Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2004., 12:44   #21
milesa ima sina i kcer...a ivan se recimo ozeni...i dobije sina...i barrayarci, incestuozni kako vec jesu...ivanov sin nategne milesovu kcer...da vidis onda kaosa...


SHALIM SE!!

jos nisam popio kavu...pa jembri
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 12:50   #22
ja bih spetljao Ivana i Elli. tek tolko da vidimo sto ce se dogoditi
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 15:01   #23
Quote:
seti kaže:
ja bih spetljao Ivana i Elli. tek tolko da vidimo sto ce se dogoditi

Ivan i Elli!!!!!!! To bi bila najluđa ljubavna priča na svijetu. Uništila bi ga. Uostalom ako su mogli biti zajedno Roic i Taura zašto ne i Ivan i Elli.


Ovo- da vidimo što će se dogoditi- hm..hm..također mi je odnekud poznato da ti nije pravo ime Gregor Vorbarra i da nisi po zanimanju car Barrayara?
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 15:20   #24
eh sto volem razgovarat sa strucnjacima
ona Gregorova "give them enough rope to hang themselves" mi je odlicna fora, jedna od tih koje sam pokupio i poceo i sam primjenjivati na ljudima. ta Cordelia iz te serije je pravi izvor mudrosti, pretpostavljam da je to zapravo Lois herself, kakva je htjela biti
jedina sitnica koja me malo zasmetala u knjizi je to da Miles prakticki nema sebi ravnog po inteligenciji. ne brojim Marka, klona-brata. jedan takav lukavac bi bio jako dobar neprijatelj malom admiralu. ono Ba u Diplomatic immunity je bilo blizu, premalo ga je iskoristila kao lik.
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 16:33   #25
Miles ima dovoljno neprijatelja da mu treba SVA pamet da ih SVE izbjegne
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 20:53   #26
Mislim da je Ba bilo dosta inteligentno, skoro je ubilo Bela i Milesa, ali ga kao lik nije dovoljno opisala. U biti se to Ba s obzirom da je glavni negativac relativno malo pojavljuje u knjizi tako da ga se ne može doživjeti stvarno kao ostatak njenih likova. Slažem se da to malo kvari dojam, ali ništa nije savršeno pa se neću gnjaviti traženjem nedostataka. Uživajmo u svim onim dobrim stvarima iz njenih knjiga koje su
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 16:58   #27
Quote:
Cordelia kaže:
Mislim da je Ba bilo dosta inteligentno, skoro je ubilo Bela i Milesa, ali ga kao lik nije dovoljno opisala. U biti se to Ba s obzirom da je glavni negativac relativno malo pojavljuje u knjizi tako da ga se ne može doživjeti stvarno kao ostatak njenih likova. Slažem se da to malo kvari dojam, ali ništa nije savršeno pa se neću gnjaviti traženjem nedostataka. Uživajmo u svim onim dobrim stvarima iz njenih knjiga koje su
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 17:39   #28
Brijem najbolji SF koji čito u zadnjih 10ak godina.

Čak bolji i od Asimova!
__________________
(\_/) (\_/)(\_/) (\_/)
(O.o)(o.o)(O.O)(o.O)
(> <)(> <)(> <)(> <)

Špek nije zelenje!
Hrv123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2004., 18:53   #29
Quote:
Hrv123 kaže:
Brijem najbolji SF koji čito u zadnjih 10ak godina.

Čak bolji i od Asimova!
još jedan
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 02:18   #30
definitivno najbolje štivo koje sam čitao i još uvjek isponova čitam. od svih knjiga mi je u najviše mi se izdvaja Pripravnik za ratnika ali samo zato što je to prva knjiga koju sam pročitao, ona koja me navukla
Trenutno ih po drugi ili treći put čitam u orginalu, imam ih sve osim Witerfair Gifts.... a barem imam šta raditi kada dođu ispiti
Aries21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 07:54   #31
malo si prosurfajte ovo
to je sluzebni home-web Lois, ima tu zgodnih stvari, od quote.generatora iz Vorkosigan-sage do downloada nekih dijelova knjiga ponekad. tu sam si skinuo i prve chaptere diplomatic immunityja dok sam nervozno cekao da dodje knjiga u Algoritam. osoblje algoritma je bilo sretno kad su mi konacno prodali tu knjigu pa me vise nisu morali gledat svaki dan
ak se ne varam tu je bilo i kompletni download Winterfair giftsa a mozda se i varam.
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 13:00   #32
Ja virus Milesa Vorkosigana širim dalje. Upravo sam prijatelju poklonila knjigu za božić. Sad čekam da pročita i da se zarazi.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 22:25   #33
nisam dosta dugo bio na dendariima, prije sam i ja tamo skidao razne odlomke, ali onda sam malo poćeo po ircu tražiti i tamo sa našao sve knjige. Obićno ih skidam u lit formatu jer mi je lakše ćitati iz MS Readera nego iz worda, ali ako ih nema lako se konvertiraju
Aries21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 16:34   #34
Mislim da bez srama mogu reci da sam puno zivotnih lekcija naucio upravo od Milesa i njegove rodbine & druzine, te knjige ce mi zauvjek ostati jedna od ljepsih zivotnih uspomena, i s manijakalnom paranojom surfam tu i tamo kad me uhvati, trazeci novosti o novoj knjizi iz Luisine radionice.
__________________
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
Syndic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 19:57   #35
Miles je legenda,steta sto nema jos knjiga...

Meni je frendica prije 4-5 godina poklonila Vorsku igru(ona ju nije procitala),i meni je trebalo oko pola godina ja tu knjigu napokon uzmem i procitam,onda sam nabavio i sve ostalo kaj sam mogao.
Od tad sam sve knjige(osim Free Fall i Ethan of Athos)procitao po 5-10 puta i zarazio jos par osoba...-i jedna od njih mi je poklonila jos par knjiga iz serije koje nisam imao,tako da kad me uhvati groznica,vise ne idem ko dzanki po svim knjiznicama u kojima sam upisan da nadjem preostale knjige

Mene su isto govorili da sam isti Miles,osim kaj sam nizak...
Beren is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 20:34   #36
Meni je zarazu prenio momak sad sam ja luđa od njega. Nije mi trebalo puno svidila mi se od prve strane. I ja sam prvu pročitala Vorsku igru.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 22:41   #37
izgleda da ce malo duze potrajati do sljedece knjige o miiles. Bujoldica je nedavno zavrsila trecu knjigu u svom fantasy serijalu i sad pise nesto novo, potpuno nevezano...
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 00:59   #38
EDIT: typo

Mene su isto govorili da sam isti Miles,osim kaj nisam nizak...
Beren is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 13:55   #39
Quote:
praetorian kaže:
izgleda da ce malo duze potrajati do sljedece knjige o miiles. Bujoldica je nedavno zavrsila trecu knjigu u svom fantasy serijalu i sad pise nesto novo, potpuno nevezano...
awww, nije fer! sad kad sam se zarazila i pokupovala i procitala sve sta se ima pokupovat i procitat.... HOCU JOS!!!
(a kakav joj je fantasy? itko citao?)
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 16:21   #40
Fantasy je odlican...

CItati ga po redu:

Curse of Chalion
Paladin of Souls
i sljedeca knjiga koja tek izlazi, The Hallowed Hunt...

Spirit Ring, koji je njezin prvi fantasy, nisam citao
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.