Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2013., 21:23   #1
Odinizam/Asatru

Pozdrav! Pišem iz Rijeke i zanima me
ima li u Hrvatskoj onih koji su poput
mene štovatelji Odina, Thora i ostalih
nordijskih bogova? Komentari dobrodošli,
željno iščekujem odgovor. Long Live the
Aesir and the Vanir!
fullhousefan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 02:44   #2
Ne povodite se za nikim slicnim. Životno djelovanje mora biti u skladu sa nutrinom koja mora biti čista da bi ju bilo moguće ostvariti. Ono će te voditi odredištu i u svakome je od nas i jedno je od najvrijednijih elemenata života. Ne koristi glavu za djelovanje jer ce te kostati glave odnosno duše.
Scopum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:47   #3
Quote:
Scopum kaže: Pogledaj post
Ne povodite se za nikim slicnim. Životno djelovanje mora biti u skladu sa nutrinom koja mora biti čista da bi ju bilo moguće ostvariti. Ono će te voditi odredištu i u svakome je od nas i jedno je od najvrijednijih elemenata života. Ne koristi glavu za djelovanje jer ce te kostati glave odnosno duše.
što bi to trebalo značiti?
__________________
I break away from all conventions that do not lead to my earthly success and happiness.
LordBane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:46   #4
Quote:
fullhousefan kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Pišem iz Rijeke i zanima me
ima li u Hrvatskoj onih koji su poput
mene štovatelji Odina, Thora i ostalih
nordijskih bogova? Komentari dobrodošli,
željno iščekujem odgovor. Long Live the
Aesir and the Vanir!
Ja sam poštovatelj spomenutih bogova i jedan od osnivača pokreta Ordo Dalminium koji promiče vjerovanje da su prastanovnici zapadnog balkana Dalmati koji su potomci plemena Vandala koji su se doselili iz silezije u Njemačkoj. vrhovni Vandalski bog je Vodan ( Odin ) .

više o ordo dalminiumu možete saznati na našoj web stranici
http://delminium.webs.com/
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:39   #5
http://asatru.yolasite.com/

Asatru Forn Sid organizacija u Hrvatskoj
__________________
http://asatru.yolasite.com/
asatru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 16:07   #6
Što je onda Valkira?
Pietasaugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:21   #7
Quote:
fullhousefan kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Pišem iz Rijeke i zanima me
ima li u Hrvatskoj onih koji su poput
mene štovatelji Odina, Thora i ostalih
nordijskih bogova? Komentari dobrodošli,
željno iščekujem odgovor. Long Live the
Aesir and the Vanir!
ima
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:28   #8
Svi bi hteli da budu Ragnar Lothbrok
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 13:05   #9
Odinizam Asatru je izvrsna self perfection religija politeizam dobra knjiga za inicijaciju je The Book of Blots by Stubba.Čak i grčki neopagani su rekonstruirali svoju neo Hellenism (religion) potpomognuti elementima iz Asatru.
Fuseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:46   #10
Quote:
Fuseli kaže: Pogledaj post
Odinizam Asatru je izvrsna self perfection religija politeizam dobra knjiga za inicijaciju je The Book of Blots by Stubba.Čak i grčki neopagani su rekonstruirali svoju neo Hellenism (religion) potpomognuti elementima iz Asatru.
Ne.Asatru je prejaka i malicious energija duhovnost svatko tko joj je jedamput primirisao zna o cemu ja pisem.Same rune sadrze mracnu i opasnu energiju.
FraterMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:27   #11
Zanimljiva mitologija, iako nema previše veze s našim podnebljem.

U tom mi je panteonu najdraži Loki.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 22:23   #12
U Valhalu ne možeš ući ako nisi poginuo u borbi. U raju čekaju Valkire koje pokupljaju pale borce. Svijet je zamišljen kao jedno drvo. Ima nekih sličnosti sa Slavenskom mitologijom. Dolaskom Kršćanstva,naši stari bogovi su izrugani kao demoni a vrhovni bog je provzan vragom. Odin ima rogove.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:52   #13
Zašto svi postovi na ovoj temi zvuče kao da ih je pisao gugl translejt?

Onda baš neću prevodit.

Quote:
How Odin Lost His Eye


Take heed listener, for the price of wisdom is great. Hear how Odin, in his search for wisdom, came to lose his right eye and suffer pains of the body and of the heart. His consolation and hope that he might learn what he needs to know to protect the gods and the men.

Odin All-Father was troubled deeply. The whisperings of Ygdrassil had told him the prophecies of the end, of Ragnarok. He had listened and knew of how Surtr the Black would join the giants in their war against the gods, how he would arise out of the flames of Muspell and drown the earth in fire. Odin’s wisdom told him that he could not prevent this end, but he hoped that perhaps, with wisdom, something could be saved of the gods and of men.

So, disguised as a greying old man, Odin travelled the Bifrost to Midgard and began to search for the well of Mimir. The well lay beneath the root of Ygdrassil that grew out of Jotunheim. It was kept my Mimir, the man who drank it’s wisdom each morning and who kept watch over the Gjallar-horn that Heimdallr, the white watcher, will blow on the day of Ragnarok.

Many days and many nights did Odin travel, meeting man and giant alike. Challenging and being challenged, he learned the location of the well and also of the great price of it’s waters, for Mimir never asked less than the right eye of any who would drink. After many more days of travel, he came to the edge of the well deep in Jotunheim.

“Hail, Mimir, drinker of the mead of wisdom,” Odin cried.

“Hail Odin, ruler of the Aesir. Welcome and come.”

“I would have a draught from the well.”

“And, great All-Father, will you pay the price?”

“I shall.”

And so Mimir took up the horn Gjallar and filled it with good water from the well and gave the horn to Odin to drink. Odin, seeing the pain and loss before him, steeled his mind and body, took the horn to his lips, and drank deeply. As the water entered him, his eyes opened and saw. He saw the great and terrible sufferings that must befall both men and gods. Yet also, he saw their reasons and causes and why they must be. He drank again and saw the ways that gods and men might, in great noble courage, fight and defeat the evils that would surly arise, though at great cost for he saw also his death and the death of the Aesir that lived in Asgard by his side. How mighty Thor would succumb to the venom of the great serpent, and how Loki would come against Heimdallr and each be the others slayer, he saw his own defeat at the jaws of Fenrir, and many more deaths and failings that would come of Ragnarok.

After he saw these things, Odin put his hand to his face and plucked out his right eye. The pain was great and searing, but he made no sound nor showed his great suffering. Mimir took the eye and threw it into the well where it sunk deep but glistened like glass, a sign to any who might pass of the price Odin All-Father paid for his wisdom.

And Odin returned to Asgard and sat upon his throne and considered the things he had seen.
To sam davno čitala u nekoj zbirci priča za laku noć, ali sad više ne mogu naći.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:53   #14
Eto, istraživah malo:

Astatru - štovanje bogova Aesira (Odin, Frigg, Tor, Sif, Tyr, Heimdall, Iduna, Bragi...)
Vanatru - štovanje bogova Vanira (Freyja, Frey, Njord, Nerthus)
Rokkatru - štovanje podzemnih bogova (Hela, Loki, Angrboda, Sigyn, Fenris...)

Sve skupa se može svesti pod "sjeverni poganizam".

Odinizam je već malo nezgodan jer je praktički monoteistička religija koja je iz nekih razloga izuzetno privlačna rasističkim sociopatima pa je na prilično lošem glasu i ostatak pogana pokušava se distancirati od njega što je više moguće.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:16   #15
Quote:
FraterMarcus kaže: Pogledaj post
Ne.Asatru je prejaka i malicious energija duhovnost svatko tko joj je jedamput primirisao zna o cemu ja pisem.Same rune sadrze mracnu i opasnu energiju.
Vodan / Odin je strašan za one koji ga nevole. On je suprotan od kršćanstva jer je u njemu herojska moć (vairapotuot) , energija koja potiče na akciju a ne na pasivno promatranje i trpljenje. Rune su svete i oni koji su zagađeni silama Lota(vodanov protivnik , kojega mnogi štuju kao boga) su alergični na njih i boje ih se.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:28   #16
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
Vodan / Odin je strašan za one koji ga nevole. On je suprotan od kršćanstva jer je u njemu herojska moć (vairapotuot) , energija koja potiče na akciju a ne na pasivno promatranje i trpljenje. Rune su svete i oni koji su zagađeni silama Lota(vodanov protivnik , kojega mnogi štuju kao boga) su alergični na njih i boje ih se.
Lot bi bio Loki? Čudno. Okej sam si s njim a nemam problema s runama. Hoćeš da ti gatam?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:36   #17
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Odinizam je već malo nezgodan jer je praktički monoteistička religija koja je iz nekih razloga izuzetno privlačna rasističkim sociopatima
Dobro je to unaprijed znati da nema neugodnih iznenađenja, koja se obično serviraju kasnije, nakon što je udica s egzotičnim mamcem bačena i ribica zagrizla....

Quote:
pa je na prilično lošem glasu i ostatak pogana pokušava se distancirati od njega što je više moguće.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Lot bi bio Loki? Čudno. Okej sam si s njim a nemam problema s runama. Hoćeš da ti gatam?
Može meni? Pretty please?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 02:17   #18
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Lot bi bio Loki? Čudno. Okej sam si s njim a nemam problema s runama.
Lot /Loki je destruktivni princip. Mnogi ga ljudi shvaćaju kao lika iz nordijske religije , i samim time prihvatljivog ako poštuju tu tradiciju. Ipak boljim proučavanjem dolazimo do otkriča tko je zapravo on. On nije Ans , već je prpadnik druge rase duhovnih bića. On je stranac među Ansima. njegova djela su uvijek i isključivo djela uništenja i prevare. On uništava savršenstvo koje je Vodan stvorio. Lot se može usporediti s Isusom koji je osušio stablo smokve zato jer nije imala plodova u zimu . On je utjelovljenje obijesti i bezrazložne destrukcije. On nije pobunjenik s razlogom , kao npr. sotona u judaizmu koji potiče Adama da se pobuni protiv Jehovine besmislene zabrane branja voća s njegovog stabla .
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 02:26   #19
Da nastavim s pričom o Lotu , treba spomenuti njegovu podmuklu zavjeru oko ubistva Baldera. To je u prenesenom značenju njegova kampanja za uništavanje najboljih među ljudima , a u svrhu izvršenja svog nauma koristi slijepog Hodra. Balder kao najljepši i najvoljeniji među ansima simbolizira najbolje elemente čovječanstva , protiv kojih sile destrukcije vode neprestani uništavajući pritisak , koristeći "slijepe" mase ološa. Hodr simbolizira niže slojeve društva , ljude ograničene svijesti i obzora . On je slijep , ali snažan , ali svoju snagu može upotrijebiti samo ako netko drugi vodi njegovu ruku.

Ovo sve što sam napisao je utemeljeno na izvornom nauku
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:04   #20
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
Da nastavim s pričom o Lotu , treba spomenuti njegovu podmuklu zavjeru oko ubistva Baldera. To je u prenesenom značenju njegova kampanja za uništavanje najboljih među ljudima , a u svrhu izvršenja svog nauma koristi slijepog Hodra. Balder kao najljepši i najvoljeniji među ansima simbolizira najbolje elemente čovječanstva , protiv kojih sile destrukcije vode neprestani uništavajući pritisak , koristeći "slijepe" mase ološa. Hodr simbolizira niže slojeve društva , ljude ograničene svijesti i obzora . On je slijep , ali snažan , ali svoju snagu može upotrijebiti samo ako netko drugi vodi njegovu ruku.

Ovo sve što sam napisao je utemeljeno na izvornom nauku
Izvornom? Iz kojeg izvora crpiš to znanje, tovariš? Ili je Bifrost doista u kurcu da preko njega putuju takve poluinformacije?

Neću se osvrtati na ovo o nižim slojevima društva, samo ću te uputiti da razmisliš o tome tko ili što 'upravlja' bogovima. Jer ni oni nisu svemoćni.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.