Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2005., 01:52   #1
Sterilizacija/kastracija pasa i mačaka

bok.zanima me dali se pod sterilizacijom mačke smatra da su joj izvađeni jajnici ili podvezani jer imam steriliziranu mačku i jbga kasno sam se sjetila da bi njene male imala pa me zanima da li postoji kakva šansa.tnks
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 05:57   #2
Re: sterilizacija mačke

Quote:
enter kaže:
bok.zanima me dali se pod sterilizacijom mačke smatra da su joj izvađeni jajnici ili podvezani jer imam steriliziranu mačku i jbga kasno sam se sjetila da bi njene male imala pa me zanima da li postoji kakva šansa.tnks
Oboje. Biras hoces li jedno ili drugo.

U oba slucaja nemas sanse da poslije ima mlade.

Ali, napravi dobro djelo - uzmi neko mache s ulice.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 22:57   #3
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
Oboje. Biras hoces li jedno ili drugo.

U oba slucaja nemas sanse da poslije ima mlade.

Ali, napravi dobro djelo - uzmi neko mache s ulice.
mace s ulice????....ne kuzim sta pod time hoces reci??
mateosss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 13:30   #4
Re: Re: sterilizacija mačke

Quote:
Baron Samedi kaže:

Ali, napravi dobro djelo - uzmi neko mache s ulice.
slazem se.. ima ih jaakoo puno..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2005., 20:31   #5
sterilizacijaa

može mi neko pomoći...
imam malu macu koju bi trebalo kastrirati,
koliko to uobičajno košta i jel ima gdje je jeftinije po zagrebu....
__________________
mojne me catpr
booby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 19:13   #6
Quote:
booby kaže: Pogledaj post
može mi neko pomoći...
imam malu macu koju bi trebalo kastrirati,
koliko to uobičajno košta i jel ima gdje je jeftinije po zagrebu....
u Velikoj Gorici veterinarska ambulanta na izlazu iz Gorice prema Sisku ja sam platila kastraciju mačka nešto malo preko dvjesto kuna a i jako su ljubazni
mimi969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 01:09   #7
Re: sterilizacijaa

Quote:
booby kaže:
može mi neko pomoći...
imam malu macu koju bi trebalo kastrirati,
koliko to uobičajno košta i jel ima gdje je jeftinije po zagrebu....
meni isto treba preporuka za sterilizaciju macke - gdje je najbolje??
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:36   #8
Ovakva je situacija:

Dvije mačketine u kući:
Jedan muški mačak kojeg treba sterilizirati,i to u principu ne predstavlja neki problem.
Problem je u ženskoj mački kod koje nakon sterilizacije na trbuhu postoji nekoliko dana šav koji bi mogao biti u opasnosti da bude rasporen uslijed igre i hrvanja dvije mačke. Isto tako nemam pojma kako će se mačka ponašati i koliko joj treba vremena da se opopravi toliko da nemamo više brige oko njenih šavova.

Kakva su vaša iskustva?
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:45   #9
ja planiram za tjedan, dva na sterilizaciju sa svoje dvije mace. tako da skupa odmaraju i oporavljaju se od operacije. sad, posto je ova mala zvrk i stalno davi i naganja stariju, tih par dana dok savovi ne zacijele, drzat cemo ih odvojene. svaka u svom dijelu stana..
Yava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:17   #10
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Ovakva je situacija:

Dvije mačketine u kući:
Jedan muški mačak kojeg treba sterilizirati,i to u principu ne predstavlja neki problem.
Problem je u ženskoj mački kod koje nakon sterilizacije na trbuhu postoji nekoliko dana šav koji bi mogao biti u opasnosti da bude rasporen uslijed igre i hrvanja dvije mačke. Isto tako nemam pojma kako će se mačka ponašati i koliko joj treba vremena da se opopravi toliko da nemamo više brige oko njenih šavova.

Kakva su vaša iskustva?
mačka ti se jako brzo oporavi poslije sterilizacije.ona se probudi relativno brzo ali ce ti biti malo ošamućena i padati ce,nije to ništa strašno.za par sati ce sve biti ok.a šta s tiče šavova,malo pripazi ako vidiš da se krenu igrati ali skužit će druga mačka da ovoj nešto je,bez brige,nisu životinje glupe.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 22:46   #11
bok svima!ja sam danas odveo psa na kastraciju,i ne brine me to toliko,koliko to da mi je pas(pinč)totalno živahan da ne kažem lud a dobio je 2 inekcije anestezije.i sad si je sa tim divljanjem po kući lagano raskrvario šavove tako da mu povremeno kapne koja kap krvi na pod.šta da poduzmem,tj.kakva su vaša iskustva sa kastriranim ljubimcem.hvala
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 00:39   #12
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
bok svima!ja sam danas odveo psa na kastraciju,i ne brine me to toliko,koliko to da mi je pas(pinč)totalno živahan da ne kažem lud a dobio je 2 inekcije anestezije.i sad si je sa tim divljanjem po kući lagano raskrvario šavove tako da mu povremeno kapne koja kap krvi na pod.šta da poduzmem,tj.kakva su vaša iskustva sa kastriranim ljubimcem.hvala
Ako je potrgao šavove moraš ga odvesti veterinaru čim prije!
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 11:34   #13
nije potrgao šavove,često to mjesto samo liže.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:09   #14
sto se dogadja s macicima ili malim stencima kad kastriras macku ili kujicu koja je skotna?

da li mačići sami uginu ili ih ubiju?
kako ih ubiju?

da li mi moze netko od veterinara ili tko se zna opisati?
AlinaIlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 22:56   #15
ja mislim da vjerojatno izvade cijelu maternicu s macicima ..?
AlinaIlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:39   #16
Hy ljudi...Evo mog primjera...Ja vam SVAKO LJETO s mojim frendicama nadem vani po 5-6 napustenih macaka i macica.....I mi se sve za njih brinemo cijelo ljeto,zapravo dok ne odlutaju ili ih udomimo...Evo popisa macak koje smo pronasle: pretpretprosle:tigar
pretrosle godine:crvenooka,flekica i tom
prosle:kleopatra
ove godine:madam,tri mala macica kojim nasmo dali ime i jos jedna madammoiseille

Tuzno....Najgore je prosla Kleopatra,,nju je neko pretuka i sad je slijepa
PrincessRoxxane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 23:00   #17
Quote:
PrincessRoxxane kaže: Pogledaj post
Hy ljudi...Evo mog primjera...Ja vam SVAKO LJETO s mojim frendicama nadem vani po 5-6 napustenih macaka i macica.....I mi se sve za njih brinemo cijelo ljeto,zapravo dok ne odlutaju ili ih udomimo...Evo popisa macak koje smo pronasle: pretpretprosle:tigar
pretrosle godine:crvenooka,flekica i tom
prosle:kleopatra
ove godine:madam,tri mala macica kojim nasmo dali ime i jos jedna madammoiseille

Tuzno....Najgore je prosla Kleopatra,,nju je neko pretuka i sad je slijepa

Znaš li poslati mi PM? Ako ne, javi mi se na [email protected] u vezi Kleopatre. Molim te.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:12   #18
Sterilizacija - pomoć!!

Imam labradoricu staru 3,5 god i htjela bih ju sterilizirati, nakon 3 legla mjašanaca . Nažalost, teško ju je sačuvati u vrijeme parenja jer se uvijek neki susjedov pas nekako provuče do nje ili preskoči ogradu, tako da smo se odlučili za sterilizaciju.
E, sad, zanima me da li postoji neka ambulanta koja ima nešto nižu cijenu od uobičajene (meni bi ispalo oko 1200 kn, što mi je malo previše) i da li postoji negdje nekakva mogućnost za popust ??
Molim vas, ako netko ima kakvu vezu ili podatak, pliiiz, javite mi
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:32   #19
dopeljaj ju u karlovac kod nine, platiti češ oko 600 kn po mojoj slobodnoj procjeni
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:37   #20
Moja kujica je još mala,2-3mj.,tako da ne moram još o tome razmišljat,al svejedno me brine jer sam čula da sterilizacija dosta promijeni karakter psu/kuji,da postane apatična,nezainteresirana, ukratko trula
dropdead_gorgeous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.