Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 08:37   #5421
Quote:
pigment kaže: Pogledaj post
Trebala bih savjet, koje umjetne suze se preporučuje (konkretno marka i vrsta) koristiti nakon PRK operacije skidanja dioptrije?
Poštovana,

Većina suza na tržištu su dobre, probajte dvije-tri različite vrste umjetnih suza i koristite one koje Vam najviše odgovaraju.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:11   #5422
Sarenica na oba oka nije okrugla, nisam siguran je li takva bila prije dok sam imao savršen vid. Zadnjih nekoliko mjeseci vidim dupla slova po visini, tj sjene istih, negdje pročita kako je toastigmatizma.

Dakle pitanje je li normalan ovakav oblik sarenice, pogledati dole lijevo i kako se ispravlja.

Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:48   #5423
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sarenica na oba oka nije okrugla, nisam siguran je li takva bila prije dok sam imao savršen vid. Zadnjih nekoliko mjeseci vidim dupla slova po visini, tj sjene istih, negdje pročita kako je toastigmatizma.

Dakle pitanje je li normalan ovakav oblik sarenice, pogledati dole lijevo i kako se ispravlja.

Poštovani,

preporučamo da obavite oftalmološki pregled kako bi se usporedila lijeva i desna šarenica oka te uvidjela eventualna promjena na šarenici koju spominjete. Nažalost, iz fotografije koju ste priložili nije moguće donijeti konkretan zaključak.

Potrebno je napraviti pregled vidne oštrine kako bi se uvidjelo imate li astigmatizam ili neku drugu refraktivnu grešku oka.

S poštovanjem,
Dr. Luka Bilić, specijalist oftalmolog
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:22   #5424
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sarenica na oba oka nije okrugla, nisam siguran je li takva bila prije dok sam imao savršen vid. Zadnjih nekoliko mjeseci vidim dupla slova po visini, tj sjene istih, negdje pročita kako je toastigmatizma.

Dakle pitanje je li normalan ovakav oblik sarenice, pogledati dole lijevo i kako se ispravlja.

Poštovani,


Šarenica je vjerojatno nepromijenjena, dioptriju svakako trebate prekontrolirati. Bilo bi najbolje da čim prije obavite oftalmološki pregled, nemojte čekati. Ukoliko želite doći kod nas, slobodno nas nazovite na 01 5625 450.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:01   #5425
Staračka dioptrija

imam prekratke ruke, počela me hvatati "staračka dioptrija", da li ići na lasersku korekciju vida ili kupit klasične naočale ?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:41   #5426
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
imam prekratke ruke, počela me hvatati "staračka dioptrija", da li ići na lasersku korekciju vida ili kupit klasične naočale ?
Poštovani,

To ovisi o Vama, pitanje je da li želite ovisiti o naočalama ili ne.
Mozemo Vam pomoci na nacin da simuliramo stanje iza lasera pomocu kontaktnih leca, na taj nacin lakse donesete odluku.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:03   #5427
Molim dr Šarića (Optical Express) da mi odgovori: kojim se tehnikama koriste za skidanje epitelnog sloja rožnice prilikom izvođenja I djela PRK zahvata u njegovoj Poliklinici?
Unaprijed hvala
buze01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:05   #5428
Zanima me kakva su novija iskustva s laserskom korekcijom vida, kak se krecu cijene itd...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:35   #5429
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva su novija iskustva s laserskom korekcijom vida, kak se krecu cijene itd...
Poštovani,

iskustva će vam ponuditi forumaši. Mi vam možemo napisati kako se kreću naše cijene:

Trenutno nam se cijene kreću od 3.185 kn po oku, pa naviše.
Sve cijene i mogućnosti plaćanja možete pogledati ovdje: http://www.opticalexpress.hr/cijene-...nosti-placanja

Lijepi pozdrav, Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:11   #5430
Quote:
buze01 kaže: Pogledaj post
Molim dr Šarića (Optical Express) da mi odgovori: kojim se tehnikama koriste za skidanje epitelnog sloja rožnice prilikom izvođenja I djela PRK zahvata u njegovoj Poliklinici?
Unaprijed hvala
Poštovani,

Koristimo dva načina

1.laserski

2.klasični, posebnim nožem za navedeni zahvat

Ne koristimo više LASEK metodu (alkohol) niti rotirajuću četkicu jer je riječ o opsolentnim metodama.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:27   #5431
Quote:
pigment kaže: Pogledaj post
Trebala bih savjet, koje umjetne suze se preporučuje (konkretno marka i vrsta) koristiti nakon PRK operacije skidanja dioptrije?
Poštovani,

uzmite Ocuhyl C.

LP

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:32   #5432
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sarenica na oba oka nije okrugla, nisam siguran je li takva bila prije dok sam imao savršen vid. Zadnjih nekoliko mjeseci vidim dupla slova po visini, tj sjene istih, negdje pročita kako je toastigmatizma.

Dakle pitanje je li normalan ovakav oblik sarenice, pogledati dole lijevo i kako se ispravlja.

Poštovani,

pozicija zjeničnog otvora je ekscentrična, najvjerojatnije od ranije, ali svakako treba isključiti upalne priraslice. Ukoliko bude potrebno, učini se operacija (pupiloplastika - laserski ili klasično).
Astigmatizam može imati spomenutu simptomatologiju. To se jednostavno utvrdi na pregledu.

LP

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:38   #5433
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
imam prekratke ruke, počela me hvatati "staračka dioptrija", da li ići na lasersku korekciju vida ili kupit klasične naočale ?
Poštovani,

ako Vam to ne čini značajan problem, najlakše je povremeno nošenje naočala za blizinu.

Metode liječenja staračke dalekovidnosti su brojne i ovise o statusu Vašeg oka (rožnice, leća...).

Za konkretnije informacije svakako obavite kvalitetan pregled u ustanovi koja Vam može ponuditi sve opcije rješavanja Vašeg problema.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:49   #5434
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva su novija iskustva s laserskom korekcijom vida, kak se krecu cijene itd...

Poštovani,

ukoliko se radi kritično i s metodama koje su najpoštednije po tkivo oka, rezultati, kao i zadovoljstvo pacijenata, su izvrsni.

Cijene u našoj ustanovi su od 3135 kn / oku pa naviše.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:23   #5435
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Koristimo dva načina

1.laserski

2.klasični, posebnim nožem za navedeni zahvat

Ne koristimo više LASEK metodu (alkohol) niti rotirajuću četkicu jer je riječ o opsolentnim metodama.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala
buze01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:26   #5436
Bio sam na operaciji prije godinu i pol, PRK, iDesign.
Prvo što se tiče bolova. Dakle, par dana nakon operacije bolovi su izuzetno jaki i što bi se reklo "za popizditi", to polako prestaje i nakon 5-7 dana puno su manjeg inteziteta, polako prestaju, pa se opet nakon 2 tjedna jave, pa opet polako prestaju i nestaju. Međutim i dan danas skoro svako drugo jutro osjetim bol koja obično prestaje unutar minute ili dvije, ali je pomalo neugodan osjećaj da će me prvo otvaranje očiju zaboljeti.
Što se tiče bavljenja sportom (pogotovo udaranje lopte glavom) i većeg naprezanja (teretana) to mi nije palo na pamet prvih pola godine nakon operacije.
Suhoća u očima tijekom dana mi je bila prisutna do prije dva mjeseca.
Oštrina vida mi je danas za nijansu bolja nego sa kontaktnim lećama.
Noćni vid mi je bolji za barem dvije nijanse, ali i dalje nije najbolji, jer mi je prije bio dosta loš.
Sve u svemu opet bi išao na operaciju, možda neku drugu metodu (a možda bi mi poslije nje bio još gori oporavak), ali definitivno nije baš onako kako se reklamira. Osobno sam i očekivao duži oporavak od reklamiranog, ali sam se nadao da ću se prije moći baviti težim aktivnostima i da neću i danas imati te povremene jutarnje bolove u očima.
Brbljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 06:47   #5437
Quote:
Brbljator kaže: Pogledaj post
Bio sam na operaciji prije godinu i pol, PRK, iDesign.
Prvo što se tiče bolova. Dakle, par dana nakon operacije bolovi su izuzetno jaki i što bi se reklo "za popizditi", to polako prestaje i nakon 5-7 dana puno su manjeg inteziteta, polako prestaju, pa se opet nakon 2 tjedna jave, pa opet polako prestaju i nestaju. Međutim i dan danas skoro svako drugo jutro osjetim bol koja obično prestaje unutar minute ili dvije, ali je pomalo neugodan osjećaj da će me prvo otvaranje očiju zaboljeti.
Što se tiče bavljenja sportom (pogotovo udaranje lopte glavom) i većeg naprezanja (teretana) to mi nije palo na pamet prvih pola godine nakon operacije.
Suhoća u očima tijekom dana mi je bila prisutna do prije dva mjeseca.
Oštrina vida mi je danas za nijansu bolja nego sa kontaktnim lećama.
Noćni vid mi je bolji za barem dvije nijanse, ali i dalje nije najbolji, jer mi je prije bio dosta loš.
Sve u svemu opet bi išao na operaciju, možda neku drugu metodu (a možda bi mi poslije nje bio još gori oporavak), ali definitivno nije baš onako kako se reklamira. Osobno sam i očekivao duži oporavak od reklamiranog, ali sam se nadao da ću se prije moći baviti težim aktivnostima i da neću i danas imati te povremene jutarnje bolove u očima.
Čovječe pa zar ne koristiš umjetne suze? Ova bol ujutro nakon buđenja je jer su ti oči suhe! Ja sam 1. godinu nakon PRK imao po 1 bočicu doma, u autu, na poslu i barem 1-2 u rezervi!
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:58   #5438
Quote:
buze01 kaže: Pogledaj post
Hvala
Nema na čemu Za sva dodatna pitanja, tu smo.

Lijepi pozdrav, Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:24   #5439
Quote:
Brbljator kaže: Pogledaj post
Bio sam na operaciji prije godinu i pol, PRK, iDesign.
Prvo što se tiče bolova. Dakle, par dana nakon operacije bolovi su izuzetno jaki i što bi se reklo "za popizditi", to polako prestaje i nakon 5-7 dana puno su manjeg inteziteta, polako prestaju, pa se opet nakon 2 tjedna jave, pa opet polako prestaju i nestaju. Međutim i dan danas skoro svako drugo jutro osjetim bol koja obično prestaje unutar minute ili dvije, ali je pomalo neugodan osjećaj da će me prvo otvaranje očiju zaboljeti.
Što se tiče bavljenja sportom (pogotovo udaranje lopte glavom) i većeg naprezanja (teretana) to mi nije palo na pamet prvih pola godine nakon operacije.
Suhoća u očima tijekom dana mi je bila prisutna do prije dva mjeseca.
Oštrina vida mi je danas za nijansu bolja nego sa kontaktnim lećama.
Noćni vid mi je bolji za barem dvije nijanse, ali i dalje nije najbolji, jer mi je prije bio dosta loš.
Sve u svemu opet bi išao na operaciju, možda neku drugu metodu (a možda bi mi poslije nje bio još gori oporavak), ali definitivno nije baš onako kako se reklamira. Osobno sam i očekivao duži oporavak od reklamiranog, ali sam se nadao da ću se prije moći baviti težim aktivnostima i da neću i danas imati te povremene jutarnje bolove u očima.
Poštovani,

Oporavak kod PRK zahvata je nešto duži nego kod LASIK metode. Jutarnja nelagoda koju spominjete stvar je suhoće. Prije spavanja stavite gel, a u jutro odmah suze. S vremenom, to bi trebalo nestati.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:58   #5440
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,



Oporavak kod PRK zahvata je nešto duži nego kod LASIK metode. Jutarnja nelagoda koju spominjete stvar je suhoće. Prije spavanja stavite gel, a u jutro odmah suze. S vremenom, to bi trebalo nestati.



Lijepi pozdrav,

dr. Dean Šarić


Moze savjet koji gel koristiti, jer situacija je gotovo ista kod mene. Isto taklo treba li obratiti pozornos da je gel bez konzervansa kao sto i kapi moraju biti.


Sent from my iPad using Tapatalk
Neso55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.