Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 20:29   #1001
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Sklonost prema malo debljim ženama... Imam samo jedan takav primjer, i taj ima Ve inkonjunkcija, orbisa 1, Jupiter. Drugo nema što biti. Ve u Vodenjaku, 6.kuća, 60 Ma
Ima li netko još primjera?
Da . Moj djed, Venera u strijelcu u 2. kući 120 Saturn i 90 Neptun. I drugi primjer Venera u strijelcu u 3. kući 0 Sunce i 180 Mars. I treći primjer moj stari koji doslovno ne podnosi debele žene i uvijek ih komentira, Venera u vagi u 9 kuća. Može sve oprostiti, ali kilažu i još ako uz to jede ili ima štikle na sebi ni slučajno
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:26   #1002
sta reci nego morala bih krenuti da cistim ovo sto mi je saturn doneo vladavinom mojim petim poljem...nekim sputanim i teskim odnosom u oblasti ljubavi...sve i da se javi neko zanimljiv nestane iz vidokruga..ostanu samo okorele zadrte osobe,hladne i frustrirane... vecito mi suzava izbor onih koji mi se svide i potom me baci na neko tesko iskusenje,udalji me od onog sto zelim...
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:07   #1003
Ako su vladari sedme kuće Venera i Mars u duplim, dvotjelesnim znakovima ( Strijelac, Ribe ) dali to znači dva braka?
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:45   #1004
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Imam i ja nekoliko pitanja, naravno.

Negdje, više ne znam gdje, pročitala sam da primaran opis budućeg bračnog partnera dolazi kroz položaj i aspekte Sunca kod žene, odnosno Mjeseca kod muškarca, a da se sedma kuća odnosi više na sam brak i vanjske utjecaje na isti. Je li to točno ?

Također me zanima, ako kod žena Sunce predstavlja oca dok se ne uda, a nakon udaje predstavlja muža - dolazimo do toga da bi otac i suprug svake žene trebali biti poprilično sličnih karakteristika. Ne znam kako da si to protumačim.
Ne nužno sličnih karakteristika, ali simbolika se svakako ostvaruje...Moje Sunce je u Vagi, u 1. polju. Mene inače hoće doslovnost, pa su i moj otac i jedini "muž" dosad, pravnici. Što se polja tiče, može se reći da su upečatljivi, zna ih se, tako nekako...Inače u natalu nemaju naglašenu Vagu, ali jesu fini i pristojni, pošteni...pravedni...Trigon s Jupiterom ih opisuje kao plemenite, velikodušne, a sekstil s Uranom kao na neki način drugačije, malo su na svoju ruku, imaju svoju filozofiju.

Njegovu majku i mene kao ženu je opisivao njegov Mjesec u Ovnu, 5. polje. Ona je vrlo poduzetna, aktivna žena, i hiperaktivna čak (dispozitor Ma je u konjunkciji s Uranom, a sam Mo u opoziciji s Ur) preglasna je, i dosta iritantno to djeluje. Drama queen.
A ja imam nešto agresivno u sebi, "muško", svojeglavo, živčano, imam burne reakcije, nervozna sam...Netko izvan tog odnosa ne bi mogao povezati njegovu majku sa mnom. Naizgled smo različiti karakteri, zato mislim da se ta dinamika odnosa između dvoje ljudi, može jasno vidjeti samo izbliza, i sigurno se ostvaruje simbolika, vidjeli mi to ili ne...

E da, kod te njegove opozicije Mo i Ma0Ur, on je zauzeo stranu Mjeseca, a drugi dio je projicirao na okolinu. Tako da je mene privukao u obliku tog Ma0Ur, koji nije u sebi integrirao.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:53   #1005
Imam nedoumice vezano za simboliku V i VII kuće.
V kuća je ljubav koju pružamo i predbračne veze. VII bračni partner.
Moje pitanje je koja se kuća (ili možda planeta) posmatra ako osoba nikada nije bila u vezama iz ljubavi? U skladu sa tim i oni nasuprot njoj nisu bili u vezi iz ljubavi prema njoj. To su bile isključivo kratke seksualne veze. Da li se V kuća posmatra u slučaju kada nije bilo pravih veza već samo seksa? Nisam sigurna ni u to koja kuća tačno predstavlja seks, neki pišu V a neki VIII. Seks se ne vezuje obavezno za ljubav, da li onda može jedna kuća da predstavlja ljubav i seks? To mi nema mnogo logike.
Drugo, da li se VII kuća samo i isključivo odnosi na ljude sa kojima smo sklopili ugovor (brak ili posao) ili može da predstavlja i sve naše partnere, neprijatelje (to sam negde pročitala)..? Da li ta kuća ne može da predstavi nikog osim bračnog partnera?
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:01   #1006
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Imam nedoumice vezano za simboliku V i VII kuće.
V kuća je ljubav koju pružamo i predbračne veze. VII bračni partner.
Moje pitanje je koja se kuća (ili možda planeta) posmatra ako osoba nikada nije bila u vezama iz ljubavi? U skladu sa tim i oni nasuprot njoj nisu bili u vezi iz ljubavi prema njoj. To su bile isključivo kratke seksualne veze. Da li se V kuća posmatra u slučaju kada nije bilo pravih veza već samo seksa? Nisam sigurna ni u to koja kuća tačno predstavlja seks, neki pišu V a neki VIII. Seks se ne vezuje obavezno za ljubav, da li onda može jedna kuća da predstavlja ljubav i seks? To mi nema mnogo logike.
5. polje je i polje zadovoljstva i razonode, te uživanja u njima. Ono se odnosi na naš "čulni život" i senzacije koje proizlaze iz istoga, na strasti, na zadovoljnje osobnih žudnji.

Quote:
Drugo, da li se VII kuća samo i isključivo odnosi na ljude sa kojima smo sklopili ugovor (brak ili posao) ili može da predstavlja i sve naše partnere, neprijatelje (to sam negde pročitala)..? Da li ta kuća ne može da predstavi nikog osim bračnog partnera?
Može predstavljati sve naše partnere/partnerstva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:13   #1007
Ako jedna kuća, recimo VII, može predstavljati sve naše partnere (što ima logike, jer je nasuprot I) ipak kako onda razlikovati sve njih ako je simbolika ista? Vrh kuće, vladar, njegov/i aspekt/i..? Kako da svi partneri i bračni partner mogu da budu predstavljeni jednom istom planetom?
Neću da vas gnjavim, samo pokušavam da razumem.

DSC u škorpiji i vladar Mars u XII kući u kvadratu sa Mesecom u jarcu. Da li može da se sa takvom postavkom ikada izvuče nešto dobro? Do sada nije uspevalo. Uvek ista priča.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 22:10   #1008
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Ako jedna kuća, recimo VII, može predstavljati sve naše partnere (što ima logike, jer je nasuprot I) ipak kako onda razlikovati sve njih ako je simbolika ista? Vrh kuće, vladar, njegov/i aspekt/i..? Kako da svi partneri i bračni partner mogu da budu predstavljeni jednom istom planetom?
Neću da vas gnjavim, samo pokušavam da razumem.
Zato jer su planete arhetipi. Na simboličkoj razini imaju višestruku dimenziju - jedan te isti simbol se može izraziti na mnogo načina.

Također čovjekov život se odvija unutra mnogobrojnih planetarnih ciklusa (tranziti i progresije) i oni u svakom trenutku čovjekovog života nisu u istim pozicijama u odnosu na njegovu osobnost (natalne pozicije planeta). To omogućuje čovjeku razna iskustva na kojima on "uči o sebi". Ukoliko ništa ne nauči onda ponavlja razred.
Quote:
DSC u škorpiji i vladar Mars u XII kući u kvadratu sa Mesecom u jarcu. Da li može da se sa takvom postavkom ikada izvuče nešto dobro? Do sada nije uspevalo. Uvek ista priča.
Pojednostavljeno rečeno:


To što se neko iskustvo stalno ponavlja znači da osoba "nije naučila lekciju", tj. da joj nedostaje svijest o tome što zapravo radi. Astrologija je metoda samospoznaje i kroz nju čovjek proširuje vlastitu svijest koja mu onda omogućuje da ne "ponavlja greške".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 16:06   #1009
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


To što se neko iskustvo stalno ponavlja znači da osoba "nije naučila lekciju", tj. da joj nedostaje svijest o tome što zapravo radi. Astrologija je metoda samospoznaje i kroz nju čovjek proširuje vlastitu svijest koja mu onda omogućuje da ne "ponavlja greške".
Ako smijem pitati tvoje (astrološko) mišljenje, to da će osoba naučiti lekciju da li ovisi o njoj ili o njenim aspektima u natalnoj karti?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 15:47   #1010
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati tvoje (astrološko) mišljenje, to da će osoba naučiti lekciju da li ovisi o njoj ili o njenim aspektima u natalnoj karti?
Sve ovisi o nama, ne vidi se u natalnoj karti "osviještenost" osobe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 22:39   #1011
Slažem se sa Fish 1968. Mnogo toga zavisi od nas, naših izbora. Izbori u sadašnjosti su posledice u budućnosti. O potencijalnim posledicama trebalo bi razmišljati već kod formiranja odluke/izbora koji će nam oblikovati budućnost, ali često pametni postanemo kada je kasno. Loši izbori su lekcije koje se nauče na teži način. Možda to pokazuju izazovni aspekti.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 17:05   #1012
Pozdrav svima,
tek sam početnica u proučavanju natalnih karata tako da nemojte zamjeriti ako sad kažem nešto što skroz nema smisla no imam jedno pitanje koje me baš zanima...
Konzultirala sam se s jednim astrologom.. Ja u 7. kući imam Merkur, Sunce, Veneru, Mars; zanima me postoji li mogućnost da ću imati brak s razvedenim muškarcem jer ako sam dobro shvatila Sunce je mogući znak za brak s razvedenim muškarcem.
Također, kaže da je Venera više partnera u životu, ali da ne mora značiti i da je moguće da se to sve koncentrira u jednoj osobi.
Ima tko kakvo tumačenje i ima li to ikakve veze s vezom?
Naime, jednom davno mi je jedna starija teta dok sam još bila klinka rekla da budem imala brak s razvedenim muškarcem pa me to onako malo zainteresiralo.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 17:13   #1013
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
tek sam početnica u proučavanju natalnih karata tako da nemojte zamjeriti ako sad kažem nešto što skroz nema smisla no imam jedno pitanje koje me baš zanima...
Konzultirala sam se s jednim astrologom.. Ja u 7. kući imam Merkur, Sunce, Veneru, Mars; zanima me postoji li mogućnost da ću imati brak s razvedenim muškarcem jer ako sam dobro shvatila Sunce je mogući znak za brak s razvedenim muškarcem.
Također, kaže da je Venera više partnera u životu, ali da ne mora značiti i da je moguće da se to sve koncentrira u jednoj osobi.
Ima tko kakvo tumačenje i ima li to ikakve veze s vezom?
Naime, jednom davno mi je jedna starija teta dok sam još bila klinka rekla da budem imala brak s razvedenim muškarcem pa me to onako malo zainteresiralo.
Mislim da nema veze natalno Sunce u 7 kuci,sa takvom simbolikom,da se moras udati za razvedenog muskarca.
Prije da je zbog konjukcije Marsa i Venere u 7(ako su u konjukciji) to pokazatelj,da su tvoji partneri uvijek u nekim semama sa nekim zenama,pa ako se radi o separaciji MArsa i Venere,ili Sunca i Venere,moze da predstavlja i razvedenog partnera.Simbolika je presiroka.

Sunce predstavlja i zrelog,"odraslog" muskarca,pa je predpostavka da bi mogao vec da ima neki brak iza sebe,ali nije obavezno.
SAma Venera takodjer ne mora da predstavlja vise partnera u zivotu,osim ako nije u promjenjivim znakovima,u konjukciji sa Jupiterom ili Uranom.
Naravno ima izuzetaka uvijek.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 17:27   #1014
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Mislim da nema veze natalno Sunce u 7 kuci,sa takvom simbolikom,da se moras udati za razvedenog muskarca.
Prije da je zbog konjukcije Marsa i Venere u 7(ako su u konjukciji) to pokazatelj,da su tvoji partneri uvijek u nekim semama sa nekim zenama,pa ako se radi o separaciji MArsa i Venere,ili Sunca i Venere,moze da predstavlja i razvedenog partnera.Simbolika je presiroka.

Sunce predstavlja i zrelog,"odraslog" muskarca,pa je predpostavka da bi mogao vec da ima neki brak iza sebe,ali nije obavezno.
SAma Venera takodjer ne mora da predstavlja vise partnera u zivotu,osim ako nije u promjenjivim znakovima,u konjukciji sa Jupiterom ili Uranom.
Naravno ima izuzetaka uvijek.
Hvala na odgovoru
Na ovo boldano ne znam kako da odgovorim jer iskreno ni ne znam kaj znači
U pravu si, simbolika je preširoka.
Zapravo ne bih to nikada ni povezala ali jednom mi je jedna žena, prije 7,8 godina rekla da se budem udala za razvedenog muškarca (kako je ona to stručno rekla "za nekog tko će imati nekakav brak iza sebe"

E sad, astrolog s kojim sam se konzultirala kaže nekako ovako...
da ja imam u 7. kući i Merkur i Sunce, i Veneru i Mars i da su jaako zgusnuti i da su Mars i Sunce nekakva ratnička kombinacija i da je to sve kod mene baš onak... zanimljivo

isto tako, kaže da mi je brak u znaku Djevice što opet znači dualnost, množinu.. Malo mi je sve to ostalo nejasno.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 17:39   #1015
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
Na ovo boldano ne znam kako da odgovorim jer iskreno ni ne znam kaj znači
U pravu si, simbolika je preširoka.
Zapravo ne bih to nikada ni povezala ali jednom mi je jedna žena, prije 7,8 godina rekla da se budem udala za razvedenog muškarca (kako je ona to stručno rekla "za nekog tko će imati nekakav brak iza sebe"

E sad, astrolog s kojim sam se konzultirala kaže nekako ovako...
da ja imam u 7. kući i Merkur i Sunce, i Veneru i Mars i da su jaako zgusnuti i da su Mars i Sunce nekakva ratnička kombinacija i da je to sve kod mene baš onak... zanimljivo

isto tako, kaže da mi je brak u znaku Djevice što opet znači dualnost, množinu.. Malo mi je sve to ostalo nejasno.
Pa separacija predstavlja odvajanje planeta u konjukciji,ali i u drugim aspektima (ono kada su dvije planete blizu jedna drugoj,u istom znaku i polju,van dozvoljenog orbisa konjukcije ona nije ni bitna)ali kada te dvije planete ili budu u kontra smjerovima,tj kada je mozda jedna retrogradna,a druga nije,ili kada idu u istom smjeru,pa se brza planeta (npr Venera),odvaja od sporije planete (npr Marsa,Sunca,Saturna,Jupitera itd.).

Kladim se da ti je sada sve jasno

Pa prije da ti sa toliko planeta u 7 polju u braku nece biti nikada dosadno(da ne pricam o svoj mogucoj simbolici)

Tvoja 7ma u Djevici moze tebi dati vise brakova,a ne partneru.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 19:55   #1016
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
tek sam početnica u proučavanju natalnih karata tako da nemojte zamjeriti ako sad kažem nešto što skroz nema smisla no imam jedno pitanje koje me baš zanima...
Konzultirala sam se s jednim astrologom.. Ja u 7. kući imam Merkur, Sunce, Veneru, Mars; zanima me postoji li mogućnost da ću imati brak s razvedenim muškarcem jer ako sam dobro shvatila Sunce je mogući znak za brak s razvedenim muškarcem.
Također, kaže da je Venera više partnera u životu, ali da ne mora značiti i da je moguće da se to sve koncentrira u jednoj osobi.
Ima tko kakvo tumačenje i ima li to ikakve veze s vezom?
Naime, jednom davno mi je jedna starija teta dok sam još bila klinka rekla da budem imala brak s razvedenim muškarcem pa me to onako malo zainteresiralo.
Pretpostavljam da su ti to rekli jer ti je vl. 7. polja Sunce u trigonu s Uranom, kao i Venera. A naravno da ne mora biti doslovno razveden, nego može biti i nešto drugo uransko u vezi njega.
Evo, slučaj sa 7. poljem u Vodenjaku, i s Ve u Vodenjaku, nije se oženio s razvedenom osobom. Više bih rekla da je brak dosta baziran na prijateljstvu, i općenito da taj Vodenjak opisuje okolnosti u braku, i bračnog partnera, koji nije razveden, ali naravno utjelovljuje te osobine.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:31   #1017
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa separacija predstavlja odvajanje planeta u konjukciji,ali i u drugim aspektima (ono kada su dvije planete blizu jedna drugoj,u istom znaku i polju,van dozvoljenog orbisa konjukcije ona nije ni bitna)ali kada te dvije planete ili budu u kontra smjerovima,tj kada je mozda jedna retrogradna,a druga nije,ili kada idu u istom smjeru,pa se brza planeta (npr Venera),odvaja od sporije planete (npr Marsa,Sunca,Saturna,Jupitera itd.).

Kladim se da ti je sada sve jasno
je, je

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa prije da ti sa toliko planeta u 7 polju u braku nece biti nikada dosadno(da ne pricam o svoj mogucoj simbolici)
slušam


Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su ti to rekli jer ti je vl. 7. polja Sunce u trigonu s Uranom, kao i Venera. A naravno da ne mora biti doslovno razveden, nego može biti i nešto drugo uransko u vezi njega.
Evo, slučaj sa 7. poljem u Vodenjaku, i s Ve u Vodenjaku, nije se oženio s razvedenom osobom. Više bih rekla da je brak dosta baziran na prijateljstvu, i općenito da taj Vodenjak opisuje okolnosti u braku, i bračnog partnera, koji nije razveden, ali naravno utjelovljuje te osobine.
što bi to moglo biti, nešto uransko?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:44   #1018
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
što bi to moglo biti, nešto uransko?
Pilot, električar, genijalac, buntovnik, individualac, vodenjak ... Puno je toga.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 14:06   #1019
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post

što bi to moglo biti, nešto uransko?
Uranovi ljudi uglavnom vole svoju slobodu, na neki način su drugačiji, ne slijede pravila, nešto nekonvencionalno ima kod njih, inventivni su ljudi, revolucionari, altruisti, imaju neki alternativni životni stil...ili čak ekscentrični čudaci.

I moji su dijelom takvi, o čemu govori moj Mars u kvadratu s Uranom, i nije ništa strašno. Samo žive tako da ih nije briga što tko o njima misli i na neki način su sami sebi dovoljni, jer imaju previše svojih interesa...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:19   #1020
Pozdrav,jedna astrologinja mi je rekla kako je vladar mog 7.polja retrogradni merkur da ce partner biti razveden.ili u vezi.. Mene zanima da li se u tu simboliku uklapa privremeni prekid odnosa zbog njegovog odlaska u inozemstvo, ja nisam dovoljno strucna pa mi trebai pomoc 😊😊
Oiprocks 911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.