Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 16:03   #21
Quote:
..::Zeno::.. kaže: Pogledaj post
Pa sta ne ucis o VHFu i na tecaju za C kategoriju, a i u skriptama za B kategoriju se prica o tome.
Prije nije bilo VHF-a, znam osobu koja je nedavno položila VHF kako bi mogla napraviti novu dozvolu (B kategorija), cijena je bila parsto kuna.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:19   #22
meni je prijatelj čini mi se položija prije godinu dana za B kategoriju, a s tim i VHF. Ne znam od kad je tako, ali sad koju god kategoriju da polažeš, dobiješ s njom VHF, što je i logično jer se mora znati to (nije da je teško, ali..). Problem je sad ovaj GMDSS što svi moraju imati u charteru, za njega tečaj+ispit koštaju 2000kn
dado#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 23:20   #23
Evo podizem malo stariju temu... zanima me koliko danas kosta ovaj ispit za voditelja brodice do 12 metara duzine.
hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:31   #24
U Splitu 430kn +15kn +dvi slike +40 kuna takse
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 12:11   #25
zahvaljuem.
Postoje li kakve informacije o promjenama tog ispita kad udemo u EU?
jer prijatelj me "tjera" da to polozim, vjerujuci da ce bit puno teze nakon ulaska.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 22:56   #26
Sječam se kad sam ja išao polagati da je bilo dosta stranaca u redu iza mene. Lako da bi moglo biti teže, ali najvjerojatnije će biti i dosta skuplje
el passo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 13:35   #27
iz Lučkih kapetanija su najavili da bi u (skoroj) budućnosti taj ispit triba sadrzavat i prakticni dio tj. stvarno upravljanje nekom brodicom...mislim da to nema direktne veze sa EU, ali ce sigurno poskupit/produljit dobijanje dozvole...
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:23   #28
Evo odlucio sam se ja to "upisat" i polozit prvom prilikom.
Izgleda da je ovaj decko ipak bio u pravu jer kapetan koji mi je objasnjavao neke stvari tumaci da ulaskom u EU taj tecaj ce trajat minimalno 20tak sati (kao autoskola) i postojat ce upravo ovo sto je kolega open510 najavio... prakticni dio kojeg ce svaki polaznik morat zadovoljit... sto se cijene tice to je vec najavljeno i bit ce minimalno 3 puta skuplje nego sad...

to je ono sto sam saznao... ako oni lazu, lazem i ja.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 22:46   #29
Ima li kakvih novosti oko cijena polaganja sada kada smo u eu? da li su se dizale šta?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 08:59   #30
Trenutno ( 13.07. u jednoj LK) je još uvijek ( za voditelja brodice kategorije B) bilo: 420kn (proračun - ispit) + 20kn (proračun - obrazac) + 40kn u biljezima .. bez obveze tečaja ili praktičnog (upravljanje brodicom) ali s dosta " cijeđenja"... a od djelatnika LK ima najava da oni očekuju praktični dio i cijene znatno veće ( oko 200€)
Duk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 23:02   #31
neka dižu cijene do neba, nema toga što mi ne možemo platit
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:37   #32
Quote:
Duk_007 kaže: Pogledaj post
Trenutno ( 13.07. u jednoj LK) je još uvijek ( za voditelja brodice kategorije B) bilo: 420kn (proračun - ispit) + 20kn (proračun - obrazac) + 40kn u biljezima .. bez obveze tečaja ili praktičnog (upravljanje brodicom) ali s dosta " cijeđenja"... a od djelatnika LK ima najava da oni očekuju praktični dio i cijene znatno veće ( oko 200€)
Jeli ta dozvola dovoljna za iznajmljivanje charter brodice sa VHF postajom?
Nigdje ne mogu naci definitivnog odgovora.
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:46   #33
Osoba koja ima ovlaštenje upravlljanja brodicom kategorije B može iznajmiti i upravljati brodicom s ugrađenom VHF stanicom ali je ovlaštenje za stanicu tzv. ograničeno tj. samo u obalnom moru RH i u govornim relacijama na hrvatskom jeziku.
Duk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 12:10   #34
Evo prije 2 mjeseca je bilo pisano da se nista nije promjenilo. Dali u medjuvremenu imate neke nove informacije u vezi cijene ispita i dali je voznja isto potrebna? I kada i gdje se tocno moze polagat (Split ili Rijeka).

Hvala puno!

Srdacan pozdrav!
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 12:13   #35
[QUOTE=..::Zeno::..;31300775]


@ alfa 159: Za ovu jahtu ti je B kategorija dosta, QUOTE]

bok!

Ovo gore si bio odgovorio za ovaj brod http://www.njuskalo.hr/motorni-brodo...-oglas-2278462
sta nije do 12m kod Kat B?
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 20:44   #36
Smile

Quote:
BASILISTA kaže: Pogledaj post
Evo prije 2 mjeseca je bilo pisano da se nista nije promjenilo. Dali u medjuvremenu imate neke nove informacije u vezi cijene ispita i dali je voznja isto potrebna? I kada i gdje se tocno moze polagat (Split ili Rijeka).

Hvala puno!

Srdacan pozdrav!
Ja sam polozio prije mjesec dana i nista se nije promjenilo. Mozes polagati u svakoj LK a za Pulu znam da su ispiti u Subotu. Dan ranije ispunis prijavu i platis nekih 500 kn, treba i dvije fotofrafije 2,50x3,5cm 40kn taksenih maraka. Uostalom, otidjite na najblizu Lucku Kapetaniju i sve ce vam tamo objasnit. To je za kategoriju B, odnosno unutar Hr teritorijalnog mora i do 12 mtr broda.
P.S. dosta se prica da ce se kriteriji i cijena podici pa nije bas mudro odugovlacit sa ispitom.
Cumulus Humilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 11:07   #37
Quote:
Cumulus Humilis kaže: Pogledaj post
Ja sam polozio prije mjesec dana i nista se nije promjenilo. Mozes polagati u svakoj LK a za Pulu znam da su ispiti u Subotu. Dan ranije ispunis prijavu i platis nekih 500 kn, treba i dvije fotofrafije 2,50x3,5cm 40kn taksenih maraka. Uostalom, otidjite na najblizu Lucku Kapetaniju i sve ce vam tamo objasnit. To je za kategoriju B, odnosno unutar Hr teritorijalnog mora i do 12 mtr broda.
P.S. dosta se prica da ce se kriteriji i cijena podici pa nije bas mudro odugovlacit sa ispitom.
Super, hvala puno!
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 10:42   #38
procitao sam temu al mi nije najjasnije sve. imam malog gumenjaka od 2-3 metra i planiram na njega staviti neki motoric 3-4 ks. koja dozvola mi treba za to?
frend koji je polagao prije 2 godine (u zagrebu) veli da postoje 2 osnovne kategorije: brod do 9m i do 13m.

jel to tocno i koja je sad cijena polaganja? i di u zagrebu se to moze poloziti? on se vise ne sjeca di je polagao
winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 22:38   #39
treba ti A kategorija, ne trebas nikakvu praksu, uzmes knjigu i dođeš na ispit (brodica do 7 metara)

B kategorija je do 12 m

Meni je stara polagala u Zagrebu u JK sv Nikola za B
a_machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:29   #40
pozdrav, da li netko zna gdje mogu obaviti lječnički za voditelja brodice? imam C kategoriju i trebao bih je uskoro obnoviti, pa da sad ne lutam okolo?

hvala.
5-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.