Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 20:24   #81
meni plocice ne smetaju tj ne vidim nista lose u njima
bocni ubijaju struk to je bed da
ali ja primjecujem od kad sam pocela radit ove pravilnije trbusnjake s malim pokretima da mi se naziru crte koje prije nisam imala, istina istovremeno trosim i salo (aerobno i prehranom redukcijskom) znaci ne plocice ali kao vanjske crte ravnih trbusnjaka
i radim naizmjence trbusnjake i podizanje guze/most na ramenima za zagrijavanje na svakom treningu (ne volim radit pauze pa sve sta vjezbam kombiniram dva razlicita misica/misicne skupine, dok se jedan odmara radim drugi)
ovo naravno ne zelimo (ali mislim da se moras ubit ko konj od vjezbe i ne jest da bi to opce postigao)
[SLIKA OBRISANA]
ali ove dvije su oke, lagano im se naziru crte, trbuh je flat flat (cak i donji dio grrrr)
ili ova

a ova je zanimljiva, ima 6pack a ima i struk
__________________
run 4 ur life

Zadnje uređivanje Lilit : 13.02.2010. at 20:31.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:57   #82
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
meni plocice ne smetaju tj ne vidim nista lose u njima
bocni ubijaju struk to je bed da
ali ja primjecujem od kad sam pocela radit ove pravilnije trbusnjake s malim pokretima da mi se naziru crte koje prije nisam imala, istina istovremeno trosim i salo (aerobno i prehranom redukcijskom) znaci ne plocice ali kao vanjske crte ravnih trbusnjaka
i radim naizmjence trbusnjake i podizanje guze/most na ramenima za zagrijavanje na svakom treningu (ne volim radit pauze pa sve sta vjezbam kombiniram dva razlicita misica/misicne skupine, dok se jedan odmara radim drugi)
ovo naravno ne zelimo (ali mislim da se moras ubit ko konj od vjezbe i ne jest da bi to opce postigao)
[SLIKA OBRISANA]
ali ove dvije su oke, lagano im se naziru crte, trbuh je flat flat (cak i donji dio grrrr)
ili ova

a ova je zanimljiva, ima 6pack a ima i struk
Meni su svi lijepi trbusi osim prve, pa cak i ova zadnja, iako je to vec tumač, a prva malo i steroide uzima
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:08   #83
pa eto zasto si onda toliko protiv trbusnjaka? tesko da ces zavrsit izgledajuc ko ova prva od trbusnjaka par puta tjedno
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:23   #84
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
pa eto zasto si onda toliko protiv trbusnjaka? tesko da ces zavrsit izgledajuc ko ova prva od trbusnjaka par puta tjedno
A zato kaj je meni najljepsi trbuh kod ove zene u trapericama, koji po svemu sudeci ne radi trbusne, barem tako ne izgleda.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:41   #85
znaci tvoje "ne" trbusnjacima je cisto subjektivno
nego mene zanima nesto ona vjezba istezanja trbusnih u jednu i drugu stranu to zapravo isteze misic, a istezanje misica ne rezultira njegovim jacanjem zasto je onda i to losa ideja ako zelimo zadrzat struk
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:50   #86
Pa rekoh po meni medutim, zene pogresno misle da ce dobiti napet trbuh radeci trbusne, a trbuh je ionak svima inicijalno napet, samo treba doci do njega A da ne govorim da zene u teretani rade SAMO trbuh, uz dodatke jos dvije-tri vjezbe
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 22:08   #87
pa dobro mozda NEKE rade SAMO trbuh
meni trbusnjaci dodju ko zagrijavanje taman dok izvjezbam to i most mi nije zima vise
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 23:15   #88
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
nego mene zanima nesto ona vjezba istezanja trbusnih u jednu i drugu stranu to zapravo isteze misic, a istezanje misica ne rezultira njegovim jacanjem zasto je onda i to losa ideja ako zelimo zadrzat struk
Mislim da je istezanje dobra ideja, jer tako istežemo Iliopsoas i još neke mišiće koje ne želimo snažiti radi izgleda. Na takav način im ipak dajemo neku vrst stresa, da ostanu u formi. Istezanje je i samo po sebi dobrodošlo radi pozitivnih efekata na sve mišiće, pa tako i trbušne, pregibače kukova i dr.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 02:58   #89
gledala sam na nekom linku (mozda cak onom sta sam stavila) da taj iliopsoas se nastavlja i dalje od trbuha, kao "dug" misic recimo to tako
bojim se da tom vjezbom istezanja u jednu pa drugu stranu (ko slika u postu br77 samo bez bucice) ipak ne aktivira taj iliopsoas nego samo obliques... maybe i'm wrong
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:33   #90
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
gledala sam na nekom linku (mozda cak onom sta sam stavila) da taj iliopsoas se nastavlja i dalje od trbuha, kao "dug" misic recimo to tako
bojim se da tom vjezbom istezanja u jednu pa drugu stranu (ko slika u postu br77 samo bez bucice) ipak ne aktivira taj iliopsoas nego samo obliques... maybe i'm wrong
Da, on spada u mišiće pregibače kukova. Zato se nastavlja na zdjelicu i tetivom za prednju stranu kuka gdje se veže za butnu kost. Jedna od glavnih funkcija mu je podizanje nogu.

Ne moraš se bojati da ćeš istezanjem osnažiti taj mišić ili bilo koji drugi. Istezanjem ćeš dobiti baš suprotan efekat, mišić će biti izduženiji i fleksibilniji. To je bitno i za mišiće koje jačamo, jer što je mišić fleksibilniji samim time je i snažniji. A kada govorimo o samoj lijepoti tijela, uvijek je fleksibilniji mišić i lijepši mišić...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:08   #91
mene samo zanima odakle je potekla ta ideja da se mišići mogu izdužiti...
al nisu mišići spojeni na kosti?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:11   #92
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
mene samo zanima odakle je potekla ta ideja da se mišići mogu izdužiti...
al nisu mišići spojeni na kosti?
Ti su termini potekli od pilates generacije
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:13   #93
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Ti su termini potekli od pilates generacije
hmm, možda se to na pilatesu stvarno može dogodit

baš bi htio otić malo izdužit torzo i ruke...
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:44   #94
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A bocni povecavaju struk, a trbusnjaci plocice, pa onda kad zene smrsave imaju ninja turtle trbuh to mi nije bas kod zena. Ti volis plocice? zapravo, trbuh tu i tamo, jednom u 5 dana, par serija i to je to. Trbuh je svrst sam po sebi kad je bf nizak.
ma ne povecavaju ga
doduse to me bilo strah kad sam ih pocela raditi, ali nije se nista znacajno dogodilo
naprosto ne mozes dobiti neku konkretnu misicnu masu koja bi ga prosirila
ne bez proteina i preseljenja u teretanu

najvise sam ih radila na s-factoru gdje smo po 12 minuta bez pauze radili trbusnjake s opterecenjem
plocice se nisu napravile , ali je to ispala odlicna 'core' vjezba koja mi je kasnije dala i stabilnost i cvrstocu u tom srednjem dijelu
izvrsno za izdrzaje i sl.

uglavnom, ne izbjegavam ih
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:02   #95
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
mene samo zanima odakle je potekla ta ideja da se mišići mogu izdužiti...
al nisu mišići spojeni na kosti?
Nisi nikada vidio nekoga tko samo pumpa mišiće i nekoga tko ih također pumpa, ali se isteže prije i nakon treninga? Mislim da je razlika očigledna... Istezanjem ćemo dobiti lijepo građeni mišić, a ne kvrgu koja je funkcionalno i estetski inferiorna mišiću koji je istezan.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:11   #96
mislim da ljudi predoslovno shvacaju termin "izduzen" misic, naravno da se nece produzit u smislu da ce imat 20cm a ne 10cm i da ce ti ruka bit duza, ali drukcije izgleda, vretenastije ili neznam koju rijec upotrijebit, ugl neces bit nabijen misicima nego ce misic bit ... eto opet neznam koju rijec nego "izduzeni"
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 01:19   #97
trbušni mišići

evo društvo ako možete, pomozite

naime, htio bi isklesati trbušne mišiće, al postoji problem šta su mi mišići na lijevoj strani veči od onih na desnoj strani.....jel postoji mogučnost da to nekako ispravim, jer ako ne postoji neću dalje vježbat, jer nije baš lipo vidit nepravilne pločice šta bi se u tom slučaju desilo kod mene


plz hepl
j_u_r_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 20:37   #98
Quote:
Joy Division kaže: Pogledaj post


Hvala radim trbušnjake svaki dan već kojih godinu dana i ne znam zašto su rezultati tako slabi moguće da se slabije vide jer sam prebijela he he...ne znam,nekad mi se trbušni baš vide,al tu na slici baš i ne...


Ako se abdominali rade svakodnevno preko godinu dana, moraju izgledati predobro! Ali, moguće da je način na koji ih radiš nedobar... Potreban je intenzitet i otprilike 500-1000 trbušnjaka dnevno (ne odjednom-naravno) da bi bili dobri....
Rocky_Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 20:43   #99
Quote:
Rocky_Balboa kaže: Pogledaj post
Ako se abdominali rade svakodnevno preko godinu dana, moraju izgledati predobro! Ali, moguće da je način na koji ih radiš nedobar... Potreban je intenzitet i otprilike 500-1000 trbušnjaka dnevno (ne odjednom-naravno) da bi bili dobri....
aha...počela sam s nekih 200-300 dnevno a sad sam na nešto skromnijoj cifri probat ću si zakomplicirat s nekakvim utezima ili nečime
Joy Division is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 21:43   #100
Quote:
Joy Division kaže: Pogledaj post
aha...počela sam s nekih 200-300 dnevno a sad sam na nešto skromnijoj cifri probat ću si zakomplicirat s nekakvim utezima ili nečime
ja ne radim već dugo "obične " trbušnjake, nego:
1. 2. Na prsima imam uteg okrugli s 10 kg (za obične - noge spoštene i dižeš trup i s prekriženim rukama držim uteg)

za ostalo su zakon trbušjnaci tzc "sklopka" i ruke i noge istovremeno dižeš i dotakneš na vrhu..

3. i ovi visoki, gorni trbušnjaci, noge podigneš ko da sjediš (al na leđima ležiš), i onda pumpaš - tu naravno se ne dižeš do kraja gore
Rachel5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.