Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 20:55   #21
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Merkur trigon saturn je po meni jedan od najsavršenijih umnih aspekata jer daje stabilnost i ozbiljnost umu. Veliki matematičari, fizičari , astronomi su imali upravo ovaj aspekat.

to je nešto zaista posebno.

znam kako ga tranzitno osjećam a kamoli da ga natalno imam.

naprosti wow.

i još bi bilo super ako je u zračnim znacima = prva indikacija genijalnosti.

Jest, moj Me je u Blizancima, Sa u Vagi, trigon, aplikacijski, orbis 2 st.
Baš dobro.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 21:08   #22
2.kuca-jarac...u konjukciji sa sa jupiterom i neptunom i sextile sa plutonom...sta god to znacilo
Jarčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 22:29   #23
Ako je Merkur " zadužen " za komunikaciju i pisanje o čemu bi se moglo pisati ako osoba ima Me u Blizancima no u 12. kući?
( Teme za pisanje? )

Zadnje uređivanje 12.kuća : 08.06.2008. at 23:25.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:57   #24
Quote:
Jarčica kaže: Pogledaj post
2.kuca-jarac...u konjukciji sa sa jupiterom i neptunom i sextile sa plutonom...sta god to znacilo
Sve su to dobri aspekti, koliko ja znam Jupiter-Merkur moze biti uzrok onog mog opsirnog pisanja (imam i ja aspekt) mozda i zelja za sto vise znanja vezanog za sto vise oblasti, bez ogranicavanja. Negdje su pisali - sve i da nikada negdje ne otputujes fizicki, vjecito ces to ciniti psihicki, a konjukcija s Neptunom ti daje mastu da upravo to i cinis Sekstil s Plutonom - ne znam sta znaci, ali sekstil je dobar aspekat. Sve u drugoj kuci - Bikovska kucica koja govori o materijalnim stvarima, naslijedu i tak tom. Ako je Jupiter u toj kuci to je odlicno za sve to sto se veze za drugu kucu.
__________________
~Wind blowing through my sails, it feels like I'm gone~
Astarte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:16   #25
Quote:
Astarte kaže: Pogledaj post
Sve su to dobri aspekti, koliko ja znam Jupiter-Merkur moze biti uzrok onog mog opsirnog pisanja (imam i ja aspekt) mozda i zelja za sto vise znanja vezanog za sto vise oblasti, bez ogranicavanja. Negdje su pisali - sve i da nikada negdje ne otputujes fizicki, vjecito ces to ciniti psihicki, a konjukcija s Neptunom ti daje mastu da upravo to i cinis Sekstil s Plutonom - ne znam sta znaci, ali sekstil je dobar aspekat. Sve u drugoj kuci - Bikovska kucica koja govori o materijalnim stvarima, naslijedu i tak tom. Ako je Jupiter u toj kuci to je odlicno za sve to sto se veze za drugu kucu.
thanx again..uvijek me iznova obradujes sa ovim nerazijasnjenim pitanjima koja me tako zanimaju..(jos kad je objasnjenje povoljno...)
Jarčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:06   #26
Merkur u konjunkciji s Uranom, taj mi je najtešnji aspekat. Potom je tu i neki separacioni zanemariv sekstil s Venerom. U svakom slučaju, nije mi omiljena planeta, ni njene nosioce nešto ne volim , pa što se mene tiče, može i da leti iz natalne .
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:08   #27
pa vidiš merkur uran bi od tebe napravio egzaktnog astrologa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:14   #28
Pa neće on mene da pravi, nego ću ja njega da oblikujem .

A i ko zna čime ću se ja baviti i šta ću misliti o astrologiji za pola godine .

Zaboravljaš da je konjunkcija u Strelcu, Merkuru nije udobno tamo. A i svaka treća-četvrta osoba kojoj zavirim u natalnu ima neki aspekt Merkura i Urana, nije to nešto naročito. Najiritantnije neintuitivna osoba koju znam ima kvadrat i ismeva astrologiju i uopšte sve što mu zvuči ''ezoterično''. Mora to biti podržano nečim da bi se bio dobar astrolog, samo još ne znam čime .
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:41   #29
vidi, ti imaš interes za astrologiju, iz čega se to vidi u to neću ulaziti jel nema potrebe. Strijelac primarno označava astrologiju, Merkur u Strijelcu istina nije praktičan Merkur, neće se baviti teškom fizikom i matematikom to je meni jasno. No 9 polje je polej filozofije, polje teorija polje uma. Nemoj tako usko gledati.

A. Imširagić ima Merkur u Ribama i to R.

a najbolji je astrolog današnjice.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:51   #30
jedan me baca u probleme Me 180 Ur (dugo je bilo - što na umu to na drumu)

srećom, imam i jedan što me vadi iz tih problema Me 120 Sa

Me u biku, 12 k (jel to pad po kući )

dragi ima Me0Ve, 7 k, Djevica - prava picajzla, taj kad vidi pogrešku u pravopisu-kosa mu se diže na glavi...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:54   #31
Zapravo, bila sam jako dobra iz matematike i fizike, i čak sam ih nameravala studirati . A onda sam shvatila da je to previše usko, što jeste suština Merkura u Strelcu.

Mislim, meni se sviđa što je on u Strelcu, pošto mi kod Merkura i smeta što je površan i ograničen, a ovako on dobija širinu, shvatam to.

Ali nikako ne vidim da bih se mogla baviti astrologijom. Niti je vidim konkretno negde, vidim neke naznake pojačane intuicije, ali ne vidim da mi je astrologija ''upisana'' kao hobi ili zanimanje.

A ni konjunkcija nije nešto dobra, brzo mi dosadi materija. Dok mi izgleda dovoljno složeno, zanimaće me.

Moram da kažem da si me ti motivisao da počnem da proučavam astrologiju . Tad nisam ni simbole planeta znala
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:09   #32
ja sam rekao da imaš smisla i da imaš interesa. nisam rekao da ćeš raditi takav posao.

strijelac je viši um , filozofija i astrologijam .merkur je interes i smisao. uran produbljuje. što bi ti još cccc

svi ljudi totto koji imaju aspekte sunca ili mjeseca sa uranom astrologiju doživljavaju osobno i kao poziv ih prati cijeli život. ja sam dobar astrolog ali to mi nije životni poziv.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:55   #33
e, ovak, pa da se i ja uključim...zanima me, meni je merkur na 9. stupnju raka u 11. kući
u konjunkciji sa venerom
inkonjunkciji sa neptunom
trigonu s plutonom
kvadratom s sj mjes. čvorom i sekstilom s ASC(u djevi), dal mi netko može to objasnit onako... ne baš ugrubo, kak se može pročitat u knjigici...?
__________________
when nothing goes right...
go left.
tamy8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:58   #34
to ti je dobro za slikanje, i umjetnost.

za sve ostalo 0 bodova.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:37   #35
Moj je na 23 riba u 10,tik do MC-a, radi kvadrat sa Sa u 12 i u opoziciji je sa Pl u 4.Jeeeej.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:50   #36
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
što manje aspekata to bolje. idealan bi bio samo jedan
Zašto?
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 10:37   #37
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
što manje aspekata to bolje. idealan bi bio samo jedan
Onda je kod mene dobar.
Merkur mi je inače na 15. stupnju Djevice (stupanj ushićenja) i u konjukciji je sa Suncem (sunce u djevici)
Još imam samo jedan aspekt Merkur konj. Pluton

Za ovaj prvi znam, al nisam sigurna što bi značila ova konj. s Plutonom
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:15   #38
Suspiriume pitam drugi puta, zašto je negativno imati Merkur s dosta aspekata?
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:05   #39
Suspirium klapa treća, iskreno me zanima zašto je loše imati jako aspektiran Merkur?
Zapravo bilotko..zanima me!
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 07:09   #40
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Suspirium klapa treća, iskreno me zanima zašto je loše imati jako aspektiran Merkur?
Zapravo bilotko..zanima me!
Nije loše. Teško je samo ako je planeta aspektirana sa puno loših aspekata, a ako su pretežno dobri, onda je to super!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.