Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 10:13   #1001
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
nisu mi baš jasni ti prodavači koji vam vrše presing, u pitanju je dosta love i sigurni ste kupci, situacija je takva kakva je, i s regularnim kreditom čekali bi isplatu, pa neće nitko biti toliko đubre da vam odšeta s kaparom i opet da stan u prodaju

btw, jel netko zna koliki su inače troškovi solemnizacije ugovora kod bilježnika? znam da to ovisi o cijeni stana...
solemnizira se ugovor o kreditu tako da ovisi o iznosu kredita.

određivanje troška ide ovako:

250.001,00 - 300.000,00 kn 225 bodova
300.001,00 - 350.000,00 kn 250 bodova
350.001,00 - 400.000,00 kn 300 bodova

Ako vrijednost predmeta službene radnje prelazi iznos od 400.000,00 kuna, javni bilježnik ima pravo, pored nagrade od 300 bodova i na dodatnu nagradu od 5 bodova za svakih započetih 50.000,00 kuna u dijelu u kojem vrijednost predmeta službene radnje prelazi 400.000,00 kuna.

Najviša nagrada određena prema odredbi stavka 1. ovoga članka ne smije biti veća od 4.000 bodova.

Bod je 10 kn.

Na to još treba dodati PDV i ne znam da li i državnu pristojbu.

I vjerojatno još uz solemnizaciju ugovora o kreditu trebaš i ovjeriti potpis na zadužnici.

Long story short, ja računam za to cca 3500 kn, možda 3700.
servitus is offline  
Old 15.09.2017., 10:16   #1002
Quote:
servitus kaže: Pogledaj post
solemnizira se ugovor o kreditu tako da ovisi o iznosu kredita.

određivanje troška ide ovako:

250.001,00 - 300.000,00 kn 225 bodova
300.001,00 - 350.000,00 kn 250 bodova
350.001,00 - 400.000,00 kn 300 bodova

Ako vrijednost predmeta službene radnje prelazi iznos od 400.000,00 kuna, javni bilježnik ima pravo, pored nagrade od 300 bodova i na dodatnu nagradu od 5 bodova za svakih započetih 50.000,00 kuna u dijelu u kojem vrijednost predmeta službene radnje prelazi 400.000,00 kuna.

Najviša nagrada određena prema odredbi stavka 1. ovoga članka ne smije biti veća od 4.000 bodova.

Bod je 10 kn.

Na to još treba dodati PDV i ne znam da li i državnu pristojbu.

I vjerojatno još uz solemnizaciju ugovora o kreditu trebaš i ovjeriti potpis na zadužnici.

Long story short, ja računam za to cca 3500 kn, možda 3700.
moj kredit je 80 000 eur, bit će dignut u HRK, dakle nešto manje od 600 000 kuna čini mi se... jebate
melodies moon is offline  
Old 15.09.2017., 10:38   #1003
da, skup sport.
uglavnom ljudi kad razmišljaju o tome da će za par godina ići na refinanciranje ne razmišljaju o tome da ih cca 1000€ koštaju samo ti formalizmi i nova procjena vrijednosti nekretnine.
servitus is offline  
Old 15.09.2017., 11:41   #1004
dobila sam potvrdu i od banke i od apn-a da su građevinske/uporabne koje se nalaze u Arhivu grada Zagreba prihvatljive.

ja sam u PBZ-u i još nismo došli na red, reko idem za svaki slučaj poslat mail apnu sa skenovima u privitku da mi odma jave ako je neće prihvatiti pa da zatražim to na katastru dok još ni nisam na redu (predali smo samo onaj famozni akt da je zgrada starija od 1968.), i potvrdili su da je i ovo uredu, pa evo, ako nekome pomogne.... i to se besplatno uzme (kopije se plaćaju, ali par kuna).

ako za nekoliko dana netko javi da ipak nije uredu, nakon ove dvostruke provjere, neće bit dobro
melodies moon is offline  
Old 15.09.2017., 13:05   #1005
Da li ste od banke dobili kakav ispis tj. simulaciju kredita kako bi išla isplata i koji su uvjeti kamate nakon što prođe subvencija?
.:RSV:. is offline  
Old 15.09.2017., 13:06   #1006
Quote:
.:RSV:. kaže: Pogledaj post
Da li ste od banke dobili kakav ispis tj. simulaciju kredita kako bi išla isplata i koji su uvjeti kamate nakon što prođe subvencija?
meni je rečeno da ćemo plan otplate dobiti tek po saznanju jesmo li dobili subvenciju ili ne, kad će se znati točni iznosi svega
melodies moon is offline  
Old 15.09.2017., 13:46   #1007
Mi dobili simulaciju otplatnog plana u zabi... period nakon fiksnog nam racunali po trenutnim stopama kamate...mislim da je bilo 4.05% vezali su nam promjenjivi dio na nrs
gigigaso is offline  
Old 15.09.2017., 14:18   #1008
Evo javili su se i nama iz Erste. Mislim da je sad Erste stvarno pri kraju, jer smo mi zavrsili papirologiju prakticki zadnji dan prije predaje. Moguce da su vec krenuli sa Zabom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Old 15.09.2017., 14:41   #1009
Quote:
Do.K. kaže: Pogledaj post
Evo javili su se i nama iz Erste. Mislim da je sad Erste stvarno pri kraju, jer smo mi zavrsili papirologiju prakticki zadnji dan prije predaje. Moguce da su vec krenuli sa Zabom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čestitam!
Nadam se da su krenuli sa Zabom jer iz dana u dan tečaj leti nebu pod oblake...
ana7 is offline  
Old 15.09.2017., 14:44   #1010
Quote:
Do.K. kaže: Pogledaj post
Evo javili su se i nama iz Erste. Mislim da je sad Erste stvarno pri kraju, jer smo mi zavrsili papirologiju prakticki zadnji dan prije predaje. Moguce da su vec krenuli sa Zabom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesu li i tebi spominjali da vraćaju neki ugovor u APN?
Pa da se nešto dodatno čeka?
MS11 is offline  
Old 15.09.2017., 15:05   #1011
Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama do 10:00 je sati zaprimila ukupno 1570 zahtjeva iz svih deset kreditnih institucija – banaka s kojima su sklopljeni ugovori o davanju subvencioniranih kredita.
ana7 is offline  
Old 15.09.2017., 15:12   #1012
Quote:
MS11 kaže: Pogledaj post
Jesu li i tebi spominjali da vraćaju neki ugovor u APN?
Pa da se nešto dodatno čeka?
pa sad ti se šalje ugovor o kreditu u apn, i sad čekaš da ga oni potpišu i vrate nazad u banku. Onda tek nastupaš ti s ostalom papirologijom
monkica24 is offline  
Old 15.09.2017., 15:12   #1013
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
nisu mi baš jasni ti prodavači koji vam vrše presing, u pitanju je dosta love i sigurni ste kupci, situacija je takva kakva je, i s regularnim kreditom čekali bi isplatu, pa neće nitko biti toliko đubre da vam odšeta s kaparom i opet da stan u prodaju

btw, jel netko zna koliki su inače troškovi solemnizacije ugovora kod bilježnika? znam da to ovisi o cijeni stana...
3600 kn, + jos sami ugovor 180 kn

a sto se tice prodavaca... vjeruj ima svakakvih i svasta su spremni uciniti, ali proci ce sve to pa cemo se smijati
curva-tamburello is offline  
Old 15.09.2017., 15:34   #1014
Ljudi, da li mi moze netko poslati u poruke bilo kakvu sprancu ugovora o kupoprodaji?
Izgleda da je zaba pocela, sljedeci tjedan nam mozda svima jave iz zabe, a mojeg odvjetnika nema
Nesto bih na bazi predugovora, nemam sto puno izmisljati...
Ili oni koji su vec potpisali ugovor zacrnite sve vase podatke i samo mi slikajte, pliz pliz!
Ako slucajno mi jave da smo dobili, umrla bih od srama da moram reci: ok, cujemo se za 7 dana da sklepamo pisljivi ugovor
tipkaz is offline  
Old 15.09.2017., 15:39   #1015
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Ljudi, da li mi moze netko poslati u poruke bilo kakvu sprancu ugovora o kupoprodaji?
Izgleda da je zaba pocela, sljedeci tjedan nam mozda svima jave iz zabe, a mojeg odvjetnika nema
Nesto bih na bazi predugovora, nemam sto puno izmisljati...
Ili oni koji su vec potpisali ugovor zacrnite sve vase podatke i samo mi slikajte, pliz pliz!
Ako slucajno mi jave da smo dobili, umrla bih od srama da moram reci: ok, cujemo se za 7 dana da sklepamo pisljivi ugovor
bar to nije problem, u google upišeš primjer ugovora za stan,kući ili što već trebaš.. i imaš milijun primjera...tako sam ja za predugovor i sada ću za ugovor
sqwer is offline  
Old 15.09.2017., 15:53   #1016
čekajte, prvo oni jave da je subvencija dobivena, a do kad se onda mora potpisat kupoprodajni, koliko dana imamo? dok im se iz apn-a ne vrati potpisan ugovor banke?
melodies moon is offline  
Old 15.09.2017., 16:02   #1017
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Ljudi, da li mi moze netko poslati u poruke bilo kakvu sprancu ugovora o kupoprodaji?
Izgleda da je zaba pocela, sljedeci tjedan nam mozda svima jave iz zabe, a mojeg odvjetnika nema
Nesto bih na bazi predugovora, nemam sto puno izmisljati...
Ili oni koji su vec potpisali ugovor zacrnite sve vase podatke i samo mi slikajte, pliz pliz!
Ako slucajno mi jave da smo dobili, umrla bih od srama da moram reci: ok, cujemo se za 7 dana da sklepamo pisljivi ugovor
Imaš u narodnim novinama gotov predlozak za kupoprodaju nekretnine.
Moze ti i to pomoci vjerujem.
MS11 is offline  
Old 15.09.2017., 17:11   #1018
Sve cu sklepati i rijesiti to, pa da kad me zovu (jer to je taj poziv koji se čeka ) ja njima frajerski: ugovor već napisan
tipkaz is offline  
Old 15.09.2017., 17:52   #1019
Quote:
MS11 kaže: Pogledaj post
Jesu li i tebi spominjali da vraćaju neki ugovor u APN?

Pa da se nešto dodatno čeka?


Da, rekla je bankarica da je moguce da ce to trajati i oko 2 tjedna. Koma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Old 15.09.2017., 17:54   #1020
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
čekajte, prvo oni jave da je subvencija dobivena, a do kad se onda mora potpisat kupoprodajni, koliko dana imamo? dok im se iz apn-a ne vrati potpisan ugovor banke?


Ja mislim da se kupoprodajni potpisuje tek nakon sto se vrate papiri iz APN-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.