Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2013., 18:30   #41
Quote:
medo_5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..
Eto ovako planiram napraviti nadstrešnicu u vinogradu oko 38kvadrata,e sad prošli mjesec sam napravio PGP kod geodeta,prošli tjedan mi je arhitekt napravio taj crtež kako bi to trebalo izgledati i sad sam to predao da mogu dobit građevinsku dozvolu i račune za vodni i komunalni doprinos.
E sad je pitanje geodet mi kaže kad dobijem građevinsku dozvolu da on mora izaći na teren i iskolčiti tu nadstrešnicu i kad se nadstrešnica izgradi da ga moram ponovno zvati da je ucrta u katastar i gruntovnicu.Da li ja moram napraviti to Iskolčenje(ili kako se već to zove) ako ne napravim iskolčenje da li ču moći nadstrešnicu kasnije ucrtati u katastar i gruntovnicu?
Zanima me npr ako geodet iskolči(ili šta več) tu nadstrešnicu i kad je izgradim koliko imam vremena da je ucrtam u katastar i gruntovnicu?
Hvala
Geodet izrađuje elaborat iskolčenja, koji je sastavni dio građevinske dokumentacije kao i projekt i građevinska dozvola.

Prije početka radova moraš prijaviti gradilište građevinskoj inspekciji, a sastavni dio te prijave je elaborat iskolčenja. Inače, ako ne prijaviš gradilište, a inspekcija te uhvati smatra se da si bespravno počeo graditi iako imaš građevinsku dozvolu.

Nakon završetka gradnje geodet izlazi na teren, snima objekt te izrađuje geodetski elaborat za evidentiranje, brisanje ili promjenu podataka o zgradama ili drugom građevinama. Kako ovo nije zahtjevan objekt, ne treba tražiti uporabnu dozvolu već je dovoljno završno izvješće nadzornog inžinjera. Završno izvješće se prilaže uz elaborat kao dokaz da je objekt izveden po građevinskoj dozvoli i projektnoj dokumentaciji.

Zakonski (Zakon o državnoj izmjeri i katastru nekretnina) određen je rok od 30 dana u kojem se mora prijaviti svaka promjena na zemljištu o kojoj katastar vodi evidenciju.
U stvarnom svijetu, kad god hoćeš.
1firedrake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.