Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 15:52   #101
postoji li u zakonu mogućnost da žena koju su odbili zbog prigovora savjesti ode privatniku ili u inozemstvo i onda joj država plati razliku računa
jer po zakonu rh imam pravo na ab , ako mi to država ne omogućuje, ko ih jebe, neka plate
i isto to bi trebalo kad su u pitanju nerazumno dugi rokovi čekanja
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 04.05.2014., 15:53   #102
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Onima koji si ne žele fine rukice prljati neugodnijim dijelom svog posla se sudi jer koji su kurac išli u to zanimanje?
koji kurac je glumičić išao u zanimanje esteckog kirurga kad mi ne želi napraviti rog na glavi??ja hoću biti jednorog. ako on to ne može podnijeti, nek se mani ćorava posla...





Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ljudski i moralno je nedopustivo uskratiti nekome liječničku pomoć jer si selektirao obujam posla i ta usluga u to ne spada.
slažem se. zato uputiš pacijenta kolegi koji nema problema s abortiranjem i eutanaziranjem. ima ih dovoljno za sve koji žele abortirati i eutanazirati se.


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ako ti u tome ne vidiš pritisak i stezanje obruča do konačne zabrane abortusa, ja ti ne mogu drukčije objasniti.
desne konzervativne struje svašta mogu pokušati napraviti, ali na ovom tvrdom orahu polomili bi sve zube. dakle, ne vidim.
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 15:54   #103
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Mislim, ja se nadam da je ovdje nazočnima jasno da ja neću danas ostati trudna samo zato što mi je jedan katolički licemjer odbio dati kontracepcijske pilule, jel?
Vidiš da se brinu za tebe

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
No pokušavam shvatiti liječnike koji ga ne žele raditi i nemaju obavezu povezanu sa strukom jer u biti nije liječenje.
Ja ih ne bi prisiljavala.
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
I tu treba napraviti istragu o tome koliko njih zaista ima prigovor savjesti a koliko ih to obavlja poslije podne u privatnim ordinacijama.
Ako bi išta od toga trebalo shvatiti i proučavati je di im je bila savjest kad su specijalizirali...
Ako imaš problema s nekim postupcima, onda ne ideš godinama specijalizirati nešto za što znaš da će ti takvi postupi biti dio posla
kiss me is offline  
Old 04.05.2014., 15:55   #104
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Ne, već da je njihov moralni sustav (ili savjest) drugačiji.

U ovom primjeru netko može smatrati da je očuvanje života sveto i da nitko ne smije poduzimati akcije da se taj život ugasi već osobi može samo pokušati povećati kvalitetu preostalog života, dok netko drugi smatra da je važnija kvaliteta života od načelne 'svetosti' života i da svaka osoba ima pravo autonomno odlučiti kada će joj život prestati.

Eto, iako osobno naginjem drugoj opciji, razumijem i prvu.
Meni je to u rangu Jehovinih svjedoka i njihovog stava o transfuziji. To što je katolička (oprostite, ne mislim disklejmati svaki put o manjini ateista koji imaju priziv savjesti ako ih u HR uopće ima, tko će se naći uvrijeđen, ne mislim mu uopće na to više replicirati) vjera dominantna pa smo usvojili te vrijednosti i internalizirali ih ne znači da pravo na svetost života nije jednako neprimanju transfuzije. A vjerska uvjerenja nemaju što raditi u liječničkom pozivu. Ne znam kako da to objasnim više. Nemaju. To što je nama to normalno jer je društvena klima takva i jer smo katolička zemlja i dalje ne znači da trebamo tome pljeskati i imati više razumijevanja za uskratu liječničke pomoći nego za ljude kojima pomoć treba.

Kao i ova pošast necijepljenja. Možeš si ti misliti da reptili kontroliraju svijet preko cjepiva, ali nemaš pravo onda biti liječnik, jednostavno nemaš, ako to utječe na to da savjetuješ necijepljenje.

Odbijam imati razumijevanje za nešto što direktno ugrožava pacijente. Ne mogu pojmiti da smo otišli toliko daleko da smo tolerantni tamo gdje je jasno da smo tom tolerancijom netolerantni prema onima kojima treba pomoć. Da je važnije nečije uvjerenje nego to da bude dobar doktor i savjestan doktor kojem je stalo da nekom pruži sve ono za što se školovao. Da je bitnije biti dobar vjernik nego dobar liječnik. Ili dobar nereptil, jer znam da će ovo opet biti zaspinano.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 15:56   #105
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
koji kurac je glumičić išao u zanimanje esteckog kirurga kad mi ne želi napraviti rog na glavi??ja hoću biti jednorog. ako on to ne može podnijeti, nek se mani ćorava posla...
Divna usporedba. Ne mislim na taj način raspravljati.

Quote:
slažem se. zato uputiš pacijenta kolegi koji nema problema s abortiranjem i eutanaziranjem. ima ih dovoljno za sve koji žele abortirati i eutanazirati se.
Dakako, ima ih ko plijeve i sasvim sigurno u svakoj bolnici u HR postoji barem jedan liječnik koji je to spreman uraditi. Kako da ne. Neću opet linkati članak.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 15:57   #106
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ako imaš problema s nekim postupcima, onda ne ideš godinama specijalizirati nešto za što znaš da će ti takvi postupi biti dio posla
pa neće im bit dio posla. dok postoji priziv savjesti.

kada se to ukine, ukoliko netko odbije izvršiti abortus, pokreće se stegovni postupak jer krši odredbe posla.
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 15:59   #107
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dakako, ima ih ko plijeve i sasvim sigurno u svakoj bolnici u HR postoji barem jedan liječnik koji je to spreman uraditi. Kako da ne. Neću opet linkati članak.
u nekim dijelovima hrvatske nemaš ortopeda u krugu sto kilometara.
ne vidim da se itko buni zbog toga.
ali to što nema ginekologa spremnog izvršiti abortus u svakom domu zdravlja predstavlja žešći problem.
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:01   #108
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ako bi išta od toga trebalo shvatiti i proučavati je di im je bila savjest kad su specijalizirali...
Ako imaš problema s nekim postupcima, onda ne ideš godinama specijalizirati nešto za što znaš da će ti takvi postupi biti dio posla
Odi to reci mom giniću specijalistu za MPO koji svaki dan radi s more žena koje pokušavaju zatrudniti.
On ne želi raditi abortuse.
Koji kurac je on išao specijalizirati ginekologiju ako nije spreman to raditi ha?!!!!
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 16:01   #109
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
u nekim dijelovima hrvatske nemaš ortopeda u krugu sto kilometara.
ne vidim da se itko buni zbog toga.
ali to što nema ginekologa spremnog izvršiti abortus u svakom domu zdravlja predstavlja žešći problem.
Još jedna nevjerojatna usporedba. Budući da abortus smatraš hirom u rangu apliciranja roga na glavu, predlažem da na obostrano zadovoljstvo okončamo raspravu.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 16:04   #110
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Još jedna nevjerojatna usporedba. Budući da abortus smatraš hirom u rangu apliciranja roga na glavu, predlažem da na obostrano zadovoljstvo okončamo raspravu.

tebi je abortus hir jer smatraš da bi ga svi liječnici trebali obavljati bez pol muke.
bez da okom trepnu.
kakva kurčeva savjest?
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:05   #111
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
tebi je abortus hir jer smatraš da bi ga svi liječnici trebali obavljati bez pol muke.
bez da okom trepnu.
kakva kurčeva savjest?
Još i ovo bijedno podmetanje. Rekoh, završimo raspravu.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 16:06   #112
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Još i ovo bijedno podmetanje. Rekoh, završimo raspravu.
ostali koji čitaju ocijenit će koliko tko kome podmeće. kao i uvijek.
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:26   #113
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
pa neće im bit dio posla. dok postoji priziv savjesti.

kada se to ukine, ukoliko netko odbije izvršiti abortus, pokreće se stegovni postupak jer krši odredbe posla.
Taj "priziv savjesti" je takvo mutno govno da ne znam ni s čim da ga usporedim, a nitko od pizdi na vlasti ne želi to rasčistiti...
Činjenica je da tol'ko dugo dok netko to ne potegne do Vrhovnog ili EU suda, koji će dati presudu, neće biti mira

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Odi to reci mom giniću specijalistu za MPO koji svaki dan radi s more žena koje pokušavaju zatrudniti.
On ne želi raditi abortuse.
Koji kurac je on išao specijalizirati ginekologiju ako nije spreman to raditi ha?!!!!
Točno - zašto je išao specijalizirati nešto za što, ne samo da je znao da je dio tog posla, nego je to i radio za vrijeme specijaizacije? Onda mu to nije smetalo?

Znači - studiraš na državnoj sisi, specijaliziraš na državnoj sisi (usput obavljajući i te iste ab, koje kasnije, odjednom ne možeš) i zaposliš se u državnoj ustanovi i sisaš platu iz državnih jasla.... a sve to državno pune ljudi, od kojih većina smatra da žena ima pravo na odluku o ab-u i da ima pravo to obaviti legalno, sa što manje dodatnih stresova..
Al tebe, naravno,boli kurac, jer ti ko doktor - imaš principe!
Slažem se da svatko ima pravno na svoje principe i osobno smtram da su krasna stvar, ali isto tako - principi "koštaju". E pa ako ga je već tol'ko jako počela peći savjest nek si onda otvori privatnu ordinaciju, pa nek bude principijelan na svoj račun

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
tebi je abortus hir jer smatraš da bi ga svi liječnici trebali obavljati bez pol muke.
bez da okom trepnu.
kakva kurčeva savjest?
Mene samo zanima - kad im je taočno narasla?
kiss me is offline  
Old 04.05.2014., 16:29   #114
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post



Mene samo zanima - kad im je taočno narasla?
nemam pojma.
mnogi ju imaju oduvijek.
kao i u bilo kojoj drugoj skupini ljudi.
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:36   #115
U bilo kojoj struci koja se bavi djelatnošću koja je zakonita prigovor savjesti je apsurd. I točka.

To ne znači da čovjek nema i ne smije imati moralnih dilema. Onda bira zanimanje u kojima neće dolaziti u takve dileme.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 04.05.2014., 16:38   #116
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
U bilo kojoj struci koja se bavi djelatnošću koja je zakonita prigovor savjesti je apsurd. I točka.

To ne znači da čovjek nema i ne smije imati moralnih dilema. Onda bira zanimanje u kojima neće dolaziti u takve dileme.
zašto onda estetski kirurzi odbijaju ljudima napraviti neke zahvate?
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:40   #117
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
zašto onda estetski kirurzi odbijaju ljudima napraviti neke zahvate?
Jer su zdravstveno kontraindicirani. Ili estetski. Valjda.

A po onome što se može vidjeti i ne čini se baš da naročito odbijaju.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 04.05.2014., 16:43   #118
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Jer su zdravstveno kontraindicirani. Ili estetski.
nečije pravo na estetiku je ispred nečijeg prava na poimanje ljudskog života ili?

edit; ovaj drugi pasus-pa ponekad da. šta su neki ljudi od sebe uradili, ajme...
My Name Is... is offline  
Old 04.05.2014., 16:43   #119
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
zašto onda estetski kirurzi odbijaju ljudima napraviti neke zahvate?
zato jer su dali zakletvu da neće naškoditi pacijentu
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 04.05.2014., 16:46   #120
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
zato jer su dali zakletvu da neće naškoditi pacijentu
vjerujem da neke odbijenice nisu zbog nikakve škodljivosti već estetike.
pa ih doktori ipak ne rade.
i imaju na to pravo.
iako bi bilo legalno poružniti nekoga na vlastiti zahtjev.
My Name Is... is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.