Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 14:58   #341
Pozdrav!Imam sljedeći problem,s vremena na vrijeme osjetim tupu bol u lijevom testisu,traje nekoliko trenutaka,minutu najviše pa prestane.Bol se javlja gotovo svakodnevno i dosta je neugodna.Šta se tiče samih testisa,nema nikakvih promjena na njima,vizualnih ni na opip,jedino jedan testis je veći i spušteniji(desni) ali to je normalno prema mojim saznanjima.Sve fiziološke funkcije(mokrenje,erekcija,ejakulacija) su ok,nema nikakvih problema,mlad sam čovjek 27 godina,samo ta bol se javlja.Naravno ako se bol nastavi,namjeravam posjetiti urologa,ali prethodno da Vas pitam da li je netko imao sličnih problema ili zna o čemu bi se moglo raditi?hvala na odgovoru
baranovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 14:03   #342
Unhappy Bol u lijevom testisu! POMOC!!

Jutros kad sam se digao, osjetio sam bol u lijevom testisu...inace mi je jedan testis malo podignutiji nego drugi....kad odam osjecam boll a kad sjedim manju puno...kad lezim skroz skrozzzz malu skoro nista ...dok odam bas osjetim bol al vise u "cjevcici" koju mogu napipati .....bol vec traje evo 6 sati ....imam 14 godina i nije mi to drago ....strah me...ako je imao ko ovakva iskustva molim odgovor!!!!!!!!!!!!!!!!!! Strah me da nije torzija testisa....ako i je vec mi je kasno .....pomagajte!!!
jubo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 14:48   #343
Quote:
jubo123 kaže: Pogledaj post
Jutros kad sam se digao, osjetio sam bol u lijevom testisu...inace mi je jedan testis malo podignutiji nego drugi....kad odam osjecam boll a kad sjedim manju puno...kad lezim skroz skrozzzz malu skoro nista ...dok odam bas osjetim bol al vise u "cjevcici" koju mogu napipati .....bol vec traje evo 6 sati ....imam 14 godina i nije mi to drago ....strah me...ako je imao ko ovakva iskustva molim odgovor!!!!!!!!!!!!!!!!!! Strah me da nije torzija testisa....ako i je vec mi je kasno .....pomagajte!!!
Radi li tvoj liječnik popodne danas?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:10   #344
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Radi li tvoj liječnik popodne danas?
neznam, nisam rekao roditeljima...mislim da me sad malo manje boli ...al testisi mi nisu nateceni.... necu nista roditeljima govorit do sutra ako me bude jos bolilo idem na hitnu sutra.....mozda je samo neka upala bio sam na bazenu 3 dana za redom......poludit cu vise-.-.-.-.-.-.-.-.-.- jer da mi je torzija bila bi mi bol i dok lezim i dok sjedim tako da ...nadam se da nije....
jubo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:26   #345
Quote:
jubo123 kaže: Pogledaj post
neznam, nisam rekao roditeljima...mislim da me sad malo manje boli ...al testisi mi nisu nateceni.... necu nista roditeljima govorit do sutra ako me bude jos bolilo idem na hitnu sutra.....mozda je samo neka upala bio sam na bazenu 3 dana za redom......poludit cu vise-.-.-.-.-.-.-.-.-.- jer da mi je torzija bila bi mi bol i dok lezim i dok sjedim tako da ...nadam se da nije....
Obavezno im reci i otiđi na pregled što prije. Neka netko od roditelja ide s tobom. To ti mora pregledati liječnik. Nemoj se bojati, bit će ti puno lakše riješiti tu dilemu što prije nego se ovako mučiti u neizvjesnosti.

Uzmi lijepo knjižicu, spremi se, nazovi mamu ili tatu i objasni im situaciju. Dobro je da netko bude s tobom na pregledu jer kad smo uzrujani, uplašeni i u bolovima ponekad ne razlučujemo dobro što nam liječnik kaže.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 16:53   #346
Pozdrav, osjetio sam bol iza testisa,prema anusu i isao sam opipavati testise. U samoj mosnji, osim testisa, sta treba sve da bude tu? Posto na dodir osjetim nesto mekano, migolji se medju prstima, ima ga.svuda iza testisa (kuglica). Je li to normalno. Cini mi se da sam.to imao oduvijek. Prije dvije godine sam bio od urologa nevezano za to, opipavao mi je i nije nista rekao. Medjutim.kako me u zadnje vrijeme boli, zapitao sam se.
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 01:22   #347
Ima li koga sa iskustvima s hidrokelom i slicnim problemima?
Ako ima, volio bih prodiskutirati. Hvala unaprijed. Pozdrav
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 19:56   #348
Question Testisi

Podzrav,imam 15 godina i jedno pitanje.
Danas ujutro sam kod testisa opipao neku kvržicu koja se osjeti samo kada su testisi opušteni.Ta kvržica me podsjeća na limfni čvor i mogu ju sa prstom pomicati po cijeloj mošnji(ona se ne nalazi na testisu nego slobodno "pliva" po mošnji),samo što je nekad nemogu ni naći.Ne želim podizati paniku,ali se bojim da nije tumor ili nešto.Ima li tko iskustva s tim,kako je to izgledalo i kakve je veličine.Osim tog nemam problema sa testisima,jedino što danas osjećam neku nelagodu u području od trbuha pa do noge,vjerojatno je zato što stalno razmišljam o tome.Nemam krvi u spermi,jedino bolovi u leđima,ali to općenito imam problema,idem i na terapije zbog tog,zbog neke deformacije kralježnice.Bio bih zahvalan kada bi netko napisao svoje iskustvo i mišljenje jer ne želim podizati paniku.
Hvala unaprijed
__________________
gle ovo
mar20in is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 20:28   #349
Ti najvjerojatnije imaš ovo:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Varikokela
ankamatich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 20:35   #350
Quote:
ankamatich kaže: Pogledaj post
Ti najvjerojatnije imaš ovo:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Varikokela
Vau,po opisu,čini mi se da je to to,zabrinula me ova neplodnost,najbolje je da kažem za to,da se ne zakomplicira
Hvala puno
__________________
gle ovo
mar20in is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 20:57   #351
Malo googlam tu varikokelu,piše da je u lijevom testisu u 90% slučaja,moja kvržica se može prstom micati svugdje i prvi put sam je našao na desnom testisu.Strah me da nije neki tumor.Kako izgleda i ponaša se ta kvržica kada je u pitanju tumor ili rak?
__________________
gle ovo
mar20in is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 21:15   #352
Quote:
mar20in kaže: Pogledaj post
Malo googlam tu varikokelu,piše da je u lijevom testisu u 90% slučaja,moja kvržica se može prstom micati svugdje i prvi put sam je našao na desnom testisu.Strah me da nije neki tumor.Kako izgleda i ponaša se ta kvržica kada je u pitanju tumor ili rak?
Otiđi u doktora da ti to pregleda, nemaš druge nego skidaj gaće i na pregled. Ovako možemo samo nagađati što je.
ankamatich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 14:52   #353
Quote:
gor-an kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Ja bih molio savjet prije odlaska urologu.

Imam 32 godine i nakon seksa mi se desni testis popne u donji dio trbušne šupljine kojeg stiskanjem prstima opet vraćam natrag . Osjećaj je pomalo neugodan, te ne znam dali je nešto alarmantno. Zna li netko što bi to moglo biti i trebam li se javiti urologu. To mi se nedavno počelo dešavati.

Pozzz i hvala na odgovoru.
Pozdrav svima, i ja imam isti slučaj, samo se meni lijevi testis popne češće, a desni ponekad.
Nedavno mi se to počelo događati, cca 3 mjeseca, prilikom seksa - doggy - lijevi testis zbog tog položaja i položaja u seksu sam udario te me jako zabolilo. Tada sam počeo obračati pažnju na testise i skoro svaki put kad masturbiram ili se seksam mi se to događa. Idem se sada obrijati i pravac obiteljski liječnik. e da, imam 29 godina.

@ gor-an: da li imaš i dalje istih problema? jesi bio kod urologa?

Hvala

Zadnje uređivanje Sambuka : 06.05.2016. at 14:53. Reason: nadopuna teksta
Sambuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 06:01   #354
Ovako, na lijevom testisu imam varikokelu, a na desnom spermatokelu. Protekla TRI MJESECA oba testisa malo oteknu i postanu tvrda pa se vrate u normalno stanje, dakle stalno se mijenjaju, a mošnja se skupi kao da je hladno, obavio sam tumorske markere, bakteriološke pretrage urina i ejakulata, kks, crp, collor doppler, ultrazvuk,bris uretrem, spremiogram i sve je u redu. Nekada otekne samo desni a lijevi bude normalan. Tri urologa su me pregledala i kazu da nije nista, a testisi su promjenjivi. Jedan doktor je rekao da imam otvorene ingvinalne kanale ali da od toga testsii ne otiću. Molim vas ako je bilo tko imao slican problem da mi pomogne ili bar me savjetujte sta da radim!!! Situacija postaje iritirajuća, polako i strpljenje gubim...
strocro21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 07:33   #355
Ja ću bit mudo, pa pisat s originalnog nicka

Naišao sam na nešto nalik potkožnoj bubuljici, ali na mošnji(dakle, crveno, i unutar toga oteklina veličine polovice zrna graška). Boli na stisak(dakle, baš stisak, ne dodir), ali ništa ne izlazi Je li moguće da se bubuljica stvori na tom dijelu kože? Jer nikad mi se nije dogodilo tu, pa me malo čudi I da nadodam, za razliku od ostali upisa forumaša, nepomično je
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 02:13   #356
Kvrzica na testisu

Nisam pronašao ništa u vezi ovog na forumu,ako ima tema molio bih administratore da prebace na tu postojeću ali da ne brišu.
Ovako, imam 19 godina i neku večer zaspim zdrav, normalan, a probudim se sa bolovima u desnom testisu, prvo sam mislio da je od ventilatora koji je radio cijelu noć i da će proći do sutra, ali evo već 3 dana traje bol i večeras sam opipao kvržicu negdje na vrhu testisa pod penisom i ne znam što da radim, niti koliko je to ozbiljno.
Je li netko imao nešto ovakvo ili da zna o čemu se radi da mi pojasni što bi to moglo biti i što da poduzmem molim vas pomozite...
__________________
Ulice naseg grada prazne su jer u nekom selu sada igras ti...
Werdum94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 03:32   #357
odi doktoru, može biti svašta..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:11   #358
kod svog doktora, neka pregleda i neka ti da uputnucu za urologa.
ili direktno privatno kod urologa neka to ispipa i napravi ultrazvuk.
ako si negdje u vecem gradu ili blizu veceg grada obavis to jos danas. i nemoj nista cekati, odi sto prije.

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 15:33   #359
Naravno da cu otici urologu, nego zanima me da li je netko imao isti problem, i kako se zavrsilo.
Btw. Jutros kad sam se probudio nisam osjecao bol ali kvrzica je i dalje tu...
__________________
Ulice naseg grada prazne su jer u nekom selu sada igras ti...
Werdum94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 16:23   #360
moze ti biti svasta i nista. odmah se danas javi doktoru

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.