Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 15:59   #41
ja mislim da su ti ta mala bicikla svi sa nožnom kočnicom, ja nisam vidjela još ni jedan sa ručnim kočnicama...

koju vel. uzimaš, pazi da ne uzimaš previše velik kao ja
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:22   #42
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ja mislim da su ti ta mala bicikla svi sa nožnom kočnicom, ja nisam vidjela još ni jedan sa ručnim kočnicama...

koju vel. uzimaš, pazi da ne uzimaš previše velik kao ja
ma nisu! bas smo zatou dilemi, namjerili smo se na kitty biciklic i zamalo ga kupili i skuzili da nema torpedo!
ima svoje dobre strane, fakat joj je lakse krenuti s njime jer si anrihta pedale kak spada odmah ali nsa je strah. pogotovo jer nam je naselje cijelo koso, ima se nizbrdo ili uzbrdo vozit samo.

a velicina, znam, uzet cemo joj 14ticu, 12ica bi joj bila premala do kraja ljeta vejrojatno, ako ne onda iduce godine sigurno.
a 16ticu moze voziti ali je nesigurna, vidi se da joj je velik.
Zajeb je sto 14tice ima jako malo, bas je los izbor.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:04   #43
i mi smo u potrazi za biciklom i isto nam treba 14-tica...sljedeći tjedan ima 3godine...možete nam pomoć u kojim trgovinama ga ima ?dečko je
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:33   #44
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ili sam ja luda ili teme nema, molim moderatore da spoje s temom ako postoji.

Uglavnom, kupujemo maloj bicikl i sad smo na sto cuda, da li uzeti bic s torpedom koji se nama cini sigurnija varijanta ali ona ima problema s namjestanjem pedala, ili samo s rucnim kocnicama za koje nam se cini da ne moze dijete dovoljno jako stisnuti da dobro zakoci ali joj je puno lakse kretati jer moze narihtati pedale.
Pliz vasa iskustva!
http://www.xplorerlife.hr/bicikli/djecji-4-6

Evo ovi bicikli ne izgledaju loše

Po meni je torpedo kočnica super, moj sin je odmah naučio namještati pedalu, a mislim da je i bitno da je bicikl što lakši.

On je dobio bicikl od 16" i nije ga mogao voziti jer mu je bio pretežak a i nije imao torpedo. Nije se osjećao sigurno na njemu jer jedva prstima dodje do poda.

Htjeli smo kupiti bicikl od 14 " i baš sam se raspitivala na ovoj xplorerlife. No, onda smo od frendova dobili isto 16", ali lakši bicikl i koji ima torpedo i njega vozi bez problema, tako da smo odustali od 14".
No, moram naglasiti da pričam o biciklima bez pomoćnih kotača, jer on bez pomoćnih vozi još od 3 godine, a sad će uskoro 4.

Uz pomoć torpedo kočnice je naučio i lagano usporavati, jer je mene uvijek strah da u velikoj brzini ne zakoči naglo s ručnom kočnicom i da ga bicikl ne prevali na glavu.
Pokažite mu kako vi namještate pedalu, vrlo brzo oni to shvate, to puno više mi roditelji kompliciramo
__________________
vjencana haljina

Zadnje uređivanje shalica : 10.04.2012. at 16:43.
shalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:46   #45
Quote:
shalica kaže: Pogledaj post
moram naglasiti da pričam o biciklima bez pomoćnih kotača
Bicikl s pomoćnim kotačima i bicikl bez pomoćnih kotača su - dva potpuno ista bicikla - pomoćni kotači se mogu zasebno nabaviti i stavljati/skidati po želji.

Dilema "torpedo ili ručne kočnice" je evergreen-tema u izboru bicikla: torpedo je sigurniji jer ručna kočnica zahtijeva snagu šake, ali će kasnije (kad prijeđe na veći model koji nema torpedo) dijete morati izgubiti naviku "kočenja nogom".

Kad se sve zbroji, mislim da stoje tri pravila:
- torpedo kočnica;
- bolje da je bicikl mrvicu premalen nego mrvicu prevelik (prevelikim će dijete teže vladati i teže naučiti voziti bez pomoćnih kotača);
- ni u kom slučaju ne štediti na kupovini pa unesrećiti dijete nekim jeftilenom opasnim po život.

Postoje, naravno, još tri pravila:
- kaciga;
- kaciga;
- kaciga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:15   #46
e taj explorer cemo i uzeti 99,9 %
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:07   #47
Mi smo uzeli explorer 16" i jako smo zadovoljni. Jedina mana mu je tvrdo sjedalo, a to smo ublažili silikonskim nastavkom kojeg smo stavili na sic. Kupili ga u konzuma, 560 kn na rate.
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:43   #48
svakako sa torpedom i povedite malenu u kupnju da isproba bajk prije kupnje. Pazite da se pedale laganije okreću, ima ih koje se jako teško okreću, dosta krute rekla bih.
pink5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:07   #49
vec ih dva tjedna isprovbavamo
zao nam je jako tog kitty biciklica, ali kaj sad, budemo obicni rozi prepravili u kitty
znaci, vise manje se slazete s nama, da je torpedo must have
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:50   #50
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
vec ih dva tjedna isprovbavamo
zao nam je jako tog kitty biciklica, ali kaj sad, budemo obicni rozi prepravili u kitty
znaci, vise manje se slazete s nama, da je torpedo must have
gle, ja dan danas nemrem prežaliti svog ponića i kočnicu i da me ubiješ nikad se nisam osjećala sigurno na montiću sa klasičnim kočnicama di sam trebala odmjeravati hoću li se ubiti ako ne zakočim pa se zabijem u zid ili ću se ubiti tak da preletim prek bicikla ak stisnem prejako.
vjerojatno zato i nisam već 6-7 godina sjela na bicikl, osim sobni .
ako šmizla ikad odluči da bi se mogla voziti ima jedan mali plavi s torpedom doma pred vratima koji čeka na nju. kad ga savlada dobila bude i kitty i mašleke i sve one šljašteće trakice.
ali ona nikako da odluči
 
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 09:00   #51
budemo ih uparili negdje u maksicu pa mozda dobije zelju kad moju vidi!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 10:04   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Bicikl s pomoćnim kotačima i bicikl bez pomoćnih kotača su - dva potpuno ista bicikla - pomoćni kotači se mogu zasebno nabaviti i stavljati/skidati po želji.
Naravno da su isti bicikli, ali se radi o tome, da kad dijete ima pomoćne kotačiće da je taj bicikl puno stabilniji. Ja sam to napisala čisto zato, što bi moj sin mogao bez problema voziti biciklo od 16", koji mu je malo i velik sa pomoćnim kotačima. Ali budući da vozi bez pomoćnih, onda težina bicikla i torpedo kočnica dolaze puno više do izražaja.

Quote:
- ni u kom slučaju ne štediti na kupovini pa unesrećiti dijete nekim jeftilenom opasnim po život.

Postoje, naravno, još tri pravila:
- kaciga;
- kaciga;
- kaciga.
S ovim se u potpunosti slažem, pogotovo da na biciklu koje će dijete voziti sigurno par godina ne treba štedjeti.
__________________
vjencana haljina
shalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:42   #53
Ti explorer bicikli su najgora opcija za dijete koje pocinje voziti toliko su losi i nekvalitetni da je to prestrasno

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:43   #54
a sto je lose?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:47   #55
nasla sam temu i spojila.
jel vi morate svaku temu odvuci u offtopic? ajde, pliz, drz'te se teme.


i da, kaciga, obavezno!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:50   #56
explorer bicikli nisu toliko losi.
da, medju jeftinijima su, da, ima losih modela, ali to su mahom bicikli "za odrasle".
ovi djecji exploreri su za te novce koliko kostaju cist fajn.
(muz mi se jako kuzi u bicikle, i to je njegova tvrdnja)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:41   #57
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
explorer bicikli nisu toliko losi.
da, medju jeftinijima su, da, ima losih modela, ali to su mahom bicikli "za odrasle".
ovi djecji exploreri su za te novce koliko kostaju cist fajn.
(muz mi se jako kuzi u bicikle, i to je njegova tvrdnja)
jep, to kazu vise manje svi koji se kuze u biceve, zato me i zanima kaj je smedja mislila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:24   #58
i eto, bic je kupljen i skriven u gepeku


ipak scirocco, s popustom 50 kn razlike od explorera a puno ga je lakse vozila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 11:47   #59
Mi imamo scirocco i ok je, ima torpedo

što se torpeda tiče (kad mi je lik u dućanu rekao da bic ima torpedo ja ostala što će djetetu nešto takvo jer me to asocira na nešto brzo ) Mihin prvi bic nije imao pa mu je trebalo sat-dva da se privikne na bic sa torpedom
Ne mogu reći da je bolje ili nije bolje, kad skuže što i kako svejedno je.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 11:49   #60

cuj, moja je mala, ne moze ona stisnuti tu kocnicu rukom kako treba. nogom je ipak lakse, ima vremena kad joj rucica poraste bude dobila bic s rucnim kocnicama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.