Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 20:21   #1
Filozofski fakultet - Mostar

Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru proizašao je iz Pedagoškog fakulteta akademske 2005./2006. godine. Prvotno je nazvan Fakultet filozofsko humanističkih znanosti, a potom preimenovan u Filozofski fakultet.

Djelatnost Fakulteta određena je Statutom fakulteta kao visokoškolska ustanova obrazovanja studenata na preddiplomskom, diplomskom i poslijediplomskom studiju.

Od osnutka Fakultet djeluje po programu Bolonjske deklaracije 3+2+3.

Na Fakultetu postoji trinaest različitih studija, koji su organizirani jednopredmetno i dvopredmetno i tako čine 52 različite studijske grupe. Dvopredmetni studiji su ravnopravni. Prošle akademske godine pokrenut je novi studij Informacijskih znanosti, a od ove akademske 2012./2013. studiji Engleskog jezika i književnosti, Njemačkog jezika i književnosti i Novinarstva moći će se studirati jednopredmetno i dvopredmetno.

Također, na Fakultetu organiziramo studije doškolovanja Odnosi s javnošću, Novinarstvo, Socijalni rad, a od prošle akademske godine i Bibliotekarstvo. Na studije doškolovanja mogu se upisati studenti na sa završenom višom ili visokom stručnom spremom na III. i IV. godinu studija.

Osim preddiplomskih i diplomskih studija, Fakultet organizira i poslijediplomske studije, a to su: Poslijediplomski znanstveni studij Jezici i kulture i kontaktu, koji ima smjerove Kroatistika, Anglistika, Germanistika, Latinski, Povijest Filozofija i Informacijske znanosti, te Poslijediplomske specijalističke studije Odnosi s javnošću i Diplomacija i diplomatsko komuniciranje.

Filozofski fakultet ima i svoje dislocirane odjele u Kiseljaku i Orašju. U Kiseljaku se izvode preddiplomski studiji Novinarstva, Politologije i Socijalnog rada, a u Orašju Hrvatskog jezika i književnosti, Novinarstva i Socijalnog rada te studiji doškolovanja Odnosi s javnošću i Novinarstvo.

U akademskoj 2010./2011. godini Fakultet na preddiplomskim i diplomskim studijima ima 3550 studenata, te 250 studenata na poslijediplomskim studijima.

U nastavnom procesu sudjeluje 202 nastavnika i to 112 doktora znanosti, 30 magistra te 61 ostalih (lektori, predavači, asistenti i znanstveni novaci). Stručni kadar koji sudjeluje u radu na Filozofskom fakultetu, osim s našeg Sveučilišta u Mostaru, dolazi i sa Sveučilišta u Zagrebu, Zadru, Splitu, Osijeku, Sarajevu, kao i s odgovarajućih instituta iz Zagreba i Dubrovnika.

Svojom nastavnom i znanstveno - istraživačkom djelatnošću Fakultet dobro surađuje s Institutom hrvatski jezik, književnost i povijest, Institutom za latinitet i drugim članicama Sveučilišta u Mostaru, ali i svakodnevno radi na uspostavljanju i održavanju dobre suradnje sa srodnim studijima u Bosni i Hercegovini, Republici Hrvatskoj i drugim europskim zemljama.

Filozofski fakultet izdaje časopis Hum koji je znanstvena publikacija, a čiji je prvi broj izašao u prosincu 2006. godine.

Dan Filozofskog fakulteta obilježava se 23. svibnja.

U akademskoj 2009./2010. godine Filozofski fakultet je dobio novu zgradu, koja se također nalazi u sklopu kampusa Sveučilišta u Mostaru. Novom zgradom Fakultet je dobio prostor adekvatan za izvođenje nastave, suvremeno opremljene amfiteatre i učionice. Također, tu su knjižnica, kabineti i administrativne prostorije. Ukupna površina zgrade je 3352 m2.

Činjenica o raznolikosti i stručnosti uposlenog kadra, velikom broju studenata te različiti smjerovi studijskih programa govore o kvaliteti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru.
__________________________________________________ ___________

Od akademske godine 2013./14. uvodi se studij Talijanskog jezika i književnosti i Ruskog jezika i književnosti (dvopredmetno).

Ukoliko imate pitanja vezanih uz studij na ovom fakultetu, pucajte!
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 18:04   #2
e imas pm ! molim te odg mi na privat ako nije problem! unaprijed hvala!
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 22:32   #3
Odgovoreno je na PM.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 23:26   #4
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Odgovoreno je na PM.
vidjela sam, zahvaljujem
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 01:14   #5
poslao sam pm vezan za temu, odg kada stigneš ako nije problem
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 10:33   #6
Pozdrav,

Imam jedno pitanje. zanima me kada će se znati datumi polaganja prijemnih ispita na falkutetu odgojnih znanosti u Mostaru, ako tko zna?

Zahvaljujem na odgovoru
drIvoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:04   #7
Šteta što ruski nije uveden ranije, sad mi ne vrijedi mnogo, već sam krenuo u dalje krajeve.
peja_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:03   #8
Quote:
peja_s kaže: Pogledaj post
Šteta što ruski nije uveden ranije, sad mi ne vrijedi mnogo, već sam krenuo u dalje krajeve.
I ja isto govorim.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 21:15   #9
Odgovorio sam na PM.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 22:07   #10
SOCIJALNI RAD MOSTAR

Zanimaju me upisi na socijalni rad u Mostaru. Pošto dolazim iz Hrvatske i želim upisati vanredni studij socijalnog rada, moram li polagati razredbeni ispit, te koja je razlika između vanrednog studija i redovnog studija uz plaćanje? Cijena je ista u oba slučaja (750 KM po semestru, tj. 1500 KM godina).
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:46   #11
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam na PM.
Hvala, vidio sam.

Vidim da sam na ovom forumu registrovan prije dvije godine, ali sad nemam pojma šta sam tada tražio ovdje, s obzirom da ništa nisam pisao.
peja_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:53   #12
Socijalni rad se može upisati izvanredno. Razlika između izvanrednog studiranja i redovitog uz plaćanje je ta da si kod redovitog obvezna dolaziti na predavanja, te ako ne ispuniš određenu kvotu (70%) prisutnosti na kolegiju, nećeš moći odbiti potpis profesora i samim tim ćeš taj predmet ponovno slušati dogodine.
Što se tiče razredbenog postupka, mislim da nećeš morati pisati prijemni ispit s obzirom da ćeš izvanredno studirati.
I da, plaća se 750 KM po semestru, tj. 1500 KM po godini. Semestre možeš uplatiti na 2 rate: 1. 450 KM i 2. 300 KM.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 23:34   #13
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Socijalni rad se može upisati izvanredno. Razlika između izvanrednog studiranja i redovitog uz plaćanje je ta da si kod redovitog obvezna dolaziti na predavanja, te ako ne ispuniš određenu kvotu (70%) prisutnosti na kolegiju, nećeš moći odbiti potpis profesora i samim tim ćeš taj predmet ponovno slušati dogodine.
Što se tiče razredbenog postupka, mislim da nećeš morati pisati prijemni ispit s obzirom da ćeš izvanredno studirati.
I da, plaća se 750 KM po semestru, tj. 1500 KM po godini. Semestre možeš uplatiti na 2 rate: 1. 450 KM i 2. 300 KM.
Hvala puno na odgovoru

Znate li možda da li je velika navala na izvanredni studij i kako se upada ako se prijavi više studenata od određeno (ocijene iz srednje)? Koliko se zapravo studenata može upisati na izvanredni studij socijalnog rada?
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 07:15   #14
Pozdrav,

Planiram se upisati na pedagogiju pa me zanima ako ima netko tko studira da li je teško upasti?
drIvoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 20:34   #15
Quote:
drIvoS kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiram se upisati na pedagogiju pa me zanima ako ima netko tko studira da li je teško upasti?
Ne, nije teško upasti. Samo je teško upasti među one koji su bez plaćanja. Na pedagogiji je općenito velika navala. Ne znam zašto.

Quote:
aquamarine5 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru

Znate li možda da li je velika navala na izvanredni studij i kako se upada ako se prijavi više studenata od određeno (ocijene iz srednje)? Koliko se zapravo studenata može upisati na izvanredni studij socijalnog rada?
Općenito je dosta studenata na socijalnom radu a sad ne znam točno je li velika navala na izvanredno studiranje. Brojku izvanrednih koje primaju ne znam još.
Što se tiče bodovanja, gleda se opći uspjeh iz srednje škole i plus neki predmeti. Pretpostavljam materinji jezik, povijest i sl.

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 16.05.2013. at 17:25. Reason: spajanje postova
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 07:12   #16
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Ne, nije teško upasti. Samo je teško upasti među one koji su bez plaćanja. Na pedagogiji je općenito velika navala. Ne znam zašto.
Zahvaljujem na odgovoru
drIvoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:49   #17
ovako..studiram jednopredmetnu povijest umjetnosti u Zd, međutim, pošto mi je više pun klinac i Zadra i njihovog programa maltretiranja, tj. pošto vučem jedan ispit koji nikako proci htjela bih upisati pov.umj. u Mostaru? E,sad, stranice faxa su mi malo konfuzne,a i čitajući po forumu malo sam si zbunjena.. Je li to jednopredmetni ili dvopredmetni studij? I,veoma mi je bitno znati može li se upisati izvanredno,kao i kakve su obveze izvanrednih studenata. I kako funkcionira upis za hrv.državljane? Btw. još uvijek sam studentica na zad.sveučilištu,pa jel prvo moram rijesit ispis tamo ili kako već?
__________________
“That's what the world is ,after all: an endless battle of contrasting memories.”H.M.
fear69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:37   #18
Quote:
fear69 kaže: Pogledaj post
ovako..studiram jednopredmetnu povijest umjetnosti u Zd, međutim, pošto mi je više pun klinac i Zadra i njihovog programa maltretiranja, tj. pošto vučem jedan ispit koji nikako proci htjela bih upisati pov.umj. u Mostaru? E,sad, stranice faxa su mi malo konfuzne,a i čitajući po forumu malo sam si zbunjena.. Je li to jednopredmetni ili dvopredmetni studij? I,veoma mi je bitno znati može li se upisati izvanredno,kao i kakve su obveze izvanrednih studenata. I kako funkcionira upis za hrv.državljane? Btw. još uvijek sam studentica na zad.sveučilištu,pa jel prvo moram rijesit ispis tamo ili kako već?
Povijest umjetnosti je dvopredmetan studij u Mostaru. :/
Što se tiče izvanrednog studiranja, mislim da se može. Kao strani državljanin možeš biti redoviti uz plaćanje ili izvanredan. Jedino ne možeš biti redoviti uz potporu ministarstva jer je to samo za državljane BiH.
I nemoj se ovamo prebacivati na pov.umj. jer imaš isto neku prof. koja je poprilično stroga a literatura za njezine ispite je sve i svašta. Ništa konkretno. Nekoliko prijatelja mi studira to pa se još raspitam i javim ti: Ćus!
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 18:05   #19
Quote:
mp1900 kaže: Pogledaj post
Povijest umjetnosti je dvopredmetan studij u Mostaru. :/
Što se tiče izvanrednog studiranja, mislim da se može. Kao strani državljanin možeš biti redoviti uz plaćanje ili izvanredan. Jedino ne možeš biti redoviti uz potporu ministarstva jer je to samo za državljane BiH.
I nemoj se ovamo prebacivati na pov.umj. jer imaš isto neku prof. koja je poprilično stroga a literatura za njezine ispite je sve i svašta. Ništa konkretno. Nekoliko prijatelja mi studira to pa se još raspitam i javim ti: Ćus!
Cuj,sve je bolje nego kod nas.. Meni je postalo nepodnošljivo pa sad tražim bilo kakvu alternativu. Hvala na informacijama.
__________________
“That's what the world is ,after all: an endless battle of contrasting memories.”H.M.
fear69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 08:50   #20
Imam pitanje vezano uz nostrifikaciju dokumenata, pa ako bi mogao odgovoriti netko tko ima iskustva s tim.
Gledao sam po internetu i zvao falkutet u Mostaru i sve u svemu shvatio sam da samo moram donijeti dokumente sa sobom i da ću uspjeti to srediti prije polaganja razredbenog ispita? Pošto ne bih želio zabrljati i ne upisati se zanima me da li sam u pravu oko procedure ili ne? Trebam ili nostrifikaciju obaviti dan prije razredbenog ispita?

Zahvaljujem na odgovorima
drIvoS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.