Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 18:52   #21
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Ako su sotonisti ateisti, zašto pišete "hail satan"?
Dobro pitanje.
Kao prvo, postoje teistički i ateistički sotonisti, tako da se ne može reći da su svi ateisti.
Oni koji su ateisti AKO govore Hail Satan (Što i nije redovit slučaj) to govore zatp što njima Satan znači slobodu, odnosno, on je simbol individualnosti i suprotnost slijepom sljeđenju krda. Zato oni govore Hail Satan.
Napomena, mislim da na ovom forumu ima samo jedan ateistički sotonist, a on to ne govori...


@Innocent, hvala što si i mene potpisala, dobro si ovo sve ukomponirala
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:55   #22
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
@Innocent, hvala što si i mene potpisala, dobro si ovo sve ukomponirala
kako ne bih, znatan dio teksta je tvoj jedino ti nije stao cijeli nick
nadam se da ti veličina nije toliko važna
tenks
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:10   #23
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.
Kao prvo, postoje teistički i ateistički sotonisti, tako da se ne može reći da su svi ateisti.
Oni koji su ateisti AKO govore Hail Satan (Što i nije redovit slučaj) to govore zatp što njima Satan znači slobodu, odnosno, on je simbol individualnosti i suprotnost slijepom sljeđenju krda. Zato oni govore Hail Satan.
Napomena, mislim da na ovom forumu ima samo jedan ateistički sotonist, a on to ne govori...


@Innocent, hvala što si i mene potpisala, dobro si ovo sve ukomponirala
Ja znam jednog LaVeyovog sotonista na forumu pa valjda mislimo na istu osobu.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:14   #24
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Oni koji su ateisti AKO govore Hail Satan (Što i nije redovit slučaj) to govore zatp što njima Satan znači slobodu, odnosno, on je simbol individualnosti i suprotnost slijepom sljeđenju krda. Zato oni govore Hail Satan.
Mislim da je ovo pogresno, ateista nema potrebe da se opravdava nikome i da prati nekakvo krdo. Ateisti, Satan ne znaci nista, kao ni Jahve, Allah i ini bogovi .

Zadnje uređivanje homer11 : 21.10.2008. at 20:51.
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:32   #25
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo pogresno, ateista nema potrebe da se opravdava nikome i da prati nekakvo krdo. Ateisti, Satan ne znaci nista, kao ni Jahve, Allah i ini bogovi .
Valjda si u pravu, ja ateist nisam i to i ne tvrdim, tako da to možeš slobodno reći ateističkim sotonistima....
Ako želiš s nekim razgovarati o ateističkom sotonizmu, tu bi ti možda mogao bolje pomoći One Man Army, nego ja....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:40   #26
mene zanima kkao je to zivjeti u slobodi?
zar vam to ne dosadi?
lijepo je postivati neke zakone...
nisam sigurna ali sotona zeli postaviti covjeka na vrh univerzuma...ili on sam sebe?! (molila bih pojasnjenje)

smatram da nismo stvoreni da vladamo i uzivamo vec i da dajemo koliko uzimamo...
da u nasem svijetu postoji nesto vece od nas u koga se mozemo ugledati nesto nadnaravno pozitivno
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 22:45   #27
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Valjda si u pravu, ja ateist nisam i to i ne tvrdim, tako da to možeš slobodno reći ateističkim sotonistima....
Ako želiš s nekim razgovarati o ateističkom sotonizmu, tu bi ti možda mogao bolje pomoći One Man Army, nego ja....
Ne razumijem sto mi potenciras nesto sto ne postoji, inace nemam nista protiv sotonista dok ste u okvirima svog domena .
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:18   #28
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
mene zanima kkao je to zivjeti u slobodi?
zar vam to ne dosadi?
lijepo je postivati neke zakone...
nisam sigurna ali sotona zeli postaviti covjeka na vrh univerzuma...ili on sam sebe?! (molila bih pojasnjenje)

smatram da nismo stvoreni da vladamo i uzivamo vec i da dajemo koliko uzimamo...
da u nasem svijetu postoji nesto vece od nas u koga se mozemo ugledati nesto nadnaravno pozitivno
Vidiš, nekima je lijepo poštivati neke zakone i ja to shvaćam.
Samo, nije svima tako. Meni nije, barem ne na taj način kao tebi...

Ja smatram da nitko, nijedan entitet, nije na vrhu univerzuma.
Sebe ne želim postaviti na vrh, samo se želim... ojačati...Ne znam nijednu bolju riječ, pa recimo, duhovno ojačati.

Ovo jesmo li stvoreni da vladamo ili da dajemo koliko uzimamo je malo komplicirano i može se aplicirati na mnogo razina i načina...
Ja, npr, smatram da nismo stvoreni uopće, a što se tiče vladanja, jedina ambicija mi je vladati sobom i svojim životom.
Što se tiče uzimanja i davanja, to je lijepo rekao Ramzes na ovom forumu, ljudi vole uzimati i davati i to mi je prirodno...
Nekad za davanje očekuješ uzvrat, a nekad je samo davanje isunjenje istodobno... Ne mislim da to ima neke veze s nečijim religijskim uvjerenjima....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:23   #29
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto mi potenciras nesto sto ne postoji, inace nemam nista protiv sotonista dok ste u okvirima svog domena .
Ja sam u okvirima svog domena. Lijepo od tebe

Što se tiče ateističkog sotonizma i postoji li on kao ateistički ili ne, time se ja ne zamaram, ali činjenica je da postoje ljudi koji se tako deklariraju.
Ponavljam ti, ako želiš to osporiti, reci to onima koji to tvrde, a ne meni.... Ja u to ne bih ulazio
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:28   #30
Quote:
hunt & Innocent kaže: Pogledaj post
Temelj nase vjere je zivot i zivljenje, sloboda, jednakost i tolerancija. Naime u svakoj vjeri koja postoji moze se pronaci po nesto slicno s Mysterium Aloimom pogotovo u starim i mrtvim vjerama koje su kasnije prozvane sotonizmom. To je i ujedno jedini razlog zbog kojeg se i nazivamo Sotonistima. Tog se naziva ne zelimo odreci jer stoji kao podsjetnik kako smo nastali i podsjetnik na nekadasnju vjersku nesnosljivost koja je od mnogih prekrasnih vjera ucinila da one budu nesto mracno i macabre.
(citat s bloga Sotonizam 616)
Usporedimo!
Ako stavim kukasti križ na rukav i zastavicu, to će biti samo podsjetnik na
nekadašnju vjersku nesnošljivost.
Ako se usput zaklinjem na slobodu jednakost i toleranciju, hoću li otkloniti
uznemirenost i nelagodu koju izazivam u okolini.

Ako me budala (u ovom slučaju "vjerska nesnošljivost") nazove budalom
(u ovom slučaju "sotonistom"),
hoću li se zbog uspomene na to, ili iz inata tome, nastaviti zvati budalom.
Na koga ću tim činom sačuvati uspomenu ili kome ću se tako inatiti.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:30   #31
Šteta što nemamo pdf filozofija...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:17   #32
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Usporedimo!
Ako stavim kukasti križ na rukav i zastavicu, to će biti samo podsjetnik na
nekadašnju vjersku nesnošljivost.
Ako se usput zaklinjem na slobodu jednakost i toleranciju, hoću li otkloniti
uznemirenost i nelagodu koju izazivam u okolini.

Ako me budala (u ovom slučaju "vjerska nesnošljivost") nazove budalom
(u ovom slučaju "sotonistom"),
hoću li se zbog uspomene na to, ili iz inata tome, nastaviti zvati budalom.
Na koga ću tim činom sačuvati uspomenu ili kome ću se tako inatiti.
LIQ, ne možeš nas tako uspoređivati sa nacistima
To što je Sotona loš i zao za kršćane, ne znači i da je za mene koja to nisam. Za mene i većinu Sotonista (a kao što ti piše u postu ispod ovog koji si citirao), Sotona nije personifikacija Zla.
To što usput taj naziv potiče ljude na analizu, informiranje i budi nekakve osjećaje (a nisu svima negativni, kao što ti misliš) je samo pozitivno. Za mene je svako propitivanje i sumnja pozitivna. A uzimanje ikoga i ičega zdravo za gotovo-isključivo negativno.
Moj životni moto nije nikad bio-ne talasaj, nego baš suprotno.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 15:19   #33
Sto ste Vi onda, ateisti?

Ako san dobro shvatija nikome ne zelite zlo zar ne?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:41   #34
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Sto ste Vi onda, ateisti?

Ako san dobro shvatija nikome ne zelite zlo zar ne?
Dobro si shvatio, nikome ne želimo zlo.
Što se tiče toga jesmo li ateisti, shvatio si polovično, rekoh da postoje sotonisti ateisti i oni koji to nisu.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 18:55   #35
Ja želim zlo onima koji ga žele meni
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:08   #36
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
Ja želim zlo onima koji ga žele meni
Ja ne. Možete mi htjeti zlo koliko želite.
U nevolji ste tek kad ga NAPRAVITE.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:17   #37
Naravno, tko ga želi meni, želim i ja njemu, tko mi ga i napravi, taj je tek fasovao
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:18   #38
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Dobro si shvatio, nikome ne želimo zlo.
Što se tiče toga jesmo li ateisti, shvatio si polovično, rekoh da postoje sotonisti ateisti i oni koji to nisu.
Moran rec da san procita uvodne postove i da mi nisu bas jasni. Iman osjecaj da ''sotonisti ateisti'' izmisljaju toplu vodu, jer ako ne virujes u nikog i nista automatski si ateist, sam sebi dostatan, ne razumin cemu dodatak ''sotonist''?

Namece se onda zakljucak da ''sotonisti'' ateisti nemaju nikakva okupljanja bilo kakve vrste i nemaju nikakve obrede u kojima bi se ''nešto ili netko'' štovao.

U koga vjeruju sotonisi koji nisu ateisti? Da li oni imaju kakve obrede, okupljnja?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:25   #39
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
LIQ, ne možeš nas tako uspoređivati sa nacistima
To što je Sotona loš i zao za kršćane, ne znači i da je za mene koja to nisam. Za mene i većinu Sotonista (a kao što ti piše u postu ispod ovog koji si citirao), Sotona nije personifikacija Zla.
Zamisli momčića koji stavi kukasti križ na rukav, u ruku uzme zastavicu sa
istim i prošeta trgom.
Za tili bi čas završio u buksi.
No on bi se branio:
"Ej što ste vi netolerantni. To što ovaj križ vama, velika večino simbolizira zlo,
ne daje vam pravo da "sotonizirate" nas, malobrojnu družbu, kojoj to nije simbol
zla, nego pače suprotno."

Što bi vi, po drugoj osnovi "sotonizirana" družbo, pomislili o ovom momku.
Bili vi bili tolerantni prema njemu?

Sotonizam i sotona je velikoj većini ljudi oko vas, čak ne moraju biti kršćani,
simbol zla, pa se kititi takvim simbolima i očekivati toleranciju okoline na simbole
zla, u najmanju ruku čudno.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:26   #40
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Moran rec da san procita uvodne postove i da mi nisu bas jasni. Iman osjecaj da ''sotonisti ateisti'' izmisljaju toplu vodu, jer ako ne virujes u nikog i nista automatski si ateist, sam sebi dostatan, ne razumin cemu dodatak ''sotonist''?

Namece se onda zakljucak da ''sotonisti'' ateisti nemaju nikakva okupljanja bilo kakve vrste i nemaju nikakve obrede u kojima bi se ''nešto ili netko'' štovao.

U koga vjeruju sotonisi koji nisu ateisti? Da li oni imaju kakve obrede, okupljnja?
Osobno mislim da ateistički sotonizam jest lagano oksimorn...
Ali, opet, ima i kod njih dobrih stvari...
Ateistički su zato što ne vjeruju u duhovne entitete, nikakve bogove ili išta izvan ovog svijeta...
Sotonisti su jer koriste ime Satan (kao simbol slobode i odvajanja)
i imaju i rituale i skupljanja, čak i organizacije, a njihovi rituali i obredi se svode na rezultate putem utjecaja na sebe auto sugestijom, odnosno na svoju psihu.
Toliko znam/mislim.
Možda bi trebalo pitati nekoga ko se smatra ateističkim sotonistim.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.