Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 14:30   #41
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
ovak postajem otac.........i htio bi iskoristiti pravo na porodiljni...... kad najranije mogu to počet koristiti jer bi to htio iskoristiti u onom trenutku kad mi se bude spremao otkaz pa da ih zajebem. i koliko maksimalno mogu primati plaću dok sam na porodiljnom.

Pa, gla, prvo moraš rodit (pardon, može i žena ), uglavnom, kad se beba rodi tek onda se ide na porodiljni, sad čitam max 45 dana ranije, ali to je za žene, ne znam kako je za tate, tate mislim da mogu tek kad mame rode.
Sastoji se od prvih 6mj. ide prosjek plaće kroz zadnjih pola godine, i sl...
Te nakon toga drugih 6mj. gdje se dobiva fixna stopa, dosta manja.

Evo ti link https://www.forum.hr/showthread.php?t...avo+porodiljni
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:36   #42
ej,ja sam rodila prije 7mj,i tek kad smo produživali porodiljni(kad dijete navrši 5mj9) su nas pitali da li će drugih 6 mj koristiti otac ili ja,tak da mislim da tek drugih 6 mj možeš koristiti,jer prvih 6 mj.beba obično cica i mama se još oporavlja.ne znam,raspitaj se na socijalu,al ja mislim da ti je tak!bebi koja nam tek stiže!
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:32   #43
Ja sam se vratila na posao kad nam je dijete imalo nepunih 5 mj. i MM je otišao na porodiljni. Znaš vjerojatno da ćeš dobiti 2 mj. gratis, nakon navršene djetetove 1. godine, porodiljni i naknadu.
ugl. iako je bila na cici i nije htjela flašicu ni pod razno, naša curkica je super, tata se dosjetio i u moje mlijeko miješao rižine pahuljice i na žlicu hranio mišicu. danas ima 2 godine i prava je mustra!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 07:53   #44
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
moš krenuti nakon 6tj poslije poroda, imati ćeš svoj prosjek plaće ostatak vremena do 6mj, ako imaš uvijet prethodnog staža prije porodiljnog (mislim da je 12 mj neprekidno), a da bi otišao na porodiljni tvoja firma ti mora odobriti- dakle dati pisanu izjavu.
koliko će ti žena biti spremna otići na posao nakon 6tj, baš i ne znam, a ostaje otvoreno pitanje dojenja
ne kužim...ak firma odobri mogu ić a ak ne odobri nemogu ić.....pa neidem na poslovni sastanak da oni tu nešto odobravaju.....sta njih boli krc za moje dijete....ak je to tko idem zapaliti vladu....mmu im hebem svima
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:51   #45
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
ne kužim...ak firma odobri mogu ić a ak ne odobri nemogu ić.....pa neidem na poslovni sastanak da oni tu nešto odobravaju.....sta njih boli krc za moje dijete....ak je to tko idem zapaliti vladu....mmu im hebem svima
ako ti firma ne dozvoli, onda je procedura malko duža- hzzo onda riješava s njima, kako to u praksi završava nemam pojma.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:29   #46
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ako ti firma ne dozvoli, onda je procedura malko duža- hzzo onda riješava s njima, kako to u praksi završava nemam pojma.
pa tko je odobrio mojoj ženi da ide na porodiljni.........sta da me žena ostavi sa djetetom ....da sam samohrani otac......diskriminacija
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:41   #47
ovo da ti firma treba odobravati porodiljni jednostavno - smrdi.

na firmi je hoće li ti sačuvati radno mjesto ili ne za vrijeme tvog porodiljnog.
znači, ako im digneš tlak svojim porodiljnim moguće je da te nakon povratka s porodiljnog dočeka otkaz ili lošije radno mjesto.

porodiljni ti plaća država.
nema nikakve veze s firmom.
šta ti oni imaju davati dopuštenje ili ne?
stvarno prvi put čujem.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:54   #48
pa meni na onim papirima od HZZO-a za roditeljski dopust (drugih 6 mjeseci) među potrebnim formularima stoji i "suglasnost poslodavca", ali mi to teta u HZZO-u nije zaokružila, pa valjda im to nije bitno.
iako sam čula da nekad i to traže.



a ja nisam znala da očevi mogu korisiti dio od onih prvih 6 mjeseci (rodiljni dopust), mislila sam da se to samo na roditeljski dopust odnosi.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:55   #49
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
sta da me žena ostavi sa djetetom ....da sam samohrani otac......diskriminacija
pa onda bi ti automatski dobio njezin dio porodiljnog, piše u zakonu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:43   #50
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
pa tko je odobrio mojoj ženi da ide na porodiljni....
malo si naivan, jesi li ti uopće svjestan koliki broj žena u HR dobije otkaz nakon porodiljnog, a to je po hr zakonu protuzakonito


DOA- muž mi je bio na rodiljnom, znam o čemu pišem
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:48   #51
suglasnost poslodavca je glupost, ženino zakonsko pravo je porodiljni, ženi se čuva radno mjesto i poslodavac može naći privremenu zamjenu, a nakon isteka porodiljnog se ženi mora vratiti stari posao.

ja ne znam kada ti kao otac možeš na porodiljni, ali znam da ako žena uzme porodiljni nakon poroda, onda je na njemu pola godine, a drugih pola godine može dobiti otac jer ionako prije isteka prvih 6 mjeseci moraju zajedno otac i majka doći na HZZO i potpisati tko će koristiti drugih 6 mjeseci porodiljnog.

ali kako god ti misliš ići na porodiljni, nije dobro za bebu da mama ide radit s njenih npr. 6 tjedana starosti, beba je još premala i dojenje je jako važno kao i majčina bliskost. bolje da počekaš da beba ima 6 mjeseci. pa valjda ti je dijete najvažnije!
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 08:28   #52
Quote:
my baby kaže: Pogledaj post
suglasnost poslodavca je glupost, ženino zakonsko pravo je porodiljni, ženi se čuva radno mjesto i poslodavac može naći privremenu zamjenu, a nakon isteka porodiljnog se ženi mora vratiti stari posao.

ja ne znam kada ti kao otac možeš na porodiljni, ali znam da ako žena uzme porodiljni nakon poroda, onda je na njemu pola godine, a drugih pola godine može dobiti otac jer ionako prije isteka prvih 6 mjeseci moraju zajedno otac i majka doći na HZZO i potpisati tko će koristiti drugih 6 mjeseci porodiljnog.

ali kako god ti misliš ići na porodiljni, nije dobro za bebu da mama ide radit s njenih npr. 6 tjedana starosti, beba je još premala i dojenje je jako važno kao i majčina bliskost. bolje da počekaš da beba ima 6 mjeseci. pa valjda ti je dijete najvažnije!
normalno da mi je dijete najvažnije.....ali baš zato želim ih preduhitriti prije nego mi daju otkaz pa si kupiti dodatnih šest mjeseci da si nađem novi posao....
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 08:31   #53
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
malo si naivan, jesi li ti uopće svjestan koliki broj žena u HR dobije otkaz nakon porodiljnog, a to je po hr zakonu protuzakonito


DOA- muž mi je bio na rodiljnom, znam o čemu pišem
ja sam potpuno svjestan da mi nakon porodiljnog slijedi otkaz.....šest mjeseci + otkazni rok = sedam mjeseci...........da se snađem
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:22   #54
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
ja sam potpuno svjestan da mi nakon porodiljnog slijedi otkaz.....šest mjeseci + otkazni rok = sedam mjeseci...........da se snađem

Samo da pitam.
Mama će radit, ti ćeš se "snalazit", a imate nekog ko će čuvat bebu?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:12   #55
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Samo da pitam.
Mama će radit, ti ćeš se "snalazit", a imate nekog ko će čuvat bebu?
ne kužim pitanje....razmisli malo sta sam napisao pa se čudi....to je sedam plaćenih mjeseci
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:17   #56
e da, samo da pitam- znaš li za opciju da žena bude na porodiljnom, a ti na rodiljnom (2660kn) u isto vrijeme, ali onda oboje s bebinih navršenih 6mj idete raditi, odnosno ti imaš pravo na nagradnih 2 mj jer je otac bio na rodiljnom u kojima dobiješ 1600kn
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:42   #57
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
e da, samo da pitam- znaš li za opciju da žena bude na porodiljnom, a ti na rodiljnom (2660kn) u isto vrijeme, ali onda oboje s bebinih navršenih 6mj idete raditi, odnosno ti imaš pravo na nagradnih 2 mj jer je otac bio na rodiljnom u kojima dobiješ 1600kn


to nisam znao zanimljiva opcija......volim opcije...
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:33   #58
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
malo si naivan, jesi li ti uopće svjestan koliki broj žena u HR dobije otkaz nakon porodiljnog, a to je po hr zakonu protuzakonito


DOA- muž mi je bio na rodiljnom, znam o čemu pišem
mm je već 2 godine na porodiljnom jer imamo 3 klinaca, ali nikad nikakvu potvrdu od firme nije morao uzimati niti tražiti nikakvo odobrenje ... došao je u firmu, rekao da ide na porodiljni i to je to...

i on ima plus još 2 mjeseca, jer je doma 2 godine, a mislim da oni koji budu do godinu dana djeteta, dobiju plus samo 1 mjesec ...
__________________
If you continually give, you will continually have.
greenmagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 12:20   #59
Quote:
greenmagic kaže: Pogledaj post
mm je već 2 godine na porodiljnom jer imamo 3 klinaca, ali nikad nikakvu potvrdu od firme nije morao uzimati niti tražiti nikakvo odobrenje ... došao je u firmu, rekao da ide na porodiljni i to je to...
kao što si rekla prije 2 godine
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 09:50   #60
Roditeljski dopust za očeve

Molim Vas da mi kažete, ako je netko imao sličan slučaj.
Moj muž bi htio ići na porodiljni dopust, a šef mu ne želi dati papire za porodiljni.Kakva su naša prava?
Ja ne želim na porodiljni jer imam dobar posao i duplo veću plaću nego muž!!!
Šta da radimo???Pomagajte!!!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.