Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2013., 08:57   #21
nije tava, al je za grillanje i savrseno je



Mrezica, stavim je i preko gradela, i preko grill tave (imam izrezano na mjeru) kad pecem ribu, nekad i u pecnicu. Savrseno, ne lijepi nista, okrecem ribu ko cevape , bauhaus 40kn
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 09:14   #22
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
Ako ti meso izgara moras jos smanjiti temperaturu - da se fino i lagano cvrlji kao na rostilju. Tava se jako brzo zagrije.
Ja samo nauljim tavu kistom, meso stavljam marinirano.. trebalo mi je nekoliko pokusaja i promasaja da skuzim princip i nadjem pravu temperaturu koja nece skuriti ili posusiti meso.
Ako ti pomaze - imam staklokeramicku plocu, temperatura se regulira od 1 do 6, a meso pecem na 3, cak nekad smanjim i na 2 (pileci file ili sampinjoni).
Dati cu jos jednu sansu tavi i probati ovako
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 11:27   #23
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
nije tava, al je za grillanje i savrseno je

Mrezica, stavim je i preko gradela, i preko grill tave (imam izrezano na mjeru) kad pecem ribu, nekad i u pecnicu. Savrseno, ne lijepi nista, okrecem ribu ko cevape , bauhaus 40kn
Bas mi se zgodno cini,kaj to izrezes na mjer pecnice i onda ispod stavis protvan i kak ovo za tavu.Vdjela jednom da Jamie.O.tak kuri povrce papriku ,chilli i sl na plameniku od stednjaka,jel bi moglo za to posluziti
__________________
arvveen Galerija korisnika/ce kenai
arvveen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:53   #24
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
Bas mi se zgodno cini,kaj to izrezes na mjer pecnice i onda ispod stavis protvan i kak ovo za tavu.Vdjela jednom da Jamie.O.tak kuri povrce papriku ,chilli i sl na plameniku od stednjaka,jel bi moglo za to posluziti
ova mrezica ti u biti dodje ko papir za pecenje, al za na gradele, znaci svuda di bi nesto grillala, kad pecem srdele stavim je preko onih gradela u pecnici, jer mi ne lijepi i jer mi ne ispada, isto za povrce,...,
takodjer je znam stavit i na grill tavu jer moja nije bas nesto pa mi zna lijepit

na direkt vatru ne ide, izgorit ce je, pise mislim da ide do 260 stupnjeva, al je ne mos stavit preko plamenika
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 10:14   #25
Quote:
arvveen kaže: Pogledaj post
.Vdjela jednom da Jamie.O.tak kuri povrce papriku ,chilli i sl na plameniku od stednjaka,jel bi moglo za to posluziti
joj kak je meni to odbojno, imam osjećaj stalno da ta paprika smrdi po plinu. nekaks e grozim tog plamena iz štednjaka.

što se tiče grill tave - ja na nju stavim kistom tek toliko masnoće s koliko bih namazao i rešetku roštilja, i to obično uzmem komad špeka pa s njim namažem.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 11:11   #26
Da ne kopam po netu...koje grill tave spadaju u vrh? Ja grill tave često koristim i spreman sam odvojiti veću lovu za takav komad opreme.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:02   #27
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da ne kopam po netu...koje grill tave spadaju u vrh? Ja grill tave često koristim i spreman sam odvojiti veću lovu za takav komad opreme.....
Le creuset, barem po cijeni.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:48   #28
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Le creuset, barem po cijeni.
Hvala....a jel nema nešto nemačko ili švecko malo me vrancuska metalurgija ne ispunjava povjerenjem...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:53   #29
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Hvala....a jel nema nešto nemačko ili švecko malo me vrancuska metalurgija ne ispunjava povjerenjem...
od ovih imam par stvari http://www.skk-guss.de/en/
kostaju, al su predobri
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 19:02   #30
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
od ovih imam par stvari http://www.skk-guss.de/en/
kostaju, al su predobri
Di kupuješ to?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 16:42   #31
Ja danas kupila gorenje gril keramicku tavu pa cemo vidjeti valja li sto. I radi na indukciju Cijena cca 240kn
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 17:26   #32
Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
Ja danas kupila gorenje gril keramicku tavu pa cemo vidjeti valja li sto. I radi na indukciju Cijena cca 240kn
Nečem keram'ku.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 17:26   #33
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
od ovih imam par stvari http://www.skk-guss.de/en/
kostaju, al su predobri
Dobro izgleda, kolko koštaju? Nigdje cijene na njihovom site-u...
Gledam zgodnu tefal-ovu.....100 ojrića......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 10:42   #34
Jako volim svoju Le Creuset gril tavu. Kod tava od lijevanog zeljeza vazno je pratiti upute - okretati meso tek kad se dobro zapece i vise nije zaljepljeno za dno. Njihove stvari kupujem u outletu u Parndorfu (iza Beca) jer su kod nas bezobrazno preskupe...
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 13:11   #35
Quote:
dumbo kaže: Pogledaj post
Jako volim svoju Le Creuset gril tavu. Kod tava od lijevanog zeljeza vazno je pratiti upute - okretati meso tek kad se dobro zapece i vise nije zaljepljeno za dno. Njihove stvari kupujem u outletu u Parndorfu (iza Beca) jer su kod nas bezobrazno preskupe...
vidijo sam tu na netu......kolko košta u tom outlet-u?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:35   #36
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
Ako ti meso izgara moras jos smanjiti temperaturu - da se fino i lagano cvrlji kao na rostilju. Tava se jako brzo zagrije.
Ja samo nauljim tavu kistom, meso stavljam marinirano.. trebalo mi je nekoliko pokusaja i promasaja da skuzim princip i nadjem pravu temperaturu koja nece skuriti ili posusiti meso.
Ako ti pomaze - imam staklokeramicku plocu, temperatura se regulira od 1 do 6, a meso pecem na 3, cak nekad smanjim i na 2 (pileci file ili sampinjoni).
Ovo je super savjet, probati ću.

jel se vama kada pečete meso na toj grill tavi cijela kuhinja zadimi? Kod mene bude kao da je požar koliko dima bude. Kako to spriječiti?
I kako najbolje ispeči kobasice (roštiljke) na toj tavi?
Inače imam tefalovu grill tavu. Teška je ko vrag.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:50   #37
Zadovoljna jako s keramickom od Gorenja
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:51   #38
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Di kupuješ to?
bila je firma u Istri al je na zalost propala , tako da sad imam na to do listi otic do slovenije jer se moja teca lagano raspada

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dobro izgleda, kolko koštaju? Nigdje cijene na njihovom site-u...
Gledam zgodnu tefal-ovu.....100 ojrića......
nemam pojma koliko im je grill tava, al tecu, imam http://www.skk-guss.de/en/products/s...ith_glass_lid/ i bila je oko 1000kn, al vrijedi svakog dinara

nazovem ih ove dane pa javim
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 16:07   #39
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
bila je firma u Istri al je na zalost propala , tako da sad imam na to do listi otic do slovenije jer se moja teca lagano raspada
Ček, ček, zakaj se raspada ako je kvalitetna

Nisam u Slo - u Mariboru ništa od suđa vidjela osim Wmf u Europarku, nisam doduše ni tražila taj tip dućana, no bilo bi mi zanimljivo znati ako ima koji dobar dućan u Mariboru sa suđem tog tipa i kvalitete pa ako znaš (ili tko drugi), dojavi gdje ima
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 16:19   #40
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ček, ček, zakaj se raspada ako je kvalitetna

Nisam u Slo - u Mariboru ništa od suđa vidjela osim Wmf u Europarku, nisam doduše ni tražila taj tip dućana, no bilo bi mi zanimljivo znati ako ima koji dobar dućan u Mariboru sa suđem tog tipa i kvalitete pa ako znaš (ili tko drugi), dojavi gdje ima
pao mi je pokopac pa se djelomicno razbio, pa onda rucke kako imam mali sporet lagano nekako propale /izgorile, valjda kad kuham vise stvari okolo, a one plastice pa su lagano popucale

a i ovaj sloj iznutra mi nije kao prvi dan, doduse sad sam bas racunala da mozda ta teca ima oko 8g i da je skoro svaki dan nesto kuhala jer mi je najzgodnija za sve,... a nisam je nimalo pazila i strugala i sve po njoj, tako da bi bio red da je zamijenim
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.