Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 02:13   #41
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Samozadovoljne udbaške mumije i njihova dekadentna potomčad su u ovih 70 godina bili toliko zaštićeni u jednom nazadnom režimu da jednostavno više nemaju mehanizme odgovoriti na izazove 21 stoljeća.....u krajnju ruku nisu ih ni mogli razviti u takvom okruženju.

Oduzimanje poluga moći iz ruku te razbojničke družine bi ako ništa a ono dalo šansu ovoj zemlji da krene pravim putem.
Zajeb. Desit će se kao i sa Židovima i zabranom posjedovanja zemlje. Postali obrtnici, trgovci, tvorničari, industrijalci i drmali državama, do danas. Lustrirane komunjare uklanjanjem iz politike, javnosti guraš u busines, mlaćenje para, pa ti korupcijom preko para gladnih domoljuba u politici opet vladaju državom.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da se pita forumaške desničare, to bi bili ne smo svi bivši komunisti, nego i njihova djeca

Ja mislim da oni žele sa sebe oprati odgovornost što su glasali za kriminalnu organizaciju HDZ koji je kriv za sve loše što se desilo hrvatskoj
Tu je glavna caka. Zato se iz petnih žila upinju dokazati "da su svi isti". Tj. mi smo govna, ali i "oni" su. Takvo dokazivanje, kao i pljuvanje Juge im je pitanje opstanka, jer ako je Juga valjala, njihovo nedjelo njezina razaranja je besmisleno, zajeb samo tako. Spoznaja da su se zajebali im je opasna po život. Dokazano preko tisuću puta.

Ovdje zadrti desničari bi lustrirali svakog tko je živio u SFRJ, osim valjda ustaškog potomstva i doseljene emigracije. Tako lustrirana Hrvatska našla bi se u neproglašenom bojkotu i sankcijama nazapamćenom u povijesti.

Quote:
omisimo kaže: Pogledaj post

Kad smo imali prave ljude na pravim mjestima isšupali smo se iz daleko gore situacije od ove. Lustracija bi trebala osigurat da se pravi ljudi vrate na prava mjesta. Ili da se barem krivi izbace zauvijek.
Nismo se iščupali i nećemo nikad. Lustraciji se veselim, jer će šokirati desnicu, ali i uništiti najsposobnije kadrove u politici, marginalizirati intelektualce, vulgarizirati javnu, političku, medijsku scenu i dovesti do galopirajuće fašizacije društva, samim time i do društvenog i državnog kraha s vjerojatnim nesagledivim materijalnim , a moguće i ljudskim žrtvama.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne, to je dala zapadna demokracija, socijalizam nije napravio pravedno društvo, nego je vrh KP, od Madžarske do Rusije, zamijenio plemstvo...
Šta je tebi čovječe? U naslovu teme je lustracija u Hrvatskoj, čovjek te pita za dostojanstvo radnika u Hr, a ti jebeš po tavanu od Madžarske do Rusije, tebe jebe Mao i Pol Pot.
Reci brate je li zapadna demokracija dala dostojanstvo hrvatskom radniku? I kako će lustracija onih koji su radniku dali dostojanstvo, pomoći da ga sad dobije natrag?

I daj već nauči hrvatski pravopis, bar ono osnovno, u desetinama tisuća postova pišeš riješenje, dijeca, mijesto. A dotle se ovdje ne prodaj pod domoljuba !


Ako se nadamo lustraciji koju će inicirati "njemačka pravda", evo nam prilike vidjeti kako su nas švapski suci sredili u Danskoj!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 11:54   #42
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Tu je glavna caka. Zato se iz petnih žila upinju dokazati "da su svi isti". Tj. mi smo govna, ali i "oni" su. Takvo dokazivanje, kao i pljuvanje Juge im je pitanje opstanka, jer ako je Juga valjala, njihovo nedjelo njezina razaranja je besmisleno, zajeb samo tako. Spoznaja da su se zajebali im je opasna po život. Dokazano preko tisuću puta.



Sada su dakle Hrvati razorili "Jugu" koja je bila raj na zemlji.
Čak je tvoj ljubimac Mesić napisao knjigu "Kako smo rušili Jugoslaviju" Zar je i Mesić pobešnjeli desničar?
Hrvate nitko nikada nije pitao što misle o "Jugi". Sve do 90-te kada su na referendumu reki da žele van iz "juge". I to sa 94%!
Mc Oz, puko skroz!

Zadnje uređivanje bomac : 25.01.2014. at 12:00.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:09   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ovdje mnogi govore da su bivši komunisti krivi što nam je loše i da je lustracija jedino rješenje za situaciju u zemlji. Sad ja pitam kako bi nam lustracija pomogla u životu
Ja mislim da se sa lustracijom dobrano zakasnilo, trebalo ju je provesti odmah nakon domovinskog rata, možda bi društvo bilo zdravije pa bi i mnoge odluke (ekonomske, političke i druge) bile možda ispravnije. Pravo bi pitanje bilo: zašto nije provedena ? Odgovor: kako bi je proveli oni koji bi i sami bili lustracijom zahvaćeni a bili su na vlasti ?!
sizif 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 14:00   #44
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa ovdje mnogi govore da su bivši komunisti krivi što nam je loše i da je lustracija jedino rješenje za situaciju u zemlji. Sad ja pitam kako bi nam lustracija pomogla u životu
Ja mislim da se sa lustracijom dobrano zakasnilo, trebalo ju je provesti odmah nakon domovinskog rata, možda bi društvo bilo zdravije pa bi i mnoge odluke (ekonomske, političke i druge) bile možda ispravnije. Pravo bi pitanje bilo: zašto nije provedena ? Odgovor: kako bi je proveli oni koji bi i sami bili lustracijom zahvaćeni a bili su na vlasti ?!
sizif 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:01   #45
Quote:
sizif 7 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se sa lustracijom dobrano zakasnilo, trebalo ju je provesti odmah nakon domovinskog rata, možda bi društvo bilo zdravije pa bi i mnoge odluke (ekonomske, političke i druge) bile možda ispravnije. Pravo bi pitanje bilo: zašto nije provedena ? Odgovor: kako bi je proveli oni koji bi i sami bili lustracijom zahvaćeni a bili su na vlasti ?!
Ne samo 'bili', nego je pitanje i tko jest i sada. Ne, nije kasno, u protivnom bi mogli reci za sadasnje izmjene KZ i uvodjenje samo apsolutne zastare od 40 za teska kaznena djela, da je zapravo bedasto, jer je 'kasno'. 'Kasno' je i suditi nacistickim zlocincima, po ovakvom pristupu. Ne, nije kasno i to se treba sto prije provesti. A i pocelo je. Bit ce tu jos toga.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:02   #46
mislim da bi lustracija u smislu objave podataka o udbasima barem naglasila jednu povjesnu istinu, tko je u stvari pokrao hrvatsku?

vidjeli bi da bi se lista funkcionera udbe i kpJ dobro poklapala sa privatizacijskom listom i listom mafije i reketara, danas mnogih uglednih poduzetnika

sve bi im oduzeo
gandalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 19:01   #47
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne, to je dala zapadna demokracija, socijalizam nije napravio pravedno društvo, nego je vrh KP, od Madžarske do Rusije, zamijenio plemstvo...

Osim toga, to je totalitarna ideologija, koja je imala klasne neprijatelje i u masi država su partila masovna ubijanja i još masovnije pljačke imovine.

Samo u Rusiji i Kini brojke se dižu u nekoliko desetaka milijuna mrtvih (procjene 20-30 miliona SSSR, 50-70 miliona mrtvih Kina).

Ne zaboravimo da smo sada u EU, koja jednako osuđuje oba totalitarizma, i baš na dan kada su Staljin i Hitler dijelili Poljsku, obilježava dan sjećanja na žrtve totalitarizama, dakle i komunizma i fašizma
misliš li da su kršćanske vrijednosti ispravne?
po tvojoj logici nisu jer je katolička crkva ubijala ljude.

a drugo ti uopće nemaš pojma što je socijalizam. u francuskoj su na vlasti socijalisti, a ne znam da su oni ubili desetke milijuna ljudi.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 19:58   #48
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
misliš li da su kršćanske vrijednosti ispravne?
po tvojoj logici nisu jer je katolička crkva ubijala ljude.

a drugo ti uopće nemaš pojma što je socijalizam. u francuskoj su na vlasti socijalisti, a ne znam da su oni ubili desetke milijuna ljudi.
Niti nisu.
Nakon WWII francuska država je provela brojne istrage, pokrenula brojne kaznene postupke, te pogubila cca 10 000 ljudi radi surađivanja sa nacistima.

Jedino je "naša" ljevica bez suda ubila 10-tak puta više ljudi. Usprkos činjenice što je svih ustaša bilo 30-tak tisuća. Zato Broza i razvlače svaki dan po sudu povijesti. U Sloveniji je odlukom Ustavnog sodišča 2011.g. utvrđen zločincem, a kod nas će biti za nadam se za 10-tak godina.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 20:07   #49
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
misliš li da su kršćanske vrijednosti ispravne?
po tvojoj logici nisu jer je katolička crkva ubijala ljude.

a drugo ti uopće nemaš pojma što je socijalizam. u francuskoj su na vlasti socijalisti, a ne znam da su oni ubili desetke milijuna ljudi.
Koga je ubila Crkva?

Inkvizicija je u tri stoljeća postojanja ubila 20.000 ljudi, toliko su u doba Holodomora streljački odredi komunističkog NKVD-a u Ukrajini ubijali dnevno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:55   #50
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Niti nisu.
Nakon WWII francuska država je provela brojne istrage, pokrenula brojne kaznene postupke, te pogubila cca 10 000 ljudi radi surađivanja sa nacistima.

Jedino je "naša" ljevica bez suda ubila 10-tak puta više ljudi. Usprkos činjenice što je svih ustaša bilo 30-tak tisuća. Zato Broza i razvlače svaki dan po sudu povijesti. U Sloveniji je odlukom Ustavnog sodišča 2011.g. utvrđen zločincem, a kod nas će biti za nadam se za 10-tak godina.
Ne znam kakve to ima veze sa tekstom kojeg si citirao. skoncentriraj se.

Quote:
Michael Collins:
Koga je ubila Crkva?

Inkvizicija je u tri stoljeća postojanja ubila 20.000 ljudi
Postaviš meni pitanje i sam sebi odgovoriš. nemam što dodati
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 22:29   #51
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve to ima veze sa tekstom kojeg si citirao. skoncentriraj se.



Postaviš meni pitanje i sam sebi odgovoriš. nemam što dodati
Il si rigidan il ne kužiš kaj ti je pred nosom.
Dakle, da ponovimo po milijonti put.
U deset puta većoj Francuskoj nove vlasti su nakon rata likvidirale deset puta manje ljudi nego kod nas.
Kod nas je likvidirano tri puta više ljudi nego što je bilo svih mogućih ustaša.
Osim toga, vrle partizanske kape su pobile više svećenika nego u cijeloj Istočnoj Europi zajedno.

Zašto?

Zato jer je Partija znala da nema šanse pred HSS-om, pa je tamanila i građansku inteligenciju i bogatije seljake, svećenike i onda je, kada je pobila, protjerala, zatukla, napravila jednu parodiju od izbora negdje prije 50-te godine na kojim izborima je Partija dobila 150% glasova.

Zločinačka politika se nastavila sa koncentracijskim logorom Goli Otok, pa se kanalizirala u državni terorizam preko udbaških ubojstava.

Lustracija bi nam bila blagotvorna (ali smo mi malo preglup narod za to) jer djeca razno raznih komunista još uvijek drmaju Hrvatskom, a u pozadini konce povlači stara ekipa.

Ja jasnije ovo ne mogu napisati.

BTW: danas više neću pisati o zločinima komunista, jer je dan sjećana na holokaust, pa bi bilo red da o tome nešto napišemo, a ove da ostavimo na miru. Bar ja tak mislim.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 03:58   #52
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da se bivšim komunistima zabrani obnašanje svih državnih službi. I kako bi sad oni "neokaljane prošlosti" izvukli Hrvatsku iz krize? Kako bi oni smanjili rate kredita koje su ogromne? Mislite li da tada u Hrvatskoj uopće ne bi bilo kriminala? Jel biste podržali da novi ljudi na vlasti otpuste koju desetinu tisuća iz državne birokracije i da svima smanje plaće i penzije?
Kako?

Jel znaš gdje se zaposlio bivši Omiški gradonačelnik?

Kad saznaš onda ću ti potanko objasniti kako i zašto to ima smisla.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:11   #53
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da se bivšim komunistima zabrani obnašanje svih državnih službi. I kako bi sad oni "neokaljane prošlosti" izvukli Hrvatsku iz krize? Kako bi oni smanjili rate kredita koje su ogromne? Mislite li da tada u Hrvatskoj uopće ne bi bilo kriminala? Jel biste podržali da novi ljudi na vlasti otpuste koju desetinu tisuća iz državne birokracije i da svima smanje plaće i penzije?
Lustracija bas nista nebi rijesila..lustrirati treba sve hrvate da bi se nesto postiglo...

evo vam citat iz jednih novina:

Netko je u jednom listu u Chicagu objavio:
Ima na Balkanu jedna zemlja koja graniči sama sa sobom.
Gdje žive najljepše žene, a natalitet opada.
Gdje nezaposleni najviše rade, gdje na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju.
Gdje vlakovi kasne po redu vožnje.
Gdje svi igraju nogomet, a pobjeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci.
Svi žure na posao, a nitko ne stiže na vrijeme.
Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati.
Gdje je zdravstvo besplatno, a liječenje skupo.
Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi.
Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo.
Gdje su javne nabavke tajne, a državne tajne javne.
Gdje se ratovi nikad ne završavaju.
Gdje se povijest ponavlja svaki dan.
Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili.
Gdje je strana valuta uzeta za domaću.
Gdje ljudi vjeruju, a psuju Boga.
Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju luđacima, a luđake sposobnima.
Gdje nepismeni pišu povijest.
Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje.
Gdje vlast prezire građane kao neželjene svjedoke.
Gdje se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemamo pravo.
Gdje se svatko svakome smješka, a nitko nikome ne želi dobro.
Gdje sudski postupci traju duže od života.
Gdje su samo poplave način navodnjavanja zemljišta.
Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale.
Gdje smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje.
Na koju god zemlju ste pomislili…pogodili ste!
emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 01:10   #54
Quote:
emojpobro kaže: Pogledaj post
Ima na Balkanu jedna zemlja koja graniči sama sa sobom.
Gdje žive najljepše žene, a natalitet opada.
Gdje nezaposleni najviše rade, gdje na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju.
Gdje vlakovi kasne po redu vožnje.
Gdje svi igraju nogomet, a pobjeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci.
Svi žure na posao, a nitko ne stiže na vrijeme.
Gdje osmosatno radno vrijeme traje dvanaest sati.
Gdje je zdravstvo besplatno, a liječenje skupo.
Gdje su novinari slobodni da napišu što god im se naredi.
Gdje je svjetska kriza dobila državljanstvo.
Gdje su javne nabavke tajne, a državne tajne javne.
Gdje se ratovi nikad ne završavaju.
Gdje se povijest ponavlja svaki dan.
Gdje su najbogatiji oni koji nikad nisu radili.
Gdje je strana valuta uzeta za domaću.
Gdje ljudi vjeruju, a psuju Boga.
Gdje pametne zbog nerazumijevanja proglašavaju luđacima, a luđake sposobnima.
Gdje nepismeni pišu povijest.
Gdje su zakoni nezakoniti, a anarhija normalno stanje.
Gdje vlast prezire građane kao neželjene svjedoke.
Gdje se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemamo pravo.
Gdje se svatko svakome smješka, a nitko nikome ne želi dobro.
Gdje sudski postupci traju duže od života.
Gdje su samo poplave način navodnjavanja zemljišta.
Gdje prizivaju diktatora, a demokraciju smatraju porezom na budale.
Gdje smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje.
Na koju god zemlju ste pomislili…pogodili ste!
Hrvatskoj bi pomoglo da se lustriraju svi koji su na bilo koji način pridonijeli stvaranju ove gore države!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 01:24   #55
Bez lustracije nema napretka.
Ili ćemo je napraviti ili ćemo tonuti u sve dublji mrak.

No, treba znati kako su nam mnoge stvari izgledale nedostižne, a pogledajte unazad samo nekoliko mjeseci što uradiše dvije naoko marginalne građanske inicijative. One će napraviti i sve preduvjete da do lustracije neminovno dođe.
Bit će poteškoća i ne treba očekivati nekakvo čudo, osobito da će osvetnički padati glave, ali za koju godinu će se neki od nas sami sebi čuditi na sadašnjem stavu i malodušnosti.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 11:23   #56
Kako je Europa provela lustraciju i zabranu komunističkih simbola

Quote:
DECLARATION ON CRIMES OF COMMUNISM http://www.crimesofcommunism.eu/declaration.html Resolution 1481 (http://assembly.coe.int/Mainf.asp?li.../ta06/Eres1481 Russians In Support of the Idea of International Condemnation of Communism http://izput.narod.ru/rvpimokEN.html Sud Europske Unije odlučio je u utorak 20. rujna 2011. godine podržati zabranu komunističkih simbola nekadašnjeg Sovjetskog saveza - srpa, čekića i crvene zvijezde - na svom području. Kao razlog donošenja odluke navedeno je da se gore spomenuti simboli smatraju uvredljivima u mnogim europskim zemljama, posebnom onima nekadašnjeg istočnog bloka te da njihova pojava podsjeća na vremena koja su obilovala despotizmom. http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-p...tickih-simbola
Ovo samo jedan dio lustracije koje je provela Europa dok Hrvatska nije do sada ništa napravila da provede lustraciju i zabrani simbole komunizma.
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 01:02   #57
I to će nas natjerati na pošten rad? Na poduzetništvo? Prestat ćemo varati na porezima, doprinosima, plaćati ispod stola, na ruke, prestat ćemo podmićivati, neće više biti lažnih branitelja?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 01:42   #58
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
I to će nas natjerati na pošten rad? Na poduzetništvo? Prestat ćemo varati na porezima, doprinosima, plaćati ispod stola, na ruke, prestat ćemo podmićivati, neće više biti lažnih branitelja?
Ukratko, da. Jugo-komunjare i "šuma" koja se naselila '45. i nakon po hrvatskim gradovima su jedan od korova ovog društva.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 02:38   #59
Jel? A Kerumi i Sanaderi, Mamići su valjda ukras cvijeće? Njih naravno lustracija ne bi zahvatila.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 02:40   #60
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Jel? A Kerumi i Sanaderi, Mamići su valjda ukras cvijeće? Njih naravno lustracija ne bi zahvatila.
Njih ne bi lustracija, ali bi ih dopao zatvor (Sanadera već je)
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.