Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 14:52   #361
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Kako vam se samo da toliko skribomaniti? Više mi je muka čitati te postove u stilu "nije onako kako ti misliš nego onako kako ja mislim". Sve dodatno garnirano moraliziranjem jugofilske provinijencije. Pogotovo jer pola od mog izlaganja nisi shvatio pa bi mi pola vremena trebalo proći samo da to ispravim. Je li itko od vas sposoban napisati prostu rečenicu, iznijeti ideju, dati neki citat ili link i gotovo. Pa nemam ja sto života da ih posvetim internetskim trolovima.

Pa izvini,ali upravo je suprotno od onoga sto ti tvrdis.....

Tj sa jedne strane postoje opste poznate cinjenice koje ceo "svet",i ocigledno ovde nekoliko forumasa,prihvataju a sa druge strane si ti sa stavom "nije tako kako misli ceo svet i svi vi,posto se meni to ne svidja,nego je onako kako ja mislim (npr da je Srbija pobednik u WWI samo na papiru).....
Zrakomlatski is offline  
Old 18.08.2017., 18:26   #362
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Skupo vas je Princip koštao.
Mnogi istoričari se slažu da je atentat samo povod a ne i razlog agresije na Srbiju.
Velmoza is offline  
Old 18.08.2017., 18:30   #363
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Treba samo poogledati Zagreb koji je građen tih godina pa da sve postane jasno.
Pretpostavljam da misliš na socijalistički brutalizam Novog Zagreba. Samo to nema veza sa Balkanom, mada i mnoge demokratske zemlje su masovno koristile brutalizam nakon ww2 pa čak i pre.
Velmoza is offline  
Old 18.08.2017., 19:25   #364
Quote:
Velmoza kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da misliš na socijalistički brutalizam Novog Zagreba. Samo to nema veza sa Balkanom, mada i mnoge demokratske zemlje su masovno koristile brutalizam nakon ww2 pa čak i pre.
Gradnja unutar zagrebačkih donjogradskih blokova npr. počela je s Jugoslavijom. K.u.k. birokrat to ne bi dopustio. Novi Zagreb je čak i dobar ispao s obzirom na okolnosti. Jedno od malobrojnih mjesta gde se planiralo.
Liudewitus is offline  
Old 18.08.2017., 21:23   #365
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Gradnja unutar zagrebačkih donjogradskih blokova npr. počela je s Jugoslavijom. K.u.k. birokrat to ne bi dopustio. Novi Zagreb je čak i dobar ispao s obzirom na okolnosti. Jedno od malobrojnih mjesta gde se planiralo.
Sasvim tačno, K&K birokrat to ne bi dopustio, jer apsolutno ne bi bio zainteresovan da seljaštvo prevodi u radništvo. Njemu bi sasvim odgovaralo da socijalna struktura ostane nepromenjena, lakše bi se vladalo u carevini. Šta ima narod da se školuje, njegovo je da sluša i kušuje....
Zuta voda is offline  
Old 18.08.2017., 21:54   #366
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Sasvim tačno, K&K birokrat to ne bi dopustio, jer apsolutno ne bi bio zainteresovan da seljaštvo prevodi u radništvo. Njemu bi sasvim odgovaralo da socijalna struktura ostane nepromenjena, lakše bi se vladalo u carevini. Šta ima narod da se školuje, njegovo je da sluša i kušuje....
Marija Terezija (1717. - 1780.) za svoje vladavine uvela je opću školsku obvezu. Neke školske zgrade, građene za vrijeme Austro-Ugarske u Hrvatskoj, i danas se koriste. Nisu svi narodi bili sretni da imaju takvog monarha u 18. stoljeću.

Zadnje uređivanje Liudewitus : 18.08.2017. at 22:17.
Liudewitus is offline  
Old 20.05.2021., 11:56   #367
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Mislim da bi, da je tada uradjeno valjano razgranicenje, sve bilo drugacije, ne bi bilo krvavog rata 1941, mozda bi bilo rata, ali ne bi bilo toliko krvi i zla, a svakaok ne bi bilo rata 1991.

Dakle, ko je tu mutio, kakvi su to bili interesi, kako smo od rodjaka iste krvi postali ljuti neprijatelji koji satiru jednu druge unistavajuci buducnost svojoj deci na ovim prostorima.
Velika Greška srpskih elita.
Srećom, današnje generacije su svesne koliku je tragediju Jugoslavija izazvala i nikada ne bi ponovile grešku zajedničke države sa Hrvatima...
Zavisza Czarny is offline  
Old 20.05.2021., 13:16   #368
Quote:
Zavisza Czarny kaže: Pogledaj post
Velika Greška srpskih elita.
Srećom, današnje generacije su svesne koliku je tragediju Jugoslavija izazvala i nikada ne bi ponovile grešku zajedničke države sa Hrvatima...
Nije problem ekonomija već politika.
Tragedija prve Jugoslavije izazvala je traumu u drugoj, a bi naposljetku druga okončala ideju moguće treće..
No, kako vrijeme ide..Ekonomija ne smije biti blokirana. Suradnja je jedina opcija.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Old 20.05.2021., 14:18   #369
Koji bezvezni provotakivni naslov… Pokretač teme je već 2017. dobio permaban zbog govora mržnje. O Kraljevini SHS/Jugoslaviji imamo topic.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.