Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 25.03.2013., 21:15   #11
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
ali taj koncept nema veze s vezom

pali kanon veli da buda veli da nije bog

''avatar'' može biti bilo tko ili bilo što, ali po čistoj logici značenja pojma u sustavu u kojem se pojam kao takav koristi, ''gautama buddha'' nemože biti ''avatar'', kao što ''isus krist'' nemože biti recimo ''ubermensch'', jer su to nespojivi pojmovi iz različitih sustava, to bi sasvim razjebalo cjelu simboličku konstrukciju, mit bi izgubio ''unutarnju logiku'', pa bi time postao beznačajan, nešto kao neuspjeo film sa isforsiranom pričom i nerazrađenim likovima
Šta da ti kažem, sve je u nekom konceptu, pa i za svaki svako može reći da nema veze s vezom.

Nikakva koncepcija se ne može razbiti, duhovnost ne zavisi od koncepcije dogme ili objava, duhovnost zavisi od ličnog rada i posvećivanja praktičnom delovanju a ne mozganju ili praznoj intelektualizizaciji.

Avatar je onaj koga ljudi prepoznaju, mnoge Savršene Učitelje su smatrali avatarima, no, ipak, neko od tih može biti i ne mora, to je već treća stvar. Za mene je Avatar jedan, on se pojavljuje u određenim periodima, ali to je moje lično mišljenje na koje ne očekujem da se iko slaže ili ne slaže, ja sam u njegu siguran, osećam ga i to mi je dovoljno.

Budizam se u svojoj duhovnoj esenciji ni po čemu ne razlikuje od bilo koje religije u izvornom smislu, ni od Islama, ni od Hinduizma, jer je ljudska priroda jedna, i ona se razvija kroz na različite načine ali samo u jednom pravcu odnosno pod određenim principima koje su svakako univerzalni.

Ne znaju ni Hrišćani da je Hristos živeo praktično 60 godina, da je 8 godina živeo na granici Indije i Tibeta i bio čuven kao najbolji tumač budizma, pa to neće nikome ni pomoći ni odmoći, niti to neko može prihvatiti jerbo već nosi neki svoj koncept u glavi. Budizam poznaju oni koji se njime bave kao svojim Putem, posvećeno i koji su na toj stazi napravili pomak, takođe je to primer i za druga Učenja i prakse, onaj koji kroz svoj razvoj ne shvati univerzalnost duhovnog Puta, on teško može igde krenuti jer će se držati uvek nekakve igrade, a u razvoju ne postoje ograde sem onih koje treba prevazići.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.