Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 21:12   #2201
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Trebam stambeni kredit 50 000 eura na 20 godina uz fiksnu kamatnu stopu kune ili eure, bilo bih idealno da je bez učešća ikakvog, koja je trenutno najpovoljnija banka, primanja su redovna, rad na neodredeno i to ostalo nema brige...
Odgovorio sam ti na drugoj temi vezano za nenamjenski kredit, i sada kada sam pročitao ovdje tvoj post razmišljam si jel trolaš ili "nema brige" znači da će ti Živi zid za koju godinu braniti te da te ne deložiraju.

Fiksnu kamatnu stopu ti nitko neće dati na cijeli rok otplate. I googlaj malo.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:15   #2202
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam ti na drugoj temi vezano za nenamjenski kredit, i sada kada sam pročitao ovdje tvoj post razmišljam si jel trolaš ili "nema brige" znači da će ti Živi zid za koju godinu braniti te da te ne deložiraju.

Fiksnu kamatnu stopu ti nitko neće dati na cijeli rok otplate. I googlaj malo.
Zahvalio sam ti se na onom odgovoru i ono je vezano uz mene, ovo je uz drugoga tako da ne trolam nego želim dobiti savjet pa da ga mogu prenijeti...

Fiksna kamatna stopa postoji za cijeli rok otplate ali su to najveće kamatne stope dakle fiksna kunska za cijeli period otplate
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:22   #2203
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Zahvalio sam ti se na onom odgovoru i ono je vezano uz mene, ovo je uz drugoga tako da ne trolam nego želim dobiti savjet pa da ga mogu prenijeti...

Fiksna kamatna stopa postoji za cijeli rok otplate ali su to najveće kamatne stope dakle fiksna kunska za cijeli period otplate
Jesi, ali za stambeni kredit (tko god ga uzima) mora se lijepo naoružat strpljenjem, izvidjeti sve mogućnosti (sufinanciranje države u prvih par godina), naći nekog svog procjenitelja kojeg će banka priznati itd., itd. A normalno, tu mora početi sa nekretninom koju želi kupiti.

Iskreno, tu možeš dobiti neki savjet, sitnu finesu, ali ne bih polagao 100% odluku o 20 godina otplate u forum.

Ispričavam se što sam te uvrijedio.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:25   #2204
Naravno da se moraju proći sve banke i dobiti sve ponude što je i učinjeno, ovo o sufinanciranju države mislis za one 4 godine sto je sada zakon izašao ali je to nedefinirano pošto je to samo za 750 ljudi na području cijele RH po principu "ko prvi njegova djevojka" šta to znači ko je u Zagrebu ima veće šanse od nekoga u Splitu jer će prije predati svu potrebnu dokumentaciju?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:33   #2205
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Naravno da se moraju proći sve banke i dobiti sve ponude što je i učinjeno, ovo o sufinanciranju države mislis za one 4 godine sto je sada zakon izašao ali je to nedefinirano pošto je to samo za 750 ljudi na području cijele RH po principu "ko prvi njegova djevojka" šta to znači ko je u Zagrebu ima veće šanse od nekoga u Splitu jer će prije predati svu potrebnu dokumentaciju?
http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=47687

Quote:
Država je u ovoj godini osigurala 17,5 milijuna kuna što znači da će broj subvencioniranih kredita biti ograničen stoga će se subvencije kredita odobravati prema vremenu zaprimanja potpunog zahtjeva u APN, a u slučaju više istodobno podnesenih zahtjeva, odobravanje će početi od zahtjeva s manjim iznosom traženog kredita.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:37   #2206
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Trebam stambeni kredit 50 000 eura na 20 godina uz fiksnu kamatnu stopu kune ili eure, bilo bih idealno da je bez učešća ikakvog, koja je trenutno najpovoljnija banka, primanja su redovna, rad na neodredeno i to ostalo nema brige...
Pogledaj PSŠ
Kad sam se raspitivala imali su fiksnu kt stopu i kunski kredit a ucesce ostvarujes na nacin da prve dvije godine imas uvecane otplate a razlika ide u stambenu stednju i onda se prebija dio glavnice tom ustedom i dalje ide regularni kredit.
Medjutim to ne znaci da ce ti procjena nekretnine biti ista kao i cijena koju dogovoris, obicno je manja pa tu razliku moras nekako nadoknaditi. Najlakse je kad imas ustedjeno.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:40   #2207
Hvala vam na savjetima puno ljudi
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 11:55   #2208
Molim pomoc i svjet.

Namjeravam dizat stanbeni kredit u iznosu od 45ooo eura, na 15 god. novac bi isao na razne troskove, gradnja, placanje priklkjucaka struja/voda, kao i uredenje kuce. iznos kredita koji bi dizali je 1/4 vrijednosti kuce. imam nenamjenski kredit 1500 kn (jos 18 mjeseci) i koristim visa kreditnu karticu (ukupno dugovanje 15000 kn).
Javit cemo se za subvencijonirani kredit (prva nekretnina, suprug invalid).
danas sam bila u svojoj banci (rba) gdje mi je osobna bankarica rekla da za stanbeni treba hipoteka. Kako nemamo nekretninu, nemogu ni dignit hipoteku na istu! a onda se sjetila da se moze dobit stanbeni kredit na max. iznos od 50% vrijednosti zemljista.
inace nakon placanja vise i nenamjenskog kredita, ostaje mi 5000 kn.
zanima me sljedece:

- koliko nenamjenski kredit i visa kreditna kartica utjecu na dobivanje kredita?
- bili bilo bolje te kredite zatvorit pa tek onda trazit stanbeni?
- koje banke imaju dobre uvjete, tj. koje da obavezno posjetim?

placanje nenamjenskog i vise je redovito, i ne ulazim u nedopusteni minus.
bilo kakav savjet bi mi dobro dosao.

Hvala!
-
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 07:50   #2209
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Fiksnu kamatnu stopu ti nitko neće dati na cijeli rok otplate. I googlaj malo.
To tvrdis napamet ili si se raspitao?
Ja sam dobila fiksnu na 20g prosli mjesec, i to u eurima sa 3,82%. Zeleni kredit, stan stednja ugovorena na 2 g s kojom prebijas glavnicu nakon isteka. Mozes prebijati kredu kad hoces, smanjujes rok otpate. Mozes mijenjati fiksnu u promijenjivu kamatu, max naknada 1500 kn. Cist sumnjam da cu prelazit u promijenjivu, rata mi nije velika, radije smanjim rok otplate.

Itekakak se mozes dogovoriti sa svojom bankom u kojoj si klijent godinama i nemas zaduzenja. Pogotovo ako dizes 1/3 vrijemosti nekretnine pa je njihova guzica pokrivena. Pregovaranja zabise o tome tko je u boljoj poziciji trgovati.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:40   #2210
O kojoj je banci rijec
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 07:39   #2211
Ne znam jel smijem / trebam reklamirati banku ovdje, mislim da nije primjereno. Samo cu ti rec da zaobidjes "male i nove" banke koje tek trguju u hr i zahtjevas najpovoljnije uvjete u banci z kojoj imas vise usluga, pogotovo ako si dugogodisnji klijent s urednim tekucim.
Velik utjecaj ima i u kojoj firmi radis tj kak posluju. Ako se mogu dobro zastititi, dat ce ti bolje uvjete.
Ono kaj je super, ne traze vise suduznike i jamce. Jedan partner ostaje slobodan sa svojim racunom.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:26   #2212
U kojoj je banci najpovoljnija kamatna stopa za stambeni kredit?
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:00   #2213
Quote:
ema123456789 kaže: Pogledaj post
U kojoj je banci najpovoljnija kamatna stopa za stambeni kredit?
Vrlo vjerojatno u onoj u kojoj primaš plaću.

Za ostalo, na net i čitaj uvjete.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 06:46   #2214
Zašto misliš, zato što sam klijent?
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:43   #2215
Procitas sa stranica svih banaka koji su uvjeti za njihove klijente, otvoris tekuci i prebacis placu tamo. U mom slucaju trebalo mi je tocno 5 min da odskeniram karticu tekuceg i posaljem u kadrovsku mail da mi tamo prebace placu.

A to u kojoj banci su najpovoljnije kamate nije bas lako za znati, ovisi o tvojoj trenutnoj placi (koja kategorija klijenta si), o visini kolaterala vs iznos kredita, o energetskom certifikatu nekretnine, o valuti kredita, o duljini perioda fiksne kamatne stope koju zelis itd. Isto tako tu je i pitanje visine ostalih troskova kredita (osiguranja) koja mogu znacajno poskupiti kredit (puno vise od 0.25% koliko je obicno razlika medju bankama za slicne uvjete kreditiranja). Prema tome nitko ne moze to tebi napisati nego ti sam to moras istraziti i zakljuciti.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:06   #2216
Pozdrav
Mozete mi reci koliko je vremena proslo nakon sto je izasao procjenitelj do kod su vas zvali iz bake da je kredit odobren? Hvala
__________________
2011. Stigla nam nasa srecica!
silky88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 07:47   #2217
Mjesec dana. Gadjas kraj mjeseca zbog intekalarne kamate.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:02   #2218
Ajde da probam, mozda naidem na plodno tlo i iskustvo slicno mojem, imam dosta pitanja, pa ono sto znate, javite.

zelim dici stambeni kredit u kunama na 10 godina od nekih 33 k €, bez zaloznog prava (hipoteke).


Za pokretanje kredita najprije mi treba predugovor i izvadak iz zk.
Koliko je riskantno sam pisati ugovor i koliko kosta njegovo pisanje kod odvjetnika
Ono sto me zanima, je vise proceduralni dio, kako ja i na temelju cega se upisujem u vlasnistvo nekretnine, kada banka ne udara svoj teret na njega. Je li to riskantno, moze li se netko prije mene upisati, ukratko, mogu li biti prevaren?

Koliki su okvirni troskovi izrade i obrade svih papira od starta? receno mi je da za ovakvu vrstu kredita nije potrebna niti procjena, niti solemnizacija ugovora
pekmez_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 07:36   #2219
Prepises ugovor od nekog tko je upisan i pazis na podatke, oib, kc, ko, kvadrati.. prepises stavke iz zk od rijeci do rijeci.
U to slucaju kosta te biljeznik za ovjeru potpisa, izvadak zk i upis u gruntovnicu.
Procjena treba samo ako ide hipoteka a solemizaciju ugovora mislim da ne mozes preskocit. Cijena je cca 1500 kn na taj iznos kredita. Ovjera potpisa oko 50 kn, gruntovnica 250 kn. Novi izvadak zk 50 kn u gruntovnici ili 250 kod biljeznika.

Ugovore ovjeravas kod isplate i mozes isti dan u gruntovnicu na upis.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:03   #2220
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
Koliko je riskantno sam pisati ugovor i koliko kosta njegovo pisanje kod odvjetnika
Ono sto me zanima, je vise proceduralni dio, kako ja i na temelju cega se upisujem u vlasnistvo nekretnine, kada banka ne udara svoj teret na njega. Je li to riskantno, moze li se netko prije mene upisati, ukratko, mogu li biti prevaren?

Kod ugovora je najbitnije opisati nekretninu kako je upisana u zk i paziti na podatke prodavatelja u zk i na osobnoj (da li se razlikuju).

Riskantno je ako ne znas napisati dobro

Upisujes se temeljem ugovora i tabularke.

Uvijek mozes biti prevaren, ali mogucnost toga se smanji na minimum tako da odmah po potpisu tabularke predas prijedlog za upis.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.