Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 19:09   #81
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Uh kod tebe je situacija kompleksna jer imaš tako puno vladara, kompleksna ličnost, ali daje nažalost i rasijanost pažnje u više smjerova.

Vodenjak = Saturn i Uran, oba vladara moraš gledati
Ribe = Jupiter i Neptun
Ovan = mars

Ti srce mamino imaš 5 vladara i tvoj horoskop kao takav nije jednostavan za tumačenje

(mislim za mene je al kažem inače)
Znam da nije jednostavan...
I cijeli mi je život takav...
5 vladara i svaki vuče na svoju stranu...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 23:14   #82
...'vaaako... desc. mi je u ribama (neptun je retro u 3. kući)
venera je u 10. kući, u raku (inače sam lav s podznakom djev i s mjesecom u strijelcu )

od aspekata

neptun je u sextilu s plutonom i marsom, u trinu sa suncem i merkurom, conj. s mjesecon i square s asc(djevica) i s jupiterom

venera je u sextilu s jupiterom

jel ima netko koju mudru da mi razjasni? u biti zaljubljujem se konstantno,multipersonalno i bez pol frke, al uglavnom puštam da me ' in love đir ' i imoušns prođu ... s naglaskom da kad imoušn faza prođe bez da netko trči za mnom, onda of kors massive crnjaaaak ....
pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 15:40   #83
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
[COLOR="Blue"]
- Vladar 7. polja u dobrom aspektu sa Jupiterom daje sreću, osoba prosperira od bračne veze.

- U ženskoj natalnoj karti Sunce u dobrom odnosu sa Saturnom i Jupiterom.

Aspekti koji ne podržavaju bračnu vezu:

- Venera i Mars u lošem aspektu govore o čestim svađama i prekidima.

- Malefik u 7. polju, naročito ako je retrogradan.

moze meni neko da pogleda fish mozes mi reci da sam pogrijesila da probam...
meni je vladar 7.mars otiso u 11.kucu u djevici i pravi op. sa venerom i mjesecom iz 5.kuce u ribama znaci bit ce samo svadja i prekid!?
i jos mi mars isto retro i jupiter (r) a mars mi pravi konj sa jupiterom u 11.kucu acs mi je u vagi vladar venera u 5.kucu znaci kod mene je isto nije dobro bak i los odnosi?? a i jos dc mi je u ovni znaci los je kad mi je u podznaku vaga a mc mi je u raku vladar mjesec u 5.kucu konj. sa venerom vladar 7. mi pravi sextil sa mc i trigon sa mjesecom eznam to sve sta bi znacilo kod mene kad mi pravi los i dobar aspekte pomagajte
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 14:16   #84
Venus Quincunx Pluto()scorpion,3.kuća)-Ne želim biti bogomoljka
dali se inkonjukcija smatra toliko lošom kao kvadrat,opozicija ili čak konjukcija?
venera je u ovnu u 8 kući,u trigonu sa saturnom(4,strijelac)i kvadratom s neptunom(4 ,jarac)
7 kuća je u ribama,u kojoj su sunce i rx merkur(koji mi je vladar asc,djevica)
a kako mi se čini mislilma da sam ga već i upoznala,comments?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 03:44   #85
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
Venus Quincunx Pluto
dali se inkonjukcija smatra toliko lošom kao kvadrat,opozicija ili čak konjukcija?
venera je u ovnu u 8 kući,
Konjunkcija uopce nije losa, osobito ona u Skorpionu.


A inkonjunkcija takodjer nije toliko napet aspekt kao kvadrat ili opozicija.

Ako vec ne znas, evo ovdje mozes otprilike vidjeti sto bi znacio aspekt inkonjunkcije (da se ne ponavljam).

Pluton je sam po sebi potreba za transformacijom, smrcu i ponovnim rodjenjem te produbljivanjem zivota i zivotnih iskustava. Kod tebe je on ovim aspektom povezan s Venerom, simbolom ljepote, ugode, potrebe za skladom, harmonijom i odnosima. Dakle, ova dva "dijela" tebe kao da su vezani u nekom raskoraku, ne prepoznaju potrebe jedno drugoga iako ih sam taj aspekt primorava da to sto prije prepoznaju kako bi se pravilno manifestirali.

Uglavnom, radi se o prilagodbi koja bi se trebala izroditi izmedju Venere i Plutona kroz obostrane kompromise. Eto, u tvome slucaju ta prilagodba i ne mora biti previse teska s obzirom da ti je Venera u 8. kuci (polje Skorpiona....vec je na neki nacin "prilagodjena" Plutonu). Jedino sto bi stvaralo eventualnu napetost i poteskoce je cinjenica da je ona u Ovnu, a Ovan i Skorpion koliko god da su slicni, ipak su jako razliciti.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 05:19   #86
kužim šta misliš ili pretpostavljam,ja sam ti u raskoraku između ljubvi i vlastitih ideala,neznam dali će ići skupa i uvijek mislim da se nečeg moram odreći da bi imala drugo
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:38   #87
Kako mogu iz svoje karte isčitati kad ću se udati?

karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 20:44   #88
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ovo za muža si dobro shvatila. Što se tiče drugog braka po redu, postoji ukoliko je 9 kuća naglašena, bolje postavljena od 7.k., ali moraju postojat pokazatelji razvoda prvo. Venera u 9. sama po sebi kaže da ukoliko postoji pokazatelj za dva braka, osoba u drugom pronalazi zadovoljstvo i ljubav, dakle ne mora nužno označavati strance....za ovo treba više pokazatelja, sama ve u 9. nije dovoljan pokazatelj.
Ako sam vas dobro shvatio 9.kuca je naznaka drugog braka dok bi 11-ta bila pokazatelj treceg.
Znacili li to da bih ja, koji sam bjezao od braka kao djavo od krsta , morao iskusiti nepovoljan prvi brak (afliciran Ne u 7.k) da bih dosao do boljih odnosa-citaj boljeg drugog braka(dobar Ju+Ma u 9.k i slicno)?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:13   #89
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ako sam vas dobro shvatio 9.kuca je naznaka drugog braka dok bi 11-ta bila pokazatelj treceg.
Znacili li to da bih ja, koji sam bjezao od braka kao djavo od krsta , morao iskusiti nepovoljan prvi brak (afliciran Ne u 7.k) da bih dosao do boljih odnosa-citaj boljeg drugog braka(dobar Ju+Ma u 9.k i slicno)?
7.kuća predstavlja oblik odnosa koji se zasniva uz ljubav (5.k.) na zajedničkim dužnostima i obavezama, i ne mora biti brak u klasičnom tradicionalnom smislu odnosno na papiru, odnosi se i na vezu gdje zajednički s nekim živiš a ne mora nužno biti brak potvrđen zakonski. Tako da ako si ikad s nekom ženom živio i to je puklo, taj Neptun u 7. je iscpucan, pa si pogledaj 9.k., 11. itd...Ako nisi nikad s ženom živio, onda ne možeš preskočit tu 7.k....
Tebi je inače venera prilično aflicirana, kod tebe brak što kasnije to bolje...poslije 40-te...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:10   #90
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
7.kuća predstavlja oblik odnosa koji se zasniva uz ljubav (5.k.) na zajedničkim dužnostima i obavezama, i ne mora biti brak u klasičnom tradicionalnom smislu odnosno na papiru, odnosi se i na vezu gdje zajednički s nekim živiš a ne mora nužno biti brak potvrđen zakonski. Tako da ako si ikad s nekom ženom živio i to je puklo, taj Neptun u 7. je iscpucan, pa si pogledaj 9.k., 11. itd...Ako nisi nikad s ženom živio, onda ne možeš preskočit tu 7.k....
Tebi je inače venera prilično aflicirana, kod tebe brak što kasnije to bolje...poslije 40-te...
Od moje 15te godine mi je ovo prokletstvo (aflicirana Venera) poznato tako da sam u sve svoje veze i vezice ulazio i iz njih izlazio sa poznatom cinjenicom da obostrane ljubavi nece biti-s tim da bih ja manje patio jer sam znao ishod svakog odnosa, kontrolisao sam osjecaje.Ono sto sam zanemario je to da svaki aspekt, koliko god isti bio tezak, mora biti izivljen da bi se krenulo korak dalje.Tako sam, primjera radi, gotovo rijesio goruci problem "Mj90Ma" pravilnom kanalizacijom negativne energije kroz sport ili posao a sad mi preostaje da svjesno prezivim ovaj muljavi Neptun u 7.kuci tako sto cu se vjencati sa prijateljicom kojoj treba boravisna dozvola.
Malo je freaky manipulisati manipulatorom Neptunom ali kad se mora-mora se .
Hvala na odgovoru Saradonija .
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 12:31   #91
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Od moje 15te godine mi je ovo prokletstvo (aflicirana Venera) poznato tako da sam u sve svoje veze i vezice ulazio i iz njih izlazio sa poznatom cinjenicom da obostrane ljubavi nece biti-s tim da bih ja manje patio jer sam znao ishod svakog odnosa, kontrolisao sam osjecaje.Ono sto sam zanemario je to da svaki aspekt, koliko god isti bio tezak, mora biti izivljen da bi se krenulo korak dalje.Tako sam, primjera radi, gotovo rijesio goruci problem "Mj90Ma" pravilnom kanalizacijom negativne energije kroz sport ili posao a sad mi preostaje da svjesno prezivim ovaj muljavi Neptun u 7.kuci tako sto cu se vjencati sa prijateljicom kojoj treba boravisna dozvola.
Malo je freaky manipulisati manipulatorom Neptunom ali kad se mora-mora se .
Hvala na odgovoru Saradonija .
ve90sa/ve90ne - kontrola osjećaja radi straha od povrede; dakle kontrola osjećanja je prva greška. Al dobro, bar ćeš tog neptuna ispucat-s njim su uvijek prisutne neke obmane, laži, iluzije, tako da brak radi vize pun pogodak Ček da ti Saturn sjedne na Plutona....tu bi trebalo nešto pravo uletit...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:07   #92
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ve90sa/ve90ne - kontrola osjećaja radi straha od povrede; dakle kontrola osjećanja je prva greška. Al dobro, bar ćeš tog neptuna ispucat-s njim su uvijek prisutne neke obmane, laži, iluzije, tako da brak radi vize pun pogodak Ček da ti Saturn sjedne na Plutona....tu bi trebalo nešto pravo uletit...
Ovo Ve90Sa sve nekako potiskujem ,zivim u nadi da je orbis od 6° dovoljno velik.
Pojasni malo ovaj generacijski aspekt sjedanja Saturna na Pluton, sta podrazumjevas pod ulijetanjem?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 02:15   #93
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ovo Ve90Sa sve nekako potiskujem ,zivim u nadi da je orbis od 6° dovoljno velik.
Pojasni malo ovaj generacijski aspekt sjedanja Saturna na Pluton, sta podrazumjevas pod ulijetanjem?
nema veze to generacijski ili negeneracijski, radi se o tome da je tebi Pluton u 5.k. ljubavi i tranzitni saturn će ga pokrenuti...da šta podrazumijevam pod ulijetanjem...žena neka Stelium ti 'ulijeće' u život, veza, ljubav i tako to...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:47   #94
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
nema veze to generacijski ili negeneracijski, radi se o tome da je tebi Pluton u 5.k. ljubavi i tranzitni saturn će ga pokrenuti...da šta podrazumijevam pod ulijetanjem...žena neka Stelium ti 'ulijeće' u život, veza, ljubav i tako to...
Nece se samo nat.pluton pokrenuti :

http://img401.imageshack.us/img401/9516/tra10th3.jpg

...masa kardinalne energije ima da bude oslobodjena nad ovom jadnom planetom kad se u klinc uhvate jupiter,uran,pluton i saturn. (ljeto 2010)
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:53   #95
mene zanima negdje sam citala zbog MA180VE i MO je mogucnost da ce partner bit vec rastavljen i kao mogucnost da dovede djecu iz 1.braka dali je istina
moja 11.kuca je MA0JU u djevici a 5.kuca mi je VE0MO u ribama a vladar 7.je otiso u 11.kucu
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:07   #96
Evo, kopipejstam se sa Astrohelpa, možda mi ovdje netko rastumači.

Upravo sam pročitala na nekom forumu za početnike da 7. kuća u blizancima sigurno znači da ću se rastati, ili će muž imati paralelne veze, osobito ako mi je vladar 7. kuće ( Me) loše aspektiran. A meni je jako loše aspektiran. Pa je li to baš sigurno tako? Ne bih se ja rastajala jednog dana, rak sam sa mjesecom u biku, ne bih to podnijela.

Me, dakle vladar 7.-e kuće, mi je u 8. kući i pravi slijedeće aspekte:
180 Ju, 90 Sa, 120 Ur, 60 Kiron.

A Venera ( u 6. kući ) ima slijedeće aspekte: 120 Ju, 180 Ur, 60Kiron ( ).

Sunce i Mars ( muškarci u mom životu ) imaju isključivo dobre aspekte, ali Mjesec i Merkur, vladar 7.-e, su u komi.

Što bi to sve skupa moglo značiti ?

Hvala
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:13   #97
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Evo, kopipejstam se sa Astrohelpa, možda mi ovdje netko rastumači.

Upravo sam pročitala na nekom forumu za početnike da 7. kuća u blizancima sigurno znači da ću se rastati, ili će muž imati paralelne veze, osobito ako mi je vladar 7. kuće ( Me) loše aspektiran. A meni je jako loše aspektiran. Pa je li to baš sigurno tako? Ne bih se ja rastajala jednog dana, rak sam sa mjesecom u biku, ne bih to podnijela.

Me, dakle vladar 7.-e kuće, mi je u 8. kući i pravi slijedeće aspekte:
180 Ju, 90 Sa, 120 Ur, 60 Kiron.

A Venera ( u 6. kući ) ima slijedeće aspekte: 120 Ju, 180 Ur, 60Kiron ( ).

Sunce i Mars ( muškarci u mom životu ) imaju isključivo dobre aspekte, ali Mjesec i Merkur, vladar 7.-e, su u komi.

Što bi to sve skupa moglo značiti ?

Hvala
Ima tu svašta, ali za tebe bi bilo najbolje da ti se dogodi neka veza, onda bi imala i neka konkretna pitanja, ovako si stalno u sferi nagađanja i maštanja.. Opusti se malo!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 16:33   #98
kuku lele i ja sam citala dosta da kod mene isto stoji lose zbog 7/1 i mars 180 ve ali ja mislim da kod mene nece bit 2 braka jer me saturn uci lekciju i to zahvalim sto mi stoji u 12.kucu..i donosi kasni brak...neki su me rekli da cu imat 2 braka i 2 osobe su mi rekli samo 1 brak pa sad neznam sta ce bit...al cu vam javit sta ce bit
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:07   #99
DSC na predzadnjem stupnju Škorpiona, Neptunu u Strijelcu 7 kući, samo generacijski sekstil sa Plutonom u 6 kući

Venera 0 Mars u 12 k

I evo što mi je astrologinja izgatala:"Neptun upućuje na bračnog druga sa značajkama Ribe, podrijetlom uz vode, nadarenog za glazbu. Čovjet koji traži drugu stvarnost u umjetnosti, izbivanju, maštanju. Lažne nade glede vjenčanja. Moguć razvod, no drugi brak suštinski ne drugačiji od prvog."

I zamislite Bikicu kad čita ovaj horor Hej traži neku drugu stvarnost!Izbiva! Jedino mi se sviđa ovaj dio o glazbi

Za ozbiljno, u stvarnosti se odgodilo ovo - bila sam zaručena sa duplim Škorpionom(moj DSC), Dalmatinac (podrijetlom uz vodu, jel), idealizirala ga do besvijesti, vječno bio u nekim svojim mislima, romantičar. No kad su se Neptunovske magle po utjecajem Plutonovog tranzita podigle i otkrile mračne tajne - napucala sam gada Tako da lažne nade glede vjenčanja - definitivno.

A vezano za Ve 0 Ma u 12 kući - tajne veze sa iznimno lijepim i impulzivnim "macho" muškarcima, zabranjene ili ograničene na "zatvorene" prostore koje će trajati kratko. Potpisujem. Sve probala

Al što me zaprepastilo je prognoza tajnih ljubavnih veza na radnom mjestu (možda jer je vladar 7 kuće u 6-oj?), al to nikad, nikad, nikad. Bože sačuvaj.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:49   #100
Quote:
vr4g kaže: Pogledaj post
moze meni neko da pogleda fish mozes mi reci da sam pogrijesila da probam...
meni je vladar 7.mars otiso u 11.kucu u djevici i pravi op. sa venerom i mjesecom iz 5.kuce u ribama znaci bit ce samo svadja i prekid!?
i jos mi mars isto retro i jupiter (r) a mars mi pravi konj sa jupiterom u 11.kucu acs mi je u vagi vladar venera u 5.kucu znaci kod mene je isto nije dobro bak i los odnosi?? a i jos dc mi je u ovni znaci los je kad mi je u podznaku vaga a mc mi je u raku vladar mjesec u 5.kucu konj. sa venerom vladar 7. mi pravi sextil sa mc i trigon sa mjesecom eznam to sve sta bi znacilo kod mene kad mi pravi los i dobar aspekte pomagajte
Kod tebe je vidljiva neka vrsta odvojenosti između mentalnog sklopa i emotivnog sklopa. Kao da je riječ o dva sustava, dva svijeta koja rade odvojeno. Tj. u životu općenito imaš izrazito razvijen razumski pristup, jaku potrebu da sve objasniš i saznaš, da ne postoji niti jedan "Zašto?" (Sunce/Merkur trigon Saturn), potrebu koja čak ide do lucidnosti (Sunce/Merkur sekstil Uran, Saturn sekstil Uran)....dok u emotivnim stvarima izgleda kao da ne koristiš taj isti razum....uopće.

Imaš velike emotivne apetite (Mjesec/Venera u 5. polju znaka ribe) koje ne znaš zadovoljiti na način koji bi isključivao agresiju ili pretjerivanje ili oboje zajedno (Mjesec opozicija Mars/Jupiter). Emotivna tijela su naglašena i napeto aspektirana, posebno Mjesec koji je opozicioniran konjunkcijom Mars/Jupiter. Kada se ti aspekti prevedu može se reći da glavni problemi u ljubavnim vezama proizlaze iz vlastitog nejasnog stava, kao i pogrešne percepcije muške strane općenito (ti fakat "ne kužiš muškarce").

Problem leži i u podložnosti i nemogućnosti da odvojiš stvari koje se zaista moraju odvojiti. To znači da kada "kažeš ne" onda bi to i trebalo biti "ne". Jednom riječju, teško ti je vidjeti svoje ljubavne veze onakvim kakve one zaista jesu....a one najčešće sadrže dozu mazohizma koja prelazi dobar ukus.

Polje braka je prazno, ali postoji veza između polja braka i predbračnih veza...tj. vladar 7. polja radi opoziciju na Mjesec u 5. polju. Ukupna kombinacija govori o ljubavnim vezama u kojima se miješa prijateljstvo, agresivnost i sklonost čestim svađama koje nisu konstruktivne, niti imaju jasan cilj, osim povrijediti onu drugu stranu.

Dakle nije dovoljno "samo reci ne" već moraš poduzeti i konkretne radnje u vezi s tim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.