Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 10:26   #41
Trgovanje neprofitne udruge

Pozdrav!
Član sam jedne neprofitne udruge. Željeli bismo kupiti određeni rekvizit koji bi služio na korištenje svima u klubu i pomogao u djelovanju kluba. S obzirom da nismo u mogućnosti kupiti novi s kojim bi dobili račun, zanima me možemo li kupiti rabljeni od fizičke osobe. Kako opravdati troškove? Dal je moguće s kupoprodajnim ugovorom i dal je to dovoljno? Treba li platit kakav porez? Riječ je o cifri od oko 15.000,00 kuna.
Hvala!
Arnie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:04   #42
Udruge i organizacija zabave

Pomoć!!

Registrirani smo kao neprofitna udruga i nadamo se organizirati zabavu/koncert na kojoj bi naravno postojao šank. Rečeno nam je da ne smijemo točiti alkohol, a kako bez toga ne ide danas ništa, morali bi to nekako riješiti.
Pitanja, ako netko zna molim javite što prije!
- kolika je moguća novčana kazna za točenje alkohola Udruzi kao pravnoj osobi (ne maloljetnicima nego jednostavno bez dozvole)
- postoji li kakva odgovornost za npr predsjednika Udruge
- ako Udruga dobije novčanu kaznu, a nema ništa na računu - kako se to rješava??

Hvala!!
Svraka9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 09:43   #43
Ne znam za kazne (najvjerovatnije su paprene), ali inspektorat ti može zapečatiti prostorije u kojima se nelegalno obavljaju ugostiteljske usluge na rok od najmanje 30 dana!

http://www.inspektorat.hr/DirhWeb/Pa...voTurizam.aspx

Ako udruga nema novca na računu, za naplatu kazne se može pokrenuti ovršni postupak, te se može odrediti i ovrha na nekretninama i drugoj imovini.
triax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:37   #44
Pravdanje sredstava udruga - legalno?

Evo jedno pitanje...

Moja Udruga se financira, između ostalog, iz proračuna Općine. Krajem godine oni traže izvještaj o utrošenim sredstvima te preslike svih računa, virmana i isplatnica, kako bismo dokazali kamo su utrošena sredstva.

So far so good.

Međutim, oni zahtijevaju da prikažemo i pravdamo priliv SVIH sredstava koje u godini ostvarimo. Pošto smo Udruga koja se bavi poviješću/etnografijom te održava mali muzej, primamo dosta donacija i sredstava iz privatnih izvora, a ponekad i od drugih izvora (Županija itd).

Zahtjev "pravdaju" činjenicom da bismo mi "mogli" iste račune podastrti kao opravdanje troškova i prema njima i prema Županiji, te na taj način "prevariti".

Meni je to suludo, i smatram da nemaju pravo činiti takav zahtjev! Naime:
- zašto bi Općina imala uvid u priliv i potrošnju sredstava koja dolaze iz privatnih donacija privatnih osoba?
- zašto bi Općina imala uvid u priliv i potrošnju sredstava koja dolaze iz viših instanci državne i lokalne uprave?
- zašto bi Općina zahtijevala od nas da prema njoj pravdamo priliv i potrošnju novca koji je naš prihod (ulaznice, vođene ture itd)?
i uostalom
- ove godine nismo niti ostvarili prihode iz drugih proračuna lokalne ili državne uprave.

Smatram da je njihov zahtjev ilegalan. Dakako da bi netko morao imati pravo vršiti takvu kontrolu, ali to bi svakako trebala biti neka revizija ili sudsko tijelo, a nikako lokalna samouprava? U kojem bi to zakonu moglo biti regulirano? Što da pročitam...? Želim se pobuniti i srušiti njihov zahtjev jer, po mom mišljenju, krši pravo privatnosti naših donatora (još jednom, sve fizičke, a ne pravne osobe!) te mi izgleda super-bezobrazno da neki načelnički glavonja traži da mu pokažem račune na što je potrošen novac od privatnih donacija! (dakako da scvim privatnim donatorima prqavdamo troškove, ukoliko to zatraže).
Napominjem da Udruga, zbog veličine budžeta, NE ulazi u sustav PDV-a.

Upomoć!!!!
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:17   #45
Hvala svima na odgovorima.

Na žalost moja Udruga je osnovana 2000. godine i informacije o osnivanju mi ne pomažu, kao niti članci o žrtvama na Haitiju. Kao niti link na narodne novine jer ne znam što da tamo tražim. Hvala i moderatorima za preseljenje topica pa ću sada biti totalno off topic.

Koji zakon regulira odnose lokalne samouprave i udruga registriranih na njihovom području, odnosno uvid u financije udruge? Ima li netko pojma?
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 17:13   #46
Neprofitna Organizacija = Neprofitna Udruga???

Da li su np organizacija i np udruga izjednacene u Hrvatskom zakonu? Ako da, kako regulirati clanstvo buduci da zelim osnovati neprofitnu organizaciju koja bi pruzala odredjene besplatne usluge i ne trazim sudjelovanje od strane clanova. Da li je upoce moguce osnovati organizaciju tj. udrugu bez clanova?
coverings is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:21   #47
Udruga

moze li mi netko reci kako osnovati udrugu hvala
sretna biba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 20:18   #48
Izgled pečata neprofitne udruge

Osnovali smo neprofitnu udrugu, konkretnije moto-klub, i napravili pečat, koji je i opisan u Statutu. Sa tim pečatom smo se registrirali kod nadležnih tijela državne uprave u Zagrebu, kao i ovjerili sve potrebno dobivši OIB, MB, te deponirali isti kod Državnog zavoda za statistiku. Zadnji korak je otvaranje žiro-računa u banci.

Odlučih otvoriti račun u PBZ-u, no nakon ispunjenja svih formulara i nebrojenih potpisa na formulare banke, ovjereni je istim pečatom i svi potrebni formulare.

Danas me nazvala gospođa iz banke i rekla da moramo mijenjati pečat, jer da isti nema napisan u sebi puni naziv udruge, već samo skraćeni naziv, i to u engleskoj formi (obzirom je naša temeljna udruga jaka međunarodna organizacija). Nisam mogao vjerovati takvim nebulozama preko telefona, već sam smatrao - i još smatram - da je registracija pečata u određenoj pismeno opisanoj formi i sa otiscima istoga uz registraciju udruge kod nadležnih tijela dovoljno da je jasno da nema zabune pri korištenju. To je naš pečat, kojeg koristimo samo mi, i ta veza između pečata i udruge je ozakonjena i deponirana kod svih nadležnih tijela. Time je postalo i bezvezno pitanje što na pečatu uopće je... on je naš, ne znam zašto bi (dugačak) naziv udruge morao biti na pečatu...??

Kako sam iz svog džepa do sada isfinancirao izradu dva pečata (jedan za predsjednika udruge, jedan za tajnika, oba numerirana), i to me koštalo 450 kuna, ne želim ponovo raditi pečate, jer bi to značilo i promjenu Statuta u kojemu je pečat opisan, a samim time i djelomično ponavljanje važnog i obveznog podatka u Statutu kluba sa svom procedurom, a to traje i traje, te košta. Također, koštalo bi me nova izrada pečata, a u banci to lakonski tumače "pa posudite novac udruzi", kao da je to samo tako, a i treba sve napraviti zakonski da se taj povrat može napraviti jednog dana kada budemo imali račun i nešto sredstava na njemu.

U PBZ-u to pravdaju da mi pečat "neće proći takav, jer bi ga FINA odbila za verifikaciju jer naziv udruge nije u punoj formi i na pečatu". Na moj zahtjev da mi to pravdaju nekom zakonskom osnovom, u banci mi nisu znali reći, vele da je "zakon takav", no ni ne znaju kako se taj "zakon" zove, i piše li uopće u njemu takva odredba da na pečatu mora, decidirano, biti puni naziv udruge kao na registracijskom listu.

Zanima me da li je to istina, jer mi je glupo da tijelo državne uprave i Državni zavod za statistiku nisu postupali po zakonu, a sada jedna banka zna bolje od svih njih i neda otvaranje računa bez promjene pečata, što pak ja ne želim.

Da li je banka u pravu, u kojem zakonu i članku piše da pečat udruge mora u sebi sadržavati puni naziv udruge na hrvatskom jeziku???

Malo sam sit svojeglavih odredbi banaka koje ne zanimaju hrvatski zakoni, već su same države u državi i zakon same za sebe, i to bahato prodaju svima i svakome, kao da mi živimo od njih, a ne one od nas...

Lijepo sam objasnio gospođi preko telefona da su njihova inzistiranja bezvezna, jer nigdje u svijetu ne postoje takove primitivne odredbe... ako je pečat registriran na neku tvrtku, udrugu ili ne znam što (i bez obzira kako on izgledao) - korištenje pečata je tada kazneno djelo, bez obzira što na pečatu piše. I umjetnička imena glumaca i pjevača nisu ti glumci i pjevači, ali su zaštićena, i ja se sigurno ne mogu nekažnjeno predstavljati okolo kao netko od njih, potpisujući se službeno npr. Terence Hill ili Bono Vox i u njegovo ime na službenim papirima, bez obzira kako ja mislio da mogu. Njegovo ime i njegov pečat, bez obzira što na njemu piše, NJEGOV je, i neovlašteno korištenje je kazneno djelo krivotvorenja. Zato mi je takva odredba bezvezna i nabulozna, i nema dodira sa realnošću. A zanime i ima li dodira i sa hrvatskim zakonima, ili samo sa samovoljom banke...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:40   #49
Udruga građana Dinamo

Kao simpatizer kluba, u svjetlu najnovijih događanja, najave bojkota svih navijača i zahtjeva za ispitivanje legalnosti funkcioniranja kluba, zanima me sljedeće.

Dakle ako sam ja dobro shvatio, udrugom upravlja 50 skupštinara, koji po statutu udruge biraju upravu i izvršni odbor. Među tim ljudima su što novinari, što poduzetnici, što neki zaposlenici kluba.

Mene zanima kako je pravno gledano moguće da tih 50 ljudi osnivačkom skupštinom prisvoji nogometni klub i polaže sva prava na odluke u njemu, jesam li ja s 50 ljudi osnivanjem udruge mogao položiti prava na sve trofeje, stadion i povijest tog kluba

I što je pravno gledano moguće uopće poduzeti da se taj klub vrati ili gradu ili omogući svim članovima pravo izbora po sadašnjem zakonu. Ili se mora ići u izmjenu zakona.

Meni je to osobno apsurd da nekakav korumpirani novinar koji nije izabran od strane nikoga relavantnog ima pravo birati upravu i izvršni odbor, a 10.000 aktivnih članova simpatizera tog kluba nema. Tko je njima dao takvu privilegiju i ko po kojem zakonu

Hvala
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:20   #50
Prema zakonu, glavnim osobama udruge ( često to budu osnivači, ili eventualno netko drugi, deklariran statutom ) ostaje sva imovina iste ( svi novci na računu ), ako dođe do gašenja udruge. Jesi to znao?

Raspolaga­nje s imovinom udruge u slučaju prestanka postoja­nja udruge

Članak 34.

(1) U slučaju prestanka postoja­nja udruge imovina se, nakon namire­nja vjerovnika i troškova sudskog i drugih postupaka, predaje pravnoj ili fizičkoj osobi određenoj statutom udruge.


http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/233067.html
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 12:26   #51
Ne, pa to je sramota!

Kome se obratiti, kome pisati najbolje, kojim institucijama nevladinim, udrugama za zaštitu građana ili čemu već o ovome pitanju. Od koga zatražiti prava i rješavanje ovog problema, meni je jedan veliki apsurd da grad godišnje daje tim "osnivačima" milijune i milijune eura, a oni jednostavno mogu ugasiti udrugu i uzeti novce. Pa to praktički znači da je klub prisvojen i privatiziran bez ijedne kune, mimo svakog zdravog razuma i pravde.

Zadnje uređivanje google1 : 11.08.2010. at 12:48.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:38   #52
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Kao simpatizer kluba, u svjetlu najnovijih događanja, najave bojkota svih navijača i zahtjeva za ispitivanje legalnosti funkcioniranja kluba, zanima me sljedeće.

Dakle ako sam ja dobro shvatio, udrugom upravlja 50 skupštinara, koji po statutu udruge biraju upravu i izvršni odbor. Među tim ljudima su što novinari, što poduzetnici, što neki zaposlenici kluba.

Mene zanima kako je pravno gledano moguće da tih 50 ljudi osnivačkom skupštinom prisvoji nogometni klub i polaže sva prava na odluke u njemu, jesam li ja s 50 ljudi osnivanjem udruge mogao položiti prava na sve trofeje, stadion i povijest tog kluba

I što je pravno gledano moguće uopće poduzeti da se taj klub vrati ili gradu ili omogući svim članovima pravo izbora po sadašnjem zakonu. Ili se mora ići u izmjenu zakona.

Meni je to osobno apsurd da nekakav korumpirani novinar koji nije izabran od strane nikoga relavantnog ima pravo birati upravu i izvršni odbor, a 10.000 aktivnih članova simpatizera tog kluba nema. Tko je njima dao takvu privilegiju i ko po kojem zakonu

Hvala

u jugoslaviji su svi klubovi billi formalno udruge građana, ali to je bilo nebitno jer se ionako ništa ozbiljno nije moglo radit bez odobrenja vlasti, dakle partije.

dinamo(tadašnja croatia) je tamo nekad ranih devedestih pretvoren u dioničko društvo, nekoliko jačih državnih firmi je po naredbi uložilo lovu i tako je funkcionirao u doba canjuge. kad su se dugovi počeli gomilat, 98. je opet osnovana udruga građana nogometni klub croatija. tako da su postojale dvije croatije, dioničko društvo koje je gomilalo dugove i udruga građana croatija sa svojim članstvom koje je sastavio tko zna tko i tko zna kako.
2000. dioničko društvo croatia odlazi u stečaj i gasi se, nitko ne može naplatit dugove jer nema nikakve imovine.

udruga građana croatia na skupštini mijenja svoje ime u dinamo i preuzima mjesto ugašenog croatia dd u prvoj hnl. mamić se tu ubacuje, pojma nemam kako, ubacuje svoje ljude u članstvo koji vječno glasaju na skupštinu za druge mamićeve ljude kao članove izvršnog odbora koji biraju barišića za predsjednika i mamića za izvršnog dopredsjednika.

krug je zatvoren time da izvršni odbor odlučuje o primanju novih članova u klub. a ti skupštinari jesu jedini članovi kluba, njih 50-ak. tih 10 000 koje ti spominješ su možda članovi nekih navijačkih udruga ili imaju neku člansku iskaznicu koju klub dijeli ali koja znači isto što i konzum kartica ili nešto slično.

ako nećemo ići u daleku prošlost i ispitivati kako je ta udruga građana osnovana, tko je odlučio o njenom članstvu, kako je zauzela mjesto ugašenog dd itd. rješenje može bit samo odsjecanje svakog gradskog financiranja takve udruge, odnosno stavljanje pritiska na gradske političare da to urade. posljedica toga bi bila da mamiće ili nekom sličnom klub više ne bi bio zanimljiv. klub bi funkcionirao kao što klubovi koji su udruge građana funkcioniraju u njemačkoj. klubovi su otvoreni za članstvo svim zainteresiranim navijačima i simpatizerima jer donose članarinu koja pokriva velik dio klupskog budžeta. članovi zauzvrat dobivaju pravo glasa na godišnjoj skupštini na kojoj biraju predsjednika i upravu.

kako mamiću troškove pokriva grad, njemu ne trebaju članovi osim onih koji su tu da glasaju za njega. kad mu se odrežu ta sredstva i spriječi se taj cirkus da on nema veze s agencijom za zastupanje igrača koje vodi njegov sin, stvar je uglavnom riješena.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 13:49   #53
Je li moguće ikako putem zakona (ili ikako drugačije) prisiliti klub na promjenu statuta, prema kojem će svi članovi moći sudjelovati u izboru. Dakle prisiliti ga na preoblikovanje, jer možda danas to i funkcionira tako, ali to nije pravedno ni pošteno, jer to nije klub 50 skupštinara, nego svih nas i oni ne bi trebali imati nikakva veća prava od nas ostalih.

Koga pritisnuti da se pokrene to pitanje, tražiti izmjene zakona o športu, zakona o udrugama u športu. Ili jednostavno vršiti pritisak na skupštinare za promjenu statuta udruge kojim bi se omogućilo da klub funkcionira po uzoru na Barcelonu i slične klubove gdje svi članovi imaju pravo izbora predsjednika kluba. Ovo trenutno stanje nema smisla. A mislim da teško da je sve moglo biti po zakonu.

Zadnje uređivanje google1 : 11.08.2010. at 13:54.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 15:03   #54
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Je li moguće ikako putem zakona (ili ikako drugačije) prisiliti klub na promjenu statuta, prema kojem će svi članovi moći sudjelovati u izboru. Dakle prisiliti ga na preoblikovanje, jer možda danas to i funkcionira tako, ali to nije pravedno ni pošteno, jer to nije klub 50 skupštinara, nego svih nas i oni ne bi trebali imati nikakva veća prava od nas ostalih.

Koga pritisnuti da se pokrene to pitanje, tražiti izmjene zakona o športu, zakona o udrugama u športu. Ili jednostavno vršiti pritisak na skupštinare za promjenu statuta udruge kojim bi se omogućilo da klub funkcionira po uzoru na Barcelonu i slične klubove gdje svi članovi imaju pravo izbora predsjednika kluba. Ovo trenutno stanje nema smisla. A mislim da teško da je sve moglo biti po zakonu.
pa svi članovi sudjeluju u izboru. dinamo ima tih 50-ak članova.

a pritisak se može izvršiti tako da se pritisnu gradski političari koji financiraju takvu udrugu gradskim novcem. to neće bit lako, jer se tu muti velika lova od koje i oni koji odlučuju valjda dobiju komadić. iako, lako je moguće da se to sad ostvari jer je bandić debelo oslabio a sdp bi vrlo radio pokupio bodove koji bi se dobili izbacivanjem mamićevog dinama iz proračuna.

druga stvar je onemogućavanje ljudima koji se bave zastupanjem igrača da vode klubove . to je stvar države i pravosuđa. kad se te dvije stvari riješe, klubu preostaje ništa nego da se bori za svakog novog člana i navijača.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:10   #55
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
pa svi članovi sudjeluju u izboru. dinamo ima tih 50-ak članova.

a pritisak se može izvršiti tako da se pritisnu gradski političari koji financiraju takvu udrugu gradskim novcem. to neće bit lako, jer se tu muti velika lova od koje i oni koji odlučuju valjda dobiju komadić. iako, lako je moguće da se to sad ostvari jer je bandić debelo oslabio a sdp bi vrlo radio pokupio bodove koji bi se dobili izbacivanjem mamićevog dinama iz proračuna.

druga stvar je onemogućavanje ljudima koji se bave zastupanjem igrača da vode klubove . to je stvar države i pravosuđa. kad se te dvije stvari riješe, klubu preostaje ništa nego da se bori za svakog novog člana i navijača.
Uopće ne vidim nikakvo rješenje problema u tome, osim što bi se oslabio klub.

Očito je jedino rješenje prozvati jednog po jednog skupštinara i pritiskom izglasati promjenu statuta, ukoliko država već ne želi učiniti ništa po pitanju ove tihe privatizacije i prisvajanja "javnog dobra".
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:18   #56
Udruga kao osnivač d.o.o.-a

Smije li se to? ;-)
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:21   #57
Potrebno osnivanje udruge??

Situacija ukratko, bavim se sportskom djelatnošću sa licencom i do sada sam radio za jedan centar ali kako sam naravno skupio svoj krug ljudi s kojima radim i odlučio krenuti za većim primanjima, dao sam otkaz.
Prostor sam našao, plaćanje u ruke, ali tu dolazi do problema. Pošto automatski sa plaćanjem na ruke se moj rad tretira kao rad na crno, u slučaju da me netko iz bilo kojeg razloga prijavi za prikupljanje članarina ja nemam nikakvog pokrića.

Zanima me, jer sam čuo razne verzije priča, točnije, da li je potrebno osnivati udrugu naravno neprofitnu i kako se pravdaju članarine. Odnosno mogu li se koristiti isključivo kao trošak za unapređenje udruge ili naravno ono što je meni važno a to su moji osobni prihodi.

Hvala

Zadnje uređivanje denser_zgb : 08.09.2010. at 18:26.
denser_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:03   #58
zainteresiran sam za osnivanje udruge planinara
ima li tko kakva saznanja o tome
moram li imati neke tecajeve polozene vezane za planinarenje...itd

ili bi to trebala biti udruga ljubitelja prirode.planina i dr..ima li razlike

Zadnje uređivanje Katrin : 30.09.2010. at 14:45.
vinoljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:51   #59
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Osnovali smo neprofitnu udrugu, konkretnije moto-klub, i napravili pečat, koji je i opisan u Statutu. Sa tim pečatom smo se registrirali kod nadležnih tijela državne uprave u Zagrebu, kao i ovjerili sve potrebno dobivši OIB, MB, te deponirali isti kod Državnog zavoda za statistiku. Zadnji korak je otvaranje žiro-računa u banci.
Pa ako je nadležno državno tijelo prihvatilo opis pečata u Statutu i ako je pečat napravljen u skladu s tim opisom, vjeorajtno bi banka to morala prihvatiti - a nadležni ured bi vjerojatno trebao dati kompetentno tumačenje.

Zadnje uređivanje Katrin : 30.09.2010. at 14:45.
mg-press is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:14   #60
osnivanje udruge, potrebno ili nije, kako ?!

želja mi je sa prijateljima osnovati klub navijača engleskog nogometnog kluba, s obzirom da je riječ o klubu koji je daleko udaljen članarine nije potrebno uzimati tj. nije potrebno izabrati status kluba navijača onaj koji se plaća, jer postoji mogućnost da klub navijača ne plaća ništa a opet dobije njihovo priznanje, jedini nedostatak je da nema nekih godišnjih nagrada poput potpisanih lopti, dresova, i slično ... ali iskreno, to nije ni cilj
cilj je okupiti sve fanove ovoga kluba i zajedno s njima kasnije se dogovarati o eventualnim sastancima za zajedničko gledanje utakmica i slično

dakle da skratim s te strane, kontaktirao sam klub i rečeno je da članovi ne moraju klubu ništa plaćati, s te strane, potrebno je poslati samo popis članova i osobu za kontakt (netreba registrirati ime osobe koja će biti bankar jer neće biti potrebe za trošenjem novaca, odnos plaćanjem članarina klubu, on je potreban samo za one druge vrste klubova navijača)

zanima me da li je potrebno osnivati udrugu zbog ovoga, i ako je potrebno da li zna tko nešto više o tome, gdje, šta, kako, jer do neki dan nisam znao uopće da je i potrebno nešto takvo osnivati u hrvatskoj

hvala svima
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.