Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 17:37   #21
Evo i Britanija ce intervenirati u Siriji, udarati će po ISIS-ovim snagama ali i po Asad-ovim
link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:21   #22
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Evo i Britanija ce intervenirati u Siriji, udarati će po ISIS-ovim snagama ali i po Asad-ovim
link
Zašto onda ne navedeš originalni link a ne na poslovično bombastičnu i netočnu Indexovu interpretaciju istog. Naime u originalu koji je ovdje:
http://www.huffingtonpost.com/entry/...m_hp_ref=syria

Se govori isključivo u uključivanje u koaliciju protiv ISILa i zračne udare na isti i akcijama protiv švercera ljudima. Osim poslovičnih mantri da je "Assad korijen problema" i da je "Assadov režim zao" se ni ne spominju napadi na njegove snage.
Vjerojatno su svi svjesni da bi napadi na SAA pogodovali jedino ISILu i ostalom džihadističkom ološu a to bi pokrenulo još veći izbjeglički val.

Osim toga, za sada ni amerine pomišljaju napadati SAA a britanci nebi solirali.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:43   #23
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Zašto onda ne navedeš originalni link a ne na poslovično bombastičnu i netočnu Indexovu interpretaciju istog. Naime u originalu koji je ovdje:
http://www.huffingtonpost.com/entry/...m_hp_ref=syria

Se govori isključivo u uključivanje u koaliciju protiv ISILa i zračne udare na isti i akcijama protiv švercera ljudima. Osim poslovičnih mantri da je "Assad korijen problema" i da je "Assadov režim zao" se ni ne spominju napadi na njegove snage.
Vjerojatno su svi svjesni da bi napadi na SAA pogodovali jedino ISILu i ostalom džihadističkom ološu a to bi pokrenulo još veći izbjeglički val.

Osim toga, za sada ni amerine pomišljaju napadati SAA a britanci nebi solirali.
Ovo je bitan dio:

Cameron has suggested he would like to ask Britain's parliament to vote to join the U.S.-led air strikes on Islamic State militants in Syria, after lawmakers rejected military strikes in Syria in 2013.

However, the prime minister said on Friday he would only proceed with a fresh vote in parliament if there was a "genuine consensus" in Britain about bombing Islamic State in Syria.

http://www.huffingtonpost.com/entry/...m_hp_ref=syria

Obzirom na to kako je prošlo glasovanje 2013., čisto sumnjam da bi Cameron biou stanju osigurati dostatnu potporu u Parlamentu za napade na Siriju ( Assada ).
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 00:50   #24
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ovo je bitan dio:

Cameron has suggested he would like to ask Britain's parliament to vote to join the U.S.-led air strikes on Islamic State militants in Syria, after lawmakers rejected military strikes in Syria in 2013.

However, the prime minister said on Friday he would only proceed with a fresh vote in parliament if there was a "genuine consensus" in Britain about bombing Islamic State in Syria.

http://www.huffingtonpost.com/entry/...m_hp_ref=syria

Obzirom na to kako je prošlo glasovanje 2013., čisto sumnjam da bi Cameron biou stanju osigurati dostatnu potporu u Parlamentu za napade na Siriju ( Assada ).
Mislim da Rusi to ne bi dopustili. Kada su Ameri razmatrali napade na Assada krstarećim raketama iz Sredozemlja, postavili su svoje brodove ispred obale, i pokazali da neće trpjeti direktne udare po Sirijskoj Armiji.

Vjerujem da bi reagirali slično i na pokušaje napada iz zraka.
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 13:51   #25
Quote:
Imperator kaže: Pogledaj post
Mislim da Rusi to ne bi dopustili. .
Rusi to ne mogu zaustaviti.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:13   #26
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Rusi to ne mogu zaustaviti.
Ako žele, mogu!

Mogu poslati svoje vojnike, PZO sisteme koje će postaviti da štite potencionalne ciljeve "protuterorističke koalicije" i otvoreno proglasiti Asada saveznikom u ratu protiv ISILA.

Samo treba političke volje!
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:21   #27
Quote:
Imperator kaže: Pogledaj post

Samo treba političke volje!
Ali toga baš i nema...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:31   #28
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ali toga baš i nema...
Ne znam.... Čini mi se da se ipak nešto valja iza brda.
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 14:34   #29
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ovo je bitan dio:

Cameron has suggested he would like to ask Britain's parliament to vote to join the U.S.-led air strikes on Islamic State militants in Syria, after lawmakers rejected military strikes in Syria in 2013.

However, the prime minister said on Friday he would only proceed with a fresh vote in parliament if there was a "genuine consensus" in Britain about bombing Islamic State in Syria.

http://www.huffingtonpost.com/entry/...m_hp_ref=syria

Obzirom na to kako je prošlo glasovanje 2013., čisto sumnjam da bi Cameron biou stanju osigurati dostatnu potporu u Parlamentu za napade na Siriju ( Assada ).
2013 Britanija nije bila suočena sa velikim priljevom izbjeglica iz Sirije, a sada 2 godine kasnije, na tisuće izbjeglica tjedno pokušava doći do Britanije tj Francuske i Njemačke, tako da bi parlament i mogao dati dozvolu, ako znaju da će to dugoročno smanjiti broj izbjeglica koje dolaze u Britaniju.

Evo i Francuska je danas objavila da već sutra kreću izviđački letovi nad Sirijom kako bi se prikupile informacije o metama koje će gađati, inače Francuska kreće samostalno u zračne udare u Siriji tj mimo Američke koalicije.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:55   #30
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
2013 Britanija nije bila suočena sa velikim priljevom izbjeglica iz Sirije, a sada 2 godine kasnije, na tisuće izbjeglica tjedno pokušava doći do Britanije tj Francuske i Njemačke, tako da bi parlament i mogao dati dozvolu, ako znaju da će to dugoročno smanjiti broj izbjeglica koje dolaze u Britaniju.

Evo i Francuska je danas objavila da već sutra kreću izviđački letovi nad Sirijom kako bi se prikupile informacije o metama koje će gađati, inače Francuska kreće samostalno u zračne udare u Siriji tj mimo Američke koalicije.
Sumnjam. Mislim da je većini sad još jasnije nego 2013. da će bilo kakvo britansko upletanje u Siriju samo pogoršati stanje tamo, posebno jer ako oni krenu u tu priču, pretpostavljam da će više napadati Assada nego ID, pošto im je on trn u oku odavno- tako da sumnjam da će se Parlament s time složiti.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 18:43   #31
Stislo je Asada, evo izgleda da krecu pregovori sa FSA o privremenom miru i paktu za zajednicka djelovanja protiv ISIS-a, Francuzi su sigurno "unutra" tj kreću sa izviđačkim letovima a nakon toga i sa zračnim udarima, po vijestima koje su izašle u posljednjih 2 sata izgleda da je Britanija isto jako blizu odluke o zračnim udarima u Siriji.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 08:24   #32
Dok je Putina niko neće dirati Asada. Ili će biti Asad za Krim u UN-u.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:33   #33
Uhvatili navodnu komunikaciju gdje kazu da Ruslan sljece u Latakiju... sigurno je pun robe iz crvenog kriza :-D.

http://www.liveleak.com/view?i=7c0_1441643788
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 14:03   #34
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
Uhvatili navodnu komunikaciju gdje kazu da Ruslan sljece u Latakiju... sigurno je pun robe iz crvenog kriza :-D.

http://www.liveleak.com/view?i=7c0_1441643788
http://www.rt.com/news/314719-bulgar...-russia-syria/
friendlymacedon is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.09.2015., 14:03   #35
Grčka nije podlegla pritisku amera kao Bugari..
http://www.ekathimerini.com/201344/a...gency-reports?

Možda se to još i promjeni...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 14:49   #36
neki dan iznad glave čujem dosta glasan mlažnjak, pogledam na flightradar,
il-76, uzbečki, tadžički, ne sjećam se....
poletio je negdje iz rusije, letio na zapad do češke, Austrije, nagli okret i preko hrvatske, bih, srbije,grčke..... dalje ga nisam pratio.
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:11   #37
po indexu i jesu i nisu u siriji

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...da/841053.aspx

http://www.newsnow.co.uk/h/World+News/Middle+East/Syria

http://www.jordantimes.com/news/regi...%80%94-sources
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:15   #38
Malo mi previše ovaj topic vuče na politiku.

Ajmo se okrenuti malo vojnim spekulaicijama. Prvo kao pretpostavku moramo uzeti da pojačana prisutnost Rusa nema samo cilj biti dodatak argumentima kod pregovora, koji, sudeći po pojačanoj diplomatskoj aktivnosti, slijede u dogledno vrijeme.

Znači, vojska RF dolje dolazi s konkretnom zadaćom - koja bi to zadaća bila? Od fotografija zasad vidi se da se šalje dosta modernih motoriziranih oruđa, BTR-80a (BTR-82?), od zrakoplovstva spekulira se o Mig-31 (nažalost ne mogu sad pronaći izvor) i SU-25...

Mig-31, s velikim upitnikom da se uopće šalje, pretpostavljam testirao bi neke modifikacije radara na modernim zapadnim zrakoplovima i bio deterrent protiv slučajnih bombardiranja SAA, kako se to voli omanut

SU-25 definitno bi imao aktivniju ulogu, i mislim da bi se uglavnom zadržavao u području Idliba gdje bi vršio CAS protiv Ahrar al Shama, koji iako su islamisti, US ne želi bombati zbog Turske. E sad, valjda su poslali modernizirane varijatne na testiranje dolje u realnim borbenim uvijetima, iako poznavajući Ruse (pada mi na pamet Gruzija i starudija koja se dolje valjala) može lako biti da su to dosta stari Grachevi.

Ostaje pitanje jesu li BTR-82 zamišljene kao vozilo nekog FRFa (fast reaction force) ili su samo dolje kako bi bili logistika i taksiji za snage koje će osiguravati baze i luku u Tartusu. Rekao bi da je ovo drugo prije realno. No, s druge strane, šuška se i o 1000 Iranskih marinaca ( http://www.ibtimes.co.in/syria-1000-...-report-646283 ), pa ono, ne znam šta misliti o tome. Možda neko ograničeno djelovanje s ciljem stjecanja borbenog iskustva
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:34   #39
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Malo mi previše ovaj topic vuče na politiku.

Ajmo se okrenuti malo vojnim spekulaicijama. Prvo kao pretpostavku moramo uzeti da pojačana prisutnost Rusa nema samo cilj biti dodatak argumentima kod pregovora, koji, sudeći po pojačanoj diplomatskoj aktivnosti, slijede u dogledno vrijeme.

Znači, vojska RF dolje dolazi s konkretnom zadaćom - koja bi to zadaća bila? Od fotografija zasad vidi se da se šalje dosta modernih motoriziranih oruđa, BTR-80a (BTR-82?), od zrakoplovstva spekulira se o Mig-31 (nažalost ne mogu sad pronaći izvor) i SU-25...

Mig-31, s velikim upitnikom da se uopće šalje, pretpostavljam testirao bi neke modifikacije radara na modernim zapadnim zrakoplovima i bio deterrent protiv slučajnih bombardiranja SAA, kako se to voli omanut

SU-25 definitno bi imao aktivniju ulogu, i mislim da bi se uglavnom zadržavao u području Idliba gdje bi vršio CAS protiv Ahrar al Shama, koji iako su islamisti, US ne želi bombati zbog Turske. E sad, valjda su poslali modernizirane varijatne na testiranje dolje u realnim borbenim uvijetima, iako poznavajući Ruse (pada mi na pamet Gruzija i starudija koja se dolje valjala) može lako biti da su to dosta stari Grachevi.

Ostaje pitanje jesu li BTR-82 zamišljene kao vozilo nekog FRFa (fast reaction force) ili su samo dolje kako bi bili logistika i taksiji za snage koje će osiguravati baze i luku u Tartusu. Rekao bi da je ovo drugo prije realno. No, s druge strane, šuška se i o 1000 Iranskih marinaca ( http://www.ibtimes.co.in/syria-1000-...-report-646283 ), pa ono, ne znam šta misliti o tome. Možda neko ograničeno djelovanje s ciljem stjecanja borbenog iskustva

Upitno sta bi ovi bili spremni napravit...u Dagestanu su poslali t-90 i koristili termobaricke bombe (po prvi put ako se ne varam...).
Vjerujem da ce im rusi pomoci, osim sa zalihama oruzja, i sa informacijama stanja na terenu, ionako ovi vec imaju mig 23BN i su 24 pa ih mogu koristit za "precizno bombardiranje", a daleko od toga da bi im su-25 dobro dosao, samo sta ovi imaju dosta MANPADS-a a 25 je dosta osjetljiv na iste. Neznam dali su spremni riskirat sa vlastitim pilotima, a upitno koliko bi sirijci mogli to pilotirat.
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:40   #40
Quote:
flanker27 kaže: Pogledaj post
samo sta ovi imaju dosta MANPADS-a a 25 je dosta osjetljiv na iste. Neznam dali su spremni riskirat sa vlastitim pilotima, a upitno koliko bi sirijci mogli to pilotirat.
Baš naprotiv,SU25 se pokazao iznimno otporan i izdrživ na Stingere...a još više na Igla sustave jer nose manje eksploziva u glavi od Stingera.

Dobro bi im došao jer nemaju dedicated CAS zrakoplova nego se krpaju s čim mogu.
saintmarcus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.