Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 10:10   #61
U Murteru, kaj se pizze tiče, Tunga Re mi je i dalje najbolji i jedini izbor. Izvrsni i kvalitetni sastojci, simpatična terasa, super usluga i normalne cijene. Lasagne su im isto super, kao vjerujem i ostalo na menuu.
Uvijek rado svratim u buffet Belveder, u Biogradu. Neprenteciozan menu, korektne porcije i cijene, velika ugodna terasa, super usluga. Pred par dana uživala u tuna steaku (95kn, sa prilogom)- same pohvale...
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:03   #62
U Sibenik ti ne triba ic ako ne mislis ic u Pelegrinija.

Radije odi u Vodice u Guloza, tamo ces sigurno jest super spizu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:34   #63
Je je razumin

Volimo mi i meso pojesti. Hocu li zbog toga u Vinka za Konjovrate potezati nesto manje od sat vrem... joj ne znam bas. Ili u Torcidu. Rado bih se samo stvorio tamo

Ima li taj Gulož štogod mesa osim ribe za pohvaliti?
Na Trip A i na njihovom fejsu polusturo o tome...
A Berekin glede mesa?

Mozda bih pasticadu ili nesto drugo mesnato (teletina odojak janjetina)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:25   #64
To ti ne bi zna, samo mogu ribu preporucit.


Al mislin da ima neke mesine u Guloza, tamo nesh falit, bija san par puta i svaki put se odusevija.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:39   #65
Ima mesine u Gulozu, biftek i black angus chuck roll. I hamburger.
chlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 13:54   #66
Pjero, Rogač, Šolta

Tražeći odmak od Pasarele, koje smo se u prethodnim godinama malo zasitili, pitali smo u turističkom i momak spomenuo Pjera. Gledala sam već kako su staru zgradu u bivšem škveru lijepo renovirali, sredili rivu, napravili priveze za jahte, pa me malo brinulo da nije to nešto pretenciozno. Ali čovjek ne zna dok ne proba (osim Krkimira, jel) pa rekosmo, ajde.

Ukratko, drago mi je što smo im dali šansu. Konobarica je bila vrlo simpatična i informirana, po preporuci smo jeli crni rižoto, koji je po mojoj ocjeni (a CR spremam i sama i jako sam kritična) dosegnuo 4,5 od 5 zvjezdica Ugodno je sjediti vani uz more, nije bučno (bar ne sad početkom rujna). Cijene sasvim u redu, dva rižota, čaša vina, pivo, kava i limončelo skupa s napojnicom 200 kuna za 2 osobe. Preporučujem!

Lijepo je i unutra, baš zgodno uređeno; uskoro će biti i na Trip Advisoru.





Edit: sad vidim da mi je na rubu tanjura muha nije namjerno

Inače, za deserte i pića u sezoni preporučujem Buena Vista na ulasku u Grohote iz smjera Rogača, s predivnim pogledom na Split. Kolače dovoze svakodnevno iz Splita od Babić-Delta, jako dobra je baklava, a ukusni i pistaccio torta, ledeni vjetar i čokoladna torta. Imaju još sladoled, neke minjone, krempite, cheesecake i tortu s jagodama, kao i palačinke, koje su vrlo popularne.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:58   #67
Vidi ti nju kako zna odabrati i otok i papicu. Fino.



Za one koji ne znaju, umro je Vuneni iz istoimene konobe na Zlarinu. Nekidan.
Mislili smo njemu, ali ocito je zasto ne rade ovih (the)daba, a hoce li uopce nastaviti raditi ... ko zna. Ja ne.

Zavrsili u konobi Prslika. Izvanredno iskustvo izvrsne riblje juhe, jadr lignji na zaru, domaceg povrca sa zara, izuzetnog crnog rizota.
Vino slavonsko otvoreno. Jbg to im je minus lol

Stavit cu za 10ak dana u instagram koji mi je u potpisu
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:51   #68
Cek, nisi bija u nijednom od predlozenih restorana?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:36   #69
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Vidi ti nju kako zna odabrati i otok i papicu. Fino.



Za one koji ne znaju, umro je Vuneni iz istoimene konobe na Zlarinu. Nekidan.
Mislili smo njemu, ali ocito je zasto ne rade ovih (the)daba, a hoce li uopce nastaviti raditi ... ko zna. Ja ne.

Zavrsili u konobi Prslika. Izvanredno iskustvo izvrsne riblje juhe, jadr lignji na zaru, domaceg povrca sa zara, izuzetnog crnog rizota.
Vino slavonsko otvoreno. Jbg to im je minus lol

Stavit cu za 10ak dana u instagram koji mi je u potpisu

NIsam znala za Vunenog, baš mi je žao..

što se tiče prslike, ja sam se tamo dosta razočarala, drago mi je da je vama bilo bolje.

Prvo, ja u restoranu, pogotovo ribljem, najviše nade polažem u predjela, jer ribu na grilu doma spremamo svako malo pa nisam napaljena na to, dok razne carpaccie, riblje tatarske, filetirane ribice i sl. jedem jedino u restoranima.

ovdje je kao predjelo bila nekakva plata sa dimljenom ribom (tuna, inćuni i sl.). nije mi se svidjelo, preintezivni okus, ubilo je sve "morsko" u tim ribama.

Crni rižot, je doduše bio odličan, a najbolji je bio odležani biftek , što me ugodno iznenadilo (djeca su to (ht)jela, da ne bi bilo drvljem i kamenjem po meni ), ali kad mi uz to serviraju smrznuti ledo pomfrit, u takvom resotranu, dođe mi da poludim.

Deedy, žao mi je što ipak nisi išao u Bobe, mislim da ne bi bio razočaran...to je ipak nešto drugačije od klasične tune na žaru i sl..
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:32   #70
Ayin o onima u Jezerima sam rekao sto mislim, djelovali su mi svi redom bzvz. Guzva. Konobari ludi sto mi je jasno... nije to to za nas.


Luda... isli bismo u Bobe da mi ovdje njih 2...3je nije odgovorilo da im je tamo bilo bzvz.
Trebali smo mozda, no uz zaoravo prilicno dobar odabir restorana na koje je utjecala i nasa lokacija. A i izlet na Kornate na cijeli dan...
Zaoravo tek 1 lose iskustvo. S Fine Food restoranom
Ok burgeri i neodgojeni konobari koji su na bezobrazan nacin davali do znanja da nista od vode iz pipe, samo flasirana.
Jedan je samo rekao NE MOZE!
Tad smo se trebali dignuti. Sjebali su nam tih satdva zivota svojim ponasanjem.
Ta uska ulicica opet... prenatrpana restoranima. U konobi do njih dvije tek punoljetne konobarice nemaju nijednig gosta i hihocu se vani svakih 3 sekunde.
Toliku kolicinu debilizma smo tamo dozivjeli da nam je zapravo zao sto smo ostali do kraja.
No o tom po tom...

Znaci Ayin... bio sam od prijedloga u Modrom oku, u Fine foodu i po prijedlogu frendice iz RL u jednomdva u tisnom, sto mozes vidjeti ovih dana na fotkama iz mog potpisa


Jbg u Vodice nismo isli inace bih isao u Guloz. A i tolko smo jeli ribe da taj dan kad smo bili u relativnoj blizini je jedino meso igralo ulogu
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:46   #71
U Fine foodu san bija par puta i nisan ima problema sa konobarima, cak mi je jedanput dosla kuvarica (koja je virujen i vlasnica) i ispricavala se 20 puta sta mi je narudzba nesto kasnila (nudila da pijem, jedem ... pa kad nisan tija rekla da joj se javim sljedeci put kad dodjen da me pocasti ).

Tako da su moja iskustva drugacija.


Al generalno su ode kod nas konobari katastrofa, ne znan di ih nadju (meni se jedan u jednom finom restoranu obratija sa "Stas sokole" ). Tako da mi je jasno da se moze na svasta naletit.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.