Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 21:39   #261
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Možda sam ipak dobro shvatio, pod "organizirala" sam mislio na samu organizaciju, ne i plaćanje. Jer si time ipak pokazala trud i brigu za svoje goste, nisi rekla "svadba je u 4, sala u 8" pa nek ljudi sami pronalaze sebi smještaj.

Smještaj plaćaš nakon pira, isto kao i salu, muziku, fotografa,.. tako da sumnjam da nisi imala love za platit smještaj, ali nema veze.
Pa mislim da svatko može organizirati gostima smještaj. Barem to nije teško u niti jednom gradu...odnosno, ako sam ja mogla u svom "selu od grada" to napraviti, u drugim gradovima je to još jednostavnije.

Samo malo truda i sve bude o.k.!!

I istina, možda smo i mogli platiti smještaj svima kada smo zbrojili poklone, ali zamisli da se dogodilo da sam obećala platiti smještaj i onda nemam dovoljno love da sve pokrijem To si definitivno nisam htjela priuštiti
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 10:29   #262
Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post

I istina, možda smo i mogli platiti smještaj svima kada smo zbrojili poklone, ali zamisli da se dogodilo da sam obećala platiti smještaj i onda nemam dovoljno love da sve pokrijem To si definitivno nisam htjela priuštiti
ili još gore što se ponekada dešava da mladenci unaprijed rezerviraju i plate smještaj, a dio tog smještaja na kraju ostane neiskorišten

ja sam ta koja iznajmljuje smještaj i meni bi trebalo u stvari biti super kada je nešto plaćeno, a nije korišteno

ali to baš i nije tako... smještaj se obično rezervira i uplaćuje ranije, zakupljuju se neki veći kapaciteti pa onda slijedi i neki veći popust
pitam se koja je svrha popusta ako dio smještaja nije iskorišten... mladenci su za iste ili manje pare mogli dobiti smještaj za goste bez plaćanja mjesec dana unaprijed, ja kao iznajmljivač sam mogla svoj smještaj pojedinačno puno bolje prodati

moje iskustvo je takvo da uglavnom prespavaju oni koji dolaze od petka do nedjelje... oni kojima je zakupljena soba samo za jednu noć uglavnom ne dolaze ili dođe svaki drugi
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 15:21   #263
Ovisi o lokaciji. npr. svadba je u Zagrebu, a velik broj gostiju dolazi iz Karlovca. Sad ćeš reć "pa što će im spavanje kad dolaze iz Karlovca u Zagreb, nek se vrate doma", a onda otvoriš novine u nedjelju i vidiš "poginuo na povratku s sestrine svadbe". Volan i alkohol ne idu zajedno, a tu je još volan, alkohol i umor (pjevanje i plesanje od 2 popodne do 4h ujutro). Ja ne bi htio dovest svoje goste u situaciju da voze pijani jer im se ne isplati platiti noćenje zbog samo 40 ili samo 60km. Vožnja u takvom stanju je opasna i za njih i za druge, ali nažalost i vrlo čest slučaj (jer se nikom ne plaća smještaj, radije se riskira).

Također bi rezervirao smještaj koji mogu otkazati u roku 3-5 dana prije dolaska, tj. rijetki su slučajevi kad ne možeš otkazati smještaj barem dva tjedna prije. I što sam već napisao, spavanje rješavaš kad su ti gosti bitni, ako ti platiš spavanje, a ti gosti se ne pojave zadnji tren jer im je tlaka doć i ubace te u trošak, trebao bi napraviti reviziju bitnih osoba u svom životu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 11:07   #264
imat ću cca 50 ljudi koji će trebat negdje prespavat. Znači dan prije svadbe i na sam dan svadbe. Jeste vi svojim gostima obe večeri plaćali smještaj ili samo jednu (svadbenu) noć? Kad sam nekim prijateljima rekla da mislim platit smještaj na dan svadbe oni su se iznenadili jer su mislili da gosti sami sebi plaćaju i da u njihovom kraju mladenci ne plaćaju smještaj.
kumbaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 11:30   #265
Meni je logicno da mladenci rijese smjestaj, cak i ako prave svadbu dalje od vecine rodbine da pokriju putni trosak, odnosno iznajme neki prijevoz...
Ja sa nadam da necu imati puno takvih gostiju (nisam detaljno dragog ispitala za njegove), odnosno da cu vecinu uspiti smjestiti doma/kod familije


Sent from my iPhone using Tapatalk
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 11:55   #266
Ja ću platiti smještaj za nekih 8-10 ljudi i to samo jednu noć. Prijevoz ne kanim plaćati nikome, jer niti meni na tim relacijama nitko nije platio prijevoz.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:05   #267
Zapravo ni ja ne planiram prijevoz placati jer smo ja i dragi iz istog mjesta, i vecina rodbine ne tu
Ja recimo imam neke rodbine u njemackoj, vjerojatno ce doci o svom trosku, smjestit cu ih doma
Ali govorim o situaciji npr ja i on smo iz osijeka, pa ce vjencanje biti u osijeku, a vecera u slavonskom brodu jer se nama bas tako hoce-u tom slucaju mislim da je pristojno organizirati neki prijevoz za goste koji ga zele


Sent from my iPhone using Tapatalk
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:49   #268
Mi ćemo imati cca 150 prespavljivača (dragi je iz drugog dijela Lijepe naše) i mi im rješavamo i plaćamo smještaj.

Meni to ni u jednom trenu nije bilo upitno.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:50   #269
Quote:
kumbaja kaže: Pogledaj post
imat ću cca 50 ljudi koji će trebat negdje prespavat. Znači dan prije svadbe i na sam dan svadbe. Jeste vi svojim gostima obe večeri plaćali smještaj ili samo jednu (svadbenu) noć? Kad sam nekim prijateljima rekla da mislim platit smještaj na dan svadbe oni su se iznenadili jer su mislili da gosti sami sebi plaćaju i da u njihovom kraju mladenci ne plaćaju smještaj.
Mi im plaćamo samo svadbenu noć.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 19:15   #270
Ja cu svojoj strani koja putuje organizirat autobus, jedino cu roditeljima sestrama I kumi uzet sobe jer sljedeci dan imamo rucak kod njegovih. Ko ne zeli ic s autobusom predlozit cu im par mjesta gdje mogu rezervirat sobe ali to onda placaju sami.
Za par mjeseci idem na svadbu udaljenu 3 sata voznje I nikome nije organiziran smjestaj ni prijevoz.
lolita2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 23:28   #271
Quote:
lolita2406 kaže: Pogledaj post
Ja cu svojoj strani koja putuje organizirat autobus, jedino cu roditeljima sestrama I kumi uzet sobe jer sljedeci dan imamo rucak kod njegovih. Ko ne zeli ic s autobusom predlozit cu im par mjesta gdje mogu rezervirat sobe ali to onda placaju sami.
Za par mjeseci idem na svadbu udaljenu 3 sata voznje I nikome nije organiziran smjestaj ni prijevoz.
Meni je problem s busom jer su gosti iz različitih krajeva i ne znam kako bi to uspjela spojit. Inače, bus je super ideja
kumbaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 23:31   #272
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Mi ćemo imati cca 150 prespavljivača (dragi je iz drugog dijela Lijepe naše) i mi im rješavamo i plaćamo smještaj.

Meni to ni u jednom trenu nije bilo upitno.
Quote:
velana kaže: Pogledaj post
Mi im plaćamo samo svadbenu noć.

Ja sam isto mislila jednom dijelu platit samo svadbenu noć, a rodbini 2 noći al još ću vidjet jer ne znam ni gdje bi smjestila toliko ljudi. Moram počet zvat hotele koji su u blizini sale
kumbaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 08:14   #273
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ne treba ti sala imati apartmane. Mozes naci nekoliko opcija u blizini i nacin na kojih se do tih opcija moze doci i ponuditi ljudima. Tipa hoteli razlicitih cijena, apartmani, kuce, itd. Moguce je naci minibus koji ce ih odvesti nakon proslave ili minivan taksi.
Kakav je vaš stav, kad je ovakva situacija u pitanju,tko bi trebao platiti taj smještaj, mladenci ili gosti sami sebi?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 08:24   #274
U našem slučaju, gosti. Iako radimo malu svadbu, ne možemo si priuštiti plaćati gostima smještaj, posebno što oni koji dolaze iz inozemstva neće ostati jedan dan. A tjedan dana hotela / apartmana platiti ne možemo. Onima za koje znamo da nisu u najboljoj financijskoj situaciji ćemo ponuditi smještaj kod nas, a ostalima pomoći pronaći smještaj koji će im odgovarati uređenjem, lokacijom i cijenom.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:23   #275
Ja sam za to da mladenci placaju smjestaj tu jednu noc, a sad, ako netko zeli ostati pet dana, nek to plati sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:01   #276
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Kakav je vaš stav, kad je ovakva situacija u pitanju,tko bi trebao platiti taj smještaj, mladenci ili gosti sami sebi?
Nasi sami sebi placaju. Nasla sam opcije od hotela s 5* do jeftinijih apartmana i sami biraju. Moji roditelji placaju za par tetki/striceva samo za svadbenu noc.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:39   #277
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nasi sami sebi placaju. Nasla sam opcije od hotela s 5* do jeftinijih apartmana i sami biraju. Moji roditelji placaju za par tetki/striceva samo za svadbenu noc.
To mi je ok. Meni je nekako logično i ako ja idem negdje na svadbu ako je van mjesta življenja da se sama pobrinem za smještaj, npr u 6.mj idem na svadbu u Trakošćan i normalno mi je da imam dva izbora: ili se vratiti u ZG ili platiti spavanje u hotelu. Ne očekujem da mi netko (mladenci) to plate. Isto tako, moje vjenčanje je u Karlovcu i mislim da oni koji dolaze iz ZG imaju isto takav izbor. Istina da se neki ne mogu ne onda opustiti jer ne mogu piti, ali...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 14:55   #278
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nasi sami sebi placaju. Nasla sam opcije od hotela s 5* do jeftinijih apartmana i sami biraju. Moji roditelji placaju za par tetki/striceva samo za svadbenu noc.
Tako je i kod nas - potrudili smo se naci razne ponude pa tko sto zeli, iskemijali smo i neke popuste za mlađi dio gostiju koji su svi od reda rekli da zele hostel i vesele se nasoj svadbi kao drugom maturalcu, a buduci da im je vecinom Hr turisticka destinacija s nasom svadbom su si spojili godisnji i dodatne izlete :klap:
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 15:43   #279
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
To mi je ok. Meni je nekako logično i ako ja idem negdje na svadbu ako je van mjesta življenja da se sama pobrinem za smještaj, npr u 6.mj idem na svadbu u Trakošćan i normalno mi je da imam dva izbora: ili se vratiti u ZG ili platiti spavanje u hotelu. Ne očekujem da mi netko (mladenci) to plate. Isto tako, moje vjenčanje je u Karlovcu i mislim da oni koji dolaze iz ZG imaju isto takav izbor. Istina da se neki ne mogu ne onda opustiti jer ne mogu piti, ali...
Relacija Karlovac - Zagreb je stvarno mala i naravno da se neće organizirat smještaj. Ali ovdje se radi o ljudima koji na svadbu putuju 5-6 i više sati, koji realno ne mogu ujutro u 5 zapalit doma jer će biti preumorni za to.
Ja mislim da je pristojno takvim gostima osigurati ili prijevoz ili smještaj. Jer inače će tim ljudima biti jako skupo doć. Npr. da dolazi jedna familija od 4 ljudi, smještaj ih dođe minimalno 400 kn (a realnije je 500 - 600), još toliko (a vjerojatno i više) za prijevoz. Pa ti ljudi u startu imaju min 1000 kn troška za moju svadbu, a gdje je tu još i poklon?
Ja mislim da uopće nije pristojno očekivat od nekoga da će ti doći na svadbu i sam si platit i prijevoz i smještaj (a da je to naravno netko dovoljno daleko da ne dolazi u obzir da vozi i na svadbu i kasnije doma).
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:02   #280
Mi cemo platit nasim gostima, nema ih puno, tako da je ok. Da je vise, ne znam kako bi...iskreno.
kseceric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.