Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 19:39   #101
... imam još jedno pitanje vezano uz 12. kuću. S obzirom da ona predstavlja tajne neprijatelje, mogu li benefici u 12. kući imati i drugačije značenje kada su u pitanju radnje osobi iza leđa ili u svakom slučaju, bez obzira na prirodu planete u 12. kući, svaki položaj ukazuje na određena tajna neprijateljstva?

Postoji li, u ovom slučaju razlika između benefika i malefika u 12. kući i ako postoji, kakva?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:12   #102
Evo kako sam sama sebi izanalizirala odredjena polja...

Meni je mars vladar 6.polja, i mars je u drugom...kada radim radim kao crnac, iscrpljujuce, dugo, temeljno (mars u jarcu)

Saturn mi je 4. polju (tesko detinjstvo u smislu roditelja, otudjenje, nevoljenost) to kompenzujem na neki nacin time sto radim bukvalno od kuce...dakle zaradjujem novac (2. polje) u kuci (4. polje). Uspela da zadrzim nekretnine preko nasledja i isplate brata..inace vladar 4. polja je uran trigon mars dakle opet novac preko kuce...
interglossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:24   #103
kako to misliš? Planeta se može dakle nalaziti svojim položajem u xy kući, a njezin uticaj je dodatno i na narednu kuću ukoliko je udaljenost do 5°. Znači, primjer:
Venera na 22°Škorpije, vrh 5.kuće je na 26°Škorpije. Ovdje je Venera u 4.kući, ali ima uticaj na 5.kuću.
Kad je planeta udaljena do 2° od vrha neke kuće, vezano za gornji primjer, nek je na 24°Škorpije, a vrh 5.k na 26° Škorpije - mislim da je uticaj na 4.kuću minimalan - ali opet, potrebno je rektificirati natalnu, jer ovo su pomaci koji se tiču pogreške rođenja od nekoliko minuta. Najbolje da proučiš tu Veneru pa nekim logičkim načinom zaključiš da li je bilo kakvih događaja, a koji bi se ticali Venere u 4.k. Da li se njen uticaj više odnosi na 4.k ili 5.k.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 02:54   #104
Nisam sigurna da ovo pripada ovdje ali ne znam gdje bih smjestila- kako bi se protumačio horoskop u kojem je svaki planet smješten u kuću suprotnu znaku u kojem je? Npr. Mjesec u Raku u 10.-oj, kući, Mars u Biku u 8.-oj kući, Saturn u Vagi u 1.-oj kući. itd. Dakle, svaki planet je u određenom znaku i kući suprotnoj tom znaku. Ako zanemarimo sad koji je to znak i koja kuća, što to govori o psihološkom profilu osobe? Kontradiktornosti, dvije strane osobnosti ili kako bi se to protumačilo?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:01   #105
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da ovo pripada ovdje ali ne znam gdje bih smjestila- kako bi se protumačio horoskop u kojem je svaki planet smješten u kuću suprotnu znaku u kojem je? Npr. Mjesec u Raku u 10.-oj, kući, Mars u Biku u 8.-oj kući, Saturn u Vagi u 1.-oj kući. itd. Dakle, svaki planet je u određenom znaku i kući suprotnoj tom znaku. Ako zanemarimo sad koji je to znak i koja kuća, što to govori o psihološkom profilu osobe? Kontradiktornosti, dvije strane osobnosti ili kako bi se to protumačilo?
Pitanje ti je malo nejasno. Mjesec u Raku je 'kod kuće' ovdje je u sjedištu i najbolje se osjeća, a u 10.k koja je analogna Jarcu izgnan. Mars u Biku je izgnan, to je mjesto suprotno njegovoj Škorpionskoj energiji, ali nalazi se u 8.k. koja je analogna Škorpiji, pa je njegov položaj ovdje ojačan. Saturn je egzaltiran u Vagi, ali u kući Ovna, ovo mu je kuća pada. Sve ovo skupa ne daje 'dvije strane osobnosti' niti kontradiktorno ponašanje. Kad posmatraš dostojanstvo planeta, na prvom mjestu važnosti je položaj planete u znaku. Planeta u znaku dobiva na 'kvaliteti/povoljnosti', dakle, povoljan položaj u sjedištu ili egzaltaciji naglašava pozitivne osobine. Položaj planete u kući govori o 'kvantiteti/snazi' planete.
Mjesec u Raku je povoljan sklon je izraziti svoje najbolje osobine, ali u 10.k ne mogu te osobine doći toliko do izražaja, kao što bi došle u Mjesečevoj prirodnoj 4.kući.
Mars u Biku, sklon je izraziti svoje negativne osobine, a ta 'negativa' posebno dolazi do izražaja u kući koja mu je prirodna, u 1. ili 8.k.
Npr. Mars su upale. Mars u Raku je u padu, pa je ovdje čir na želucu (Mo/Rak želudac), a Mars u Raku u 8.k je čir koji krvari...puknuće čira.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 18:28   #106
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pitanje ti je malo nejasno. Mjesec u Raku je 'kod kuće' ovdje je u sjedištu i najbolje se osjeća, a u 10.k koja je analogna Jarcu izgnan. Mars u Biku je izgnan, to je mjesto suprotno njegovoj Škorpionskoj energiji, ali nalazi se u 8.k. koja je analogna Škorpiji, pa je njegov položaj ovdje ojačan. Saturn je egzaltiran u Vagi, ali u kući Ovna, ovo mu je kuća pada. Sve ovo skupa ne daje 'dvije strane osobnosti' niti kontradiktorno ponašanje. Kad posmatraš dostojanstvo planeta, na prvom mjestu važnosti je položaj planete u znaku. Planeta u znaku dobiva na 'kvaliteti/povoljnosti', dakle, povoljan položaj u sjedištu ili egzaltaciji naglašava pozitivne osobine. Položaj planete u kući govori o 'kvantiteti/snazi' planete.
Mjesec u Raku je povoljan sklon je izraziti svoje najbolje osobine, ali u 10.k ne mogu te osobine doći toliko do izražaja, kao što bi došle u Mjesečevoj prirodnoj 4.kući.
Mars u Biku, sklon je izraziti svoje negativne osobine, a ta 'negativa' posebno dolazi do izražaja u kući koja mu je prirodna, u 1. ili 8.k.
Npr. Mars su upale. Mars u Raku je u padu, pa je ovdje čir na želucu (Mo/Rak želudac), a Mars u Raku u 8.k je čir koji krvari...puknuće čira.
Pa da, znači, ako planet i jest u svojem sjedištu, nije dobro ako je u suprotnoj kući? Jer svi planeti su u kućama suprotnim tim znakovima. Mislim, zanimljiv mi je taj raspored suprotnosti - određeni znak i kuća suprotna tom znaku. Ali očito treba gledati i koji planet u kojem znaku...
Mars je u Biku, Mjesec u Raku ali nije to sad ni bitno, otprilike mi je jasno...
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:45   #107
Šta bi značilo kada je 2. kuća u škorpionu a vladari mars i pluton u 1. u vagi a unutar 2. kuće nalazi se i uran koji radi vodeni trigon?
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:55   #108
Kakav mi je aspekt u pogledu rođenja dijeteta ako mi je mars u petoj kući, a peta kuća u ovnu, a mars na 9 stupnja bika. Da li to znači da ću imati dijete obzirom je peta kuća u ovnu, a mars je tu u domicilu ili je bitnije da je mars u biku, pa se gleda venera koja je domicilna u biku a ona je u drugoj kući u vodenjaku (venera je retrogradna i u kvadratu je s marsom, ali je u sekstilu s neptunom i ASC, te u trigonu s plutonom i MC). Što onda, kakve su mi šanse?
full moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:15   #109
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
Kakav mi je aspekt u pogledu rođenja dijeteta ako mi je mars u petoj kući, a peta kuća u ovnu, a mars na 9 stupnja bika. Da li to znači da ću imati dijete obzirom je peta kuća u ovnu, a mars je tu u domicilu ili je bitnije da je mars u biku, pa se gleda venera koja je domicilna u biku a ona je u drugoj kući u vodenjaku (venera je retrogradna i u kvadratu je s marsom, ali je u sekstilu s neptunom i ASC, te u trigonu s plutonom i MC). Što onda, kakve su mi šanse?
Uh što si ti zakomplicirala stvari, ne bi ti preporučio da se ikad profesionalno baviš astrologijom. A sad ozbiljno, Mars u 5.kući znači da ćeš gotovo sigurno imati jedno dijete, a bilo muško ili žensko imati će "marsovske" karakteristike(bit će borbeno,jako, puno inicijative). Samim tim što je vladar 5.kuće u 5.k.tendencija imanja djece se pojačava, pa sam skoro 100% siguran u to. Mars u 5.k.može te odvući i u sportske aktivnosti, pa bi onda trudnoća kasnila(uslijedila kasnije u životu). Ovo sam do sad bio točan oko 85-90%, za potpunu točnost trebali bi mi još Marsovi aspekti pa mi ih napiši ako ti nije teško
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:22   #110
Quote:
Potpuno Luda kaže: Pogledaj post
Šta bi značilo kada je 2. kuća u škorpionu a vladari mars i pluton u 1. u vagi a unutar 2. kuće nalazi se i uran koji radi vodeni trigon?
Vjerojatno pitaš radi novca jer je druga kuća povezana sa njim. Vladari 2.k. u 1.k. znači da ćeš u životu zarađivati (doslovno) vlastitim sposobnostima, da se trebaš u tome potpuno osloniti na sebe jer ti nitko i ništa izvana ne može puno pomoći. Uran u 2.k. kaže da ćeš najveću zaradu u životu ostvariti na Uranov ciklus(između 40-44 god.) a zbog vodenog trigona to može biti puno,puno novaca
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:55   #111
Točo je da ću kasnije imati djecu, imam 36 a još ih nemam Nisam baš sportski tip, ali energična sam s puno fizičke snage i eksplozivne naravi A sad ozbiljno.. Nisam baš stručnjak za astrologiju kao što se može zaključiti iz prethodnog posta, mogu samo reći da mi mars nema niti kvadrat, niti trigon, niti konjukciju, niti opoziciju s nijednim planetom.
full moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:24   #112
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
Točo je da ću kasnije imati djecu, imam 36 a još ih nemam Nisam baš sportski tip, ali energična sam s puno fizičke snage i eksplozivne naravi A sad ozbiljno.. Nisam baš stručnjak za astrologiju kao što se može zaključiti iz prethodnog posta, mogu samo reći da mi mars nema niti kvadrat, niti trigon, niti konjukciju, niti opoziciju s nijednim planetom.
Znači Mars je neaspektiran? To je onda problem jer se neaspektirani planet ponaša tako da pretjeruje u bilo kojem pogledu(u tvom slučaju znači da si dugo bez djeteta). Mars ti se još nalazi i u izgonu(Biku) pa to još otežava stvari. Za trudnoću trebaš čekati jake tranzite, to bi u tvom slučaju bila 2014.g.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 13:29   #113
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
Točo je da ću kasnije imati djecu, imam 36 a još ih nemam Nisam baš sportski tip, ali energična sam s puno fizičke snage i eksplozivne naravi A sad ozbiljno.. Nisam baš stručnjak za astrologiju kao što se može zaključiti iz prethodnog posta, mogu samo reći da mi mars nema niti kvadrat, niti trigon, niti konjukciju, niti opoziciju s nijednim planetom.
Pardon, na poslu sam pa (pre)brzo računam, ne 2014 nego 2012(ko bi čekao 2014). 2012.god.ti je idealna za trudnoću
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:17   #114
Znači ima još nade za mene Zvjezdoznanac jel može još jedno komplicirano pitanje? Zanima me da li ću sklopiti brak (ne izvanbračnu zajednicu) ako mi je sedma kuća u blizancima, a u sedmoj kući saturn (retrogradni). Saturn mi je u trigonu s uranom i u kvadratu s MC. Merkur koji je domicilan u blizancima nalazi se u drugoj kući u vodenjaku i u konjukciji je s venerom, u kvadratu s uranom, u trigonu s plutonom i u trigonu s MC.
full moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:31   #115
Quote:
full moon kaže: Pogledaj post
Znači ima još nade za mene Zvjezdoznanac jel može još jedno komplicirano pitanje? Zanima me da li ću sklopiti brak (ne izvanbračnu zajednicu) ako mi je sedma kuća u blizancima, a u sedmoj kući saturn (retrogradni). Saturn mi je u trigonu s uranom i u kvadratu s MC. Merkur koji je domicilan u blizancima nalazi se u drugoj kući u vodenjaku i u konjukciji je s venerom, u kvadratu s uranom, u trigonu s plutonom i u trigonu s MC.
Zbog 7. kuće u Blizancima dugo se premišljaš, a Saturn te blokira za brak do 30-te god. nakon toga možeš sklopiti brak, ali budući da Saturn radi trigon a Merkur(vl.7.k)kvadrat sa Uranom i još je u Vodenjaku(Uranovom znaku) sigurno ćeš ga sklopiti na Uranov ciklus(od 40-44g), sve prije je moguće ali nije sigurno, ali ne odustaj
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 15:09   #116
Aime... Koja katastrofa.. U svakom slučaju hvala ti
full moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:50   #117
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Vjerojatno pitaš radi novca jer je druga kuća povezana sa njim. Vladari 2.k. u 1.k. znači da ćeš u životu zarađivati (doslovno) vlastitim sposobnostima, da se trebaš u tome potpuno osloniti na sebe jer ti nitko i ništa izvana ne može puno pomoći. Uran u 2.k. kaže da ćeš najveću zaradu u životu ostvariti na Uranov ciklus(između 40-44 god.) a zbog vodenog trigona to može biti puno,puno novaca
Riječi ti se pozlatile
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:24   #118
... vezano uz 12. kuću, ako je to kuća uskraćenosti, odricanja, davanja, možemo li ju zvati i kućom stvaranja s obzirom da je i stvaralaštvo oblik davanja " iz sebe - iznutra prema van " ?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 13:22   #119
... da nešto upitam: može li položaj vladara ASC u 12. kući, bez obzira o kojoj je planeti riječ, utjecati na " preosjetljivost stopala " vlasnika takvog položaja s obzirom da ASC predstavlja fizičko tijelo - stopala su dio tog istog tijela, a 12. kuća je analogna Neptunu pod čijom su simbolikom sama stopala? I može li tomu pridonijeti i položaj samog Neptuna u 06. kući?

Zadnje uređivanje 12.kuća : 05.03.2010. at 14:39.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:04   #120
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da nešto upitam: može li položaj vladara ASC u 12. kući, bez obzira o kojoj je planeti riječ, utjecati na " preosjetljivost stopala " vlasnika takvog položaja s obzirom da ASC predstavlja fizičko tijelo - stopala su dio tog istog tijela, a 12. kuća je analogna Neptunu pod čijom su simbolikom sama stopala? I može li tomu pridonijeti i položaj samog Neptuna u 06. kući?
Ovako, kuća bilo koja označava životno područje, pa sama po sebi ne može uticati na 'preosjetljivost stopala.' Ali, 12.k. je kuća kroničnih bolesti, pa upliv Neptuna na istu utiče na 'preosjetljivost stopala'. Svaki dio dijela označava se planetom, znak označava procese koji se zbivaju, a 6. i 12.k. govori o aktunim odnosno kroničnim tegobama. 1.k. služi za procjenu općeg stanja zdravlja. Naprimjer vladar Asc u 12.k. ukazuje na osobu koja se voli ili jest radi nekog razloga izolirana, u samoći je, a izolacija bilo koje vrste ukoliko se osoba tjelesno ne troši vodi u svakojeke probleme pa tako može uticati i na slabu prokrvljenost nogu, ukoliko u izolaciji sjedi previše, pa eto indirektno može dovesti i do 'preosjetljivosti stopala.'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.