Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 16.12.2012., 07:52   #19
podržavam zeggreza.

evo ovako, imam 18 godina i mogu vam reći da sam u zadnjih godinu-dvije-tri sasvim promijenio stav po pitanju crkve, vjere i ostaloga. Dolazim iz Dalm.zagore, dakle sredine koja je lijepa, u kojoj je ugodno živjeti, u kojoj ima prekrasnih ljudi, koja ruši stereotipe o ovom kraju, ali i sredine u kojoj je svećenik najviši autoritet, u kojoj svi žive u nekom strahu od boga i toga svega. ja sam kad sam bio manji bio redovit na misama, kiša, snijeg..ma nebitno, išao bih sa guštom, ali kažem - s vremenom se to totalno okrenulo.

dalje, ne volim one blagoslove kuća. najradije bih otišao negdje taj dan kad pop dolazi. starci mi također nisu redoviti na misama ni religiozni. stari ne ide nikako, a stara samo na veće blagdane. ali opet, ni oni ne znaju za moj stav. a mislim ni da ih ne bi puno protreslo.

zašto mi se toliko promijenio stav? ne znam, nisam siguran. možda zato jer mi se čini da nas drže za ovce. možda su mogli prije stotinu i više godina manipulirat ljudima kad su jedino svećenici bili pismeni ljudi, ali danas, danas teško. zašto bi meni nametao neka pravila po kojima trebam živjet? crkva je staromodna, i dok je tako neće privlačit mlade. govorim to jer nisam ja jedini. 4. srednje sam i u razredu imam također dosta kolega koji tako misle..

cijenim instituciju Crkve, poštujem sve vjernike ali mi smeta što se ja u svojoj sredini moram skrivat, moram skrivat svoj stav o vjeri. smeta mi što crkva nameće stavove ljudima o skoro svim pitanjima.

ko zna, možda sam u tim "buntovničkim godinama" pa se kasnije opet vratim, ali iskreno sumnjam u to.

u školi slušam vjeronauk, krasna profesorica, ali se i u školu događa to nametanje nečega. ja jednostavno ne želim da mi se išta nameće.

možda nisam nešto spretan u argumentiranju jer rijetko pišem na forumu ali nadam se da me razumijete, da razumijete kakav mi se nered događa u glavi po pitanju svega ovoga.

ako će moderatori premjestit ovo na neku drugu temu, molio bih im da mi samo jave gdje su prebacili.

a sad očekujem paljbu od nekolicine!
višejemanje is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.