Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2018., 16:29   #1
Strana bankarska kartica

Pozdrav svima!

Imam sljedeći problem. Posjedujem Norvešku bankovnu karticu s kojom mogu dizati novce na našim bankomatima no nemogu provjeriti stanje na istoj, pa me zanima postoji li u Hrvatskoj ikoja banka ili bankomat gdje je moguće provjeriti stanje računa na mojoj Norveškoj kartici. Kartica je od njihove banke koje nema u Hrvatskoj.

Ako ne u Hrvatskoj, postoji li možda u UK (tamo uskoro putujem) neki bankomat koji čita Norveške kartice.

Hvala!
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 21:09   #2
Meni se u inozemstvu prikazivalo stanje mog računa u Hrvatskoj kad sam dizao novce debitnom karticom. Trebalo bi vrijediti i obratno.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 10:24   #3
Sječaš li se možda koji bankomat je bio?
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 13:00   #4
Ne. Bili su razni bankomati i razne banke. Nije se stanje vidjelo na svakom.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 14:14   #5
Probaj vidjet jel slučajno postoji partner banka u Hrvatskoj, ako je banka dio neke grupacije onda možeš vidit tamo gdje možeš i dignit bez provizije novac, ako nije onda bez mobilnog/internet bankarstva ništa.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 17:57   #6
Quote:
Pozdrav svima!

Imam sljedeći problem. Posjedujem Norvešku bankovnu karticu s kojom mogu dizati novce na našim bankomatima no nemogu provjeriti stanje na istoj, pa me zanima postoji li u Hrvatskoj ikoja banka ili bankomat gdje je moguće provjeriti stanje računa na mojoj Norveškoj kartici. Kartica je od njihove banke koje nema u Hrvatskoj.

Ako ne u Hrvatskoj, postoji li možda u UK (tamo uskoro putujem) neki bankomat koji čita Norveške kartice.

Hvala!
kontakt s bankom ?
mstbro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 11:59   #7
Hvala na sugestijama.
Problem sa bankom imam zato ovdje pišem.
Kada sam se vratio u Hrvatsku očekivao sam da ću prebaciti novce putem mail-a kako to radi kolega no kad sam im poslao mail nisu odgovorili na dva poslana maila, zvao sam ih i tek onda uspostavio kontakt. Rekli su da moram osobno doći tamo i da bi prebacio novce i da bi napravio internet banking. A to mi se nikako ne isplati. Zvao sam opet pa sam naletio očito na normalnu radnicu koja je rekla da je moguće poslati novce ali da im moram poslati podatke putem pošte. U ovom slučaju je problem što neznam koliko sredstava na računu imam, a oni traže neku potvrdu da sam to ja iako sam već slao novac direkt iz njihove banke i imaju moj mail na mojim podatcima u banci. Kolega bez problema preko maila transferira novac...
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 16:05   #8
Ne vjerujem da ijedna banka u svijetu prebacuje novce "preko mail-a" (ako pod time misliš da se mailom šalje nalog za prebacivanje novaca).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 16:22   #9
Moguće je jer je kolega tako radio prije mjesec dana.
Njegov problem je bio taj da je u jednom manjem mjestu u "istoj" banci napravio račun i 180km dalje u banci s istim tim imenom mu nisu htjeli prebaciti novac, idući put se vratio i naletio na djelatnika koji je to učinio tako da je poslao mail u tu banku i oni su ga odobrili u roku od par minuta. A za dalje mu je bilo rečeno da može to učiniti putem mail-a i tako je dalje i činio.
Apsurdno..
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 18:29   #10
U UK ces vjerojatno na bilo kojem "ozbiljnom" bankomatu moc vidjet stanje svojeg racuna. Al' s obzirom na to sto ti tu pises, mozda bi ti bilo pametnije da se zaletis u Norvesku, odes u poslovnicu banke i rijesis to na licu mjesta.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.