Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 11:51   #41
Quote:
drsarac3 kaže: Pogledaj post
hvala sad mi je jasnije, 77 sam godiste znaci tek krajem godine ce me prevesti u pricuvni sastav.
nema drzavljanstva = nema putovnice , tako da me ta opcija ne zanima

i jos jedno pitanje, da li poslije prevodjenja u pricuvu , postoji neka novcana kazna ili neka krivicna prijava ?
Predviđena je prekršajna prijava. Nije ratno vrijeme pa da ide kaznena. Ali ionako idu izmjene Zakona o obrani, tako da ne vjerujem da će biti prekršajne.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:25   #42
Decki, to je bullshit

......traži putovnicu i dobit ćeš novu, tako sam ja postupio kad mi je istekla bila a nisam još bio odslužio vojsku. Prema Ustavu kao HR državljanin imaš pravo na SVE dokumente raspoložive svakom građaninu....
Ako te odbiju moraju dati PISANO obrazloženje da ti odbijaju dati putovnicu iz tih i tih razloga.Ako ti u MUP-u ne daju PISANO obrazloženje, možeš im slobodno reći da će ih kontaktirati tvoj odvjetnik, i vjeruj mi da ćeš dobiti putovnicu.
Sretno
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:19   #43
<Ako ne zelis, mozes se odreci hrvatskog drzavljanstva, i neces trebat u hr vojsku.

jok, da sam znal, ja bi ga se odmah odrekel.. al sto u biti to znaci odreci se drzavljanstva?
i kak onda, mozhe se putovati po svijetu...?, fakat neam pojma, ajd nek neko objasni pliz

>civilno je sad, mislim, kod nas 9 meseci...
6, ja odradil to sranje
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:30   #44
produženje putovnice

boravište mi je u zg, a prebivalište u dubrovniku, i za neko vrijeme mi ističe putovnica koju trebam i produžiti, a ne namjeravam ići doma još neko vrijeme, pa
da li se to može obaviti ovdje nekako, kome i gdje da se obratim i kako uopće ide procedura?
__________________
um caruje, a dundo maroje
nivex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:40   #45
Quote:
nivex kaže: Pogledaj post
boravište mi je u zg, a prebivalište u dubrovniku, i za neko vrijeme mi ističe putovnica koju trebam i produžiti, a ne namjeravam ići doma još neko vrijeme, pa
da li se to može obaviti ovdje nekako, kome i gdje da se obratim i kako uopće ide procedura?
Na žalost ne, putovnica se produljuje isto kao i nova osobna iskaznica prema mjestu prebivališta, u tvom slučaju u Dubrovniku.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:42   #46
a jel' mogu nekome dati punomoć da mi to obavi, i kako to ide?
__________________
um caruje, a dundo maroje
nivex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:49   #47
Quote:
nivex kaže: Pogledaj post
a jel' mogu nekome dati punomoć da mi to obavi, i kako to ide?
To moraš pitati u PU Dubrovačkoj.Nazovi njihov ured za izdavanje osobnih dokumenata i pitaj.
Prema Zakonu o putnim isprava hrvatskih državljana članak 20.kaže;

Putovnicu i zajedničku putovnicu izdaje policijska uprava, odnosno policijska postaja Ministarstva unutarnjih poslova, prema mjestu prebivališta podnositelja zahtjeva (u daljnjem tekstu: nadležno tijelo).

U hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put) putovnicu može izdati i policijska uprava, odnosno policijska postaja na čijem području podnositelj zahtjeva nema prebivalište.

Stoga nazovi PU Dubrovnik i pitaj, jer ne znam koji je razlog tvoje ne mogućnosti da osobno odeš na jedan dan i riješiš produljenje putovnice.Pa da se sada ne dopisujemo cijeli dan, uzmi telefon i nazovi PU Dubrovnik.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:10   #48
puno hvala!
__________________
um caruje, a dundo maroje
nivex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:36   #49
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
......traži putovnicu i dobit ćeš novu, tako sam ja postupio kad mi je istekla bila a nisam još bio odslužio vojsku. Prema Ustavu kao HR državljanin imaš pravo na SVE dokumente raspoložive svakom građaninu....
Ako te odbiju moraju dati PISANO obrazloženje da ti odbijaju dati putovnicu iz tih i tih razloga.Ako ti u MUP-u ne daju PISANO obrazloženje, možeš im slobodno reći da će ih kontaktirati tvoj odvjetnik, i vjeruj mi da ćeš dobiti putovnicu.
Sretno
moja putovnica jos nije istekla, tako da moram cekati kraj godine
drsarac3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 18:19   #50
ja ću svoju produžit po hitnom postupku
živija zagreb
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 11:17   #51
Pozurnica za putovnicu

Trebao bi na sluzbeni put kroz nekoliko dana. Putovnica mi je istekla, trebao bi napisati pozurnicu, pa bi molio nekoga da me savjetuje sto je sve potrebno navesti u pozurnici.

Tnx
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 19:38   #52
zar to stvarno postoji ?
 
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 23:45   #53
A zakej ne? Nisi nikad cula za takvo sto?
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 23:47   #54
firma ti napise za kaj ti treba,tj kam ides.napisu dopis i postambiljaju
to je to
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 23:48   #55
Quote:
Party boy Japan kaže: Pogledaj post
Trebao bi na sluzbeni put kroz nekoliko dana. Putovnica mi je istekla, trebao bi napisati pozurnicu, pa bi molio nekoga da me savjetuje sto je sve potrebno navesti u pozurnici.

Tnx
Donesi samo potvrdu s posla o sluzbenom putu (tj. zahtjev za pozurnicu od tvog pretpostavljenog) i dobis putovnicu za dva dana.
__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:51   #56
Quote:
Party boy Japan kaže: Pogledaj post
A zakej ne? Nisi nikad cula za takvo sto?
za ovo sa firmom jesam
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:53   #57
Pretpostavljeni mi je i naveo da sastavim doticnu pozurnicu... valjda mu se ne da zezati s time, pa sad moram ja.

Nema veze, zezaciti cu se malo s time, a onda stambiljanje
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:26   #58
radim u turističkoj agenciji i često izdajemo takvu požurnicu našim strankama. Možda bi ti bilo najjednostavnije ako imaš nekog da radi u agenciji da ti napiše kao da imaš rezervaciju(bez brige, neće to nitko provjeravat).
Ako ćeš pisati sam, nadam se da će pomoći slijedeća "špranca":

"MUP ZAGREB

Zagreb, 26-07-2005

Poštovani,


ovime potvrdujemo da PERO PERIĆ u putničkoj agenciji ------------- ima rezervirano i plaćeno putovanje za Kretu, avio kartu i hotel sa polaskom 06.08.2005, za koje treba ishoditi novu putovnicu


PERO PERIĆ
- br. osobne: 123456789 (PP ZAGREB)
- br. putovnice: 012345678 (PP ZAGREB


Stoga najljubaznije molimo žurno izdavanje putovnice kako bi stranka bila u mogućnosti realizirati planirano i uplaćeno putovanje.


Hvala unaprijed,

-potpis i pečat nadležne osobe u firmi"

Samo ovaj dio o rezervaciji promjeni "poslovno putovanje u----- datuma----.

To ti mora biti dovoljno, putovnicu dobivaš za 48h

Nadam se da sam pomogla!
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:47   #59
To sasvim OK funkcionira!!

Ja sam svoju zatrazio jednog dana poslijepodne, dobio sam je za dva dana, odmah ujutro! (Zg)

Potvrdu sam si sam napisao (nesto slicno ovom sto je maratonka napisala) i donio na faks da mi je potvrde.

Mislim da je cak i cijena ista, nista se dodatno ne placa zbog ubrzanog postupka.
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 07:00   #60
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ja ću svoju produžit po hitnom postupku
živija zagreb
a što da navedem kao razlog za brzi postupak. student sam , pa jel mogu reći da idem na neko putovanje preko faksa?
__________________
um caruje, a dundo maroje
nivex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.