Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2016., 22:35   #201
Dakle. Opet ako nekome može pomoći. Nakon sto mi se vratio ac p po 2 put u dvije godine, i nakon svih nalaza od autoimunih testiranja do MRCP -a, jedina liječnica koje je vidjela promjene u zucnjaku, tj sadržaj do 5mm koji se aktivira kod okretanja bolesnika. Gastroenterolog nakon pregleda nije siguran da li napraviti kolecist zucnjaka buduci da su vec bile dvije upale pancreasa. Nakon pregleda kirurga, on sugerira da se zahvat napravi. I tako mi je laparoskopski odstranjen 26.10. žučni mjehur gdje je u otpusnom pismu navedeno: nađe se kronicno upaljen zucnjak. Sada 3 mjeseca poslije, dobro se osjecam, kontrole redovne i čak sam prehranu malo proširio. Jedna nejasnoća koja je mene ubijala. Nalaz MRCP -a ukazuje na čist zucnjak i zucne vodove a subjektivan uzv pokaže sadrzaj od 5mm. I tako sam sada posve siguran da lijecnik koji radi uzv mora si dati truda da bi nesto vidio, ukoliko nesto postoji u zucnjaku. Inače, gušterača je "visoka" cca 2 cm. Kod mene je nakon 2 upale ona dosla na 1 cm. Toliko je tkiva propalo .
Nema popravka, ali nema ni predaje. Samo naprijed. Usput samo. Bio sam poluprofesionalni sportas i zivio mogu reci urednim zivotom. Da li da krivim žuč za sve ? Zaista ne znam...ali nje sada nemam Imam 34 igodine i obitelj koja me gura naprijed. Malo se piše o ovoj bolesti, premalo. A još manje se zna da kod ac pancret medicina nema adekvatan lijek. To je strah koji lomi kosti.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 18:28   #202
Dali mi netko može pomoći sa bilo kakvim savjetom jer sam nova u ovome(u toj vrsti bolesti).Prije tjedan dana sam imala napadaj koji je trajao cijelu noć bez prestanka i morala sam zvati Hitnu pomoć da me otpeljaju u bolniu.Na hitnom traktu su mi odmah dali infuziju i tramal i uzeli krv i rezultati su bili katastrofa lipaza 2049 H,AST 1634,ALT 1577, ALP 194 GGT 110, alfa amilaza 200H.Glukoza 10,8 bilirubin ukupni 66H,bilirubin konjugirani 36.Odmah su rekli da je upala gušterače.Na ultrazvuku se nije ništa loše vidjelo tako da je dr.rekao da je to samo lagana upala i da mogu ići i kući ako želim što sam ja i napravila.I biti na strogoj dijeti.Cijeli tjedan sam na čaju i dvopeku i danas prvi puta malo riže i mrkve i u utorak idem na MR.Još sam u šoku od dijagnoze i bojim se šta će dalje biti.Nekad davno sam operirala žučne kamence i vjerojatno je od toga to došlo.Pijem samo controloc i tramal po potrebi.Bole me leđa skoro svaki dan i umorna sam i slaba.Pomognite mi s bilo kakvim savjetom.
angel45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 18:56   #203
Quote:
angel45 kaže: Pogledaj post
Dali mi netko može pomoći sa bilo kakvim savjetom jer sam nova u ovome(u toj vrsti bolesti).Prije tjedan dana sam imala napadaj koji je trajao cijelu noć bez prestanka i morala sam zvati Hitnu pomoć da me otpeljaju u bolniu.Na hitnom traktu su mi odmah dali infuziju i tramal i uzeli krv i rezultati su bili katastrofa lipaza 2049 H,AST 1634,ALT 1577, ALP 194 GGT 110, alfa amilaza 200H.Glukoza 10,8 bilirubin ukupni 66H,bilirubin konjugirani 36.Odmah su rekli da je upala gušterače.Na ultrazvuku se nije ništa loše vidjelo tako da je dr.rekao da je to samo lagana upala i da mogu ići i kući ako želim što sam ja i napravila.I biti na strogoj dijeti.Cijeli tjedan sam na čaju i dvopeku i danas prvi puta malo riže i mrkve i u utorak idem na MR.Još sam u šoku od dijagnoze i bojim se šta će dalje biti.Nekad davno sam operirala žučne kamence i vjerojatno je od toga to došlo.Pijem samo controloc i tramal po potrebi.Bole me leđa skoro svaki dan i umorna sam i slaba.Pomognite mi s bilo kakvim savjetom.
Dakle. Ako dobro vidim nisi napisala amilaze odnosno gdje. Da li AMS (S) ili AMS u urinu. Ako su ti rekli da je upala gušterače, zaist je čudno što su te pustili doma. Kolika je vrijednost crp -a? Sa upalom se nije igrati i ja bi na tvom mjestu inzistirao i na CT -u. UZV je subjektivna medota i ne vidi se uvijek sve. Pogotovo upala gušterače. A pogotovo ako je dijagnoza akutni pankreatitis.
Sto se tice operacije zucnih kamenaca, oni mogu biti uzrok upale gušterače. Pitanje je da li su ti zucni kamenci samo odstranjeni ili cijeli zucni mjehur? Ako je zucni mjehur ostao postoji mogucnost da su se ponovo stvorili kamenci i uzrokovali upalu. Ali to su samo pretpostavke.
Zlatna pretraga za to je MRCP gdje se vidi sve.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:47   #204
dali CRP ima još nekakvu kraticu jer meni to izgleda nisu gledali.Na svim nalazima nema te kratice.
angel45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:59   #205
Quote:
angel45 kaže: Pogledaj post
dali CRP ima još nekakvu kraticu jer meni to izgleda nisu gledali.Na svim nalazima nema te kratice.
CRP je gotovo uvijek naziv u krvnim nalazima. Oznaka mu je još ali, rijetko, HS - CRP ili US - CRP.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 01:17   #206
Quote:
angel45 kaže: Pogledaj post
dali CRP ima još nekakvu kraticu jer meni to izgleda nisu gledali.Na svim nalazima nema te kratice.
C-reaktivni protein. Ako je akutna upala prosla bez posljedica zahvali Bogu i pazi na svaku sitnicu. Opcenito, nakon 5 godina kronicnog pankreatitisa mogu ti reci da je znanje i najvecih "strrucnjaka*nikakvo Suvremena standardna medicina jednostavno nema tocnog odgovora zasto pankreatitis uopce nastaje. U ukupnoj populaciji npr. kron. pankreatitis pogadja 7-8 na100.000 ljudi, a recimo u ukupnoj populaciji alkoholicara njih 5% dobije pankreatitis.Koliko mogu shvatiti rijec je o poremecaju alfa-trypsina.Strahovito sam razocaran znanjem nasih lijecnika kao i tretmanom pacijenata.Promatraju nas kao death man walking.Pokusavaju lijeciti simptome /a i to im sa teskim drogama /oxycontin npr/ ne ide od ruke jer od ljudi naprave neunkcionalne junkie jadnike .Enzimi tesko da bilo sto rjesavaju. Pokusajte naci vise
informacija na americkim alternativnim forumima.
jesus5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 15:10   #207
Quote:
jesus5 kaže: Pogledaj post
C-reaktivni protein. Ako je akutna upala prosla bez posljedica zahvali Bogu i pazi na svaku sitnicu. Opcenito, nakon 5 godina kronicnog pankreatitisa mogu ti reci da je znanje i najvecih "strrucnjaka*nikakvo Suvremena standardna medicina jednostavno nema tocnog odgovora zasto pankreatitis uopce nastaje. U ukupnoj populaciji npr. kron. pankreatitis pogadja 7-8 na100.000 ljudi, a recimo u ukupnoj populaciji alkoholicara njih 5% dobije pankreatitis.Koliko mogu shvatiti rijec je o poremecaju alfa-trypsina.Strahovito sam razocaran znanjem nasih lijecnika kao i tretmanom pacijenata.Promatraju nas kao death man walking.Pokusavaju lijeciti simptome /a i to im sa teskim drogama /oxycontin npr/ ne ide od ruke jer od ljudi naprave neunkcionalne junkie jadnike .Enzimi tesko da bilo sto rjesavaju. Pokusajte naci vise
informacija na americkim alternativnim forumima.
Samo da pozdravim druga jesus5 i da mu poželim što više free pain day!
P.S.
Ista je priča i kod nas u Sarajevu, dr. spec. gastici nemaju veze sa vezom o chr. panc.
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:42   #208
DObar dan . Majki je prije dva mjeseca na MR ustanovljeno sledece Na gornjem zidu holeciste u projekciji sluznice vidi se policiklicna vegetativna promena dijametra 7mm koja mrominira u lumen i tankom peteljkom je vezana za zid, postkontrastno se jasno vidi dosta izrazeno bojenje lezije i koja odgovara polipu. Intra i ekstrahepaticni zucni vodovi su dilatirani, zavrsni dio desnog hepatikusa je sirine 8mm, lijevog 8mm, hepatiholedoha do 11mm. Vidi se pravilno konicno suzenje lume u visini gornjeg dijela glave pankreasa, ne diferencira se lumen u duzini od oko 11mm. Suprapilarno se vidi kratak zavrsni dio holedoha koji je precnika 4mm. Pankreas je redukovanog volumena, narocito u predjelu tijela i rema gdje se vidi dilatacija pankreatiticnog duktusa i pobocnih kanalica. Glava pankreasa uobicajene velicine i bojenja kontrastom. tijelo i rep nehomogenog bojenja kontrastom. Ne diferenciraju se nedvosmislene ekspanzivne/infiltrativne promjene u glavi pankreasa. Prednja i posteriorna kontura glave pankreasa i laterarna margina prema duodemu su pravilne. retropankreaticno masno tkivo je slobodno. Vidi se stenoza zavrsnog dijela gornje mezentericne vene i konfluena v.portae. Distalno porta normalnog kalibra. Vidljive brojne mezeterijalno sistemske kolaterale.
ZAKLJUCAK MR slika ekstrahepaticne holestaze, stenoziran retropankreaticni segment holedoha u duzini od oko 11mm. Stenoza prejunkcionog segmenta lijenalne i gornje mezentericne vene kao konfluensa porte. Ne vizualizuju se nedvosmislene neoplazme pankreasa. slika sekvela pankreatitisa u predijelu tijela i repa, polip i hidrops holeciste, zbog ozbiljnih konsekvenci pacijentkinju dalje dijagnostifikovati kao sumnju na neoplazmu glave pankreasa, savjetujem endoskopski ultrazvuk i endoskopsku dijagnosticku punkciju. Neophodno napomenuti da sve opisanje morfoloske promjene mogi poticati i od sekvela hronicnog pankreatitisa.
Majka je prije endelju dana uradila i ERCP prilikom cega je dokotr napisao...nakon duodenoskopije kanulirana nepromijenjena papila na rubu diverticuluma. ubrizgani kontrast ukazuju nasuprapapilarno suzenje holedohusa infundibularnog tipa koje nije nareckano i koje vise odgovara posledici hronicnog pankreatitisa nego Tu promjeni. iznad suzenja holedohus lako dilatiran. nema intrahepaticne dilatacije zucnih vodova. uradjena siroka papilotomija a potom plasirana endoproteza od 7fr duzine 10cm. isticanje zuci nesmetano.
Molim za objasnjenje ovih nalaza, niko nam nije nista objasnio prostim rijecima da mozemo onako normalno laicki shvatiti o cemu se radi
milicadobrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:08   #209
sta ako analize krvi pokazuju da je sve u redu
amilaze, lipaze... sve u granicama normale

a sestru i dalje boli(vise od 2 nedelje) kao djavo pojas iznad pupka i bol ide u ledja.
ceo dan je u bolovima ako ne primi inekciju protiv bolova, ili popije nesto protiv bolova

uradila je ultrazvuk abdomena i
pisalo je
jetra pravilne konture, homogene strukture parengima sa nekoliko hipoenhogenih fokalnih promena karakteristika ciste najveceg precnika u desnom lobusu do 18 mm bez drugih uocljivih promna u parenhimu.
zucna kesa je pravilnih zidova, anehogenog lumena.
intra i ekstahepaticni zucni vodovi nisu prosireni.

!!!
paeaortalno desno postoji ovalna hipoehogena promena LL dijametra 30 mm ( dif. dg uvecani limfonodus/fokalna promena koja pripada glavi pankreasa)

slezina je urednog UZ nalaza
Oba bubrega su pravilnog oblika, odrzane sirine parenjima, bez kalkuloze i hidronefroze
nema slobodne tecnosti u peritonealnoj supljini.


da li se radi o pankreatitisu? sta mislite ili je nesto teze - rak?
treba da se uradi CT ovih dana...

jako me brine ova promena oko glave pankreasa. da li to vuce na ono najgore ili sta.
dejandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:32   #210
Quote:
dejandro kaže: Pogledaj post
sta ako analize krvi pokazuju da je sve u redu
amilaze, lipaze... sve u granicama normale

a sestru i dalje boli(vise od 2 nedelje) kao djavo pojas iznad pupka i bol ide u ledja.
ceo dan je u bolovima ako ne primi inekciju protiv bolova, ili popije nesto protiv bolova

uradila je ultrazvuk abdomena i
pisalo je
jetra pravilne konture, homogene strukture parengima sa nekoliko hipoenhogenih fokalnih promena karakteristika ciste najveceg precnika u desnom lobusu do 18 mm bez drugih uocljivih promna u parenhimu.
zucna kesa je pravilnih zidova, anehogenog lumena.
intra i ekstahepaticni zucni vodovi nisu prosireni.

!!!
paeaortalno desno postoji ovalna hipoehogena promena LL dijametra 30 mm ( dif. dg uvecani limfonodus/fokalna promena koja pripada glavi pankreasa)

slezina je urednog UZ nalaza
Oba bubrega su pravilnog oblika, odrzane sirine parenjima, bez kalkuloze i hidronefroze
nema slobodne tecnosti u peritonealnoj supljini.


da li se radi o pankreatitisu? sta mislite ili je nesto teze - rak?
treba da se uradi CT ovih dana...

jako me brine ova promena oko glave pankreasa. da li to vuce na ono najgore ili sta.
Hitno, najhitnije na gastoenterohepatološki odjel u ''jači'' centar!
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:34   #211
Ponovne dodatne analize krvi su pokazale da je lipaza u serumu iznad granice normale ako se ne varam 150

inace zadrzana je u bolnici nakon tog nalaza da je lipaza iznad.
doktori su veoma skrti na recima pa ne znam sta da mislim
dejandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 15:35   #212
pomoc

Moja majka rodj. 1954 nikad okusila alkohol primljena u bolnici radi jakih bolova abdomena lipaza 1400 i ustanovljen joj je akutni pankreatitis .Bila je na infuzijama 6-7 dana sa zabranom unosenje hrane na usta . Da skratim ,Juce uradjen ct-skener nema nikakvih promena nigde niti uvecanja. OVO mi malo nije jasno gde se spominje rep pankreasa?

Edamatozan sa pocetnom dilataciom wirsungovog kanala u predelu repa???
Zna li neko nesto o ovome?
ONa jos uvek ima upalu ali joj ne daju infuzije ?

Rezlutati krvne slike poboljsani tj dobri ,bolove trenutno nema , jedino lipaza joj 100.
Hirurg prepisao pankreas dijetu ,tablete za bolove po potrebi i kaze nema tumor nije za operaciju a moguce je da dodje do hronicnog pankreatitisa gde ce oni operarativnim putem to da rese.
jajoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:45   #213
Pozdrav svima, Imam 41g i unazad mjesec i pol me uhvatila kasno navečer jaka bol u trbuhu s možda najjačom točkom u gornjem dijelu. Bol je bila prisutna i u leđima. Trajalo je sat i pol i nakon ibuprofena se smirilo. Drugi dan ko novi. Unazad 2 dana opet kasno noću novi napad, sve isto s tim da sam i kasno jeo i to suhomesnato pa sam to povratio. Nije bilo kiseline već samo šlajm i hrana. Drugi dan sve ok stolica je bila ok kasnije je bila i malo mekša....na pritisak trbuh ne boli ali malo osjećam napunjenost. Osjetim glad normalno ako ne jedem duže. Idem sutra svom doktoru al me frka da ipak nije početak neke upale gušterače ili žuči. Pijem pivo ali vrlo umjereno, ne svaki dan i max dvije boce, često uz jelo. Jedem sve živo i često jedem vani pizzu, hamburgere, slatko, puno kruha. Imam osjetljiva crijeva na majku a zadnjih sam tjedana imao povećani stres na poslu plus kupovina rabljenog auta što je na mene dosta stresno djelovalo.
Neznam što da radim sada....Doktor će mi reći koje pretrage ali skoro pa bi sam otišao privatno na UV abdomena jel se nerviram u strahu da nije gušterača..inače nikad nisam imao ozbiljnijih problema sa probavom osim kao tinejdžer radi ranije spomenutih nasljedno osljetljivih crijeva sam znao imati neke grčeve ali ovo je drugačije....tad nije bolilio u leđima itd...Često zbog nervoze, vrućine itd. bi ljeti imao grčeve i mekanu stolicu (nakon obilnog jela)....ali rijetko...
Zanimljivo je da mi se u oba slučaja ta jaka bol javila kasno navečer i u oba slučaja sam pio pivo tog dana. Inače jedem sve živo pogotovo gotovu hranu.

Zadnje uređivanje gnu : 16.05.2017. at 13:37.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 00:02   #214
Poštovani,

majka, 88 godina, bila je u bolnici zbog žučnih kamenaca i akutne upale gušterače. Uskoro bi trebala doći na kućnu njegu, čekaju se još CT nalazi s kontrastom.
Moje pitanje glasi: S obzirom na visoku dob i njezinu nepokretnost ( prije je hodala, sad ne može na noge, u pelenama je) da li se takvi bolesnici ipak mogu oporaviti i prohodati?
Sad se zbog bolesti zaležala u krevetu, a i hrana je jako dijetna pa ju je to još više oslabilo.

Hvala ako će netko odgovoriti.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 20:10   #215
Quote:
jesus5 kaže: Pogledaj post
Hi.That s me again... Dakle amilaze u serumu su se snizile na 69.Osjećam se normalno, osim što sam gladovao ovih dana. Moja dobra dr. mi je uključila pripravak Ensore u prehranu pa nisam nešto dodatno smršavio. Rekla je da danas dođem do nje, pa ako je nalaz uredan da vidimo s daljnjom primjenom Kreona etc.. Što velite dr.Hrvoje na ovakvu oscilaciju? Pozdrav svim supaatnicima, a pogotovu Patriciji.

Breaking down... Simptomi koje sam ja osjećao prije napada pankreatitisa su: slabost,mučnina kada bih išao jesti, nepoznati mukli bolovi u abdomenu, zabrinutost, strah... a onda je krenulo. Ne znači da mora isto biti kod tebe. Idi na krvne pretrage i pogledaj amilaze...Stolicu jednostavno nisam imao jer se sve začepilo u meni, tako da je to relativno. Usvakom slučaju...
Šta je uzrok vapeg pankreatitisa?
Jedinica zandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2020., 20:08   #216
Ne znam da li ko jos prati ovaj forum, ali napisacu iskustvo. Procitao sam sve postove na forumu i odlucio da napisem recenicu-dvije, iako mi je vrlo tesko pisati o tome

Naime, brat (43) mi je prije mjesec dana preminuo od akutne upale gusterace. Navece jaka bol, potom prestala, ujutru opet, dom zdravlja-bolnica, ostave ga tamo, 7. dan je preminuo... Ako koga zanimaju detalji, iako vecinu ne znam u vezi nalaza, mogu napisati sta znam...
Bio sam na poslu kad je odvezen, zbog nesretne korone nije bilo posjeta...nemam rijeci..
draganp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2020., 22:53   #217
Pa cudno mi da prestala bol pa opet pocela i da se takav rasplet dogodi 7. dan.
Jel bil konstantno odma loše ili ?
"Samo gušterača" ili je još nešto bilo u podlozi ?

Iskrena sućut.
Stvarno je pretužno izgubiti voljene na ovakav način

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 13:31   #218
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Pa cudno mi da prestala bol pa opet pocela i da se takav rasplet dogodi 7. dan.
Jel bil konstantno odma loše ili ?
"Samo gušterača" ili je još nešto bilo u podlozi ?

Iskrena sućut.
Stvarno je pretužno izgubiti voljene na ovakav način

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Ovako, nisam bio u stanu kada se to sve desavalo, tako da ne mogu tvrditi nista 100%, starci su mi to prepricavali to vece kada je ostao u bolnici. Kada sam rekao da je bol prestala mislio sam na tu jaku bol zbog koje se poceo nakratko valjati po podu, potom se primiro i otisao spavati. Sta se desavalo u toku noci..ne zna niko. Ujutru je ustao OK i po prici staraca nije htio kafu nego caj, i opet se bol pojavila nako par gutljaja...
Javio mi je sutradan porukom sta da mu donesem u bolnicu..voda-koju je koristio samo za ovlazit usne...nije smio kap progutati, i par licnih stvari..U nedjelju kad je zvao, na pitanje s koje strane zgrade je prozor, odgovorio je da ne moze ustati!...Nije zvucalo optimisticno.
Iducih dana nije dovoljno mokrio, zastoj bubrega, dijaliza... Kad god smo razgovarali sa dr nikad nije bila ni jedna optimisticna vijest..nista..
U toku sedmice razgovarao sam par puta s njim i cuo se stalno porukama, navodim ovo jer posljednji dan poruke koje mi je slao su bile..ne znam kako da kazem..besmislene, zbunjujuce...imao sam osjecaj da nije uopste svjestan stanja u kome se nalazi.
Preminuio je od srcanog zastoja u toku 6-satne dijalize nakon koje je, na osnovu odluke konzilija, trebao biti prebacen na hirurgiju, na intenzivnu-zato sto je isao vikend pa kao bolje je da je tamo...tako su nama barem rekli u kratkom brifingu pred bolnicom nakon konzilija.
U otpusnom pismu pise da je tok bolesti komplikovan razvojem sistemskog inflamatornog odgovora (sirs).

Ako nekog jos sta zanima, u cilju bilo kakve pomoci nekome, ja cu napisati i dati informacije sve koje imam.
draganp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 16:50   #219
Pozdrav.
Ne znam je li pitanje za ovu temu, ali imam svakodnevne bolove ispod desnog rebrenog luka, ponekad i ispod lijevog. Zna me boljeti i ispod prsa, kroz sredinu. Radio sam UZV abdomena, sve je u redu. Gastroenterolog me poslao na gastroskopiju, budući sam bio pozitivan na koronu morao sam odgoditi. On je rekao da sumnja na blagi gastritis. Prepisao mi je Emaneru koju pijem svaki dan, ali nije da pomaže nešto. Sumnjam na gušteraču ili možda žuć, a nisam radio nalaze krvi da bi vidio amilaze, lipaze. Može li se nešto iz ovih simptoma pretpostaviti ili je potrebno čekati gastroskopiju?
usernameInUse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 12:49   #220
Pozdrav ekipa,
Pisem prvi put.. Naime imam cistu na gusteracu koja je vec sad 6cm..
U utorak sam bila na endoskopsom ultrazvuku.
Danas osjecam laganu bol na lijevoj i desnoj strani ispod rebra.
Jel je to normalno nakon tog pregleda ili da sr javim doktoru?
Hvala

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
petra.levatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.