Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 14:05   #4061
E to ti neznam kako je tebi tu hladnije. CAS nije svemirski brod. Obična bačva s priključcima i usmjerivačima na tim priključcima. Možda fizika kod tebe drugačije funkcionira. Stvarno neznam. Ajd ti to sve lijepo poslikaj pa pošalji da mi vidimo gdje je sta spojeno
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 14:12   #4062
@ mranderson

Klapnu nemamo u ponudi jer smo mi proizvođačka firma prvenstveno a ne trgovačka. Ta klapna se nalazi u ponudi naših trgovačkih partnera koji prodaju naše kotlove. Imena firmi neću spominjati da ne ispadne reklama.
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 14:26   #4063
Evo i slike najmanjeg Pel-Teca od 12 kW a ujedno i ispitne gdje se ispituje



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 14:31   #4064
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Zvao sam centrometal i dečki su stvarno bili dobri, rekao mi je da će me nazvati kad se konzultira sa kolegama i stvarno nazvao me kroz sat vremena. Rekao mi je da si ugradim sobni term. kad sam mu ja rekao da imam termo glave dali ima potrebe za termostatom on kaže da to nema veze jedno sa drugim, za klapnu na dimnjaku mi je rekao da mi ne treba ak je dimjnak visine po njihovom proračunu. Tražio sam i da mi preporuče dobrog serisera tu mi nije ništa rekao samo je prešutio kao da ne smije reć i stalno me upućivao na ovu dvojicu neznalica iz moje županije.

Stmat: dimnjak mi je veliki problem upravo mi on izvuče toplinu iz kotla tako brzo, probat ču ga sada ugraditi dok bude malo toplije da sve vučem dok još grijem. Nisam mislio kada sam ugrađivao kotao da će dimnjak tako puno vući ali kasno se jeb. kajat.
Pozdrav

Mozes klapnu staviti na usis ventilatora




Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 15:04.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 14:46   #4065
Quote:
centrometal kaže: Pogledaj post
E to ti neznam kako je tebi tu hladnije. CAS nije svemirski brod. Obična bačva s priključcima i usmjerivačima na tim priključcima. Možda fizika kod tebe drugačije funkcionira. Stvarno neznam. Ajd ti to sve lijepo poslikaj pa pošalji da mi vidimo gdje je sta spojeno
Nema logike nikakve. Toliko i ja znam ;(. Na postu 3810 je sema spajanja. Spojeno je tako jer zelim sto vise vode za radijatorski krug i ne brine me (trenutno) sanitarna u spremniku jer nisam tamo vec samo grijem gornji kat. Na ovaj nacin uzimam max topline za radijatorski krug. Drugacije bi se bojler sanitarne stalno brckao u toploj kupci a ja tu toplu vodu (od gornjeg bocnog izlaza do vrha spremnika) ne bih mogao koristiti kao sad.
Kad dodju solarne ploce, na proljece, ide prespajanje sa dodatnim ventilima za neko uslojavanje.

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 14:50   #4066
Ak nije problem poslikaj ti to sve lijepo, pa onda koje termometre gdje koristis itd.
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 14:55   #4067
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Mozes klapnu staviti na usis ventilatora
Čitao sam o tome tu na forumu, ali ne znam dali će to riješiti moj problem jer meni toplina brzo ode van dok kotao ne radi tj. prevelik mi ju dimnjak izvuče zato mislim da mi treba klapna na dimnjaku.
rns is offline  
Old 06.03.2013., 14:59   #4068
Ako mislite da Vam dimnjak toliko ohladi kotao za vrijeme dok palmenik ne radi ugradite na dimnjaču jednu klapnu koja će se zatvoriti kada ventilator na plameniku ne radi. Pa onda javite tu koliko je to koštalo i kolika je ušteda sa tom klapnom, bilo u kn ili u kg peleta.
centrometal is offline  
Old 06.03.2013., 15:19   #4069
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
dimnjak ti je užasan problem za pelet grijanje,
nećeš smanjit potroš dok ne riješiš klapnu,
dimnjak ti hladi kotao,


Moj ferroli sfl ,a i ostali vaši ne preveliki miljenici imaju na izlazu dima iz kotla mehaničku regulaciju - klapnu koja se regulira ručicom. Utječe položaj ručice na potrošnju peleta ?? bolje rečeno koji je njezin najbolji položaj , otvoren,poluotvoren ili ????.Zanima me, pošto je serviser odredio vodoravni položaj ručice kao najbolje riješenje, a to znači skroz otvorena klapna.
Inaeč dimnjak (fi 160 )je vanjski sa plaštom i šidel tuljcima ,obložen ukrasnom ciglom bez izolacije.
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 06.03.2013., 15:21   #4070
Quote:
kolman kaže: Pogledaj post
Quote:
novi13 kaže: Pogledaj post
Koliko snaga ima i kako dodju rasporedjene na plameniku 35 kw? 35,30,25,20..?
Kako se plamenik 35 kw postavi na 20, smanji se snaga na manje ili?
Je li i u ovome slucaju plamenik funkcionira na istom principu, 4 prije zadane smanjuje itd..? Koliko cesto se pojavljuju faze ciscenja?
Plamenici su podjeljeni u nekoliko grupa - po snazi
Imaš plamenik od 14-35 kw , pa onda 40-50 pa 60-90 itd
Kod ovih 14-35 ide snaga od P2 pa do P6 (14,20,25,30,35)
Ako želiš plameniku smanjiti snagu na regulaciji pritisneš tipku SET držiš dvije sekunde i počne ti blinkati Pr01 . Pomakneš se na Pr06 i tu staviš na P3 i to je to. I obavezno se promjena snage radi kad je pamenik, odnosno regulacija na stand by.
Faza čišćenja ide uvijek kad plamenik ide na OFF ili ako je nestalo struje ili ako je na bilo koji način bio prekinuti rad plamenika.
Odgovor na pitanje Novog13 bi bio: 35 na 20 uz prije opisanu "modulaciju" ne moze.
Cm nije previdio da ako stavis na tu, manju snagu, plamenik ima "modulaciju" kao kad ga ostavis na 35 kako si ga dobio i kako Kolman opisuje.
On se spusta i podize kako je Kolman objasnio. Dakle, kad stavis na ono sto si ti rekao nema dva koraka unazad jer-koraka nema.
Nema niti mogucnost prave modulacije, kako je Ramzay vec rekao, s kojom bi postigao odrzavanje temp u nekom uzem opsegu a da pri tom ne odlazi u gasenje.
Postoji drugacije, u tom slucaju bolje, rjesenje da radi na manjim snagama (20kW) a da svejedno "modulira" po koracima kako su zamislili u CMu.

Podrav

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 15:33.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 15:35   #4071
Dajte malo više podataka o toj klapni tj. gdje ju je najbolje staviti ako se ispostavit da dimnjak previše vuče. Tu vidim neki pišu na usis ventilatora !?!? Ako je na usis ventilatora, onda je znači prije ventilatora.
Kakve svrhe ima takva klapna, zar ne bi normalnije bilo samo usporit rad ventilatora ? Ali onda se remeti rad peći.
I jel postoji problem da dimnjak vuče previše dok je peć upaljena ili ugašena ili oboje ?
dxer is offline  
Old 06.03.2013., 15:35   #4072
Dajte malo više podataka o toj klapni tj. gdje ju je najbolje staviti ako se ispostavit da dimnjak previše vuče. Tu vidim neki pišu na usis ventilatora !?!? Ako je na usis ventilatora, onda je znači prije ventilatora.
Kakve svrhe ima takva klapna, zar ne bi normalnije bilo samo usporit rad ventilatora ? Ali onda se remeti rad peći.
I jel postoji problem da dimnjak vuče previše dok je peć upaljena ili ugašena ili oboje ?
dxer is offline  
Old 06.03.2013., 15:37   #4073
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Čitao sam o tome tu na forumu, ali ne znam dali će to riješiti moj problem jer meni toplina brzo ode van dok kotao ne radi tj. prevelik mi ju dimnjak izvuče zato mislim da mi treba klapna na dimnjaku.
Ako zacepis rupu nema kud izvuci. Nema strujanja. Uzmi slamku i povuci zrak. E sad tu istu slamku zacepi na donjem kraju. Pa povuci ponovo.

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 15:43   #4074
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Dajte malo više podataka o toj klapni tj. gdje ju je najbolje staviti ako se ispostavit da dimnjak previše vuče. Tu vidim neki pišu na usis ventilatora !?!? Ako je na usis ventilatora, onda je znači prije ventilatora.
Kakve svrhe ima takva klapna, zar ne bi normalnije bilo samo usporit rad ventilatora ? Ali onda se remeti rad peći.
I jel postoji problem da dimnjak vuče previše dok je peć upaljena ili ugašena ili oboje ?
Pafljengo govori o klapni na dimnjaci, koja se rucno namjesti i regulira cug dimnjaka. ostaje u namjestenom polozaju i kad se gasi kotao.
ja pricam o pothladivanju kotla nakon sto se pec ugasi. Ako bi takva klapna bila u horizontalnom polozaju za vrijeme rada smanjuje protok samo za svoju debljinu. Pretpostavka je da,kada vent ne radi, ona padne i sprijecava strujanje kroz dimnjak i pothladjuje kotao u mirovanju.

Pozdrav
Ja je nemam vec prenosim s drugog foruma. Slike su sa CM plamenika.

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 06.03.2013. at 15:54.
Rijeka555 is offline  
Old 06.03.2013., 16:01   #4075
Jednog lijepog dana dođe pacijent u riječku hitnu na odjel abdominalne krurgije i veli "doktore našpranjio sam se"
nakon uspješne operacije doktor veli pacijentu, nemoj to raditi više, a on odgovori " ali doktore, pisalo je pi..a"

nakon nekog vremena ovo opet istog pacijena u smjenu našeg doktora koji začuđen pita, pa niste valjda opet?

sad revoltiran pacijent reče, nemojte me zahebavti doktore, sad je bila i nacrtana, već me operirajte tako da ubuduće ne osjećam bol umjesto ugode

svaka sličnost s kotlom na pelete koji izgleda kao kotao na drva je slučajna
Peletko is offline  
Old 06.03.2013., 17:28   #4076
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Dajte malo više podataka o toj klapni tj. gdje ju je najbolje staviti ako se ispostavit da dimnjak previše vuče. Tu vidim neki pišu na usis ventilatora !?!? Ako je na usis ventilatora, onda je znači prije ventilatora.
Kakve svrhe ima takva klapna, zar ne bi normalnije bilo samo usporit rad ventilatora ? Ali onda se remeti rad peći.
I jel postoji problem da dimnjak vuče previše dok je peć upaljena ili ugašena ili oboje ?
Thermoflux kotlovi imaju usisni ventilator na dim komori i tu ne treba klapna jer se takvi problemi rjesavaju jednostavno smanivanjem brzine okretaja ventilatora. Tvoj kotao moze i bez dimnjaka raditi bez ikakvih problema,
probao sam visestruko.
CTM nekada treba klapnu a nekada ne treba.
novi13 is offline  
Old 06.03.2013., 17:37   #4077
Smanjivanjem brzine okretaja dođe do toga da nestane taj propuh kroz peć i prestaje dozirati pelet i naravno dolazi do gašenja. Tako da to ne rješava problem (ako on uopće postoji) predimenzioniranog dimnjaka.
dxer is offline  
Old 06.03.2013., 17:50   #4078
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Rekao mi je da si ugradim sobni term. kad sam mu ja rekao da imam termo glave dali ima potrebe za termostatom on kaže da to nema veze jedno sa drugim, za klapnu na dimnjaku mi je rekao da mi ne treba ak je dimjnak visine po njihovom proračunu.
kajat.
"nema veze jedno s drugim". Neka objasni zasto jedno s drugim nema veze. Zamislite da zivite u trokatnici sa dvije druge obitelji.
Kod koga bi ugradili sobni term u dnevnu?? Bilo bi mrtvih glava..

Kada termo glave pritvore radijatore porast ce temp u kotlu i kotao ce se svakako ugasiti na zadanoj kao i kada se ugasi pumpa pomocu sobn termostata.
Ako vam je sobni termostat u dnevnoj sobi koju nocu ne grijete a zelite grijati spavacu kako to izregulirati? Mozda je preporuka da se sobni nocu ponese u spavacu
Nemaju pojma
novi13 is offline  
Old 06.03.2013., 17:55   #4079
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Smanjivanjem brzine okretaja dođe do toga da nestane taj propuh kroz peć i prestaje dozirati pelet i naravno dolazi do gašenja. Tako da to ne rješava problem (ako on uopće postoji) predimenzioniranog dimnjaka.
Ako nestane propuh onda nemate navedeni problem.
Na tvome kotlu je dim izlaz 80 ili 100 mm i jos su tu propeleri ventilatora.
Nema sanse da dimnjak pravi probleme
novi13 is offline  
Old 06.03.2013., 17:59   #4080
potrazite postove od forumasa Stepski on je resio hladenje kotla sa motoriziranom klapnom koja zatvara dimnjak kad se plamenik ugasi
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.