Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 10:06   #61
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
konjukcije venera-mars i venera-pluton su loši aspekti,zar ne?
Konjukcija Venera/Mars sama po sebi ne mora biti neskladna, pače može biti skroz oke ako nije u znacima egzila i pada (scorpio, djevica, ovan, jarac). Treba odrediti da li je jača Venera ili Mars, ako prevladava Venera onda prevladava ranjivost i osjetljivost, a ako prevladava Mars onda razdražljvost i smionost (npr. žemsko bez pol frke prva priđe frajeru ). Mora da si sexy.

Neskladnija je konjukcija Venera/Pluton jer osoba nema osjećaja za mjeru. I manje poznato da je u žemskoj karti ovo aspekt "podcjenjivanja sebe".
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
moj vladar 7.polja(mjesec) ima 8 aspekata:kvadrat,opoziciju,sekstil,i 5 trigona.
nisam u životu imala ni jednu značajniju vezu
kako je to moguće?
je li 8 aspekata puno,ili ih mora biti više?
Moguće je, izvukla si jedan segment a kod astrologije to tako ne ide. Inače...8 aspekata je zaista puno.

Ako Mjesec ima puno aspekata to je znak nestalnog emotivnog života s puno nestabilnosti i promjena gdje osoba teško nalazi duševni mir na jednom mjestu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:45   #62
naravno, uzmite u obzir suvladara ako uzima više od 10 stupnjeva sljedećeg znaka.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:03   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Konjukcija Venera/Mars sama po sebi ne mora biti neskladna, pače može biti skroz oke ako nije u znacima egzila i pada (scorpio, djevica, ovan, jarac). Treba odrediti da li je jača Venera ili Mars, ako prevladava Venera onda prevladava ranjivost i osjetljivost, a ako prevladava Mars onda razdražljvost i smionost (npr. žemsko bez pol frke prva priđe frajeru ). Mora da si sexy.

Neskladnija je konjukcija Venera/Pluton jer osoba nema osjećaja za mjeru. I manje poznato da je u žemskoj karti ovo aspekt "podcjenjivanja sebe".

Moguće je, izvukla si jedan segment a kod astrologije to tako ne ide. Inače...8 aspekata je zaista puno.

Ako Mjesec ima puno aspekata to je znak nestalnog emotivnog života s puno nestabilnosti i promjena gdje osoba teško nalazi duševni mir na jednom mjestu.
Fish hvala
ne znam da li mi je jača venera ili mars(iako pretpostavljam da je venera,jer je u vagi,a mars je koliko se sjećam u egzilu u vagi,ili kako se to već kaže).
premda imam i karakteristike venere koje si navela(izuzetna ranjivost i osjetljivost),ali i marsa(nevjerovatna smionost i razdražljivost).i obožavam prva prilaziti frajerima,ne volim kada oni meni prilaze
ljudi misle da sam izrazito sexy (premda se ja uopće ne osjećam sexy,vjerovatno zbog te konjukcije pluton-venera potcjenjujem samu sebe).

drago mi je da si mi objasnila i ovo za mjesec
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:05   #64
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
naravno, uzmite u obzir suvladara ako uzima više od 10 stupnjeva sljedećeg znaka.
za ovo prvi put čujem,nisam znala da i to postoji.
baš ću si pogledati u karti te suvladare
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:41   #65
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
a DSC u vodenjaku (dakle sedma kuća).
vodenjaci simboloziraju po njoj razvod ili uglavnom vezu s razvodom.
I ja imam 7. kuću u Vodenjaku.. . Da li to može značiti razvod?
proljetni_cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:56   #66
naravno da moraš gledati suvladar. meni je ac u jarcu, ali prvo polje ide kroz cijeli znak vodenjaka i zahvaća ribe. tako da ću gledati i urana a ne samo saturna kao vladare svojeg 1 polja. također ako pratiš progresivni horoskop kada ti ac promijeni znak tada je taj vladar u tom periodu života puno bitniji nego natalni vladar ac-a.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:17   #67
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Jasno je zašto te ne privlači brak kao formalna institucija ali zašto ti recimo ne bi imala ne formalnu, ne na papiru vezu koja bi trajala preko 3 godine (čini mi se da toliko treba trajati da bi se astrološki gledala kao brak) u kojoj bi bila sretna? Mislim da je to taj jupiter u 7. Ti nebi bila sretna u formalnom braku ali možeš imati neformalnu vezu u kojoj bi imala svoju slobodu i bila sretna. Lav na DSC ne znači da ti treba osoba koj ima sunčev znak lava, možda bi ti bolje pasao neko sa ASC lava, iako bi i sunce trebalo biti dobro ali vjerojatno vam ostali aspekti nisu išli u korist.


to što je 5. kuća prazna ne znači da nećeš imati djecu ni ljubav, meni je prazna 7. pa nikom ništa. Pogledaj gdje ti je vladar te kuć ei kakve on aspekte prima pa tako tumači.

Ja se opet vraćam an onaj aspekt "bogomoljke" jer mi dečko to ima u horoskopu. Dakle venera kao vladar 5. u opoziciji sa plutonom...Dugo sam s njim i nebi rekal da je neki žderač žena ili taj aspekt ne vrijedi za muškarce? Ostali aspekti venere su dobri kao i plutona. Ili možda ja kočim taj njegov žderački nagon. Šta uopće da gledam?

Hvala
Ovo za 7.kuću je najvjerojatnije točno...ne zamišljam se u formalnom braku, i što sam starija, sve više osjećam da brak nije za mene...
a veza mi traje 7 godina

Na vrhu 5.kuće mi je rak, Mjesec u 3.kući, u trigonu s planetama iz 7.kuće...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:21   #68
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
naravno da moraš gledati suvladar. meni je ac u jarcu, ali prvo polje ide kroz cijeli znak vodenjaka i zahvaća ribe. tako da ću gledati i urana a ne samo saturna kao vladare svojeg 1 polja. također ako pratiš progresivni horoskop kada ti ac promijeni znak tada je taj vladar u tom periodu života puno bitniji nego natalni vladar ac-a.
Aha, ovo je isto dobro znati...
Meni je ASC u Vodenjaku, ali cijela 1.kuća u Ribama, + još 10 stupnjeva Ovna...
Isto tako, naravno... DESC u Lavu, cijela 7.kuća u Djevici + još 10 stupnjeva u Vagi...
I da. Sjeverni mjesečev čvor je u 1.kući, a Južni u 7...

I vladar i suvladar 7.kuće su mi na MC-u. Orbis 1stupanj!!!
Očito je da mi partner mora biti jaaaako uspješna osoba
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:18   #69
Za brak isto nije dobro:

Ako vladar 7.kuce pravi kvadrat ili opoziciju sa planetom u 7.kuci.

Ako se takva osoba ozeni ili uda, brak ce trajati najvise dvije godine.

Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:57   #70
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Moj ASC je u lavu, a DSC u vodenjaku (dakle sedma kuća).
uran mi je u kvadratu s venerom (inače uran mi je u 4. kući u škorpiji, a venera u petoj kući u strijelcu).
rekla mi je jedna astrologica da to upućuje na to da sam osoba koja nije stvorena za formalnu instituciju braka, da je za mene bolje da se "papirnato" ne vezujem, i da će u meni uvijek biti borbe između želje za partnerstvom i želje za slobodom.
Takodjer mi je rekla da će muškarac mojeg života biti najvjerojatnije razveden, jer vodenjaci simboloziraju po njoj razvod ili uglavnom vezu s razvodom.
mene zanima da li je to točno, i kako se točno može po natalnoj karti iščitati kakav nama partner točno treba?
ja sam Bik, isto ASC u Lavu, a DSC u Vodenjaku...i meni je Uran u Škorpionu ali u kvadratu s ASC.
Mjesec mi je u Strijelcu, a Venera u Blizancu, ali ne odgovaram tom ''blizanačkom'' obrascu, dapače sam vrlo vjerna kao partnerica i nikako dvolična...
ali javljam ti se zbog ovog DSC u Vodenjaku, mislim da se to ne odnosi samo na razvod i razvedene, već uopće na tendenciju prema nekonvencion.vezama i/ili nekonvencionalnim i netradicionalnim tipovima partnera. barem po mom skromnom iskustvu...
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:05   #71
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Za brak isto nije dobro:

Ako vladar 7.kuce pravi kvadrat ili opoziciju sa planetom u 7.kuci.

Ako se takva osoba ozeni ili uda, brak ce trajati najvise dvije godine.

Stella

da,meni vladar 7.(mjesec),pravi opoziciju sa saturnom u sedmoj.
za mene bi i 2 god. braka bile previše,ne bi to nikako mogla izdržati.

ali,malo me zbunjuje točna pozicija mog saturna(i mjeseca).
po jedno 3-4 različita astro programa imam saturn u osmoj i mjesec u 2.kući,a po astrodienstu mi je saturn u 7. i mjesec u prvoj.
ali nekako najviše vjerujem astrodienstu.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 16:36   #72
Halo ray ban,

Ja poznam dva muskarca (jako dobro izgledaju): sa ovim sta sam napisala oba su se ozenila i poslije dvije godine razvela. Obadva su se ozenila jer je ona ostala u drugom stanju. Jedan se htio rastati prije a ona ga je prevarila: molila ga je da idu na more, na odmor i da ce se poslije toga rastati. Sta je napravila: nije uzela tablete i ostala u drugom stanju. Posto je njezin otac bio bogat i jako strog, prisilio je mojeg prijatelja (bivseg) da se ozene. Rekao mi je da su mu te dvije godine bile najgore u zivotu.
To dijete (sina) vidio je samo jednom u zivotu. Tako se ona njemu osvetila.

On je isto podznak Vaga, ima Mjesec u 7.kuci a Mars (vladar 7.kuce) pravi kvadrat sa Mjesecom. U takvim slucajevima je bolje zivjeti u zajednici nego u braku.

Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:40   #73
na osnovu čega misliš da je dvije godine ?

obično orbis ukazuje na samo trajanje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 03:14   #74
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Halo ray ban,

Ja poznam dva muskarca (jako dobro izgledaju): sa ovim sta sam napisala oba su se ozenila i poslije dvije godine razvela. Obadva su se ozenila jer je ona ostala u drugom stanju. Jedan se htio rastati prije a ona ga je prevarila: molila ga je da idu na more, na odmor i da ce se poslije toga rastati. Sta je napravila: nije uzela tablete i ostala u drugom stanju. Posto je njezin otac bio bogat i jako strog, prisilio je mojeg prijatelja (bivseg) da se ozene. Rekao mi je da su mu te dvije godine bile najgore u zivotu.
To dijete (sina) vidio je samo jednom u zivotu. Tako se ona njemu osvetila.

On je isto podznak Vaga, ima Mjesec u 7.kuci a Mars (vladar 7.kuce) pravi kvadrat sa Mjesecom. U takvim slucajevima je bolje zivjeti u zajednici nego u braku.

Stella

jadni ti muškarci koje te žene tako prevare
i vjerujem da su im te 2 godine bile najgore godine u životu.

ali meni bi stvarno i 2 dana braka bilo previše,neki život u zajednici bi mi možda i bio ok(ali veeeliko možda),ali brak

a ja baš kao za inat nailazim samo na neke užasno ljubomorne i posesivne dečke,koji naravno žele ozbiljnu vezu i brak

da li znate kakve aspekte neka osoba mora imati da privlači bolesno ljubomorne partnere?
sve i jedan dečko kojeg sam imala su bili UŽASNO ljubomorni(bez ikakvog razloga),pa ja to sve jako brzo prekinem(strah me takvih ljudi).
i ne samo dečki koje sam imala,nego i potencijalni dečki i muški prijatelji.

možda je stvar samo u tome da su svi muškarci takvi(barem u početku veze)?

Zadnje uređivanje ray ban : 12.04.2008. at 04:12.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 12:07   #75
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Aha, ovo je isto dobro znati...
Meni je ASC u Vodenjaku, ali cijela 1.kuća u Ribama, + još 10 stupnjeva Ovna...
Isto tako, naravno... DESC u Lavu, cijela 7.kuća u Djevici + još 10 stupnjeva u Vagi...
I da. Sjeverni mjesečev čvor je u 1.kući, a Južni u 7...

I vladar i suvladar 7.kuće su mi na MC-u. Orbis 1stupanj!!!
Očito je da mi partner mora biti jaaaako uspješna osoba

Uh kod tebe je situacija kompleksna jer imaš tako puno vladara, kompleksna ličnost, ali daje nažalost i rasijanost pažnje u više smjerova.

Vodenjak = Saturn i Uran, oba vladara moraš gledati
Ribe = Jupiter i Neptun
Ovan = mars

Ti srce mamino imaš 5 vladara i tvoj horoskop kao takav nije jednostavan za tumačenje

(mislim za mene je al kažem inače)
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:38   #76
Halo Suspirium,

Neznam zasto dvije godine:
jedan je podznak Vaga, DC u Ovnu (Mars je vladar i on obidje ceo zodiak za dvije godine - tako nesto);
drugi je podznak Skorpija, njegov vladar je Mars (ili Pluton).

To treba jos malo studirati. Znam da Uran znaci 7 godina.

Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:04   #77
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
na osnovu čega misliš da je dvije godine ?

obično orbis ukazuje na samo trajanje.
baš sam si pogledala taj orbis.
kod mene je orbis opozicije mjeseca(vladara 7.) i saturna koji se nalazi u sedmoj 2'38.
kao što sam rekla brak bi mi trajao 2 dana(2,5 ako računamo da bi ovih pola dana pakirao kovčege)
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:08   #78
Quote:
stella77 kaže: Pogledaj post
Halo Suspirium,

Neznam zasto dvije godine:
jedan je podznak Vaga, DC u Ovnu (Mars je vladar i on obidje ceo zodiak za dvije godine - tako nesto);
drugi je podznak Skorpija, njegov vladar je Mars (ili Pluton).

To treba jos malo studirati. Znam da Uran znaci 7 godina.

Stella
mislim da su u tim slučajevima te 2 godine bile slučajnost
znam muškarca koji ima uran u 7.polju(vodenjaku),i brak mu je trajao 2 godine.
varao ženu dok je bila trudna s drugim djetetom
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:35   #79
ala ste profi...
meni je jupiter u 7.kuci a vladar 7. je merkur koji je u konj. s suncen,trigonu s misecon,opoziciji s saturnom i sekstilu s marson,te trigonu s 10.kućon (mc)...al moja venera je gadan problem jer neman nijedan dobar aspekt s njon...sve neki kvadrati,te s misecon,te s marson,te opozicija s AC....jebemu
i dc u konjukciji s veneron...inace dc u djevici venera na 29 lava...
frantisevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 13:10   #80
Frantisevna,

Nemoj puno da brines o tvojoj Veneri. Znas koliko ljudi ima slabo aspektovanu Veneru i svejedno su ozenjeni ili udati.

Vidim da imas Jupitera u 7.kuci i da je vladar 7.kuce dobar. Sta vise hoces?

Pozdrav,
Stella
stella77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.