Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 20:42   #1241
Quote:
maja7 kaže: Pogledaj post
molim sve koji su bili na brodu da mi kažu svoja iskustva...jel teško proći intervju,kakve su plače, da li se uopče isplati ići na brod?????
Čitaj i ne skitaj! http://www.inozemstvo-posao.com/
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:30   #1242
Quote:
maja7 kaže: Pogledaj post
molim sve koji su bili na brodu da mi kažu svoja iskustva...jel teško proći intervju,kakve su plače, da li se uopče isplati ići na brod?????
Na brod ti se ne isplati ič.Jedino ako si zapovjednik ili prvi oficir palube i prvi ili drugi strojar onda je isplativo ič na brod.Za elektroničara je isto vrlo dobra plaća.Svi ostali rangovi su potplačeni.Trenutno dolar i funta loše stoju pa i to utječe na neisplativost.Trenutno se vrlo teško ukrcat na brod zbog ekonomske krize.Večina kompanija ne daju permanent ugovore,tako da kad zbrojiš i oduzmeš plača je vrlo mala.Isto tako sve više prevladavaju posade iz zemalja niskog standarda koji snižavaju cijenu rada.
captainvuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:47   #1243
Predpostavit cu da mislis raditi na "hotelskoj" strani broda. Ja nisam nikad bio, ali znam ljude koji su radili na brodu.
Kao prvo, jako je tesko ako ne i nemoguce dobiti bilokakvu pocetnu poziciju osim u odjelu hrane i pica (konobari, kuhari itd). Posto je to jako dinamicna industrija i ljudi se cesto mjenjaju, sansa za napredak je ogromna (i dosta brzo se napreduje uz naporan rad). Sto se tice place, racunaj da ce ti pocetna placa biti (ovisno o kompaniji) izmedju 1000 do 2000 dolara. I to su cisti novci bez napojnica. Placeno je sve (soba, hrana, uniforma...) Nakon prvog ugovora (ugovori isto ovisno o kompaniji i poziciji su 4-2, 6-3, 8-4 mjeseci na brodu i odmor) mozes se zaposliti u nekom drugom odjelu ili nastaviti napredovati u odjelu u kojem si pocela. Radi se non-stop, znaci 7 dana u tjednu 8-16 sati dnevno, no posto svi rade isto tako nije bas da se osjecas kao da si jedina koja nesto radi.
Nakon rada na brodu, mozes se vratiti na kopno sa ogromnim iskustvom jer kad buduci poslodavac vidi da si radila na brodu, to znaci puno jer se zna da se tamo RADI.

Sve u svemu, rad je naporan, ali placa je dobra isto kao mogucnost napredka. A da ne pricam o poznanstvima i putovanju.
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 02:39   #1244
Quote:
captainvuki kaže: Pogledaj post
Za elektroničara je isto vrlo dobra plaća.
Ako je 3000€ dobra plaća za rad na brodu (pod ugovorom) ja san avion. A tolika je na većini firmi. Imaš ti i svojih troškova, a još kad se pare podile i na one mjesece dok si doma, ne ispadne nešto puno. Rijetko di imaju više, osim na kruzerima, ali i to dolazi sa puno sriće i par godina iskustva. Tako da neznan baš jel isplativo ić ka elektroničar na brod. Ako znaš nešto više ili imaš drugačije informacije javi ovde da vidimo, ali sumnjam jer san se dobro raspita okolo pošto je to moja struka pa san pomišlja na rad na brodu.
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:08   #1245
Quote:
maja7 kaže: Pogledaj post
molim sve koji su bili na brodu da mi kažu svoja iskustva...jel teško proći intervju,kakve su plače, da li se uopče isplati ići na brod?????
Evo ovako ja sam mislio ići na brod s prijatelem no ja sam odustao a on je to izgurao do kraja i išao ti je preko agencije i zagreba http://www.employment-power.com/. Točno prije 6 dana je odletio za minhen pa iz minhena za miami tamo je bio oko tri četri dana. e da išao je ko fotograf došao je tamo i kupio si opremu na račun firme i sada radi za opremu par mjeseci a ugovor je potpisao na 6mj. malo piše nevezano al jbg. kada je krenuo sve to svoditi kraju neke ispite iz engleskog viza itd. i troškovi agencije izišlo ga je oko 1000ojra.. a plaća mu je na brodu oko 1000 dolaćeka plus provizija... narvno dobivat će on pare neke da preživi kako je reko opremu si je uzeo na rate da mu skida od plaće!!

toliko koliko mi je reko preko msn-a i da u miamiu je jelo i piće djabe za razliku kod nas cocacoal 5 kn 2l sad je trenutno na bahamima s brodom.
michelangelo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:02   #1246
Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Ako je 3000€ dobra plaća za rad na brodu (pod ugovorom) ja san avion. A tolika je na većini firmi. Imaš ti i svojih troškova, a još kad se pare podile i na one mjesece dok si doma, ne ispadne nešto puno. Rijetko di imaju više, osim na kruzerima, ali i to dolazi sa puno sriće i par godina iskustva. Tako da neznan baš jel isplativo ić ka elektroničar na brod. Ako znaš nešto više ili imaš drugačije informacije javi ovde da vidimo, ali sumnjam jer san se dobro raspita okolo pošto je to moja struka pa san pomišlja na rad na brodu.
Ako si završija brodsku elektroniku na višoj i posli toga asistenturu za elektroničara onda traži kompaniju kojima tribaju brodski elektroničari.Naprimjer Gear Bulk krca brodske elektroničare.Lova je tamo za elektroničara sigurno veča od 3000 EUR.Na dobrim kompanijama je brodski elektroničar plačen između plače 2 časnika palube i 1 časnika palube.
captainvuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:20   #1247
Koliko je moguće minimalno raditi na brodu? 3 mjeseca?

Mislim na kruzere.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:00   #1248
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Koliko je moguće minimalno raditi na brodu? 3 mjeseca?

Mislim na kruzere.
6. mj ugovor i 6.mj doma
michelangelo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:54   #1249
Quote:
michelangelo007 kaže: Pogledaj post
6. mj ugovor i 6.mj doma
Nemora bit. Zavisi od firme do firme pa i do opisa posla.

Nekakvi standardi za sada su 4-2; 6-3 i 8-4. Sto znaci 4 mjeseca na brodu, 2 doma.
Isto tako, ugovor se moze raskinuti prije isteka tako da kazes da se iskrcavas u slijedecoj luci i da neces vise raditi. Biti ce ti isplacena placa do tog dana kad se iskrcas, no nece ti biti placen put natrag. Oni ne gube previse jer sve novce za doci do njih (ljecnicki, testiranja itd.) se placaju unaprijed prije ukrcavanja na brod. Tako su sigurniji da ce ljudi ostati barem dovoljno dugo da povrate sve novce koje su dali prije dolaska na brod.
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:07   #1250
Quote:
bowets kaže: Pogledaj post
Nemora bit. Zavisi od firme do firme pa i do opisa posla.

Nekakvi standardi za sada su 4-2; 6-3 i 8-4. Sto znaci 4 mjeseca na brodu, 2 doma.
Isto tako, ugovor se moze raskinuti prije isteka tako da kazes da se iskrcavas u slijedecoj luci i da neces vise raditi. Biti ce ti isplacena placa do tog dana kad se iskrcas, no nece ti biti placen put natrag. Oni ne gube previse jer sve novce za doci do njih (ljecnicki, testiranja itd.) se placaju unaprijed prije ukrcavanja na brod. Tako su sigurniji da ce ljudi ostati barem dovoljno dugo da povrate sve novce koje su dali prije dolaska na brod.
je imaš pravo nemora biti ali ja sam naveo jedan tip ugovora ovisi i o firmi za koju radiš!!
michelangelo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 20:29   #1251
it poslovi na brodu

Quote:
Gulepesta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

sto mi znate za rec kakvi su poslovi u IT Odjelu, pretpostavljam da postoji, kao i svakom vecem Hotelu. Interesira me koje agencije ukrcaju kakvi su uvjeti i tako to.


Bok
koje siteove da posjetim i gdje da se prijavim, jel se može prijaviti u nekoj agenciji u Hrvatskoj
frosty300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:40   #1252
Prijatelj mi je šef (ganja filipince!) jedne od kuhinja na NCL-ovom cruiseru. Ugovor mu je čini mi se 8-4. Ali hebeno se naradio dok se nije probio za šefa, pored toga bio je u stalnom strahu od otkaza jer dok je bio početnik imao je "pravo" na samo jednu ozbiljnu pritužbu od kojeg gosta. Na drugu tjeraju ća sa broda. Srećom po njega sve je prošlo OK.
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 09:05   #1253
Thumbs up Zaposlenje na brodu

Postovani forumci pomorci,evo registrira sam se i ja uz zamolbu da mi netko dade informaciju u vid ukrcaja na brod za poslove motorista-mazac,radija sam na putnickom brodu cija je kompanija upala u svjetski recesijski problem odnosno bankrot,ove godine sezonski radio na hidrogliseru,sada slobodan

Zadnje uređivanje dacoi : 26.10.2009. at 09:49.
dacoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 00:20   #1254
Thumbs down posao na brodu

pozz svima. ja sam iz sarajeva ali imam nesto da kazem na ovu temu. Moj momak je evo treci dan kako je na brodu century of malta, kompanija celebrity cruises. Otisao je preko kompanije iz zagreba employment power. otisao je u subotu, ukrcaj mu je bio u barceloni. obecana mu je plata od 900$ svakih 15 dana, tj. 1800$ mjesecno medjutim danas mi kaze slagali su, plata ce biti 500$ i to mjesecno.nasao je nekoga ko ima laptop i poslao mi samo jedan mail. kaze internet se placa i to skupo. nalazi se negdje ispod palube, ne daju im da idu nigdje osim u prostorije za posadu. prijavio se za poziciju konobara jer ima to iskustvo medjutim trenutni posao mu je da kupi smece.ljepsi dio broda nije ocima vidio i bog zna kad ce i hoce li. ne znam kako neki govore da je super na brodu ali iz prve ruke cujem da je grozno. Troskovi prije odlaska bili su otprilike oko 1000 eura. pa vi vidite isplati li se...
Diddlgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 07:26   #1255
ma ne isplati se to ,ja sam htio otic radit bilo kaj na brod al dok sam cuo kolko su primanja sam odustao.nemozes u startu zaradit vise od 1000e mjesecno dok si "zelen" a mene u austriji placaju 1200e mjesecno .pa kaj je onda bolje?
auslander is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 08:45   #1256
Quote:
Diddlgirl kaže: Pogledaj post
pozz svima. ja sam iz sarajeva ali imam nesto da kazem na ovu temu. Moj momak je evo treci dan kako je na brodu century of malta, kompanija celebrity cruises. Otisao je preko kompanije iz zagreba employment power. otisao je u subotu, ukrcaj mu je bio u barceloni. obecana mu je plata od 900$ svakih 15 dana, tj. 1800$ mjesecno medjutim danas mi kaze slagali su, plata ce biti 500$ i to mjesecno.nasao je nekoga ko ima laptop i poslao mi samo jedan mail. kaze internet se placa i to skupo. nalazi se negdje ispod palube, ne daju im da idu nigdje osim u prostorije za posadu. prijavio se za poziciju konobara jer ima to iskustvo medjutim trenutni posao mu je da kupi smece.ljepsi dio broda nije ocima vidio i bog zna kad ce i hoce li. ne znam kako neki govore da je super na brodu ali iz prve ruke cujem da je grozno. Troskovi prije odlaska bili su otprilike oko 1000 eura. pa vi vidite isplati li se...

pa ne znam baš, sve ovo mi je jako čudno što si napisala ..

-tko mu je obećao plaću od 1800 $ (posrednik pri ukrcaju ili direktno firma za koju radi), konobari su na kruzerima plaćeni na način da imaju garantiranu osnovnu plaću (relativno malu), ali od napojnica putnika (što se uobičajeno uvijek daje) zarade prilično puno, dakle, težak posao, ali ako si sposoban i komunikativan sa putnicima , dobro prolaziš
-naravno da se internet plaća, sve ide preko satelita
-pa ispod palube su prostorije za posadu, sviđalo se to njemu ili ne, putnici su iznad palube (oni su ti koji plaćaju ...)
-pa samo 3 dana je na brodu, za početak ako kupi smeće, ne znači da će to raditi stalno - nisi napisala kakav je sa znanjem stranih jezika, firma ga vjerovatno mora malo i uhodati u neke stvari na brodu

-kako si napisala izgleda da je došao na galiju za veslača-galiota

ne znam kako se raspitao prije odlaska na brod (možda nikako), ali tamo vladaju neka druga pravila, nije kao na kopnu

nemoj me pogrešno shvatiti, ali kad se zapošljavaš na tako egzotičnim radnim mjestima, podrazumijeva se da se malo ipak raspitaš što te čeka .
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:24   #1257
[QUOTE=dobardan;5053241]Da li je tko radio na takvim brodovima, kakvi su uvjeti, da li ima kakvih posebnih uvjeta koje moraš ispunjavati ( osim naravno da želiš raditi i znati engleski i možda još koji jezik).
Kolika je odprilike zarada i za koji posao se najbolje prijaviti?
Zna li netko od kuda početi s traženjem, ima li kakva agencija u Hr u koju se mogu javiti pa preko njih da idu razgovori za posao...
Čula sam da se ide u Sloveniju na razgovor, zatim valjda tjedan dana na obuku u Miami ( kartu platiš sam ali ti na prvoj plaći vrate lovu).
Čula sam samo dobre stvari o radu na takvim brodovima pa me baš zanimaju i vaša iskustva, na šta treba pripaziti i slično....[/QUOOBRATI SE AGENCIJI USPINJAČA U ZAGREBU. DOSTA SU DOBRI I BRZO KRCAJU,FIRME PRILIČNO DOBRE.AKO TE ŠTO JOŠ ZANIMA OBRATI MI SE NA PM.RADO ĆU POMOĆI
pannonnius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:32   #1258
ja mislim da se uopće ne isplati ić radit na brod osim ako nisi završio pomorsku pa si neki časnik ili električar ili nešto. dok ti poplačaš sve tečajeve i ispite koji ti trebaju za brod,pa dok napreduješ na neku veću poziciju,s time da doma nisi plaćen i da si odvojen od svega i obitelji i prijatelja i cure ili žene.....nikako se ne isplati,više gubiš nego što dobivaš ali svatko ima svoje
dreamerthunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:10   #1259
za one koji unaprijed misle da im se ne isplati ici na brod , neka i ne idu!! na brod se ne ide kao u rudnik samo da odradis svoju siftu i da ustedis lovu.. tko ima takav mentalitet, neka uopce niti ne pomislja na to.. na brod se ide usavrsiti jezik, vidjeti svijeta, naraditi se za to ali iskoristiti za kasnije... ja sam bila na brodu od 1998-2003 i nikada nebih pozalila.. vidjela sam cijeli svijet i poradila na sebi kao osobi.. sada zivim u UK imam dobar posao a iskustvo mi je pomoglo u tome.. sad tek vidim kada se vratim u Hr sto bih propustila da nisam otisla i koliko vise sada znam nego sto sam znala prije nego sam otisla...preporucila bih svim oportunistima i onima koji zele vise od svog zivota.. onima koji samo misle koliko ce love zaraditi i vratiti se doma, nebih preporucila.. iskustvo na brodu vrijedi puno vise nego sto netko misli ali treba covijek biti svijestan toga..
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 13:58   #1260
Zapovjednik na kruzeru

KOLIKO KAPETAN KA KRUZERU IMA PLACU??????
__________________
Respect all,fear no one!!
HDD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.