Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 10:12   #1381
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Mene to bas cudi, jer svi do jednog amera koji su nam dosli izgledaju kao da cim odleti iz US obrisu mu iz memorije tips. Ono baš nikad ništa ne tipaju. A nije da su sitotinja. Bar mislim da ekipa koja radi u NASI nije sirotinja
Citaju oni sta pise na Bookingu ili TripAdvisoru, pa da ne uvrijede...

Ako pise da se ne tipa, oni ne tipaju. Iako mi kaze sestra (renta u Zadru) da tipnu ako im pruzis uslugu koja izlazi iz okvira uobicajenog.

Oni odu autom na aerodrom po goste (inace ovi imaju problema sa nalazenjem apartmana u centru), krenu pricu u autu pa se malo upoznaju.

Ostave im butelju vina u apartmanu, daju im savjete gdje, sta, kako...
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:09   #1382
Pozdrav ekipa

Da ne duzim.....ici cemo u 1. Mjesecu na Sri lanku, Maldive
Ima dobra kombinacija aviona Zagreb-Doha-Colombo, Male-Doha-Zagreb 01.-15.01.
Planiramo 9 dana Sri lanke i 4 dana Maldiva.

Sad trazim hotele.
Na Maldivma gledam Merru, Adaren Rannahi i Summer island.
Merru i Summer su bolji, a Rannahi povoljniji i jedini sa AI.
Svi prijedlozi su dobrodosli.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 12:55   #1383
Da.....imam jos jedno pitanje, taj speedboot je kretenski skup. Tipa 450 $ za nas 3 povratno putovanje do otoka koji su 20 NM udaljeni. Kad je vec tako, jesu to bar neke jahte s komforom na kojima ne osjetis toliko valove ili su to neki gliseri gdje ti rebra izbiju?
Nisam nasao na netu.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 15:57   #1384
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Da.....imam jos jedno pitanje, taj speedboot je kretenski skup. Tipa 450 $ za nas 3 povratno putovanje do otoka koji su 20 NM udaljeni. Kad je vec tako, jesu to bar neke jahte s komforom na kojima ne osjetis toliko valove ili su to neki gliseri gdje ti rebra izbiju?
Nisam nasao na netu.
Točno, skupi su. Naša jahta za Velassaru je bila lijepa. Nađem slike možda malo kasnije.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:59   #1385
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Dress smart. Onako kako odes na Pleso, tako i sletis na Male, nista specijalno. Bermude i T-shirt.
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nema brige oko odijevanja za zaračnu luku. Kratke hlače, majica i slično su sasvim OK. Kao i u drugim mjestima.

Razlika je u tome da li je resort u koji ideš na naseljenom ili nenaseljenom otoku. Ukoliko je nenaseljen otok onda su resort pravila, dakle OK je ići okolo u badiću npr. po cijelom otoku. Ukoliko je pak naseljen otok, izlasci van resorta podrazumijevaju adaptaciju.
Mislim da ću ipak u duglim hlačama, tako sam namjeravala otpočetka Najsigurniji izbor

Hvala na savjetima Još tjedan dana!
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:10   #1386
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Mislim da ću ipak u duglim hlačama, tako sam namjeravala otpočetka Najsigurniji izbor
Ako ces u dugim hlacama, nek to bude razvucena trenirka ili nesto slicno. Put je dug.
Na takve puteve vise ne idem u trapericama.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:05   #1387
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Ako ces u dugim hlacama, nek to bude razvucena trenirka ili nesto slicno. Put je dug.
Na takve puteve vise ne idem u trapericama.
Ja svuda u trapericama Imamo noćni let uglavnom, tako da se nadam da ćemo i odspavati nešto, jer stižemo na Maldive u 9 ujutro, pa mi se neda potratiti dan na spavanje
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:41   #1388
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Ja svuda u trapericama Imamo noćni let uglavnom, tako da se nadam da ćemo i odspavati nešto, jer stižemo na Maldive u 9 ujutro, pa mi se neda potratiti dan na spavanje
Vidjao sam i komade u stiklama... Mi smo isli u trenirkama i Crocsama. Jos smo i doplatili nesto za sjedala sa vise mjesta za noge... Jedino sto nismo imali monitore ispred nas, jer nije bilo sjedala ispred, vec su bili na preklapanje izmedju dva sjedala.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:31   #1389
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Točno, skupi su. Naša jahta za Velassaru je bila lijepa. Nađem slike možda malo kasnije.
Kad kazes jahta....znaci dosta veliko da ne skaces po valovima?

Jel se ceka da se skupe vise putnika i iz drugih aviona ili voze samo one koji tad stignu?

Gledao sam i Velesanu ali je dosta skuplja, a ne izgleda mi nista bolja od Meeru ili Summer islanda
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:37   #1390
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Kad kazes jahta....znaci dosta veliko da ne skaces po valovima?

Jel se ceka da se skupe vise putnika i iz drugih aviona ili voze samo one koji tad stignu?

Gledao sam i Velesanu ali je dosta skuplja, a ne izgleda mi nista bolja od Meeru ili Summer islanda
Skupe putnike s više letova, ako ih ima. To jedino ako nije privatni charter, tj. ako ste uplatili da budete sami na jahti.

Naša je jahta bila 169 dolara po osobi. More je bilo mirno ali se ipak osjeti, no nije se osjetilo jako puno. Moja ženica lako dobije morsku bolest no ovaj put nije, ni u dolasku ni u odlasku.

Zadnja rečenica se odnosi na jahte? Kad kažeš "Gledao sam i Velesanu ali je dosta skuplja..." Skuplja - što - jahta?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:31   #1391
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Vidjao sam i komade u stiklama... Mi smo isli u trenirkama i Crocsama. Jos smo i doplatili nesto za sjedala sa vise mjesta za noge... Jedino sto nismo imali monitore ispred nas, jer nije bilo sjedala ispred, vec su bili na preklapanje izmedju dva sjedala.
Štikle mi ne pada na pamet nosit Veselim se jer inače ljeti hodam bosa, pa mi Maldivi savršeno pašu
Mi smo gledali na tlocrtu aviona i imamo ok sjedala, samo me brine kratak period prije presjedanja...samo sat i 20 u Dohi(i to ako dođe na vrijeme avion). Nadam se da će nam to biti dosta
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:24   #1392
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Skupe putnike s više letova, ako ih ima. To jedino ako nije privatni charter, tj. ako ste uplatili da budete sami na jahti.

Naša je jahta bila 169 dolara po osobi. More je bilo mirno ali se ipak osjeti, no nije se osjetilo jako puno. Moja ženica lako dobije morsku bolest no ovaj put nije, ni u dolasku ni u odlasku.

Zadnja rečenica se odnosi na jahte? Kad kažeš "Gledao sam i Velesanu ali je dosta skuplja..." Skuplja - što - jahta?
Resort
Bili bi 4 dana u 01./2018.
Za 3 osobe Meeru kosta 15.500 kn, a Velassaru 31.500 kn.....za puni pansion.

Sad racunam. Velassaru kosta vise od 1000 € nocenje

A ja iskombinirao 9 dana Sri lanke i 4 dana Maldiva s letom iz Zagreba za 5.500 €
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:53   #1393
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
Resort
Bili bi 4 dana u 01./2018.
Za 3 osobe Meeru kosta 15.500 kn, a Velassaru 31.500 kn.....za puni pansion.

Sad racunam. Velassaru kosta vise od 1000 € nocenje

A ja iskombinirao 9 dana Sri lanke i 4 dana Maldiva s letom iz Zagreba za 5.500 €
A to... može biti. Nas nije koštalo ni blizu toliko. Expedia.

Ne znam za Meeru kakav je, nisam bio i ne mogu usporediti. Velassaru je bio fantastičan i mi smo praktički odmah odlučili ponoviti Maldive za koju godinu. Možda Baros tada...
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 02.08.2017. at 02:19.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 09:00   #1394
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
A to... može biti. Nas nije koštalo ni blizu toliko. Expedia.

Ne znam za Meeru kakav je, nisam bio i ne mogu usporediti. Velassaru je bio fantastičan i mi smo praktički odmah odlučili ponoviti Maldive za koju godinu. Možda Baros tada...
Ma jako ovisi o terminu.
Sijecanj je odmah poslje NG najskuplji.
Pogledat cu jos na Expediu

Mi bi uzeli PP......koliko su kod vas bile cijena pica.
Mi kroz dan pijemo vodu i navecer 1-2 case vina.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:02   #1395
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post

Mi bi uzeli PP......koliko su kod vas bile cijena pica.
Mi kroz dan pijemo vodu i navecer 1-2 case vina.
Točeno pivo je bilo po 8 i 9 dolara, imali su i neko flaširano. Kokteli nekih 12-15, vino ovisilo o tipu no nismo konzumirali pa se ne sjećam. Bili su i neki happy hour-i, BOGO i tak.

Voda je bila free of charge, 1 velika 2-litrena boca po osobi po danu.

No čujem da je drugačije po drugim resortima.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:45   #1396
Smile

Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Evo, muž i ja idemo u 8. mjesecu na Maldive na medeni mjesec, baš u Kuredu Island Resort. Uzeli smo All inclusive, bungalov na plaži, a vjerojatno ćemo se i upgrade-ati na licu mjesta, u vilu na plaži, bar na 2-3 dana

Dugo smo istraživali Maldive, tražili otoke, resorte i na kraju smo se odlučili za Kuredu i to preko agencije Mondo travel.

kad se vratimo ću rado napisati svoj osvrt na boravak tamo
Ninuska,
kada putujes na Kuredo? Mozda se sretnemo
Mi idemo u pon. 7.8. iz ZG na 14 dana.
hakerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:50   #1397
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
A to... može biti. Nas nije koštalo ni blizu toliko. Expedia.

Ne znam za Meeru kakav je, nisam bio i ne mogu usporediti. Velassaru je bio fantastičan i mi smo praktički odmah odlučili ponoviti Maldive za koju godinu. Možda Baros tada...
Pogledao i preko Expedie.....5600 $ za 4 dana (nas je troje )....samo smjestaj

To je van svake pameti.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:55   #1398
Quote:
hakerka kaže: Pogledaj post
Ninuska,
kada putujes na Kuredo? Mozda se sretnemo
Mi idemo u pon. 7.8. iz ZG na 14 dana.
Aj napiši kad se vratiš kako je bilo. Mi idemo 27.8.
ManijakIzraziti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:55   #1399
Ekipa koji ste vili na Maldivima jedno pitanje
Da li je potrebna viza za Hrvate na Maldivima?
Guglala sam i koliko vidim kaze da na aerodromu dobiješ neki pečat u putovnicu/vizu i da je nije potrebno prije vaditi?
Jesam dobro skuzila
BelleLucia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:54   #1400
Quote:
BelleLucia kaže: Pogledaj post
Ekipa koji ste vili na Maldivima jedno pitanje
Da li je potrebna viza za Hrvate na Maldivima?
Guglala sam i koliko vidim kaze da na aerodromu dobiješ neki pečat u putovnicu/vizu i da je nije potrebno prije vaditi?
Jesam dobro skuzila
Koliko vidim na službenoj MVEP stranici, "viza" od 30 dana se dobije u zračnoj luci. Mislim da je tako ali bolje da to potvrdi netko tko je tamo putovao s hrvatskom putovnicom.

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ivi,165.html#p
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.