Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2018., 12:18   #1
Smile Obaveze i bioritam školaraca

Premješteno s teme Odnos školskog sustava prema darovitim učenicima

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ma nije ovdje cak niti problem vjeronauka.realno, vjeronaucne djece ima sigurno vise nego nadarenih i ne moze dodatna biti unutar satnice niti itko ocekuje. i svjesna sam ja toga da se taj raspored ne moze jednostavno sloziti, pogotovo kada iskombiniras strani jezik, dvoranu za tjelesni, sada i informatiku (koja je u toj skoli do nedavno bila u suprotnom turnusu, sada valjda mora biti u istom).
ali stav, stavit cemo nadarene u 7 ujutro, budu se oni digli oni su sigurno motivirani, za razliku od onih koji trebaju dodatnu pomoc, mi je minus
pogotovo kada pozbrojis kolko sati sveukupno se odvoji za dopunsku, a koliko malo za dodatnu

moglo se staviti da dodatna bude prvi sat, a ostalima nastava pocne drugi
jednsotavno, radi se o satu sna vise. konkretno, klinac za kojeg znam da ide (i rastura klokana zadnjih godina), ima vecernje treninge i stvarno je taj sat u sedam ujutro prerano. kolko god da bio motiviran.
onak, jednostavno, nije zdravo.
pogotovo zimi kada jos nije nit dan pravo. a postoje istrazivanja koja povezuju visoku inteligenciju sa vecernjim bioritmom, pa mi je to jos i dodatan argument da se nitko nije potrudio nit istrazit kolko je to uopce pametno tak rano ujutro stavit zadatke za napredne.
Teško je složiti raspored da svima odgovara. Sedam ujutro dok su svi svježi i odmorni uopće nije loše. Dapače, naša iskustva su pozitivna! Profesor je motiviran započet radni dan sa manjom grupom i zainteresiranim učenicima, a učenici jer rade nešto što ih zanima. Vjerujte mi, radije dolaze rano ujutro nego kada je zadnji sat, ekipa zove na košarku a štreberi ostaju u školi. U početku ih treba večer prije poticat na raniji počinak ali vrlo brzo vide prednosti takve nastave.

Da ne spominjem da su djeca sedmi ili čak osmi sat bez suvisle pauze već pregladnila, umorna od sjedenja i teško se mogu koncentrirati. Buka je na hodnicima jer se turnusi mijenjaju, dakle najviše djece izvan učionica po školi i to je po meni najgori dio dana za nastavu.

I ne manje važno, profesor u 6:30 izbjegne prometne gužve pa je veća šansa da dođe bolje raspoložen nego u 8:00!
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:01   #2
mogu ja dijete poticati koliko god hocu na raniji pocinak a sto kad trenig tek pocinje u 9 ili pol 10?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:06   #3
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mogu ja dijete poticati koliko god hocu na raniji pocinak a sto kad trenig tek pocinje u 9 ili pol 10?
pa kakvi su to treninzi za osnovnoskolce (i to iz nizih razreda) u pol 10??
with all due respect, ja bi to odjebala po kratkom postupku i potrazila drugi klub, ako je bas neophodno da se dijete bavi tocno tim sportom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:17   #4
pa, jako puno njih. mi imamo srece jer cak i kad ce ici u stariju grupu iduce godine trening ce biti do pol 10 ali klinci iz razreda masovno imaju u 9 treninge.
sto je i logicno, najranije kaj trening moze zapoceti je 7 i 15 ili pol 8, ako imas vise grupa ili vise sportova neminovno je da neki pocinju kasnije. bratu od male frendice koji je 6. razred trening pocinje u 10 i 15. mg:
a eto, ja mom djetetu ne bi sigurno trening ukinula da pocinje u 9, nju treninzi toliko vesele i toliko vaznosti polaze na taj sport da ljeti radije bira ici na trening nego da se ostane igrati vani pred zgradom.
Takvom djetetu oduzeti sport je zbilja nehumano.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:20   #5
sve je to divno i krasno, ali i sve ima svoje granice.
ne mogu vjerovati da u jednom zagrebu nema neki trening doticnog sporta za klince od 1. do 4. razreda koji pocinje u neko normalno vrijeme.
ili je stvar u tome da trener mora biti jedan jedini i nijedan drugi, vrhunski?

po meni je trening u 10 navecer daleko veci problem od dodatne matematike u 7:10.
jel se itko ikad bunio protiv tih termina treninga kao sto se svi stalno bune za termine dodatne, dopunske, fakultativne...?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:24   #6
pa sigurno ima negdje, ali kad ubrojis voznju do nekog drugog kvarta i voznju nazad onda fakat nema koristi ak je sat vremena ranije trening

u klubu od male je organizirano da su mladji ranije a stariji kasnije, sto je logicno jel. ali to je to od dvorane, da ima neki drugi sport jos ponudjen morao bi biti kasnije.
i nikome to nije drago naravno, ali fakat ne znam koje bi rjesenje bilo?
osim da su skole u jednoj smjeni pa da treninzi mogu zapoceti i prije po 8.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:28   #7
rjesenje bi bilo da se nadje drugi klub/dvorana, votevr. bez kompromisa.
nema sanse da bi dijete od 7-8-9 godina vodila na trening u vrijeme kad dijete te dobi treba biti u krevetu.

fakat ne kuzim kak se ljudi mogu buniti na jutarnji nulti sat dodatne, a nije im bed dijete drzati budnim do ponoci?
ali dobro, malim modricima ionako ne treba dodatna matematika, tak da je sve u najboljem redu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:33   #8
dobro, jel ti razumijes da su svuda treninzi kasno?
ako je prvi trening moguci u pol 8. onda samo mozes imati super srecu da ti je dijete ide bas u grupu i sport koji je u pol 8.
koji je smisao voziti pol sata sim pa pol sata nazad da si sat vremena ranije na treningu?
i to opet ako nadjes u pol 8 trening
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:37   #9
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
dobro, jel ti razumijes da su svuda treninzi kasno?
ako je prvi trening moguci u pol 8. onda samo mozes imati super srecu da ti je dijete ide bas u grupu i sport koji je u pol 8.
koji je smisao voziti pol sata sim pa pol sata nazad da si sat vremena ranije na treningu?
i to opet ako nadjes u pol 8 trening
ne, nisu svugdje treninzi tako kasno.
ima treninga i u kasnijim poslijepodnevnim satima, od 5-6 nadalje, ovisno o sportu, klubu, dvorani, kvartu.
i osim ako dijete nije stvarno neki vanserijski svemirski talent u tom jednom jedinom sportu, u toj jednoj jedinoj dvorani i kod tog jednog jedinog trenera ciji trening pocinje u pol 10 radnim danom, nema te sanse da bi tako nesto radila djetetu koje iduci dan ima nastavu ujutro. s nultim satom ili bez njega.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:44   #10
di to trening moze poceti u 5 popodne?
evo u cijelom mom kvartu nema takve opcije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:48   #11
Jako puno treninga je samo kasno poslijepodne i uvečer jer su im dvorane tek tada slobodne. Što je i logično ako su sportski klubovi u školskim dvoranama. Ako i nisu u školama, opet je problem uskladiti termine učenika iz više škola, jednosmjenskih i dvosmjenskih. No mislim da je najveći problem usklađivanje sa roditeljima koji voze djecu a radi posla ne mogu prije 18:00 pa su zbog toga treninzi pomaknuti sve kasnije.
I slažem se da se roditelji bune radi dodatne nastave u školi koja je u 7:10 ali se neće pobunit za trening u 21:30 od čega je i krenula cijela rasprava. Znam da nekoj djeci i bez treninga 7:10 neće odgovarati jer nisu jutarnji tipovi ali u prenatrpanom rasporedu meni se iz iskustva dvoje djece čini da je 07:10 bolji termin nego 13:10 ili 19:10
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 16:42   #12
pa nece se pobuniti jer im je jasno da nije bas moguce ranije organizirati.
a za skolu se uvijek misli da se moze samo da su djeca na zadnjem mjestu
moram napomenuti da su kod moje male stavili dopunsku predsat popodne a dodatnu zadnji sat sto mi je ok, za ocekivati je da djeci kojoj slabije ide treba vise koncentracije.
kad je ujutro skola zadnji je sat i dopunska i dodayna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 17:26   #13
Moj stariji (9,5 godina, 4. razred) ide na spavanje malo prije 9. Ako već u 9 spava, onda se ujutro sam probudi na vrijeme i nije taj dan umoran.

Ako zaspi poslije 9 (9 i 30 ili 10), onda ga ujutro trebam buditi, nekad iz dubokog sna.

Ove godine trening ima od 8 i 15 do 9 i 15 navečer. To je baš kasno. Prvi put je bio tako umoran da je tijekom treninga i zaspao na minutu.

Kad mu je nastava popodne, nema problema. A kad mu je ujutro, jedan dan nema prvi sat nakon treninga, a onaj dan kad ima, bude umoran. To je samo jednom u dva tjedna pa se preživi.

Meni se čini svejedno imaju li klinci obavezu kasno navečer ili rano ujutro, bitno je samo da odspavaju dovoljan broj sati.
Ali mi se čini da malo njih spava dovoljno, bez obzira na obaveze. Mame druge djece iz razreda činjenicu da moj ide na spavanje u devet komentiraju riječima: "Dobro je kad hoće." Njihovi klinci idu spavati kad sami odluče, uglavnom oko 12 - kad i roditelji idu. Njima je onda svejedno koliko kasno je trening.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 18:00   #14
da, kasno klinci idu coriti. moja je isto cudna kaj ide oko pol 10
ja sam mislila dati joj da spava popodne da ima trening kasno ali srecom jos je u prvoj grupi. nadam se da ce joj manje sna trebati iduce godine kad bu druga grupa.
ja bi najradije da je trening odmah iza skole i da je skola samo ujutro
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 18:20   #15
Kod nas u obzir dolaze samo aktivnosti koje zavrse do 18. Moj spava vec u 20, umoran je. Ma svi smo umorni, nema sanse da razvazamo djecu navecer.
Sport se svodi na ono sto skola nudi u popodnevnim satima.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 18:29   #16
Mojoj (9g) završavaju treninzi u 21:30, 21 i opet 21:30 uto-sri-cet. Nakon toga nam treba još bar pol sata dok je doma pa vecera, pranje zubi... ode jos sat vremena. Taj tjedan u petak ako je nastava ujutro je priličan mrgud Ponekad odspavao popodne ali rijetko, navikla se.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 19:33   #17
no nic, u 18 je jos u skoli, ne bi mogla na trening i da ima.tako rano.

mojoj se isto pogodilo da nema prvi sat ujutro nakon treninga ali nazalost samo jedan dan.
koma je to tako navecer ali nema bas izbora.
evo prvi put cujem da neka skola ima do 18 sati ponudjeno nesto, vjerojatno su samo u prvoj smjeni onda a nama su takve skole prilicno udaljene
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 19:42   #18
a kad smo kod budjenja, upravo smo joj objasnili da ne mozemo na natjecanje u gradu do kojeg nam treba 2h voznje jer ak tamo moramo biti u 8 budjenje je najkasnije u pol 5
ajde, spavalica je pa je shvatila i prihvatila objasnjenje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 19:46   #19
Moja ima treninge od 19.30 do 20. 30. Iskreno, da je ranije, bilo bi bolje, čak sam mislila moliti da je prebace u grupu koja počinje u 18.30, ali u njoj su predškolci i prvaši pa joj nije baš neka ekipa (ona ima 10 i pol). Dok dođe doma već je zrela za krevet, jedva zube opere, nešto sitno pojede (nekad čak ni to) i spremanje za spavanje.
Moja nije baš puna energije, treba joj bar 9 sati sna da bi funcionirala kak spada tak da stvarno nisam za neke kasne treninge.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 19:49   #20
nije nitko, rekla bi. nazalost tako je kako je i ne vidim jednostavan nacin za poboljsanje
moja skoro pa ravno pod tus i u krevet ide, najbolje je kad nije gladna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.