Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 13:09   #941
treba, očigledno, s vremena na vrijeme ponovit po pitanju fr. masona.

fr. masoni su posebna priča. od toga da postoje lože koje prihvataju samo vjernike, ili samo agnostike, ili samo ateiste. do toga da postoje isključivo muške lože, isključivo ženske, te one koje prihvataju oba spola.

naravno da postoji selekcija kod prijema. kao što postoji selekcija kod prijema u bilo koju organizaciju, u bilo koje sportsko društvo.
ulazi se na osnovu materijalnog i/li intelektualnog bogatstva, na osnovu prisutnosti/utjecaja u raznoraznim medijima, etc., ovisno o loži.

naravno da postoje definirani ciljevi koje svi članovi lože promoviraju. a promoviraju ih jer u njih vjeruju (zbog tih su ciljeva ušli upravo u tu ložu, ne u neku drugu).
promovira ih svatko na svojem nivou, bilo u društvenom miljeu kojemu pripada, bilo na poslu kojim se bavi, bilo u polit. stranci čiji je član, bilo na internet portalima.
ali sve gornje rade članovi bilo koje organizacije (društvo za zaštitu životinja, npr), ne samo masoni.

naravno da postoji uzajamna pomoć. kod zaposlenja npr. ili prilikom razvoda, ako negdje zapne.
al opet. jednako se tako pomaže u svakoj obitelji, u svakoj organizaciji.


ništa spektakularno a kako to neki na temi zamišljaju. nisu to nikakva tajna društva à la d. brown.

ps. sazrilo je vrijeme za žensku ložu u hrvatskoj.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:48   #942
cisto zensku?

mjesanih mislim da ima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 10:27   #943
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
cisto zensku?

mjesanih mislim da ima
guglala jučer hrv. lože koje prihvataju žene. rien, nada.
ili je to tajna, ne objavljuje se na netu ?

ako imaš informacije, napiši, zanima me.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:53   #944
Prilicno sam uvjeren da ima. Ima nekoliko loza talijanske proveniencije za koje pretpostavljam (nisam siguran) da primjaju zene. Ne znam ima li neka iz francuske linije.

Znam sa sigurnoscu da ima nekih iregularnih koje primaju zene ali nisam siguran cije su (informacija po drugoj lniji koja je znala da primjaju zene, ali ne i precizno o kome se radi.)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 20:10   #945
fala, @beljki.
prokopat ću malo dublje.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:48   #946
Upoznala sam davno jednu Engleskinju (sa jednog drugog kontinenta).
Posle sam saznala da je mason (kao i njen suprug) i to najvišeg stupnja. Informacija je bila provjerena.

E, sad...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:16   #947
Bah.
U državi Arkanzas, klerikalci obiteljaši su uspjeli naći rupu u zakonu i podići pred gradskom vijećnicom monument kamenite ploče sa 10 zapovijedi Božjih. To su pored abrahamista, poduprli i lokalni masoni.

Ili je to bilo u Oklahomi? Teksasu?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:01   #948
Masoni su po definiciji vjernici, to je preduvjet uclanjenja (u mainstream englesku masoneriju, ne nuzno kontinentalnu).
Uz to im je ritualistika/simbolika bazirana na (pseudo)starozavjetnim mitovima.

U nekim lozama je preduvjet ne samo da si vjernik nego i krscanin (iako danas minorno). Ali neka druga dodatna tijela koja okupljaju masone tijela, poput recimo templarskih stupnjeva jorkskog obreda, takodjer zahtjevaju da se bude krscanima.


S druge strane iregularna kontinentalna masonerija je bila cesto u sukobu sa crkvom...

Ali ovo ti se vec pretvara u spamanje, na svakoj Bozijoj temi moras ratovat sa crkvom, to je stvarno danas relativno sporedno pitanje za masoneriju.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:10   #949
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Upoznala sam davno jednu Engleskinju (sa jednog drugog kontinenta).
Posle sam saznala da je mason (kao i njen suprug) i to najvišeg stupnja. Informacija je bila provjerena.

E, sad...
Opet krabuljenje da ispadnu zanimljiviji. Vjerojatno sami šire te infose.

Mislim da je u masonstvu (i općenito ložama i društvima kojih danas ima kao pljeve) jedan od najvećih gluposti zapadnog svijeta.
Kompleks pripadanja nečemu o čemu se sve ni ne zna, samo da se zadovolji neki feler za elitizmom.

S našim prostorima ovdje i našom tradicijom, sasvim nespojivo. I nepotrebno.
Ljudi se trebaju otvoreno ujedinjavati protiv globalizma i njegovih nusproizvoda, ne otvarati mu vrata još više.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:12   #950
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Opet krabuljenje da ispadnu zanimljiviji. Vjerojatno sami šire te infose.

Mislim da je u masonstvu (i općenito ložama i društvima kojih danas ima kao pljeve) jedan od najvećih gluposti zapadnog svijeta.
Kompleks pripadanja nečemu o čemu se sve ni ne zna, samo da se zadovolji neki feler za elitizmom.

S našim prostorima ovdje i našom tradicijom, sasvim nespojivo. I nepotrebno.
Ljudi se trebaju otvoreno ujedinjavati protiv globalizma i njegovih nusproizvoda, ne otvarati mu vrata još više.
Ne znam...

Sve ima svoju svrhu i razlog.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:32   #951
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
S druge strane iregularna kontinentalna masonerija je bila cesto u sukobu sa crkvom...
U kom smislu? Kad god se čuje nekog klerika, posebice u RH, da spomene masone, to je s krajnjim škrgutom zubima i stječe se dojam da su to njihovi najokorjeliji neprijatelji, koje vodi sam Princ tame?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:26   #952
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
U kom smislu? Kad god se čuje nekog klerika, posebice u RH, da spomene masone, to je s krajnjim škrgutom zubima i stječe se dojam da su to njihovi najokorjeliji neprijatelji, koje vodi sam Princ tame?
Ne znam detalje, ali masoni su generalno na nekoj povijesno-ideoloskoj renesansno-reformacijsko-humanisticko-demokratskoj progresivnoj liniji (za svoje vrijeme, za danasnje djeluju konzervativno).

E sad u vrijeme njihove ekspanzije engleska je vec donekle parlamentarno iskontrolirala monarhiju, a katolicka crkva i nije imala nekog utjecaja. Da ne govorimo o americi i revoluciji ...

Po evropi se na raznim mjestima jos se kuhalo, zive su bile apsolutisticke monarhije, crkva je imala izravan i jak utjecaj, pa su se tu (neki) masoni izgleda osjecali puno vise direktno uvuceni u sukobe i ponekad zauzimali anti-autoritarne pozicije i time anti-crkvene. Stoga su dozvlili i ateizam u lozama, sto nije slucaj u "regularnoj"masoneriji.

Al to je, onako, okvir, koliko sam ga dozivio, trebalo bi detaljnije poznavati situaciju za nesto vise, tj da bi se moglo procjeniti kojih razmjera je bio taj sukob.

Ali da, ociti je animozitet crkve.
S druge strane postoji sukobi i sa pojedinim protestantskim organizacijama (doduse jednostrani ), cisto zato sto su im sumnjivi i okultni, dakle sotonski
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 18:37   #953
Ima ovdje nesto o tome:

https://en.wikipedia.org/wiki/Continental_Freemasonry
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:11   #954
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A ima se i ovdje: http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=39308
→ slobodno zidarstvo
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:45   #955
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A ima se i ovdje: http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=39308
→ slobodno zidarstvo
Hvala. Viš, nisam ovo znao:

"God. 1940. bio je zabranjen rad masonskih loža na području cijele Jugoslavije, a uspostavom Nezavisne Države Hrvatske (1941) velik broj hrvatskih masona bio je odveden u logore Jasenovac i Stara Gradiška"
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:02   #956
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Hvala. Viš, nisam ovo znao:

"God. 1940. bio je zabranjen rad masonskih loža na području cijele Jugoslavije, a uspostavom Nezavisne Države Hrvatske (1941) velik broj hrvatskih masona bio je odveden u logore Jasenovac i Stara Gradiška"
Nisam ni ja znala, al eto rekoh za neke ozbiljne stvari bolje je otvoriti ozbiljne enciklopedije, em je na hrvatskom govornom području em dal bi ikad neko pod upitnik doveo Hrvatsku enciklopediju Miroslav Krleža, jerbo ak tam ne delaju povijesni stručnjaci a onda gdje će, ne valda po vikipedijama.

Masoni istjerani protjerani pa i skončali? A čuj, u svakom narodu se gine, stvarno bi bilo prečudno čuti nikad stradao nijedan mason, razmeš kaj hoću reči.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 02:12   #957
Nije los clanak, ali nisam bas siguran niti da je sasvim tocan.

Recimo tvrdnja da se radi o strogo hijerarhijski organiziranom pokretu je pomalo i u samom clanku pobijena tvrdnjom da su razni oblizi masonerije medjusobno u sukobu.

Nadalje, nisam bas siguran niti o prici o preuzimanju "ritualnih cina" iz orjentalnih religija. Ovisi kako siroko definiraju prijen i ulaze li tu i abrahamske religje, zidovstvo, krscanstvo itd - rituali se najvise bave mitom baziranim na starozavjetnom okruzenju, a koji ptice iz grcke petog stoljeca. Zatim je tu utjecaj barokno-ficfiricaste sarolikost kontinentalne europe i njihvove vehementne interpretacije antickih misterija, tajnovitih grupa poput templara, rozenkrojcera i inih, pa tek onda i orjenta, a sto sa istima ima vjerojatno malo stvarne veze.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 02:30   #958
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Recimo tvrdnja da se radi o strogo hijerarhijski organiziranom pokretu je pomalo i u samom clanku pobijena tvrdnjom da su razni oblizi masonerije medjusobno u sukobu.
Uzmeš u obzir da je mnogo toga u prvoj polovici 20. stoljeća bilo drugačijim u odnosu na danas,
pa ipak... jedno uvijek ostaje istim - od masona nije stradavao bilo koji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 02:36   #959
Masoni ehe to su oni što su zidali kuću komisiji.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 02:43   #960
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Masoni ehe to su oni što su zidali kuću komisiji.
Hehe, simpatični čovječe... šta su za njih komisije kad zazidaše svjetske parlamente.

Ništ, pustimo ih. Ima Boga koji sve vidi i sudit će svima, ljudima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.