnosima s drugima, a kamoli kada je direktno vezan uz to polje.

U praksi često individua s ovakvom kombinacijom kroz partnera pokušava zadovoljiti aspekt koji nije zadovoljila u odnosu s jednim, onim prezahtjevnim roditeljem (najčešće je to majka/Mjesec). Osobi nedostaje svijest o istinskom porjeklu svog izbora, kao i u kolikoj mjeri je njen izbor uvjetovan "roditeljskim". Začudila bi se koliko je često, ali…..to može ići toliko daleko da osoba izabere partnera koji ima isti Sunčani znak kao i roditelj.

Kako hendlati ovaj aspekt?

Ovaj aspekt traži pravilnu procijenu kojim segmentom života individua nije zadovoljna. I onda na osnovi takve procjene promjeniti taj dio života. Umjesto da cijeli život izmjeni i okrene naopačke, uništavajući postojeće temelje izvana i....unutar sebe.
Quote:
Mislim na prirodu nultog stepena Vage - čitala sam da daje probleme u bračnom životu, osobe sklone cjepidlačenju , osobe koje nisu za brak..? Da li se ti slažeš sa ovom tezom? Moj je Mars tu
Ne slažem, makar mogu pretpostaviti odakle dolazi takva interpretacija. Ali, evo kako to vidim:

Položaj Marsa pored ostalog u natalnoj karti pokazuje način na koji osoba započinje aktivnosti u svom životu. 0º je poseban, jer je na tom stupnju započelo nešto potpuno novo. U tvojoj kombinaciji je uključen Mars koji je vladar prvog znaka u ukupnom astrološkom ciklusu. Kako je Mars u izgonu u znaku vage, na nultom stupnju je on na neki način na stupnju apsolutnog izgona.

Stoga je svaki početak s Marsom na ovakvom stupnju…..slično situaciji kada nestane goriva u rezervoaru na sred autoputa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 15:46   #43
Tnx Fish na volji i znanju!

Uran u 4-tom mi je već odradio svoje kroz iznenadan razvod roditelja i pravi lom i još po nešto... (Aflikuje i Sunce i Mjesec) , al kad je već to iza mene nekih 6-7 godina, pitala sam se šta li donosi kao vladar 7.. Nije li to već "potrošeno" - može li se tako gledati?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:57   #44
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Uran u 4-tom mi je već odradio svoje kroz iznenadan razvod roditelja i pravi lom i još po nešto... (Aflikuje i Sunce i Mjesec) , al kad je već to iza mene nekih 6-7 godina, pitala sam se šta li donosi kao vladar 7.. Nije li to već "potrošeno" - može li se tako gledati?
Ne...na žalost.

Simbolika 4. kao i 7. polja je ogromna tako da se nikako ne može reći da je aspekt "potrošen" kroz jedan događaj pa bio to i npr. razvod roditelja.

Kao što znaš, Uran je planeta koja kroz poziciju u natalnoj karti stimulira potrebu za slobodom, neobičnim odnosima, promjenom, percepcijom na nivou uma, uništavanju statičnog modela života, razbijanjem uhodanih modela životnog stila kroz svojevrsni element kaosa …i još puno puno toga. A Uran se razvodom roditelja ne "pomiče" iz 4. polja, niti se "presjeca" veza kvadrata između njega i Mjeseca.

S druge strane, natalna karta nije statična….svaki aspekt živi u natalnoj karti kroz tranzite i progresije. Pa je važno pratiti i Uranove tranzitne cikluse kroz natalnu kartu.

Uran ima 84-godišnji hod kojim opisuje jedan ciklus kroz sve znakove zodijaka. Ali za Uran je bitan broj 7. jer je to približan broj godina koliko boravi u jednom znaku (Uranov mali ciklus). Kroz proučavanje njega se može dobiti slika trenda u određenom znaku kao i aspekti/njihova jačina koju prolaskom aktivira.

Kako je u tvojoj karti vladar 7. polja Uran i prohodao znak vodenjaka (1996. - 2003.) taman prije ove sadašnje pozicije u ribama, to bi značilo da je tada snažno aktivirao i 4. polje.

P.S. Po ovom kako si ranije napisala 7. polje zauzima i znak riba (koliko sam skužila Mjesec je u ribama u 7. polju?) pa bi tranzitni Uran prolaskom kroz znak ribe aktivirao upravo ovaj kvadrat o kojem pišeš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:12   #45
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
ali u 7. kući mi se nalazi the one and only uran, popularno zvan kao i razarač svih stega, okova i brakova
Mozda bi ti najbolje bilo da se udash za Vodoliju....
andjela pizelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:39   #46
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako je u tvojoj karti vladar 7. polja Uran i prohodao znak vodenjaka (1996. - 2003.) taman prije ove sadašnje pozicije u ribama, to bi značilo da je tada snažno aktivirao i 4. polje.
e, za taj period su vezane moje zivotne najvece tumbacije i drastichno pomjeranje upravo tih porodichnih odnosa. samostalno zivljenje, odvajanje od doma, domovine a onda i od porodice.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.09.2007. at 09:47.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:57   #47
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne...na žalost.


Kako je u tvojoj karti vladar 7. polja Uran i prohodao znak vodenjaka (1996. - 2003.) taman prije ove sadašnje pozicije u ribama, to bi značilo da je tada snažno aktivirao i 4. polje.

P.S. Po ovom kako si ranije napisala 7. polje zauzima i znak riba (koliko sam skužila Mjesec je u ribama u 7. polju?) pa bi tranzitni Uran prolaskom kroz znak ribe aktivirao upravo ovaj kvadrat o kojem pišeš.
Uran u 4 je takođe inicirao česte selidbe, a period o kome pričaš jeste ključan kada su u pitanju događaji koje sam navela.. Naime, sve je počelo 1997 poput laganog zemljotresa da bi se 2002/2003 sve srušilo iz temelja...Otac je započeo vanbračnu vezu 1997 baš i bila je tajna do Novogodišnje večeri 2001 (Opet Uran otkriva sve) , dolazi do razvoda i..2002 je umro. Život se okrenuo za 360 stepeni.

1 polje počinje na 29 stepenu Lava (ako je suditi po matičnom listu) stoga je 7 na 29 Vodolije tako da zauzima i Mjesec na 10 Riba. Međutim, meni Uranov ulazak u Ribe i konjunkcija sa Mjesecom nije donijela ništa loše-Naprotiv! Probudio je interes za Astrologiju , ali i (baš u vrijeme egzaktne konjunkcije sa Mjesecom) - Ljubav
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:47   #48
Quote:
andjela pizelly kaže: Pogledaj post
Mozda bi ti najbolje bilo da se udash za Vodoliju....
imat ću to na umu, hvala

ali mislim da je tako nešto nemoguće planirati

pogotovo kada ti je jedan blizančić na pameti
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:45   #49
gledajuci sve ono sto fish napisala....nije mi sudeno da se udam
Bogu fala
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:58   #50
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
I sad sam pročitala da uran vlada razvedenim ljudima.

ja u 7.kući imam Uran, a na ASC Vodenjaka... i u vezi sam s razvedenom osobom... i nikad nisam bila u braku, a i ne privlači me institucija braka... ovo valjda ima logike, ali u 7.kući je i Jupiter, koji označava - sretan brak...
Lav je na DSC, no meni je jedan Lav ispao najgora moguća kombinacija za vezu!
Neke je horoskope zaista teško tumačiti...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:00   #51
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
zanimljivo meni je 7. kuća skroz prazna

Meni je prazna 5. kuća (ljubav, djeca) a 7. ima 3 planete?!!
Brak bez djece i ljubavi??
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:05   #52
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako gledati bračnu vezu u natalnoj karti?
..........

Venera u kvadratu sa Saturnom i Marsom, u 12.kući
7.kućom (desc u lavu) vlada sunce, koje je u 10.kući i koje je: u trigonu sa Saturnom, i u sekstilu s Jupiterom...

I kaj sad?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.03.2008. at 21:00. Reason: preveliki quote
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 14:01   #53
Meni je ASC u djevici u 1. kući koja je prazna, DSC mi je u 7. kući u ribama i tu je jupiter, venera mi je u 10. kući u znaku blizanaca, a s njom tu su još i mjesec i kiron.

Njemu je ASC u znaku lava u kojoj se nalazi uran, DSC u 1. kući z znaku vodenjaka a tu se nalazi i kiron. Njemu je venera u 8. kući između ovna i riba.

Može li mi netko pojasniti kompatibilnost naše veze i odnosa ? Što to znači prema karti?
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:02   #54
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post

ja u 7.kući imam Uran, a na ASC Vodenjaka... i u vezi sam s razvedenom osobom... i nikad nisam bila u braku, a i ne privlači me institucija braka... ovo valjda ima logike, ali u 7.kući je i Jupiter, koji označava - sretan brak...
Lav je na DSC, no meni je jedan Lav ispao najgora moguća kombinacija za vezu!
Neke je horoskope zaista teško tumačiti...
Jasno je zašto te ne privlači brak kao formalna institucija ali zašto ti recimo ne bi imala ne formalnu, ne na papiru vezu koja bi trajala preko 3 godine (čini mi se da toliko treba trajati da bi se astrološki gledala kao brak) u kojoj bi bila sretna? Mislim da je to taj jupiter u 7. Ti nebi bila sretna u formalnom braku ali možeš imati neformalnu vezu u kojoj bi imala svoju slobodu i bila sretna. Lav na DSC ne znači da ti treba osoba koj ima sunčev znak lava, možda bi ti bolje pasao neko sa ASC lava, iako bi i sunce trebalo biti dobro ali vjerojatno vam ostali aspekti nisu išli u korist.

Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Meni je prazna 5. kuća (ljubav, djeca) a 7. ima 3 planete?!!
Brak bez djece i ljubavi??
to što je 5. kuća prazna ne znači da nećeš imati djecu ni ljubav, meni je prazna 7. pa nikom ništa. Pogledaj gdje ti je vladar te kuć ei kakve on aspekte prima pa tako tumači.

Ja se opet vraćam an onaj aspekt "bogomoljke" jer mi dečko to ima u horoskopu. Dakle venera kao vladar 5. u opoziciji sa plutonom...Dugo sam s njim i nebi rekal da je neki žderač žena ili taj aspekt ne vrijedi za muškarce? Ostali aspekti venere su dobri kao i plutona. Ili možda ja kočim taj njegov žderački nagon. Šta uopće da gledam?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:32   #55
tessa....

moja sestricna ima prazno 5 polje pa ima 6 djece...

srce...vladara uvijek moras gledati.

7 polje je inace drugo dijete. ako je tu stelij jaka licnost.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 19:57   #56
tessa,nema ti to prazno polje nikakve veze.
ja npr.imam jupiter u 5. polju(vladar petog je venera u 9.),trigon jupiter-venera,ali neću nikada imati djecu,niti se udavati(a po ovom jupiteru u petoj bi trebala imati čopor djece ).
još da ne pričam koliko nemam sreće u ljubavi(a po ovom trigonu ven-jupiter bi trebala imati).

nekako sve više sumnjam u te horoskope(nakon što sam više od 10 god. u njih slijepo vjerovala)
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:06   #57
ali zato si sigurno brzo završila fakultet i imaš sreće u igrama na sreću
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:00   #58
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ali zato si sigurno brzo završila fakultet i imaš sreće u igrama na sreću
kakao si znao da sam brzo završila fax??
diplomirala sam među prvima na mojoj godini!
faks mi je bio prelagan i stvarno sam imala sreće s njim(svi na faksu su mi govorili da sam sretnica u vezi ispita,dobijem najbolje profesore...)

igre na sreću ne igram,pesimistična sam(djevica,podznak jarac),pa mislim da nikada ništa ne bi dobila.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:28   #59
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Aspekti koji podržavaju bračnu vezu:

- Vladar 7. polja u dobrom aspektu sa Jupiterom daje sreću, osoba prosperira od bračne veze.

- Venera u dobrom aspektu s Jupiterom daje udoban i komforan bračni život.


Aspekti koji ne podržavaju bračnu vezu:

- Vladar 7. polja u lošem aspektu s Uranom djeluje vrlo slično. Osoba se u bračnoj vezi osjeća sputano i doživljava je kao prepreku vlastitoj slobodi i napredku.

- Venera i Mars u lošem aspektu govore o čestim svađama i prekidima.

- Venera i Pluton u lošem aspektu je poznat kao aspekt “bogomoljke”.
Fish
sad su mi tek neke stvari jasnije!
imam sve ove aspekte,ali najviše osjećam ovaj aspekt vladara 7.kuće (mjesec) u kvadratu sa uranom.
prije bih se ubila nego udala,ne bih psihički uspjela izdržati u braku ni 2 dana

konjukcije venera-mars i venera-pluton su loši aspekti,zar ne?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:40   #60
Question

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ukoliko vladar 7. polja ima puno aspekata, to je jedan od pokazatelja da osoba ima više značajnih veza u životu. Vrh 7. polja pokazuje kako veza počinje.
moj vladar 7.polja(mjesec) ima 8 aspekata:kvadrat,opoziciju,sekstil,i 5 trigona.
nisam u životu imala ni jednu značajniju vezu
kako je to moguće?
je li 8 aspekata puno,ili ih mora biti više?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.