Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 12:07   #61
Kamp kućica na građevinskom zemljištu

Želio bih postaviti kamp kućicu na građevinsko zemljište u malom selu kilometar od mora u Dalmaciji gdje se nalazi stara kamena kuća za renovaciju. Dakle u njoj bi se boravilo dok se izvode radovi, najčešće od 01.08-31.08 Sad me zanima da li je to moguće, jer sam čuo da se dobivaju obavijesti o uklanjanju kućica s poljoprivrednih površina. Također me zanima tko dijeli te obavijesti o uklanjanju, lokalna ili državna uprava? Jel treba možda kakva dozvola od lokalnih vlasti?

Zahvaljujem!
Sin31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:30   #62
Mislim da ti ideja ne bude prošla, jer se kamp kućice mogu postavljati izričito u kampovima uz dozvolu lokalne samouprave i u skladu s općinskim prostornim planom.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:02   #63
Quote:
Sin31 kaže: Pogledaj post
Želio bih postaviti kamp kućicu na građevinsko zemljište u malom selu kilometar od mora u Dalmaciji gdje se nalazi stara kamena kuća za renovaciju. Dakle u njoj bi se boravilo dok se izvode radovi, najčešće od 01.08-31.08 Sad me zanima da li je to moguće, jer sam čuo da se dobivaju obavijesti o uklanjanju kućica s poljoprivrednih površina. Također me zanima tko dijeli te obavijesti o uklanjanju, lokalna ili državna uprava? Jel treba možda kakva dozvola od lokalnih vlasti?

Zahvaljujem!

mislim da su to gluposti koje bi trebalo prmijeniti !!!!!
ako je na zemljištu kamena kuća zašto nei bila i kamp kucica

Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ideja ne bude prošla, jer se kamp kućice mogu postavljati izričito u kampovima uz dozvolu lokalne samouprave i u skladu s općinskim prostornim planom.


Mislim da ovo što ste rekli nije istina !!!!
Znam dosta ljudi koji imaju kamp kućice na SVOJIM ZEMLJIŠTIMA i to na NACIONALNIM PARKOVIMA no lokalne vlasti nisu nista rekle na to iz razloga što se pokretni objekt može postaviti bilo gdje

Zadnje uređivanje Katrin : 29.07.2011. at 14:16.
grabam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:08   #64
Quote:
grabam kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo što ste rekli nije istina !!!!
Znam dosta ljudi koji imaju kamp kućice na SVOJIM ZEMLJIŠTIMA i to na NACIONALNIM PARKOVIMA no lokalne vlasti nisu nista rekle na to iz razloga što se pokretni objekt može postaviti bilo gdje
Istina je. f@ye je dobro napisala.
To što znate ljude koji imaju kamp kućice na svojim zemljištima, ne znaći da ih imati tamo legalno. Također, to što su lokalne vlasti pasivne i ne reagiraju na te kamp kućice, opet nije dokaz o njihovoj legalnosti.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:39   #65
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Istina je. f@ye je dobro napisala.
To što znate ljude koji imaju kamp kućice na svojim zemljištima, ne znaći da ih imati tamo legalno. Također, to što su lokalne vlasti pasivne i ne reagiraju na te kamp kućice, opet nije dokaz o njihovoj legalnosti.


Hah cuj 8 godina da stje ilegalno nemoguće ali ako se ja varam i ako je tako kako ste rekli to bi trebalo odmah promijenit na nekakve normalne granice jer ovo je procedura zbog jedne kamp kućice
grabam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 00:28   #66
Quote:
grabam kaže: Pogledaj post
Hah cuj 8 godina da stje ilegalno nemoguće ali ako se ja varam i ako je tako kako ste rekli to bi trebalo odmah promijenit na nekakve normalne granice jer ovo je procedura zbog jedne kamp kućice
Izbori su u prosincu, pa to predloži kandidatima...

Dosta je iovako čudnih gradnji po obali, samo nedostaje da sve počne izgledati kao veliki neuređeni kamp...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 16:34   #67
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Izbori su u prosincu, pa to predloži kandidatima...

Dosta je iovako čudnih gradnji po obali, samo nedostaje da sve počne izgledati kao veliki neuređeni kamp...


paa vidis i to sto kazete
grabam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 02:39   #68
Okruglice jesi uspjela otvoriti kamp? ja iman neke slicne afinitete sa slicnin problemimam pa me zanima
dejzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 18:16   #69
Quote:
Cro-Admin kaže: Pogledaj post
Zakon je onda glup , jer naime ja imam svoj parking 20m od kuce i tamo parkiramo aute... i po zakonu ja tamo ne smijem stavit kamp kucicu? smijesno...

pa parkirao ja kamp kucicu 20m ili 20km od kuce , ako je na mome sto ikog boli briga sto ja radim s njom i u njoj?

pa da je kupim i da imam namjeru ic svaku godinu negdje s njom , gdje cu je drzat kad nije u funkciji? u auto kampu? mda...
Ma nego šta... nek nas svih 4 milijuna kupi po jednu.. ili po dvije, tri, pet, koliko ko može i fino tih 10ak milijuna kamp prikolica isparkiramo gde god hoćemo, pa i na privatne parcele... ili jos bolje na javna parkirališta. Ili uz cestu. Ili još najbolje, ispred tvoje kuće. Mislim, kad ti već ne smeta.
__________________
...je velik al je mek ko dusa.
jokisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:26   #70
molim da mi se javi netko sa otvorenim kampom jer sam zainteresiran za smještaj kampkučice na nekoliko god.

samo mali kampovi(obiteljski) dolaze u obzir u okolici Zadra imaju prednost
piccasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:19   #71
Question Mali kamp

Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Evo, za početak, da ne mislite kako sam lijena, pretražih malo net u potrazi za pravilnikom koji će mi pojasniti što je kamp, kakva mi dokumentacija treba za otvoriti kamp, te kako ja tu svoju ideju mogu legalizirati.

Našla jesam, jasno mi nije ništa

http://www.poslovniforum.hr/zakoni-turizam/175-03.asp

http://www.mint.hr/default.aspx?ID=855

http://www.infolex.hr/htm/50506.htm

Svi su linkovi više- manje isti i meni nejasni, pa da vam evo kažem zašto su mi nejasni i što bih ja htjela(ako je to moguće).

Posjedujem na jednom prekrasnom otočiću parcelu od 1300 kvadrata, udaljenu oko 400- 500 metara od mora.
Uredan vlasnički list, uredan prilaz, šumica i ravan teren. Susjedi daleko, daleko.
Idealno za otvorenje majušnog kampa s otprilike 10 smještajnih jedinica(ne znam kaže li se to tako, ja pod "smještajne jedinice" ne smatram nikakvu građevinu(pa nisam tajkun), nego golu zemlju na kojoj neki nadobudan turist može pokušavati cijeli dan nespretno postavljati šator, ili parkirati svoju kamp kućicu)

Pošto bih ja izbjegla i velika ulaganja za koja nemam novca, i veliku proceduru oko birokracije, sanitarni čvor bi bio osiguran iskopavanjem nepropusne crne jame i onim plavim, montažnim wc- ima, te gusternom.

Znam da za kamp koji je ogroman, koji ima na sebi nekakve kućice, koji se spaja na vodovod i ima struju, treba i lokacijsku i građevinsku dozvolu, no mene zanima što mi treba za jedan ovakav, mali kamp?

Uporabna dozvola i... što još?

Ne znam je li zemljište u poljoprivrednoj ili turističkoj zoni.
Ako je u poljoprivrednoj, pronašla sam stavak o otvaranju "kampa unutar seoskog domaćinstva" i nemam pojma što bi to trebalo značiti.
Zasadim jednu maslinu, kažem:"Evo, to je sad seosko domaćinstvo", i mogu primiti turiste?

Eto, molim pomoć.
Ovo je tek ideja, sve je u povojima, a od vas tražim samo informaciju je li uopće takvo što moguće legalizirati i dobiti dozvolu, ili da se ni ne trudim.

U slučaju da dobijem dobar savjet i da uspijem otvoriti taj kampić, obećajem vam proslijediti zaradu od prvog šatora ili kamp kućice

Pozdrav,
Jeste uspjeli otvoriti kamp? I ja pokušavam dobit neke informacije za postavljanje mobilne ili kamp kućice na teren koji se vodi kao šuma , 80m od mora. Gledam sve te zakone i pravila ali ništa vise ne razumijem i neznam gdije da idem pitat.
Na parceli bi stavio vodu iz cisterne i struju iz vjetra i sunca jer je dalekoooo od sve infrastrukture.

Molim vas da mi pomognete sa savjetima.

LP
shark8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:37   #72
Quote:
shark8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Jeste uspjeli otvoriti kamp? I ja pokušavam dobit neke informacije za postavljanje mobilne ili kamp kućice na teren koji se vodi kao šuma , 80m od mora. Gledam sve te zakone i pravila ali ništa vise ne razumijem i neznam gdije da idem pitat.
Na parceli bi stavio vodu iz cisterne i struju iz vjetra i sunca jer je dalekoooo od sve infrastrukture.

Molim vas da mi pomognete sa savjetima.

LP
Ja imam ideju otvoriti jedan ili više tkz. Mono-kamp: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=5931
Quote:
Originally Posted by krena View Post
Inače sam ja razmišlao na svome otoku otvoriti na par mjesta tkz. MONO-kamp. To znači da bi stavio mobilnu kućicu uz more na svome terenu, uz prateći sadržaj : rezervoar za vodu , struja na sunce , topla voda na sunce. Planirao sam i napraviti uza svaki teren i svoje privezište za plastični čamac od 5 m.
Quote:
ne može to je protuzakonito i višestruko krši zakone tako da bi imao kazne i od
porezne,građevinske i policije(kampiranje van kamp mjesta je kažnjivo 3000 kn i na više)
Quote:
Quote:
Originally Posted by lee_chan View Post
Ako imaš zemljište , to ti je odlična ideja i super prilika da napraviš svoj prvi business plan
Turizam je jedna od rijetkih grana HR gospodarstva (ako ne i jedina) u kojoj ima perspektive.
Quote:
ne može zemljište za kamp mora biti u zoni namjenenoj za turističke namjene.Šta se je izgradilo se je izgradilo.
ja imam 4 ha uz more i zemljište čak graniči sa turističkom zonom i ima legalan objekt i ne mogu a ima sam namjeru 1 kamp mjesto 600 m2
po trenutnom zakonodavstvu više puta bi bila investicija u papire nego u samo uređenje superluksuznog kampa
Quote:

Ali to je samo ideja. Kada bih htio nešto konkretnog, trebalo bih najprije ići u županiju ili općinu pa vidjeti što me čeka. Jer na papiru je jedno, a u praksi drugo.

Treba biti vraški oprezan jer znam jednog koji sada jede kruh za kokoše

I to sve zbog jedne sitne "pravne cake" : https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...1&postcount=85

Quote:
A moja je prijateljica očekivala da će imati dozvolu da se priveže za njegov bok. Ali to nije dobila. Ne znam zašto, jer su u Zadru tako privezani kada je jugo, a bonaca u Jazinama, po 5-6 brodova
Normalno, tu je pravnu caku namijestila konkurencija, a ne pravna država

Zadnje uređivanje krena : 12.09.2014. at 10:52.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 10:54   #73
Pozdrav, zanima me po vama koliko najmanje zemlje trebate imati za otvorit jedan kamp?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:48   #74
Jeli 1000 kvadrata sasvim dovoljno za početka?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:15   #75
Jedva, za minimalnu kategoriju 10 smještajnih jedinica od 30 kvadrata, plus putevi, sanitarije, recepcija, zelenilo, parking,...

Mislim da bi za početak trebao ići na kamp odmorište, jer su za njega uvjeti bitno jednostavniji nego za kamp. Nakon toga možeš se s vremenom širiti i ići i na kamp.

Propise na jednom mjestu imaš ovdje: http://www.camping.hr/hr/propisi
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 23:17   #76
Sve mi je jasno osim parkinga, čemu parking u kampu? xD
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 09:21   #77
Da li si kampirao? Uđeš i staneš dok te netko sa recepcije ne usmjeri na tvoju parcelu. Ako nemaš parking, stojiš na sred ceste i ometaš promet. Mada mi se čini besmislenim ovdje raspravljati o odredbama raznoraznih pravilnika.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 08:38   #78
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me po vama koliko najmanje zemlje trebate imati za otvorit jedan kamp?
Ako ti može pomoći, mislim da je općina Omišalj na otoku Krku raspisala natječaj za dodjelu koncesiju nad kampom Pušća, pa možda da se raspitaš dal' je to još uvijek aktualno ili ...
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:07   #79
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Ako ti može pomoći, mislim da je općina Omišalj na otoku Krku raspisala natječaj za dodjelu koncesiju nad kampom Pušća, pa možda da se raspitaš dal' je to još uvijek aktualno ili ...
Ajme rugobe od kampa, ne bi tu ljetovao da mi plate.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:34   #80
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ajme rugobe od kampa, ne bi tu ljetovao da mi plate.
Post se nije odnosio na ljepotu kampa već na investiranje. Što se tiče prosudba da li je kamp Pušća rugoba ili ne, to ovisi o osobnom stavu svakog pojedinca. U svakom slučaju, onome kom' se taj kamp ne sviđa, ostaje mogućnost kampiranja na drugom mjestu npr. na Mrežnici.
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.