Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 13:48   #481
...

Jel štetan aspekt Merkur konjukcija Saturn ?? Možel bit gori od Merkur kvadrata Saturn
Ozzana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:56   #482
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Vjerojatno oboje, pa onda koja je energija "jača" to prevladava.

Vl. 3. je Pluton, a Saturn unutra.
Kao dijete nisam čitala dječje knjige, bilo mi je to dosadno. Zapravo sam rođena među knjigama, moja soba je bila prepuna te ozbiljne literature, klasika koju su moji roditelji kupovali, tako da sam se ja rano prihvatila "teških" knjiga.
Maniju za čitanjem daje Pluton, i to ne slikovnice, nego ozbiljne knjige,zapravo što god dođe pod ruku,a da nije za dijete uzrasta u kojem jest.

Ja sam s Plutonom u 3. polju sve živo čitala, čak mi je brzo faza s lutkama završila.Završila je negdje oko 5. g života, kad sam naučila slova.Stalno sam špijunirala članove obitelji, bake ,dede,tete, jel kaj čitaju i onda poskrivečki sam i ja to išla pročitati.Tak da sam znala šta vole, i na određeni način kakvi su.

Dispozitor Plutona mi je Merkur u 7. polju.

dugo godina sam pisala dnevnik (Pluton tajne) i davala prijateljicama da ga čitaju(Me u 7. polju javnosti). Tak sam si rasterećivala aspekte Plutona kroz Merkur.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:28   #483
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Koliko je značajno uz položaj Merkura po znaku i kući, za komunikaciju i sve za što se veže Merkur gledati i 3. kuću kao nadopunu da bi se o osobi moglo zaključit kako razmišlja, kako komunicira, kakav je otprilike njen intelekt itd. ?
Da još malo produbim pa odem i na namjere, kad se gleda nečiji način razmišljanja/namjere važno je promotriti merkur, čitavu seriju 3, ali i višu oktavu merkura (uran, 11. polje i vladar, znak vodenjaka).

Imširagić je to lijepo napisao:
“Kao što je naša 3. kuća mlađi brat, dok je 11. kuća stariji brat, tako je i 3. kuća naše mlađe razmišljanje odnosno ideja, dok je 11. kuća ono što planiramo kao i sve što uradimo sa predumišljajem, odnosno naše starije razmišljanje.”

Primjer; serijski ubojica vaga/bik/vodenjak Guy Georges, zvijer iz Bastilje, ima merkur u vagi u 7. polju. Od aspekata merkur prima trigon sa saturnom i sekstil s marsom.

Na prvu misliš ugodan čovjek, blagog misaonog toka, fino se izražava, diplomat, ozbiljan, jak intelekt, brz um, dovitljiv…Ali onda pogledaš njegovo 3. polje. U znaku je bika, a venera je otišla u deveto polje u znak svog egzila (škorpion). Osim toga ova venera je vrh t-kvadrata (kvadrira jupiter i uran) i u opoziciji je s mjesecom koji se nalazi u 3. polju (koji prima samo teške aspekte, a dispozitor mu je ta ista doslovno ubitačna venera). Za žene koje su došle u kontakt s njim ovo nikako nije bila povoljna kombinacija. Sad da odemo na njegovo 11. polje tj. planove. Vrh ovoga polja je u znaku jarca, Saturn je otišao u 12. polje i u opoziciji je s marsom u lavu (tajni destruktivni planovi) kojim je nažalost ubijao. Dispozitor saturna i ujedno vladar asc (uran) se nalazi u konjunkciji s plutonom što privlači osobnost mračnim temama koje osoba u ovom slučaju upravlja prema drugim ljudima (7 polje)…itd.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 01:39   #484
@AceOfCups, da, u potpunosti ima smisla, pogotovo to s Plutonom, jer i sama sam obožavala oduvijek čitati između redova kad mi netko nešto priča, također psihološka karakterizacija likova mi je bila najdraža, pa i analize odnosa među likovima a i ljudima u životu itd., a isto tako sam kriomice kao mlađa čitala literaturu koja je za veći uzrast ("teške knjige"). (disp.3.k. PL0SO)
Rukopis mi doduše nije bio nikad bajan ali aam uvijek znala podebljavat dodatno slova i tako naglašavat nešto, šarat..(Me u Strijelcu)
Također, memorija mi je dosta dobra oduvijek bila u smislu da čak pamtim datume rođenja i brojeve mobitela i sve te "nebitne" podatke o osobama s kojima se možda i ne družim više ili sam ih kratko upoznala. Ali to je valjda do Merkur trigon Mjesec aspekta.

@Lunor, super da si dodala za namjere, to sam u potpunosti zanemarila, ali sad ću svakako pogledati i to.

Tnx cure na zanimljivim i opširnim odgovorima
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:59   #485
ponukana već učestalim događajima u svojoj internetskoj komunikaciji,evo osvrta na djelovanje mog Merkura u 7. polju.

Vladar je 12. i 3. polja.12. polje je prazno, u 3. Mjesec/Pluton.

Najprije se moj vladar Asc Mjesec, sažali nad hendikepiranim osobama iz 12. polja.Onda se oni zbog mog bezveznog sažaljenja pretvore u onaj Pluton u 3. polju ,polju prijenosa znanja pisanjem.Mislim da je to zato jer je dispozitor Mo/Pl baš Merkur, midpoint mi je na Neptunu i tako ja redovito se nasučem na te "hendikepirane" ,a u ovom slučaju, na one koji su uvjereni da imaju "jak Merkur".

Onda oni pređu dalje pisati po mrežama.Pišu ponukani mojim pisanjem.Ja mogu bez problema reći, obzirom na vladara Merkura u nabrojanim poljima, da ta osoba prati moje objave i onda ih podmeće kao svoje negdje drugdje.Ja naravno vidim gdje je to točno drugdje jer mi je Pluton u prirodnom 3. polju Djevice(Merkur) i redovito to čitam.Obzirom na sva nabrojana polja koja su pod vladarstvom Merkura,takvi kaj bi trebali biti zaprti u 12. polju, se javno prikažu u mojem 7. polju, te postanu "javni".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:49   #486
lijep pozdrav,
molim pomoć u rješavanju T - kvadrata. Žižna planeta je Me u Vi (8 polje, Me je retro) koji prima kvadrate od Sa u Ge (5 polje) i Ne u Sag (11 polje), Ne i Sa su u opoziciji. Pokušala sam naći rješenje u 2. polju odnosno povezati ga sa značenjem 2. polja, kao "izlaz" ovog aspekta ali bezuspješno pa ako mi može netko pomoći, unaprijed zahvaljujem
hrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:27   #487
Merkur 0 Mjesec - osoba koristi riječi koje je davno u djetinjstvu usvojila, iako taj način govora nije čula nikada poslije. Kao da je zapela nekako u prošlosti. I to je meni skroz čudno, jer ljude inače prirodno "asimilira" okruženje.
Pretpostavila sam da je to zbog te veze Me/Mo...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 09:29   #488
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Merkur 0 Mjesec - osoba koristi riječi koje je davno u djetinjstvu usvojila, iako taj način govora nije čula nikada poslije. Kao da je zapela nekako u prošlosti. I to je meni skroz čudno, jer ljude inače prirodno "asimilira" okruženje.
Pretpostavila sam da je to zbog te veze Me/Mo...
Mjesec održava verbalno nasljeđe,meni je Mjesec u 3. polju,ja njegujem govor naučen iz djetinjstva, mješavina njemačkog i hrvatskog.Ali,samo sa ukućanima ili osobama koje imaju sličan obrazac mojem.
Inače se volim književno izražavati.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 21:38   #489
Kako se tumači aspekt Me180Sa180Ur?

Poslano sa mog U22 koristeći Tapatalk
Mensury is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 11:27   #490
Quote:
Mensury kaže: Pogledaj post
Kako se tumači aspekt Me180Sa180Ur?

Poslano sa mog U22 koristeći Tapatalk
Kao barikada koja povremeno nastaje,toliko riječi i rečenica bi se izreklo,i to onih koje "vide" unaprijed procese,njihovu evoluciju,ali barikada ne da zalet preko barikade,nego očekuje strpljivost ,ozbiljnost i pomno proučavanje prepreke.Frustracije i hirovitost su popratne pojave u takvoj komunikaciji, naprosječna inteligencija postoji,ali Saturn tjera na ponavljanje starih obrazaca,a Uran tjera na nove, u blic potezu.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2019., 23:26   #491
Ja sam tipični prikaz konjukcije Merkura(vladar mog ASC-a) i Saturna. Krutost karaktera, raniji problemi s govorom, provjeravam sve do zadnje mrvice, problemi s kožom, povijest mi je odlično legla kao školski predmet(odlično pamćenje događaja, godina i osoba) no s vremenom sam izgubila interes za to. Što je neobično, matematika mi nikad nije išla, uvijek neko natezanje.

Što se tiče ostalih Merkurovih aspekata tu je trigon s Plutonom te sekstili s Uranom i Neptunom.

Više sam naklonjena muzici, filmu, serijama i knjigama. Zanima me kriminalistika, gluma i pravo. Ali najviše na meni je trag ostavila ova nesretna konjukcija Merkura i Saturna, barem u mom slučaju.
__________________
Moja natalna
"Ljudi su dorasli da se obračunaju sa drugim ljudima, ali ne s problemima." - Tin Ujević
"Kroz moj život prolazi puno budala, al´samo ja ostajem." - Seke Odak[/SIZE]
Junakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 09:20   #492
Quote:
Junakinja kaže: Pogledaj post
Ja sam tipični prikaz konjukcije Merkura(vladar mog ASC-a) i Saturna. Krutost karaktera, raniji problemi s govorom, provjeravam sve do zadnje mrvice, problemi s kožom, povijest mi je odlično legla kao školski predmet(odlično pamćenje događaja, godina i osoba) no s vremenom sam izgubila interes za to. Što je neobično, matematika mi nikad nije išla, uvijek neko natezanje.

Što se tiče ostalih Merkurovih aspekata tu je trigon s Plutonom te sekstili s Uranom i Neptunom.

Više sam naklonjena muzici, filmu, serijama i knjigama. Zanima me kriminalistika, gluma i pravo. Ali najviše na meni je trag ostavila ova nesretna konjukcija Merkura i Saturna, barem u mom slučaju.
Merkur u kvadratu sa Saturnom je i meni zadavao probleme s matematikom,dok sam povijest "ko vodu pila".Najlakše mi je bilo s natalnim Merkurom120Uran,nisam trebala ništa učiti,popamtila bih na satu,a kad sam i trebala nešto učiti, u kratkom vremenu sam to i uspjela.Osim, naravno, matematike Me/Sa kvadrat,gdje su mi trebale instrukcije
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 09:51   #493
Ovaj moj Merkur se sredio opozicijom na Saturn

Prvi srednje i odmah popravni iz matematike Najveći uspjeh je peti osnovne i četvorka iz razlomaka

Užasavam se kada treba raditi neko istraživanje.. jednostavno blokiram tu i ne znam neda li mi se to ili jednostavno nisam rođena za takva intelektualna naprezanja Napravit ću, ali ću pritom izgubiti živaca i energije Povijest obožavam. Imam puno knjiga koje sam dobila od bake Sjećam se da sam kao klinka, dok sam išla u osnovnu, voljela gledati TV kalendar dok bih se spremala za školu

A što se pamćenja tiče, tu me natalna malo pomazila Me u 12. kući/trigon s Mjesecom. To mi pomaže kod učenja dosta jer se doslovno mogu prisjetiti primjera, ali i toga kakva je atmosfera bila u tom trenutku. Ono što se meni znalo desiti jest to da se toliko svježe sjećam nečega od prije cca 5-6 godina i ljudima, blago rečeno, zna biti čudno kako se netko sjeća toga. Pomalo psiho
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 13:00   #494
Quote:
Junakinja kaže: Pogledaj post
Ja sam tipični prikaz konjukcije Merkura(vladar mog ASC-a) i Saturna. Krutost karaktera, raniji problemi s govorom, provjeravam sve do zadnje mrvice, problemi s kožom, ......
Kažu da ljudima s aspektom Merkur konj. Saturn možeš vjerovati na riječ. Što je jako dobro, zar ne?

(naravno, valja pogledati i dispozitore)
Carla Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 18:48   #495
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Merkur u kvadratu sa Saturnom je i meni zadavao probleme s matematikom,dok sam povijest "ko vodu pila".Najlakše mi je bilo s natalnim Merkurom120Uran,nisam trebala ništa učiti,popamtila bih na satu,a kad sam i trebala nešto učiti, u kratkom vremenu sam to i uspjela.Osim, naravno, matematike Me/Sa kvadrat,gdje su mi trebale instrukcije
A kod mene ti je bio slučaj da moram zapisati ono najvažnije kao podsjetnik. Svi su mi predmeti su mi donekle dobro išli, osim matematike naravno. Kad se samo sjetim svojih instrukcija, glava me zaboli Svi su oko mene u školi kukali o povijesti kao o "tlaka predmetu" i bila su neka vječita ispitivanja kako to tebi ide, blabla itd.....

U srednjoj je pak bila extra situacija koju nisu uspjeli odgonetnuti ni do dana današnjeg. Iz računovodstva imala sve 4 i 5 -ice, a matematika bila groblje No tu se ostvario i aspekt Merkur sekstil Uran jer je moj završni rad bio upravo u simbolici ovih dvaju planeta.
__________________
Moja natalna
"Ljudi su dorasli da se obračunaju sa drugim ljudima, ali ne s problemima." - Tin Ujević
"Kroz moj život prolazi puno budala, al´samo ja ostajem." - Seke Odak[/SIZE]
Junakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 18:57   #496
Quote:
Carla Kent kaže: Pogledaj post
Kažu da ljudima s aspektom Merkur konj. Saturn možeš vjerovati na riječ. Što je jako dobro, zar ne?

(naravno, valja pogledati i dispozitore)
Da, inače sam takva ličnost i poznaju me po točnosti i ozbiljnosti. Sve što se što se izreklo kao tajna, to je i ostala tajna, barem s moje strane.

Natalna mi je u topicu s natalnim kartama ostalih forumaša. Ali mogu staviti i ovdje, nije problem.

http://i67.tinypic.com/54sier.jpg
__________________
Moja natalna
"Ljudi su dorasli da se obračunaju sa drugim ljudima, ali ne s problemima." - Tin Ujević
"Kroz moj život prolazi puno budala, al´samo ja ostajem." - Seke Odak[/SIZE]
Junakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 21:26   #497
Meni matematika uvijek bila draga, imam konjukciju Marsa i Merkura u lavu u 11. Bila mi je izazov, s dovoljno vježbe skužiš logiku i bila bi baš ponosna na sebe kad bih samu sebe praktički pobjedila. Sad se ne mogu sjetiti aspekata, ali sve dobro. Volim i debate, ali to je previše očito
BinaNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 07:57   #498
Quote:
BinaNine kaže: Pogledaj post
Meni matematika uvijek bila draga, imam konjukciju Marsa i Merkura u lavu u 11. Bila mi je izazov, s dovoljno vježbe skužiš logiku i bila bi baš ponosna na sebe kad bih samu sebe praktički pobjedila. Sad se ne mogu sjetiti aspekata, ali sve dobro. Volim i debate, ali to je previše očito
meni je Merkur u sekstilu s Marsom,volim i ja debate.Dispozitor Merkura mi je Uran, a Uran ima sekstil s Marsom,ja sam najsretnija u brzim logičkim igrama,te kad pobijedim druge,ako može u što kraćem roku.

nekako mislim da ti je dobar prolaz u matematici priuštio neki drugi aspekt Merkura.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 15:40   #499
Quote:
BinaNine kaže: Pogledaj post
Meni matematika uvijek bila draga, imam konjukciju Marsa i Merkura u lavu u 11. Bila mi je izazov, s dovoljno vježbe skužiš logiku i bila bi baš ponosna na sebe kad bih samu sebe praktički pobjedila. Sad se ne mogu sjetiti aspekata, ali sve dobro. Volim i debate, ali to je previše očito
nije mi bila nešto posebno draga, ali ovo boldano, da. što teži zadatak, kojeg "nitko ne može riješiti", veći gušt. i da, glavno je skužiti logiku, i postaje jednostavno.
malo draža mi je bila fizika.

So0me u ovnu.

i kad se nešto zbrejka na kompu. ako treba cijeli dan izgubit, cijeli dan, ali ja ću to riješiti.
i naravno, poslije nitko oko mene neće moć živit od moje silne samohvale i ponosa.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 18:04   #500
Dispozitor Mekura mi je Sunce u lavu i još imam Merkur trigon Uran. Ne mogu reći da sam neki virtuoz u matematici, ali voljela sam taj izazov.
BinaNine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.