Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 14:25   #2141
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Mi nismo trebali ni kopiju osobne, na papiru smo napisali imena i adrese kumova, to je bilo to.

Hvala na odgovoru, nadam se da će tako biti i nama
BellaMare is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:24   #2142
Sto se tice medenog mjeseca. Mi isto planiramo odmah u ponedjeljak na put, dokumente cu mijenjati kad se vratim. Avionske karte sam kupila sa djevojackim prezimenom i starom osobnom. Novu osobnu cu napraviti kad se vratim, po zakonu imam 15 dana da promijenim.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:12   #2143
Samo da javim, bili kod matičarke i bez probleme sam upisala kumu iako joj na osobnoj/putovnici ne piše adresa
BellaMare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:31   #2144
Pozdrav,

imam jedno pitanjce. Naime, planirala sam zadrzat svoje prezime i dodat muzevo, i dok bili u maticnom po papire za crkveno vjencanje, zena pitala ocete stavit muzevo ja reko da. i kasnije skuzih, bila sam pod stresom taj dan, da je mislila bez da zadrzim svoje.. e sad, vjencanje je 13.5. i zanima me da li je moguce promjeniti prezime jos uvijek? s obzirom da su papiri vec u crkvi :/
pandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 14:15   #2145
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
ja sam zato planirala nakon kaj se vratimo u petak, jer dolazimo oko 11-12, pa nakon toga, ali to je onaj zadnji peti dan..... sad ni sama nisam pametna

kaj neko zna da sam se ja udala i promjenila prezime ak ja ne velim?!?
Udala sam se u četvrtak (4.5) u ponedjeljak sam već imala novo prezime na e građanima i na elektroničkom rodnom listu je evidentirana zabilješka o udaji tak da.... nek ti netko ubaci oib u sustav vidjet će da je promijenjeno
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:18   #2146
Matičar

Bok svima,
trebam par info ako netko zna:

ugl, moramo odvojit crkveno i građansko vjenčanje zbog odlaska u Njemačku pa me sad zanima da li je baš potrebno imat prstenje pri građanskom koje je prvo, ove godine?
I vezano za promjenu prezimena, ukoliko ne uzmem njegovo sada, nego tek nakon crkvenog vjenčanja koliko je komplicirano to kasnije promijeniti?

Hvala!
tedu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 07:42   #2147
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
Udala sam se u četvrtak (4.5) u ponedjeljak sam već imala novo prezime na e građanima i na elektroničkom rodnom listu je evidentirana zabilješka o udaji tak da.... nek ti netko ubaci oib u sustav vidjet će da je promijenjeno
mi smo se zenili u petak 12.05. tek 17 je bilo u sustavu(18. smo se vratili, nikakvih problema nije bilo ), a i svejedno po zakonu imas pravo 14 dana na promjenu osobne, tako da kaj se tog tice mislim da nema ko kaj rec.
a i na policijskoj i u porezno su se cudili kaj mi je u sustavu promjenjeno prezime jer kazu da masu puta nije i onda kao moras se jos s tim zaje.....
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 14:48   #2148
Quote:
tedu kaže: Pogledaj post
Bok svima,
trebam par info ako netko zna:

ugl, moramo odvojit crkveno i građansko vjenčanje zbog odlaska u Njemačku pa me sad zanima da li je baš potrebno imat prstenje pri građanskom koje je prvo, ove godine?
I vezano za promjenu prezimena, ukoliko ne uzmem njegovo sada, nego tek nakon crkvenog vjenčanja koliko je komplicirano to kasnije promijeniti?

Hvala!
Ne trebate imati prstenje kod matičara. Nas je upitala da li ćemo razmjenjivati prstenje ili ne i rekli smo ne.

ovo drugo ne znam
BellaMare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:45   #2149
Moram li ići na poreznu u Novi Zagreb ili mogu bilo gdje? Tek sam neki dan na poslu dobila PK s uputom da to odem riješiti.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:24   #2150
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Moram li ići na poreznu u Novi Zagreb ili mogu bilo gdje? Tek sam neki dan na poslu dobila PK s uputom da to odem riješiti.
moras u nz -.-'
Ja sam zvala pa su rekli da se jedino tam izdaju nove pk :/
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:21   #2151
A miša mu pokislog... Ajd, sredit ću. Barem su mi javili da je osobna gotova, pa moram i to ugrabiti, u nadi da će i vozačka biti.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:32   #2152
Ja sam za sada sredila većinu...jedino mi još nisu došle kartice u banku kad sam bila zadnji put...a pinovi odavno došli.. Zdravstveno je u tijeku rješavanja..
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:14   #2153
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
mi smo se zenili u petak 12.05. tek 17 je bilo u sustavu(18. smo se vratili, nikakvih problema nije bilo ), a i svejedno po zakonu imas pravo 14 dana na promjenu osobne, tako da kaj se tog tice mislim da nema ko kaj rec.
a i na policijskoj i u porezno su se cudili kaj mi je u sustavu promjenjeno prezime jer kazu da masu puta nije i onda kao moras se jos s tim zaje.....
Pa imali ste sreće. Iskreno, meni se nije za zezati s time, ali svatko neka za sebe radi.
Zakonski rok od 14 dana se odnosi da u 14 dana moraš predati zahtjev za promjenom dokumenta. Tada dobivaš onaj papirić, a s njime ne moreš preko granice.


Quote:
tedu kaže: Pogledaj post
Bok svima,
trebam par info ako netko zna:

ugl, moramo odvojit crkveno i građansko vjenčanje zbog odlaska u Njemačku pa me sad zanima da li je baš potrebno imat prstenje pri građanskom koje je prvo, ove godine?
I vezano za promjenu prezimena, ukoliko ne uzmem njegovo sada, nego tek nakon crkvenog vjenčanja koliko je komplicirano to kasnije promijeniti?

Hvala!
Dale, pri civilnom vjenčanju kada mijenjaš prezime, to je ono koje je za dokumente i državu važno. Ako ga tada ne mijenjaš, ne možeš samo tako pri crkvenom. Što se države tiče, civilno ste svoje obavili, crkveni se brak njih ne tiče i nema učinak civilnog, ako tako nije ranije najavljeno.

Dakle, ako prezime kasnije mijenjaš ide drugim načinom. Procedura ti je ovdje:
https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...sobno-ime/1556


Mislim da sam čitala već negdje po forumu da su žene to radile.
Ali, uglavnom, to nema veze s crkvenim vjenčanjem kasnije.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:19   #2154
Kako porezna gleda na novce (sakupljeni plus u darovima) koji se stave na tekući nakon vjenčanja? Može li to biti predmet poreza?
__________________
...pričekajmo da zatutnje kopita...
ZelenaKomarčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:16   #2155
Nesto su spominjali da ce oporezivat..al ne znam da li je to doslo na praksu
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:12   #2156
Promjena dokumentarne

Svatovi bili u petak 23.6, u ponedjeljak sve bilo preko e građanina promijenjeno na novo prezime.
Danas otišla izradila novu osobnu sa novim prebivalištem i vozačku. Putovnicu još neću dok ne smislimo putovanje. Što sad? Što još trebam promjeniti? Moram li zdravstvenu i dopunsko ili mi to radi firma, pošto sam zaposlena... Što dalje trebam mijenjati?? Hvala
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:59   #2157
Moraš ić na hzzo koliko ja znam za zdravstveno...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 07:33   #2158
Quote:
legica989 kaže: Pogledaj post
Svatovi bili u petak 23.6, u ponedjeljak sve bilo preko e građanina promijenjeno na novo prezime.
Danas otišla izradila novu osobnu sa novim prebivalištem i vozačku. Putovnicu još neću dok ne smislimo putovanje. Što sad? Što još trebam promjeniti? Moram li zdravstvenu i dopunsko ili mi to radi firma, pošto sam zaposlena... Što dalje trebam mijenjati?? Hvala
Firma bi ti trebala rijesiti mirovinsko i zdravstveno, ali najbolje ti je pitati njih
Meni je firma odradila
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 11:53   #2159
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Firma bi ti trebala rijesiti mirovinsko i zdravstveno, ali najbolje ti je pitati njih
Meni je firma odradila
pitala odraditi će oni to ja sam još samo poreznu trebala i popodne ću banku
hvala
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:11   #2160
Koliko ste plaćali biljege kod matičara kada ste išli podizati slobodni list? Meni je matičarka prvo rekla 140 kn biljega, onda se prepravila pa rekla da su pojeftinili i da je sada 20 kn biljega, a 70 kn da ćemo dobiti uplatnicu i da to moramo uplatiti
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
tin_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.