Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Poznajem li protestantizam:
Poznajem ga dobro 23 62.16%
Čuo sam od drugih osoba za protestante 3 8.11%
Čuo sam da postoje protestanti 3 8.11%
Poznat mi je izraz, ali ne i šta je to 3 8.11%
Ne zanima me 6 16.22%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 10:48   #921
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Hm, a ja sam uvijek mislio da se zbog love i lagodnog življenja ide za katoličkog svećenika.
http://www.jutarnji.hr/zupnik-na-sla...a-kuna/247250/
http://sibenskiportal.hr/2013/03/11/...eli-jos-bolji/
Ako ovako dobro žive, kako li tek dobro žive njihovi biskupi?
http://www.novossti.com/2013/04/gladni-kriz/
Ovdje se govori o Protestantima.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:58   #922
Je li ovo isti onaj pastor Darko Kovačić što je nekoć nedjeljama propovijedao u zagrebačkom kazalištu Exit?

https://www.youtube.com/watch?v=4yyv5JRPjO8
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:46   #923
Evo isječak kakvog ga se ja sjećam

https://www.youtube.com/watch?v=FSAfibTDNzk
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2018., 17:53   #924
Jest , to je on, pastor Darko Kovačić. Crkva mu je propala nakon što su članovi skužili kakav je prevarant on i njegova žena Marijana Kovačić još veća. Lijepo su iskoristili svoje ljude, financijski su osigurali sebe i generacije iza sebe. Dno dna od ljudi... ako volite svoj život izbjegavajte ih, bježite kao od samih vragova jer to i jesu...
bitmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 19:54   #925
Quote:
bitmar kaže: Pogledaj post
Jest , to je on, pastor Darko Kovačić. Crkva mu je propala nakon što su članovi skužili kakav je prevarant on i njegova žena Marijana Kovačić još veća. Lijepo su iskoristili svoje ljude, financijski su osigurali sebe i generacije iza sebe. Dno dna od ljudi... ako volite svoj život izbjegavajte ih, bježite kao od samih vragova jer to i jesu...
Jel znaš detalje, što se točno dogodilo? Čuo sam za Darkov ogroman vozni park i hrpu toga još.. ali nikad nisam detalje saznao zbog čega se zajednica raspala.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 12:24   #926
Protestanti

Tko su,što vjeruju,uzroci nastanka!

Protestantizam je općenit naziv za sva kršćanska vjerska učenja koja su se odijelila od katolicizma nakon reformacije u 16. stoljeću. Izvorno je bila obilježena naglašavanjem vjerovanja u opravdanje po vjeri, u svećenstvo svih svetih, odnosno vjernika i u autoritet Biblije. Redom odbacaju autoritet Pape.

Glavne protestantske grupe su:
Evangeličko-luteranske crkve,
reformirane crkve (koristi se ponekad termin "kalvinisti"),
Anglikanci,
Evangeličke slobodne crkve sebe ubrajaju u protestantizam, a i vide se kao "nasljednike reformacije". Tu se, primjerice, pribrajaju adventisti, baptisti, metodisti i evanđeosko-pentekostne crkve.

Pored navedenih glavnih denominacija, nazivom "protestanti" obuhvaćene su i razne manje ili novije vjerske grupe poput anabaptista, independentista, kvekera (Društvo prijatelja), metodista, pentekostalaca, adventista i vrlo velikog broja drugih.

Pod pojmom (prvobitno političkim) protestanti u užem smislu podrazumijevaju se pripadnici kršćanske konfesije nastale na njemačkom govornom području u vrijeme reformacije, pa se stoga povezuju prije svega sa Martinom Lutherom i Philipp Melanchthonom, začetnicima luteranstva; te sa Huldrychom Zwinglijem i Jeanom Calvinom koji su reformaciju započeli u Švicarskoj, i koji su začetnici druge osnovne protestantske grane - kalvinizma. Anglikanstvo je nastalo odcjepljenjem crkve u Engleskoj od Rima 1534. godine, kada je parlament proglasio kralja za poglavara crkve; u narednim desetljećima su anglikanci prihvatili znatne utjecaje protestantske teologije.
C/P

>Osobno sam se iznenadio pročitavši da u svijetu ima više Protestanata nego Pravoslavaca.U Hrvatskoj ih nema puno,par tisuća i to u različitim crkvama.U Evropi da,Engleska,Švedska,Norveška ,Finska,Danska,pola Njemačke, a i u svim ostalim Evropskim zemljama ih ima,negdje više negdje manje.
U svijetu,,USA.Australija,Novi Zeland,itd a i po svim ostalim zemljama.
https://www.hercegovina.info/img/rep...eta-danas.jpeg
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 20:19   #927
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post

>Osobno sam se iznenadio pročitavši da u svijetu ima više Protestanata nego Pravoslavaca.U Hrvatskoj ih nema puno,par tisuća i to u različitim crkvama.
Ma persu, protestanti po različitim crkvama. Izgleda ni sami ne znaju gdje im je mjesto.

(šta ono narod reče živ mi bio sve dok ti ironije)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 15:36   #928
Protestantska crkva je nastala povodom protesta kontra Pape i Vatikana koji narod udrili porezima i bezbožničkim zapovjedanjima (staro znano ak neš slušat Papu evo ti odma egzekucije, i te već mračne štorije), I normalno da se ljudi pobuniše jer pa šta će drugo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 15:49   #929
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Protestantska crkva je nastala povodom protesta kontra Pape i Vatikana koji narod udrili porezima i bezbožničkim zapovjedanjima (staro znano ak neš slušat Papu evo ti odma egzekucije, i te već mračne štorije), I normalno da se ljudi pobuniše jer pa šta će drugo.
Pogotovo ih je INDUOGENCIJA naljutila,prodavanje oprosta.Luther je bio Katolički svećenik i to više nije mogao tolerirati.
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 06:29   #930
Quote:
bitmar kaže: Pogledaj post
Jest , to je on, pastor Darko Kovačić. Crkva mu je propala nakon što su članovi skužili kakav je prevarant on i njegova žena Marijana Kovačić još veća. Lijepo su iskoristili svoje ljude, financijski su osigurali sebe i generacije iza sebe. Dno dna od ljudi... ako volite svoj život izbjegavajte ih, bježite kao od samih vragova jer to i jesu...
Znam tu priču,iako ga nikad nisam upoznao,nisam niti htjeo jer sam naslutio da je sljedbenik krivog evanđelja.Iza njega je ostalo dosta razočaranih ljudi,sretoh neke ljetos.Sad je u Americi,ostavio ženu i djecu i ode on.Ni Damir Šićko Alić nije puno bolji.Ona "Aleluja" Aleluja" Aleluja ha ha
Protestantskih crkava ima jako dobrih i jako loših.Dok katoličkih i pravoslavnih ima jako hladnih.Duhovno.Osvježenje su neki dobri svećenici kao pok.Fra Zvjezdan Linić i Tomislav Ivančić.
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.