Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 18:59   #501
mene sad strah kad citam sve ovo,vidim da kad bude skracen cerviks da se dobivaju te injekcije za razvijanje pluca bebe.meni nista nitko nije rekao o tome.... samo svaki pregled ,svakih 2tj stanje isto.nije se mjenjalo,valjda ta moja ginek vidi dobro
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:13   #502
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
mene sad strah kad citam sve ovo,vidim da kad bude skracen cerviks da se dobivaju te injekcije za razvijanje pluca bebe.meni nista nitko nije rekao o tome.... samo svaki pregled ,svakih 2tj stanje isto.nije se mjenjalo,valjda ta moja ginek vidi dobro
Ma nemoj panicariti, ja nisam dobila te injekcije iako sam hospitalizirana u 31.tj. Od zadnjeg do iduceg uzv ce mi proci skoro 5 tj. jer ga u petrovoj bas i ne zele raditi. Pregled (palpacijski) imam svaka 2 tj.
Nisam dobila nikakve tablete nakon otpustanja iz bolnice, samo normabel po potrebi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:19   #503
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nadam se da nisu pogrijesili kad su procijenili da ce mi mirovanje biti dovoljna terapija.
Kako cesto ti ides na uzv i pregled nakon serklaze?
svaka 3 tjedna,pa svakih 2 tjedna pregledi,a uvz svakih mjesec dana...ali neradi mi vaginalni uvz
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:58   #504
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
svaka 3 tjedna,pa svakih 2 tjedna pregledi,a uvz svakih mjesec dana...ali neradi mi vaginalni uvz
Meni je moja gin uvijek radila oba uzv, najprije svaka 4 pa svaka 3 tj. Ali bolnica ima drukciju politiku i bas me nekako frka sto ce proci cak 5 tj. izmedju 2 uzv. I isto mi nece raditi vaginalni.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 20:02   #505
meni vaginalni uzv nije radila odavno. vjerovatno vec 2 miseca radi samo onaj preko trbuva.
sad mi je rekla da dodem sljedeci tjedan na pregled, moram dolaziti svaka 2 tjedna... i bas me zanima oce li mi raditi uzv. iako bi volila viditi bebu i znati kako napreduje, toliko uzv po meni i nije dobro. misec dana je sasvim dovoljno, s obzirom da u knjigama pise da se radu samo 3 uzv u trudnoci (a ja san ih toliko bila napravila a da nisan ni 2 miseca trudna bila)
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:36   #506
ja svaka 2tj pregled od kad sam se pocela otvarat,svaki drugi put utz preko trbuha
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:20   #507
sve vam to ovisi od ginekologa do ginekologa cure.u bolnici su puno fleksibilniji i nerade puno uzv jer osjecaju manju odgovornost od ambulantnog ginekologa koji vodi trudnocu.od pocetka trudnoce idem na kontrolu svaka 4 tjedna i radi mi pregled i oba uzv i tako svim trudnicama,zena ima svoje sisteme.mozda to nije dobro,mozda je nesigurna,mozda sto drugih stvari.ako nezna dobro gledati moze ga raditi tisucu puta i nevidjeti sta treba.o svemu tome i jos o puno drugih stvari razmisljm ali to je tako.u svemu ima vaznost i faktor srece.nekad sam tako ljuta na sebe sto vise neuzivam u trudnoci nego toloko razmisljm o svemu losemu
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:02   #508
Ja vaginalni nisam niti jednom radila otkad sam trudna!Bila sam 2 puta preko stomaka i jednom na 3D.Zbilja je svaki dr drugaciji.
CuteZara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:05   #509
ja sam vaginalni radila samo na početku trudnoće, u 12tom tjednu je bio zadnji...
meni je također cerviks skračen, i uloživa sam. Da li imate neke bolove/osjećaje tamo dolje. Ja bukvalno imam osjećaj da će mi balon (vodnjenjak) proletiti kroz...jel te....i kao ne konstantnu pika-pika bol, valjda na cerviks....Neznam kako bi to drugačije opisala
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:13   #510
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
ja sam vaginalni radila samo na početku trudnoće, u 12tom tjednu je bio zadnji...
meni je također cerviks skračen, i uloživa sam. Da li imate neke bolove/osjećaje tamo dolje. Ja bukvalno imam osjećaj da će mi balon (vodnjenjak) proletiti kroz...jel te....i kao ne konstantnu pika-pika bol, valjda na cerviks....Neznam kako bi to drugačije opisala
Ja samo imam osjecaj da me beba zulja.I ponekad lagane bolove bas u stomaku ali vise onako kao da koza boli.Nista specijalno!A ta "pika-pika" bol...mislim da to sve imamo,bez obzira na to jeli cerviks skracen ili ne!
CuteZara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:16   #511
Quote:
CuteZara kaže: Pogledaj post
Ja samo imam osjecaj da me beba zulja.I ponekad lagane bolove bas u stomaku ali vise onako kao da koza boli.Nista specijalno!A ta "pika-pika" bol...mislim da to sve imamo,bez obzira na to jeli cerviks skracen ili ne!

pika pika...skroz dolje nisko?....ko da mi netko stisne pa pusti na sekundu. Ne znam kako bi to bolje opisala
zanima me jel to ima veze sa cerviksom...il kaj...prestravljena sam mišlju da ranije rodim. Tek sam sad prestala raditi i imam još toliko toga za obaviti....
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:24   #512
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
pika pika...skroz dolje nisko?....ko da mi netko stisne pa pusti na sekundu. Ne znam kako bi to bolje opisala
zanima me jel to ima veze sa cerviksom...il kaj...prestravljena sam mišlju da ranije rodim. Tek sam sad prestala raditi i imam još toliko toga za obaviti....
A ne znam mene boli skroz dolje kost,onako kao da sam cijeli dan vozila bicikl!Al moja gin kaze da je to normalna pojava!Ja sam isto skoro u 32 tj. i otvorena 1,5cm,al nije me strah.Sta Bog da!Jedino mi je frka jer ne znam nista drugo osim toga da sam otvorena.Ni koji je razlog(jesu li u pitenju neke bakterije ili sto vec) i sto moram u bolnicu i strah me da tamo ne pokupim nesto.A ni ja nisam jos nista obavila.Sutra idem u bolnicu a sutra i selimo.Ne pitaj nista.Stan nam jos nije gotov,za bebu skoro nista nije spremno.Ali ne sekiraj se,kako kod bude.Jesi ti na mirovanju ili?
CuteZara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:29   #513
mene ti doc od 22 tjedna tjera na mirovanje,ali baš je i nisam slušala....tek sad se kao malo čuvam....al ne pretjerano. Ja nisam otvorena (bar nisam bila prije 2 tjedna), neko uloživa za prst i imam neke kontrakcije. Doc. mi je prošli tjedan spominjala tokolizu . Predpostavljam da ćeš je ti primiti sad u bolnici?

Ideš samo na par dana, ili do daljnjega? Ja ponovni pregled imam sad u utorak i nadam se da će se nešto popraviti. Glavica, je naime jako duboko u zdjelici, tako kaže doc.
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:39   #514
Ideš samo na par dana, ili do daljnjega? Ja ponovni pregled imam sad u utorak i nadam se da će se nešto popraviti. Glavica, je naime jako duboko u zdjelici, tako kaže doc.[/QUOTE]

Hm ne znam vidjet cemo sutra sto ce biti al vjerojatno ostajem...A bar cu znati pravo stanje jer kod moje gin sam bila na pregledima svaki 4.tj i to samo vaganje,tlak.Na uzv nisam bila vec 2 mj.
CuteZara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:16   #515
Quote:
CuteZara kaže: Pogledaj post
A ne znam mene boli skroz dolje kost,onako kao da sam cijeli dan vozila bicikl!Al moja gin kaze da je to normalna pojava!Ja sam isto skoro u 32 tj. i otvorena 1,5cm,al nije me strah.Sta Bog da!Jedino mi je frka jer ne znam nista drugo osim toga da sam otvorena.Ni koji je razlog(jesu li u pitenju neke bakterije ili sto vec) i sto moram u bolnicu i strah me da tamo ne pokupim nesto.A ni ja nisam jos nista obavila.Sutra idem u bolnicu a sutra i selimo.Ne pitaj nista.Stan nam jos nije gotov,za bebu skoro nista nije spremno.Ali ne sekiraj se,kako kod bude.Jesi ti na mirovanju ili?
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
mene ti doc od 22 tjedna tjera na mirovanje,ali baš je i nisam slušala....tek sad se kao malo čuvam....al ne pretjerano. Ja nisam otvorena (bar nisam bila prije 2 tjedna), neko uloživa za prst i imam neke kontrakcije. Doc. mi je prošli tjedan spominjala tokolizu . Predpostavljam da ćeš je ti primiti sad u bolnici?

Ideš samo na par dana, ili do daljnjega? Ja ponovni pregled imam sad u utorak i nadam se da će se nešto popraviti. Glavica, je naime jako duboko u zdjelici, tako kaže doc.
Cure, nemojte se zezati s tim stvarima. Samo bez straha i panike i naravno POLAKO! Da mene dr. nije sprasila u bolnicu u sekundi, rodila bi u 31.tj. bez da sam uopce osjetila ikakve bolove ili simptome otvaranja. Uvijek sam mislila da se to nekako MORA osjetiti.
simba, smanji tempo ako ti dr. tako kaze, sigurno ti to ne bi govorila bez veze, jos pogotovo ako ti spominje tokolizu!
CuteZara, prosla sam istu situaciju kao i ti, u istom tj. trudnoce pa ako imas kakvih pitanja, strahova... slobodno mi posalji pp.
Sretno sutra u bolnici, samo se probaj opustiti i sve ce biti ok!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:54   #516
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
ja sam vaginalni radila samo na početku trudnoće, u 12tom tjednu je bio zadnji...
meni je također cerviks skračen, i uloživa sam. Da li imate neke bolove/osjećaje tamo dolje. Ja bukvalno imam osjećaj da će mi balon (vodnjenjak) proletiti kroz...jel te....i kao ne konstantnu pika-pika bol, valjda na cerviks....Neznam kako bi to drugačije opisala
meni je na pocetku negdje do polovice otprilike trudnoce radila vaginalni a od onda preko trbuha.navodno da je vaginalni precizniji i sad pred kraj opet pocnu valjda vaginalni tako sam cula. ja imam jak pritisak od pocetka,kao neko reckanje dolje skroz na uscu,kao da me neko recne i stane,i zadnjih par dana kontrakcije valjda.danas pogotovo,neki cudan osjecaj bas sam se prestrasila danas,dosla iz ducana kad ono te kontrakcije al cudne kao da se beba rita ali zateze trbuh,vibrira,tvrd i dosta visoko ih osjetim...sad da li je to to,ne znam...u utorak idem ginek na pregled pa cu joj reci.jos kazem muzu ajme meni je ovo cudno nekako cudno osjetim sve to da nije to neki predznak da cu rodit?on me pogleda i kaze daj ne strasi me
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:41   #517
Quote:
CuteZara kaže: Pogledaj post
Ideš samo na par dana, ili do daljnjega? Ja ponovni pregled imam sad u utorak i nadam se da će se nešto popraviti. Glavica, je naime jako duboko u zdjelici, tako kaže doc.
Hm ne znam vidjet cemo sutra sto ce biti al vjerojatno ostajem...A bar cu znati pravo stanje jer kod moje gin sam bila na pregledima svaki 4.tj i to samo vaganje,tlak.Na uzv nisam bila vec 2 mj.[/QUOTE]

sretno sutra,nadam se da neces ostati u bolnici,a ako i ostanrs da neces dugo.drzim fige
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:01   #518
Uh,hvala,ja se isto nadam da iako ostanem necu dugo,al najbitnije da oni meni naprave pretrage i da se vidi tocno sta i kako.Zbilja se ne bojim,nemam nikakve strahove,al ipak kad procitam koliko je cura sa istom ili slicnom dijagnozom i sve su ok,bude mi jos lakse.Prijateljica mi je rodila nedavno u 32,tj bila je u bolnici mjesec dana sa malim i sve je u redu.Tako da,ne slusam one lose stvari i savjete.
FRUPY-hvala puno!
OOOOOOO-i meni je tako ponekad ali ne cesto,te nekakve vibracije,al ja cim tako nesto osjetim odmah u lezeci polozaj i bude ok!Nadam se da ce sve proci ok!
CuteZara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:11   #519
i ja želim svu sreću! javi nam razvoj događaja!
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:45   #520
Cure da vas pitam,

koliko vas je uradilo serklaz?

Ja sam otvorena za vrh prsta(jedno vreme i celi prast, pa se vratili na staro) od 4 meseca trudnoce, sad mi je vec i skracen cervix(pocetak 7-og meseca), ali ne znam za koliko.

Ja sam od 4 meseca kod kuce na mirovanju, tokoliticima i normabelu, imam stalne bolove, ali to nema veze ni sa cim, jednostavno takva trudnoca.

Moja privatna gin smatra da serklaz nije potreban, a i pre neki dan u bolnici na pregledu mi je receno da je stanje nepromenjeno i da se serklaz u novije vreme sve manje preporucuje, a tako sam citala malo i po stranoj literaturi.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.